i IL o 11 K.V.O. v.d. N.C.B. 1 De winter van 1709 Moergestel freut sich mit Heiden Big Band Festival 1981 Drumfanfare Moergestel EI zittend werk? ga er dan op de fiets naartoe! F W' iri vervolg van pagina l\ 'k' J Groeten. Mevrouw Leen Vcrheyen Mevrouw Lies v. Esch Mevrouw Riet de Laat Mevrouw Cis Kouwcnbcrg Mevrouw Pietje Mulders. ■jt -Jé -.-0’ mm ni kjf- vorm van een gesloten enveloppe. Bij een van ons af te geven wel graaf voor 5 mei a.s. Deze weck zal Drumfanfare Moergestel weer 'n heleboel van zich laten zien, en vooral ho ren. A.s. donderdag 30 april (Koninginnedag), zal de Drumfanfare tussen 14.30 uur eu 15.30 uur aanwezig zijn op hel Audacia-terrein, om mee te helpen de parachutisten naar beneden te bla zen, en om politiehondenvereniging "De Vei ligheid" muzikaal Ie steunen tijdens diens de monstratie. A.s. zondag 3 mei maken wij weer ons traditio nele mei-uitstapje. Wc verstrekken 's morgens om 6.30 uur vanaf ons clubgebouw aan de Bosstraat, en begeven ons, met een heleboel muziek, te voet naar pastoor Dumoulin, in de Murcuskcrk in Oistcrwijk. Dam wonen wc om 8.(M) uur de II. Mis bij, die wordt verzorgd door ons eigen Jongerenkoor. Hierna gaan wc met z'n allen naar zaal "De Coppele", waar wc ons meegebrachte lunchpakkctjc veror beren. Wc streven ernaar om rond 12.00 uur weer terug te zijn in Moergestel. Iedereen die zin heeft in een fikse ochtendwandeling en een heleboel plezier, is van harte welkom om ons te vergezellen. Een lunchpakkctjc moet IJ zelf meenomen, maar voor koffie en thee wordt ge zorgd. Kom, mensen van Moergestel, laat zien dat wc nog supporters hebben, wc kunnen ze goed gebruiken! I’ot zondag. Drumfanfare "Moergestel". Voor de vijfde keer organiseren de Stads schouwburg Tilburg, de Tilburg Big Band en de Tros het internationale Big Bang Festival. Dit jaar zal dat festival plaatsvinden op zondag 3 mei van 12.00 tot 22.00 uur in de Studio-zaal en foyers van de Stadsschouwburg Tilburg. Dit jaar is gekozen voor de volgende opzet: kwalitatief goede big bands, een goede sfeer, spelen op podium en een top big band als sluiting van het festival. Voor de eerste keer zijn de big bands geselek- teerd. Iedere big band in Nederland kreeg de gelegenheid een bandje van het orkest op te sturen. Op kwaliteit is vervolgens een selektie gemaakt en de organisatie is ervan overtuigd, dat er dit jaar tien uitstekende big bands aan het festival meewerken: Big Band Zwolle, Big Band Allotria, Big Band Rotterdam, Intercity Big Band, Big Band Melody and Rhythm, Til burg Big Band, Midland Big Band, Big Band ’Sound’ Wettcrcn (België), Big Band ’77 en Big Band Keulen. Alle big bands zullen optreden in de Studie zaal. In de foyer van de schouwburg-zaal kan het publiek terecht in de pauzes. Daar wordt de muziek verzorgd door de South Jazz Band uit Tilburg. De fantastische Big Band Keulen zal rond 20.30 uur het slotkonsert van dit Festival, dat geheel door de TROS-radio opgc nomen wordt, verzorgen. De middag bracht men door met een voetbal wedstrijd (uitslag 1-1) en 's avonds was er weer een hoogtepunt: het jubileum- en vcrbrocdc- ringsbal in "Den Boogaard". De fenomenale muziek van "Silvio” heeft veel bijgedragen tot het sukscs van deze avond die (natuurlijk) pas in de kleine uurtjes eindigde. Beste leden, Op 15 mei a.s. hoopt onze voorzitster haar 25- jarig huwelijksfeest te vieren. Ze beginnen dit feest met een Eucharistieviering om 15.00 uur in de kerk. Hopende op ieders deelname. Ook willen wij als oud bestuursleden, de leden gelegenheid geven een kleine attentie in de Een merkwaardig opschrift over de koude win ter van 1709 werd enige juren geleden gevon den op een oude molensteen in de Mocrgcstclsc Heuvelstraat. Hierover schreef enige tijd geleden H. Becx en op dit artikel is nu een uitgebreid verhaal ver schenen van de hand van R. Scvcrcyns, die de winter van 1700 nog ecus terugleest nil oude boeken, o.a. uit het bekende werk van me vrouw v. Heurn over de Mcijerij van ’s Hcrto- gcnbosch. Dit alles vindt men in het zo net verschenen nieuwe nummer van "de Kleine Mcijerij’ het blad van de heemkundekring, die enige weken geleden in Moergestel een open dag gehouden heeft. In dit nummer vindt men eveneens een theorie over het ontstaan van de vennen in het Oistcr wijksc en Mocsgcstclsc bosch en vcnncngcbicd en een artikel van archivaris Pieter Wuisimm over de Ham case burgemeester C. Schijvcns, die in 1881 - een eeuw geleden nu - werd be- Wc geloven zeker dat die "nieuwsgierigheid” omgeslagen is naar een geweldig enthousiasme. Was dit concert niet het hoogtepunt van dit weckend? Het dol-enthousiaste publiek kon er niet genoeg van krijgen en dwong Musik- kapclle Heiden liefst driemaal tot een toegift. Dirigent Willy Ross kon er niet meer onderuit, het ’’Instant Concert” kwam op de lessenaar en het massaal meegcrocpcn ”Oeh" bleef na tuurlijk niet uit. De Duitse muzikanten konden het allemaal nauwelijks geloven, en sommigen, met tranen in de ogen, konden hun dankbaarheid niet on der woorden brengen. Dit was een ware muzi kale happening. ’s Middags om 4 uur werden de gasten naar hun bussen gebracht. Na een laatste polonaise op het St. Jansplein vertrokken de bussen be geleid door muziek van onze harmonie naar huis. Moe, maar waarschijnlijk meer dan vol daan. Allen samen hebben ze er een geweldig feest van gemaakt. Om te besluiten nog enkele woorden uit de toespraak van burgemeester ter Veer: "Een weekend waarbinnen ongetwijfeld ruim schoots gelegenheid bestaat, om reeds bestaan de vriendschapsbanden te verstevigen en nieu we banden aan te knopen.” In die opzet is men zeker geslaagd! Na een welverdiende nachtrust begon voor Musikkapllc Heiden dan pas echt een drukke dag. Om 10.(X) uur was er de H.Mis die door hen werd opgeluisterd, ’n muzikale rondwan deling door ons dorp en rond de klok van twaalf uur het koffieconcert. Had burge meester (er Veer de dag tevoren niet het vol gende gezegd: "Op een dag als vandaag ontwaakt in ons iets van een stukje gezonde nieuwsgierigheid, zo in de trant van met wie hebben we te doen als wc spreken over de muziekkapel Heiden. Welke mensen staan dam achter? Maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat de kern draait om de vraag, wat U als "kapel" in muzikaal opzicht ons te bieden hebt. Ook al zijn de voortekenen gunstig, wc zouden het zelf graag ccns horen. Wij zien dan ook met belangstelling naar het concert van morgen uit!" die in 1881 noemd. Van de oude archieven van Hclvoirt is een in ventaris in druk verschenen van de hand van de vroegere archivaris A. Fasel. T. v.d. Aalst maakte een recensie van dit werkstuk in ”de Kleine Meierij". Verder vindt men er de bekende dialcktvragcn en de oude volksliedjes, die leden verzamelen. Dit nummer is voor belangstellende nict-ledcn A 6,50 verkrijgbaar bij "de Spar" te Moer gestel. Inlichtingen over de heemkundekring worden verstrekt door J. van Laarhoven, Brockzijdc 6 of door de streekarchivaris P, Wuisimm, ge meentehuis. Mm» js V» w - t MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 29 APRIL 1981 PAGINA 9 1 Burgemeester ter Veer spreekt de gasten toe. De heer Voszkamp met het geschenk van de harmonie. n ■L Ik Ook de jongeren „verbroederden" mee. De gemeente ontving 'n foto van de Heidense Duwe/steene. 1 'n Gezellig onder-onsjel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 9