79,- ^SCHOENEN J ft te Barbara moergestel- nieuws i 1 Damesschoenen 25.* Linnen SChoentj es 21,* Zijn Uw kind z’n schoenen niet te klein? Exclusief voor Moergestel en omstreken!! Gebreide pakjes 170, CEES OP 'T HOOG i 139,- 39,- OU Herenschoen P.V. Moergestel Theo Raaymakers schreef... Beste mensen van Moergestel, H 1 COMPOST - Kwaliteit een begrip! GEMEENTE MOERGESTEL BEKENDMAKING HHHHrHbI Tricot juries Bijpassende ruiten blouses nu voor Warme gebakken vis en alle soorten verse vis! Een goed adres voor een lekkere haring! Kniebroeken jasje in diverse kleuren A. Damen 1, 8, 10; L. v.d. Branden 2, 5, 11; Comb. Ligtvoet 3, 6, 7, 11, 12, 14, 17, 20; Comb. Oerlemans 4, 15; Fr. de Laat 9; Comb, de Laat, 16, 18, 19. Ik zal proberen zo vlug mogelijk weer te schrij ven, maar in elk geval hebben jullie alvast een eerste indruk! Heel veel hartelijke groeten en de allerbeste wensen en tot schrijfs! Houdoeü Industrieweg 13 Moergestel Tel. 04243 - 1867 I In onze voordeelhoek: volendammer vishandel in'P t- tr 4 4 Uitslag wedvlucht Vilvoorde, afstand 85 km., 5 april 1981. De duiven werdenom 10.30 uur met N.O. wind gelost. Eerst geconstateerde duif 11.56.51 uur. het algemeen toch wel goed gaat. Ze hebben hun gevechten met messen en scheermesjes, en ze kunnen elkaar goed toetakelen, maar het is nu al een heel verschil met toen ze voor het eerst kwamen. Dit is natuurlijk maar één groepje, en we zijn daarom begonnen met kon takten met andere groepen in de stad. Er zijn, volgens de politie, zo ongeveer duizend van dit soort kinderen in de stad, kinderen die geen thuis meer hebben en die van de vuilnisbak en op straat leven. Het betekent dat ik zo onge veer elke avond op straat ben om te praten met groepen kinderen bij stations en ik de buurt van restaurants. Je moet heel wat afpraten en behoorlijk wat geduld hebben, want ze gaan natuurlijk niet zomaar met zo’n vreemde mee, maar na enkele weken worden de kontakten beter en kun je ook zien dat ze blij zijn als je weer eens langskomt om een praatje te maken. Ons idee is niet zozeer om ze meteen van de straat te halen en ze dan allemaal in een mooi pakkie te steken en dan te verwachten dat ze allemaal netjes in een rij lopen. We willen ze ei genlijk een plaats geven waar ze terecht kun nen om te slapen en te eten en als het nodig is voor medicijnen. Ze moeten het gevoel hebben dat er ergens een plaats is waar ze thuis kunnen zijn als ze dat willen. We zijn hier nog niet zo lang mee bezig en we moeten natuurlijk afwachten hoe het allemaal zal lopen, maar dat er hulp nodig is is wel heel duidelijk. We hopen alleen dat die hulp voor velen nog op tijd zal komen, en dat ze niet hun leven lang op straat hoeven te zwerven. Som migen van hen lopen al vier of vijf jaar op straat, en er zijn er bij die pas een jaar of zes zijn!! Beste mensen, dit was dan het eerste korte be richtje vanuit India. Ik hoop dat jullie nu weer een beetje op de hoogte zijn van waar ik hier op het moment mee bezig ben. Er zijn leuke plooirokken I Het wordt tijd dat ik eens iets van mezelf laat horen. Ik had beloofd dat ik vlug na mijn aan komst hier iets zou schrijven, maar dat is toch weer langer blijven liggen, zoals dat meestal I gaat. Ik heb intussen natuurlijk alweer de no dige berichten ontvangen uit Moergestel en omstreken, dus ik weet zo’n beetje hoe alles daar gaat. Met mij gaat het hier prima, en we zitten alweer lekker te genieten van het zonnet je-zo ongeveer vijfendertig graden nu, en we zijn pas bij het begin van de zomer! Ja, ik heb een goede reis terug naar India ge- had. ’t Had eigenlijk niet beter gekund. Alles i verliep volgens schema, en we waren zelfs een half uur te vroeg in New Delhi! Zo’n reis op zich is natuurlijk geen aardigheid, maar als je wat goed gezelschap hebt, dan valt het best mee; en goed gezelschap heb ik de hele tijd ge had. Ik ben één nacht overgebleven in Delhi bij mensen die ik daar ken, en ben de volgende dag doorgekomen naar Hyderabad. Daar werd ik op het vliegveld afgehaald door één van on- 1 ze mensen en heb toen een dag doorgebracht op het seminarie. Die ene dag was genoeg vond ik, want je kon daar bijna niet slapen van de muskieten!! Ik ben toen ook vlug gekomen naar het huis waar ik nu zit, en hier hebben we van die rotbeestjes niet veel last. Jullie weten natuurlijk dat ik maar tijdelijk in Hyderbad J v HUI Laat ze eens controleren op voetstand en maat! Onze nieuwe kollektie kinder- sandalen in 4 wijdtes is binnen! veel verkeer, overal winkels en winkeltjes, nog al wat toeristen, grote hotels en bioscopen en theaters, enfin, alles wat er bij een grote stad komt kijken. Maar zo’n grote stad als Hydera bad betekent natuurlijk ook nog wat anders: het betekent ook dat er erg veel mensen zijn die heel veel tekort komen. Er zijn bevoorbeeld mensen die uit de dorpen naar de stad komen voor werk en dat vinden ze dan vaak niet. Er is voor veel mensen in zo’n grote stad erg slechte behuizing; er staan veel grote en mooie gebou wen, maar er zijn ook ontelbare krottenwij ken. Er zijn nogal wat mensen die in verhou ding erg rijk zijn, maar er zijn er nog veel meer die zo ongeveer niks hebben. De straten zijn vol met mensen die geen dak boven hun hoofd hebben en vaak niets te eten. Het is een pro bleem wat natuurlijk niet zomaar in een korte tijd opgelost kan worden, maar iets kunnen we er wel aan doen. Ik ben daarom samen gaan werken met de zusters van Moeder Theresa die hier in Secunderabad zitten. Zij hebben een te huis waar ze allerlei mensen op proberen te vangen. Het gaat dan voornamelijk om zieken, gehandicapten en ouden van dagen die nergens terecht kunnen. We gaan naar de stations en naar de ziekenhuizen in de stad en kijken daar of er mensen zijn die alleen zijn en aan hun lot overgelaten. Vaak liggen ze al op sterven voor dat wij ze bereiken. Als ze met ons mee willen gaan, dan brengen we ze naar het tehuis van de zusters en verzorgen ze daar. Erg vaak is het een kwestie van te zien dat ze een beetje een menswaardige dood kunnen sterven, en dat ze niet op straat dood hoeven te gaan. Soms gaat het om mensen die ziek zijn en die niemand hebben om voor hen te zorgen en die mensen geven we dan de nodige medicijnen en zorgen dat ze weer helemaal opknappen. Er zijn ook een paar gehandicapte kinderen, die hier bij ons een beetje een behoorlijk leven kunnen hebben met goed voedsel, wat kleren en een bed. Er zijn ook een aantal geestelijk gehandi capten. Sinds kort zijn we nu ook bezig met een andere groep en daar ben ik eigenlijk mee bezig. Dat gaat om kinderen die van huis weg gelopen of weggestuurd zijn en die hier op straat wonen. Ik ben begonnen met een groep van ongeveer twintig kinderen die hier in de buurt zaten bij een restaurant. Ze verzamelden overdag oud papier en andere rotzooi, ver kochten dat dan ’s avonds en hadden dan een heel klein beetje te eten. Ze sliepen op straat, wat in de winter en in het regenseizoen zeker geen lolletje is. Bij het restaurant vonden ze wat aanvullend voedsel: kippekoppen die weggegooid worden als ze kippen aan het slachten zijn, werden door hen opgeraapt en opgegeten! Gebruikte theeblaadjes raapten ze van straat op en maak ten daar weer thee van! Ze droogden gras en rookten dat op! Wat ze ook maar konden vin den op straat aten ze op. Geen wonder natuur lijk dat een aantal van hen er behoorlijk be roerd aan toe waren. Het grootste deel van hen is met ons meegegaan en ze zijn nu bij ons. D.w.z. het grootste deel van de tijd zijn ze bij ons. Ze zijn op straat natuurlijk een erg vrij le ventje gewend geweest, en ze kunnen niet zo vlot wennen aan het leven in een kleine ge meenschap. Maar ik moet zeggen dat het over ben, omdat het de bedoeling is dat ik naar Cal cutta ga. Ik kreeg daarom hier in Hyderbad werk op een kantoor en ik ben daar nu nog mee bezig. Wat de plannen voor Calcutta be treft kan ik U niet veel nieuws vertellen, ge woonweg omdat ik daar zelf verder ook niks van weet. Dat kantoorwerk houdt me natuur lijk wel bezig, maar jullie begrijpen wel dat dat toch eigenlijk niet helemaal naar m’n zin is. Ik begrijp best dat dat werk gedaan moet worden, en ik doe het natuurlijk ook, maar daarnaast ben ik ook met ander werk bezig waar ik veel meer plezier in heb. Als ik eerlijk ben moet ik zeggen dat ik dat andere werk doe, en dat ik daarnaast ook nog wel tijd vind om wat tijd door te brengen op het kantoor! Laat ik wat over Hyderabad en over dat werk vertellen. Hyderabad is een stad van ongeveer drie mil joen inwoners. Eigenlijk moeten we bijna de hele tijd praten over Hyderabad en Secundera bad, want dat zijn twee steden die tegen elkaar aanliggen, en die meestal gezien worden als één stad. Ikzelf woon in Secunderabad, maar meestal praten we over Hyderabad. Drie miljoen mensen betekent een hele drukte, behoorlijk wat industrie en handel, ontzettend 1H' n - f i ïïa MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 8 APRIL 1981 I PAGINA 5 Laatste paren 0<wvoet o- Met dit electronisch apparaat worden de voeten van Uw kind precies gemeten in de lengte en in de breedte (zie afb.) ”S». Gemullehoekenweg 11 Oisterwijk Telefoon 04242-2344 's-Maandags op de markt 's-Woensdags bij Groenteha! Crisje Rootven 9 - Moergestel - Tel. 04243 - 1879 Geheel lederen (ook binnen- en tussenzooi) van 110,- nu voor slechts <189^ Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet aan L.P.J. van der Sanden, Tilburgseweg 56 te Moergestel vergunning te verlenen tot het bouwen van een bedrijfswoning, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie D, nr. 1509, plaatselijk bekend hoek Heuvelstraat/Servennen- straat. Onderhavig bouwplan ligt met bijbehorende bescheiden voor een ieder vanaf 8 april 1981 gedurende 14 dagen ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter in zage. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen dit voornemen schriftelijke bezwaren indienen bij het kollege van Burgemeester en Wethouders voornoemd. Moergestel, 8 april 1981. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Burgemeester, J.B.S. ter Veer, Lit. k, A. Jl 1 J in wit, blue en marnénu voor 49,- vanaf 79,* ,1 li Dit is onze Podometer, waarop de voetstand van Uw kind wordt bekeken. Mocht deze niet goed zijn worden de steuntjes zonodig aangepast. K u UIT OOSTENRIJK!! in diverse dessinsvanaf JL/7, BLOEMSIERKUNST Korenstraat 34 - MOERGESTEL - Tel. 04243 - 1794 AANBIEDING: 25 liter3,* 50 liter

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 5