OUD PAPIER HARMONIE Willeke van Dijk en Miet Vermeer 50 jaar getrouwd.... Bij ons op de Reuselhof I I o I !:i I H Kindernevendienst Opgave nieuwe leerlingen a.s. donderdag en vrijdag bij U opgehaald!! I id turn is. Q V i ZET U HET VAST KLAAR? In verband met de feestelijkheden van a.s. zaterdag wordt het oud papier dat bestemd is voor de harmonie In verband met het 70-jarig bestaan van Harmonie "Prinses Juliana" en de uitwisseling met hun Duitse muziekvrienden vindt op zaterdag 25 april a.s. om 20.30 uur in 'Den Boogaard' een optreden plaats van Bij deze of gene die ziek is, nog even bin nenlopen. Dat is goei werk. Even vertellen, wat er beneden allemaal gebeurd is. De mis kunnen ze op de kamer volgen, maar wat er in de recreatiezaal gezegd is.... 't Is zó middag en dan komen ze met de kar. Op bruine bladen staan de warmhou- dende schalen. Ben en Jos hebben goed ge kookt vandaag. Dat kunnen ze wel. Dieet doen ze ook tamelijk secuur. Sommigen zeggen, dat er niks aan is aan dat dieet, maar daar moeten ze 't maar met de dokter over hebben. Die heeft dat voorgeschreven, daar kunnen ze in de keuken ook niks aan doen. w ’t Is lekker weer vandaag. Na het dutje even naar het dorp, een boodschapje doen of even langs mijn dochter en de eendjes het oud brood geven, dan hebben die ook wat... Vanavond dus bingo, dan kunnen de man nen niet biljarten en dan kunnen ze van de kaartclub beter niet komen. Nog even af zeggen. Na bingo is er nog een mooi stuks- ke op de televisie, als het nou maar niet te laat wordt vanavond.... 4Ï re i n A.s. zondag om 11.30 uur is er weer een kin dernevendienst voor de kinderen van de 2e en 3e klas van de basisscholen. Deze dienst staat onder leiding van: Mevr. Mulders en Mevr. M. Vlasveld. het fenomenale 6-mans orkest 'n Dansavond die U niet mag missen! SHvio's nieuwste single "Adios” is dagelijks te horen op de radio! Tot slot werden zijn verdiensten nog gehono reerd met de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontific welke hij ontving bij gele genheid van de opening van het bejaardenhuis. Miet Vermeer werd geboren op 13 mei 1902 op het Groot Loo in Hilvarenbeek. Toen ze 6 jaar was verhuisde men naar Riel. Vandaaruit ging ze op 12-jarige leeftijd voor het eerst „dienen”; Ze was 25 jaar toen ze terug kwam naar de boerderij om voor het gezin Vermeer te komen zorgen. Zij is op de boerderij gebleven tot Willeke met haar trouwde. Hun kennismaking was er een van liefde op het eerste gezicht. Willeke ging ’n keer met een vriend bij de familie Vermeer op bezoek en zodoende hebben ze elkaar leren kennen. Na een 3-jarige verkering zijn ze op 28 april 1931 in Riel getrouwd. Pastoor van Raamsdonk trouwde hen om 8 uur ’s morgens. Ze trouwden in op de boerderij zoals al eerder vermeld. Ze hielden er melkkoeien, varkens en kippen. In totaal kregen ze er vijf kinderen, 4 dochters en 1 zoon, Kees, welke zoals gezegd in 1964 de boerderij overnam. We zijn nog wel een verklaring schuldig voor wat betreft die ge denkwaardige 28ste april. De ouders van Willeke van Dijk trouwden op 28 april 1900, 28 april 1919 kwam de familie van Dijk op ’t Stokske wonen, 28 april 1931 trouwden Willeke en Miet en op 28 april 1964 trouwde hun zoon Kees. Al met al genieten ze nu samen van de vele vri je tijd die ze hebben. Willeke biljart graag met de bejaarden en vist graag op z’n tijd. Fietsen doet hij bij goed weer zo’n 25 kilometer per dag. Miet tuiniert veel en kweekt graag bloemen, haar 79-jarige leeftijd is haar niet aan te zien, en haar verhaal vertelde zij met een opvallend jeugdig enthousiasme. Samen met hun 5 kinderen en 14 kleinkinderen (waarvan 1 getrouwd) zullen zij er op 28 april zeker een fijn feest van maken waarop zij on getwijfeld vele handen zullen schudden. De dag begint om 11.00 uur met een H.Mis in onze parochiekerk en ’s avonds vindt de recep tie plaats van 17.00 tot 19.00 uur in „Den Boo gaard”. Miet en Willeke, van harte proficiat namens Moergestel-Nieuws, en we wensen jullie nog graag vele jaren toe in goede gezondheid! M.O. i 1 Op maandag 27 april en dinsdag 28 april wor den de ’’toekomstige” eerste klassers en de ’’nieuwe” leerlingen voor de kleuterscholen in geschreven. De aanmeldingstijden zijn beide middagen van vier tot vijf uur. Voor de eerste klas worden al le leerlingen opgegeven op de Graaf van Ursel- school, Kloosterlaan 32 te Moergestel. Voor de kleuterscholen kan men terecht op de Maria-kleuterschool, Kloosterlaan 34 en de kleuterschool ”’t Heideveldje”, Schoolstraat 37 te Moergestel. Voor de eerste klas moeten de kinderen vóór 1 oktober 1975 geboren zijn. Voor de kleuterschool moeten de leerlingen het komende schooljaar vier worden. In verband met een vlotte afwerking is het ge makkelijk, dat u het trouwboekje of de nodige gegevens bij u heeft. Met vriendelijke groeten, de hoofden van de scholen. Zo maar een woensdag.... Sommige bewoners zijn van vroeger uit nog gewend om vroeg op te staan. Ja, dat was toen... lange dagen maken! Dat leer je niet meer af. De dapperste van allen pakt om zeven uur al zijn fiets en denkt bij zichzelf: "Goei weer, jammer om binnen te zitten. Stilaan komt er beweging in huis. De verzorgsters wippen hier en daar binnen om een helpende hand te bieden aan diegenen, bij wie het kunnen niet meer beantwoordt aan het willen.... Tegen kwart over negen heeft ieder het ont bijt al zeker achter de kiezen. Dat is 's-avonds tevoren al bezorgd in fraaie trommels, waar alles lekker vers in blijft. De eersten zitten dan al in de kapel, want 's-woensdags is het bij ons een beetje zon dag. Om half tien is er dan een mis. Enkele mensen uit de woningen zijn dan ook pre sent. Alleen op de eerste rij in de kapel zijn nog twee plaatsen vrij. De pastoor heeft een papier in zijn hand. Dan is er dus ook preek: dezelfde als ie zondags in de kerk ge houden heeft. Na de mis koffiedrinken. De mannen lopen een voor een door de gang, de dames arm in arm, anderen gaan met het openbaar ver voer.... In de recreatiezaal neemt ieder zijn eigen plaats in. Dat is door niemand zo geregeld, maar dat is vanzelf gekomen. Allemaal even stil zijn. De direkteur moet wat zeg gen, of neen.... vandaag is het mijnheer van Beers, 't Is bingo-avond. Dat moet ie zeggen. Moeten we naar toe. Zo is er elke maand wel iets te doen: een zangavond of cabaret... Dat stel van een paar maanden terug, dat was prachtig. Kon je nog eens la chen. O, we moeten nog zingen, er is iemand ja rig. De gemiddelde leeftijd is weer gestegen. Gemiddeld zijn we boven de tachtig. Ge lukkig zijn er nog een paar rond de zeven tig. Drie zijn er al negentig. Na de koffie lopen we even langs het win keltje. Dat noemen ze "toko” hier. Klinkt wat Indonesies, hoewel er gewone spullen te koop zijn: jam, peperkoek, koekjes... waar iemand zin in heeft. In toko koop je met punten; anders dus dan de rijdende winkel, die ook langs komt: daarin moet je echt betalen. De deur van de direkteur zijn kamer staat haast altijd open. Daar kun je zo binnenlo pen. Er is wel eens wat te verhapstukken bij die man, maar een hoop dingen kun je ook regelen bij Joke van de receptie. De dames van de handwerkclub zijn nog bezig bij juffrouw Corrie en Leen. Ze kwebbelen z 'n best, maar maken verdraaid aardige spullen: kussens, spreien en dingen, waar je vroeger nooit zo aan dacht. Ze vin den van alles uit tegenwoordig. - Volgende week dinsdag, om precies te zijn 28 april 1981, is het op de kop af 50 jaar geleden dat Willeke van Dijk en Miet Vermeer „in de echt werden verbonden”, zoals men dat officieel wel eens wil noemen. 17 Jaar zijn ze nu woonachtig op het adres Oistelvoortjes 3a en daar ging Moergestel-Nieuws hen de afgelopen week opzoeken om hun verhaal te laten vertellen. Daaruit bleek o.a. dat 28 april om verschillende redenen voor hen ’n wel zeer gedenkwaardige da- Willeke van Dijk (wie kent hem niet) werd als enige zoon van de familie geboren op 11 au gustus 1904 in de Heuvelstraat te Moergestel. Na de lagere school, die hij op 11-jarige leef tijd verliet, heeft hij zich tot z’n 23ste verder bekwaamd in de landbouw. Via allerlei cursus sen probeerde hij zichzelf zo goed mogelijk op te leiden en te onderrichten voor het vak waarin hij had verkozen de boterham te zullen gaan verdienen. In 1919 verhuisde de familie van Dijk naar de boerderij die nu achter hun knusse huisje ligt. Daar heeft hij zijn „boerenleven” verder doorgebracht tot 1964. Dat was het jaar dat Willeke stopte met de boerderij en het huisje betrok waar hij nu nog samen met zijn vrouw Miet woonachtig is. Zijn vroegere studiezin, zijn wil om veel te le ren en het daardoor ontstane kontakt met ve len hebben er uiteindelijk toe geleid en onte genzeggelijk ertoe bijgedragen dat zovelen van ons Willeke van Dijk kennen. Laten we eens even het indrukwekkende rijtje doornemen: 4 jaar voorzitter Jonge Boe renstand (tegenwoordig K.P.J.), 10 jaar dage lijks bestuurslid van het Waterschap „de Dom mel 8 jaar voorzitter van de Veecentrale kring Tilburg, 10 jaar voorzitter van de Stichting Bejaardenzorg Reuselhof, momen teel al weer 3 jaar voorzitter van de Bejaarden- bond en 25 jaar was hij voorzitter van de Boe renbond. Pratende over het afscheid dat hem daarbij in 1973 werd bereid zat Willeke op het puntje van zijn stoel. Hij komt er niet over uitgepraat en woorden als „grandioos” en „geweldig” wa ren dan ook niet van de lucht. Tijdens dat afsc heid ook werd hij benoemd tot ere-voorzitter en ontving hij als dank voor zijn bewezen diensten de Ere-medaille verbonden aan de Or de van Oranje-Nassau in goud. Tellen we bovenstaande aantallen bij elkaar dan komen we tot een respectabel aantal voor- zittersjaren van maar liefst 60. „Het is een gave” zegt hij „dat je zoiets hebt kunnen doen”, en hij doelt daarmee ook op anderen als ze iets ondernemen. „Je kunt het of je kunt het niet, het moet je ge geven zijn!”. Hij steekt echter niet onder stoelen of banken dat hij nooit dit alles tot een goed einde had kunnen brengen zonder de steun van zijn vrouw. „Als je niet iemand hebt die naast je staat, ben je nergens”. r iiff DHM T A_8 EK el M WOENSDAG 22 APRIL 1981 6e Jaargang - Nr. 188 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. 1 ’’SILVIO ■II t r t t; L l.f- .’-ff» 09

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1