bouw- en n houtbond Programma Koninginnedag donderdag 30 april 1981 Moergestel freut sich mit Heiden I 1 I il -I -H I UITNODIGING.... 1® Proficiat...! Korfbaltrainsters Roef! succesvol 4e Moergestelse Jaarmarkt 5 jaar Trefsentrum Het oranjecomité Op zaterdag 2 mei a.s. bestaat er gelegenheid voor het verzilveren van de vakantiezegels voor de komende vakantie. Bank of gironummer meebrengen. De inlevering heeft plaats van 9.00 - 10.00 uur, Kloosterlaan 25 Demonstratie parachutespringen. Op Koninginnedag zullen tussen 15.00 en 16.00 uur op het audaciavoetbalterrein enkele parachutisten landen. Wat krijgt U te zien? Boven de landingsplaats zal een 4-persoons vliegtuig verschijnen. Vanaf ongeveer 800 me ter hoogte gooit men een streamer uit. Dit is Tot ziens. De Organisatie. Binnenkort bestaat ’t Tref 5 jaar. Belangrijke reden om de bloemen eens buiten te zetten d.m.v. een groot feest en wel van 22 t/m 28 ju ni. Naast o.a. ’t optreden van diverse groepen, sportevenementen, en kindervoorstellingen, organiseert ’t Tref ook een ’’Gèselse aovond”. Deze zal gehouden worden op donderdaga vond 25 juni. De bedoeling is dat iedereen naar zijn of haar wil, iets kan voordragen. Dit kan variëren van muziek, toneelstuk, foto/schilderij expositie, kabaret etc. Aan deze avond is ook een loterij verbonden. Hebt U zelf eventueel nog ideëen waarvan U denkt dat ze de moeite waard zijn? Nou, bij ons kan veul. Degenen die belangstelling hebben kunnen contact opnemen met Jet Ceulemans, Burg. Maeyerstraat 15, Moergestel, tel. 1813. Hierbij willen wij U in herinnering brengen dat op zondag 3 mei de jaarmarkt en oude am bachten worden georganiseerd door C.V. De Dorstvlegels. De aanvang van de markt en ou de ambachten is om 13.00 uur en gesloten wordt er om 18.00 uur. Vanaf zaterdagnacht 2.00 uur verzoeken wij U vriendelijk het St. Jansplein vrij te houden en er geen wagens te parkeren, zodat wij ’s morgens in alle vroegte kunnen beginnen met de opbouw van de markt. Wij hopen op goed weer en veel bezoe kers, zodat het weer een gezellige drukte zal zijn. Vergeet dus niet om 3 mei present te zijn op het St. Jansplein. Moergestel, en dan meer speciaal de harmonie, is erg blij met de door haar aangeknoopte kontak ten met het West-Duitse plaatsje Heiden. Wat een verrukkelijk weekend hebben onze harmonie en de Musikkapelle Heiden achter de rug. ’n Weekend met veel gastvrijheid in de verschillende gastgezinnen, veel muziek en veie hoogte punten. Volle bak bij bonte avond? Om 20.30 uur begint op Koninginnedag de bonte avond in Den Boogaard verzorgd door de bekende Thieu Sijbers. Het Oranjecomité deelt mede dat deze avond met name is bestemd voor de volwassenen. De gratis kaar ten zijn verkrijgbaar in Den Boogaard vanaf 16.30 uur. In verband met (brandveiligheids voorschriften is het aantal beschikbare plaat sen 400. Daarom haal tijdig kaartjes en voor kom een teleurstelling. Want vol is vol en dan gaan de deuren dicht. Na afloop (ongeveer om 22.15 uur) is er gezellig dansen met The New Formation. een windwijzer. Aan de hand daarvan kan men de plaats bepalen waar de para’s uit het vlieg tuig moeten springen. Daarna stijgt het vlieg tuig naar 1400 meter hoogte en dan springen zij. De daalsnelheid is in het begin 220 km. per uur. Als de parachute wordt geopend daalt de ze snelheid tot 20 km. Via de geluidsinstallatie van Audacia krijgt U deskundige uitleg van een van de beste para-commentatoren in Ne derland. We hopen dat het weer ons niet in de steek zal laten. Het geheel wordt opgeluisterd door een gecostumeerde voetbalwedstrijd, de drumfanfare en de politiehondenvereniging. Ir? Schaakinstuif. Op Koninginnedag is er om 16.30 uur een schaakinstuif in Den Boogaard. Leden van de schaakvereniging zullen een demonstratie ge ven. Voor de liefhebbers is er natuurlijk vol doende gelegenheid om een partijtje te spelen, zelfs tegen een schaakcomputer. Het geheel staat onder de deskundige leiding van schaaklerares Ine Zeegers. 9.00 uur: Plechtige eucharistieviering. 9.30 uur: Bingo voor de 60-plussers in Den Boogaard. Ome Gijs zal zorgen dat na afloop de stemming er goed inkomt met fijne dansmu ziek. 10.00-12.00 uur: Sportinstuif in de sporthal ”de Vonder” voor de kinderen van de lagere school. 10.30- 11.30 uur: Film voor de peuters en kleu ters in kleuterschool ’t Heideveldje. Vertrek: 13.00-13.30 uur: Fotowandeltocht met opdrachten voor jong en oud. De start is vanaf 13.00 tot 13.30 uur op het Sint Jansplein. De tocht eindigt op het Audacia- terrein. 13.30- 16.00 uur: Volksfeest op het Audacia- terreirfT’het landen van een aantal parachu tisten. In afwachting daarvan is er een gecostu meerde voetbalwedstrijd. In de rust geeft de politiehondenvereniging ”de Veiligheid” een wervelende demonstratie. De drumfanfare Moergestel zal het geheel muzikaal omlijsten. 16.00 uur: Vertrek vanaf het Audacia- terrein van optocht met versierde karren, step pen, feitsen, enz. naar het Sint Jansplein. 16.30 uur: Schaakinstuif in Den Boogaard. 16.30 uur: Ruilbeurs voor iedereen in Den Boogaard. 20.30 uur: Bonte Brabantse avond door de hu morist Thieu Sijbers. Na afloop 22.25 uur) dansen onder leiding van het bekende Moer gestelse orkest The New Formation. Afgelopen zondag werd in de Sporthal van Udenhout een veteranen-korfbaltoernooi ge houden waaraan zes teams deelnamen t.w.: Spoordonkse Girls uit Spoordonk; Volharding uit Oirschot; Tuldania uit Esbeek; Zigo 1Zigo 2, Ons Vios allen uit Tilburg. Op dit toernooi werd Roef! ook vertegenwoor digd door de deelname van drie van onze trainsters met het volgende mooie resultaat: Tiny Neerhoff met Zigo 13e prijs met 6 pun ten Jo Hoozemans met Tuldania, 2e prijs met 8 punten Corrie v.d. Heuvel met Ons Vios, le prijs met 9 punten. Proficiat dames! Onderstaande kinderen van de Graaf van Ur- selschool doen a.s. zondag in de Mis van 10 uur hun Eerste H. Communie. We wensen hen van harte proficiat en veel plezier op deze voor hen ongetwijfeld grote dag. Peter van Beers, Arjan Bergman, Femke van Berkel, Marieke Berkelmans, Eric Boogaers, Karei Boogaers, Ingrid Doornen, Maurice Gel den, Bart Hillters, Edward Hurkmans, Lies- beth Ketelaars, Petra Ketelaars, Nancy Kemps, Albert Kools, Peter van Leeuwen, Martine Op ’t Hoog, Leon Persoons, Marco Roosen, Mare Rijnen, Arjan van der Sanden, Jacqueline Schilders, Frank Smits, Sebastiaan Smits, Huub Somers, Suzanne van de Ven, Koen Ver- heyen, Veronique van de Wouw. Begon het al niet schitterend met de geweldige ontvangst op het gemeentehuis? Tijdens dit ge beuren werden hartelijke woorden van welkom gesproken door voorzitter Lokin en burge meester ter Veer die ondermeer het volgende zei: ”In U Herr Karl Heinz Voszkamp moge ik - aan het begin van dit feestelijk weekeinde - de leden van de muziek-kapel Heiden, hun diri gent Herr Willy Rosz en hen die U op uw reis hierheen vergezellen, namens het gemeente bestuur en de gemeenschap Moergestel bijzon der hartelijk welkom heten. Een voor onze plaatselijke samenleving niet alledaagse ge beurtenis. Met het bestuur van de Harmonie Prinses Juliana zijn wij verheugd over het feit, dat het reeds lang tevoren vastgelegde tegenbe zoek, nu op dit officiële moment werkelijk van start gaat.” Vervolgens was het de beurt aan voorzitter Karl Heinz Voszkamp van Musikkapelle Hei den en burgemeester Schlattjan van Heiden die ook de reis had meegemaakt. Hij zei o.a.: ”Wir sind dieser Einladung gem gefolgt und freuen uns mit der Heidener Musikkapelle, die GSste Ihres so schónen Ortes Moergestel sein zu dürfen. Wir freuen uns, daB Menschen mit gleichen In teressen zueinanderfinden. Julius Langbeen, den man auch den Rembrandt-Deutschen nennt, hat einmal ge- sagt: Musik ist der Pulsschlag der Seele. Wir haben dem nichts hinzuzufügen, denn die Musik war es, die zu diesem 1. Gegenbesuch geführt hat. Zu Begegnungen von Menschen, die ohne Vo- rurteile mit den gleichen Sorgen und Schwie- rigkeiten sich respektieren und Verstandnis fü- reinander zeigen. Dann gibt es keine Grenzen, dann gibt es keine Lander, dann gibt es nur Menschen, die aufei- nander angewiesen sind. Darum habe ich den festen Glauben, daB diese Freundschaft nicht oberflachlich sein kann sondern von Herzen kommt unt ehrlich ist. Móge diese Begegnung, dieser 1Gegenbesuch auch weiter dazu beitragen. Das ware unser Wunsch.” Hierna werden toepasselijke geschenken uitge wisseld en na het spelen van een mars begaf het gehele gezelschap zich naar café De Brouwer waar de gastgezinnen werden ingedeeld. vervolg op pagina 9 nw i Vrijdag 8 mei a.s. zal juffrouw Annette afscheid nemen van onze kleuterschool. Na 10 jaar op Kleuterschool ,,'t Heideveldje" gewerkt te hebben gaat zij zich nu aan haar zoon Hein wijden. Allen die van haar afscheid willen nemen zijn van harte welkom vrijdag 8 mei van 16.00 - 17.30 uur op Kleuterschool ,,'t Heideveldje”. Musikkapelle Heiden gaat op weg naar het dorp. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 29 APRIL 1981 6e Jaargang - Nr. 189 moergestel A8

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1