iW I De Poockelband in het Trefsentrum DISCOTHEEK EXTRA in ’t Draaiboompje te Moergestel I I I I I I I .11 E.H.B.O.-nieuws IM Con Amore brengt sprankelende Weense Avond Peuterspeelzaal Janneke Gilde St. Catharina 'J' J Vlooje-litanie 8 Geopend vanaf 21 uur voor 17 jaar en ouder! Op Uw entree-bewijs wordt een aantal platenbonnen verloot! Zaterdag 11 april a.s. De muziek van de Poockelband heeft een eigen karakter. De meeste nummers zijn geschreven door Jan Roosen en Ono v.d. Laak. Verschil lende soorte van muziek zijn de Poockelband eigen, zoals: Funk, Reggae, Latin en Rock. a aj Op maandag 13 en donderdag 16 april is er van 14.00 tot 15.00 uur de gelegenheid om nieuwe peuters aan te melden op de peuterspeelzaal, St. Jansplein 5. De speelzaal is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.45 tot 11.30 uur en de dinsdag middag van 13.30 tot 15.45 uur. De peu terspeelzaal is toegankelijk voor kinderen va naf 2/2 jaar. Ook kinderen die pas in de loop van het komend schooljaar 216 worden kun nen nu reeds aangemeld worden. Er is echter nog een andere klacht van ernstiger aard. Het bestuur is van mening, dat de gedi plomeerde leden best eens meer naar de oefe navond mogen komen. Het zijn bijna altijd de zelfde mensen die we zien, en toch is het be langrijk om bij te blijven en uw diploma gel ding te houden. Maakt U eens een keertje meer tijd en zin en kom eens wat vaker. Mensen die in het bezit zijn van een E.H.B.O. trommel worden verzocht eens na te zien hoe lang de snelverbanden er al in zitten. Na enige tijd liggen zijn deze niet goed meer. Oude snel verbanden kunnen dan ook worden omgeruild bij Dhr. Fonken en/of tijdens de oefenavond. Voor het aanstaande zomerseizoen, waarin weer diverse keren gepost zal moeten worden is het misschien wel leuk als elke E.H.B.O.-er een eigen E.H.B.O.-armband heeft. Enkele van onze leden hebben al zo’n eigen band. Le den die er eventueel ook nog een willen hebben kunnen zich opgeven hiervoor bij Ant. Fon ken. Voor de kosten behoeft U het niet te la ten, de banden kosten slechts 3,50. Wel graag spoedig opgeven. In de maand mei krijgen we weer de voetbal- tournooien van de Audaciajeugd. Hiervoor hebben wij nog enkele E.H.B.O.-ers nodig om te posten. Donderdag 9 april worden hiervoor de taken verdeeld. Zo het is weer een hele waslijst geworden. Iede reen is weer op de hoogte en hopelijk goed op de hoogte. Tot ziens op de oefenavonden. Het bestuur. Op zaterdag 11 april, aanvang 21.00 uur, zal er in het Trefsentrum een optreden plaats vinden van de Bossche formatie ’’Poockelband”. Sinds augustus 1978 bestaat deze band. Het eerste optreden dateert van 1 januari 1979. Sinds die tijd is er veel verandert. VARA’s-popkrant toonde interesse waaruit opnamen resulteerden die 17 april 1979 werden uitgezonden. Het nummer ’’Lonely people” is sinds die tijd een veel gedraaid nummer tijdens Koos Zwarts’s ’’Popdonderplus”. Een leuke oplossing. Vooral Jan Pijnenborg en Nelly Verhaaf maakten hierbij een goede in druk. Daarnaast waren er ook gasten. Zes da mes Schrijner (allen zusjes van elkaar) vorm den een orkestje, dat gedeeltelijk de begelei ding verzorgde en dat uitstekend deed. Henk Stoop aan de piano kenden we al van het vorig jaar. Ook nu was de begeleiding bij hem in goede handen. Verder konden we kennis ma ken met twee zangsolisten: Turid Karlsen, so praan en Edward Hoepelman, tenor. Een aan gename kennismaking. Beiden muntten uit in een uitstekende voordracht en goede muzikale interpretatie, waardoor het kleine gebrek aan volume volledig werd gecompenseerd. Aanstaande donderdag 9 april komt Dr. Ter- windt weer lesgeven. Deze avond zal voorna melijk worden besteed aan de shock. Gediplo meerde leden zijn uiteraard ook welkom, doch het is wel de bedoeling, dat de cursisten het meeste aan het woord zijn voor vragen aan de dokter. Donderdag 16 april is het witte donderdag en omdat iedereen dan nog druk bezig zal zijn met de voorbereidingen voor pasen, zal er dan geen E.H.B.O. les zijn. Donderdag 23 april komt Dr. Westerveld uit Oisterwijk, tesamen met Dhr. J. Jansen uit Til burg examen afnemen. Alle cursisten alvast erg veel succes toege wenst. Houdt U wel rekening met de tijd; we begin nen dan om 19.00 uur. Voor de gediplomeerde leden heeft het bestuur ook nog enkele mededelingen. Zij die de jaar vergadering niet hebben bezocht zijn wellicht nog niet op de hoogte van het feit, dat onze vereniging een ere-lid heeft gekregen in de per soon van Zr. Huberta. Tijdens de jaarvergade ring werd zij hiertoe benoemd. Dringend worden de leden verzocht zelf een beetje in het oog te houden wanneer de diplo ma’s verlopen, zodat tijdig verlenging wordt aangevraagd. Mocht de secretaresse die niet tijdig zien is het wel belangrijk, dat U het zelf ook even bijhoudt. Zondag 5 april mochten we op de eerste schiet- dag 152 schutters ontvangen welke met veel en thousiasme deelnamen aan de wedstrijd om ”Het Zilveren Rad van Sint Catrien”. Er wer den buitengewone hoge prestaties geleverd door de deelnemende Gildebroeders zodat er nog ’n 44-tal schutters kans maken op de Ere prijs. Op zondag 12 april komen alle schutters weer bij elkaar om dan de einduitslag te kun nen vaststellen. Aan vang 10.00 uur op het schietterrein in de Heuvelstraat. ’’vr Het koor. De gehele avond proeft men het enthousiasme van het koor. Dit is haar jaarlijks hoogtepunt. Dirigent Ad Verbakel (de algehele leiding was bij hem in goede handen) weet blijkbaar dit en thousiasme steeds wakker te houden en een groeiend zelfvertrouwen is te konstateren. Cle mentie vragen aan het publiek voor het moei lijk uit te voeren werk ’’Geschichten aus dem Wiener Wald” van Johan Strauss, was niet no dig geweest. Heel het aandeel van het koor in het programma was goed verzorgd en het dankbare publiek verleidde haar nog tot het ten tweede male ten gehore brengen van de Ra- detskymarsch van Johann Strauss. Albert van der Werf. I I t. Door de jaren heen heeft Con Amore met haar Weense Avond een evenement opgebouwd, dat niet meer is weg te denken in het Moer- gestelse culturele leven. Voor afgelopen zaterdag was al weken geen kaartje meer te krijgen, ondanks de concuren- tie van het songfestival. Een terechte be langstelling overigens, want wat er geboden werd, was van de bovenste plank. Vooral de gewenste sfeer van ongedwongen muciseren wordt nagestreefd, het avondje uit, waarbij men wordt onderhouden met gezellige muziek en romantiek. Als er veel mensen teleur gesteld moeten worden, zou een tweede avond zeker overwogen moeten worden. Goed uitgekozen gasten. De laatste twee jaar wordt duidelijk gezocht naar variaties in de presentatie. Geen statisch consert, maar speelse elementen moeten de Weense avond haar specifieke sfeer geven. Het koor was daarin uitstekend geslaagd. Steeds meer eigen krachten laten zich solistisch horen, waarbij zeker niet aan zelfoverschatting wordt geleden. Een juiste dosering en alleen dat laten doen, wat men aankan, was uitgangspunt. Een en ander was gecomprimeerd in‘het museum- boek na de pauze, waarin de diverse eigen so listen aan elkaar werden gepraat en gespeeld. ■I ij-1 i q-, Begin 1980 is drummer Jo Brökling vervangen door de van "Jimmy-Belmartin” afkomstige Sjoerd van Bommel. Ono v.d. Laak zocht zijn heil achter de knoppen en blijft mede verantwoordelijk voor het repertoire. Hij werd vervangen door de gitarist Rob de Coster. Een toernee door Polen staat nog steeds op stapel en verder heeft ook platenmaatschappij C-.B.S. interesse in het materiaal van de Pooc kelband. De Poockelband zijn: Jan Roosen - gitarist, zang. Rob de Coster - gitaar. Frans Baudoin - toetsen. Hans Meeuwisse - percussie. Henk Vorstenbosch - bas. Sjoerd van Bommel - slagwerk. i Jodocus. De hermenie wil ai oew spulle of ze naauw nuuwd zèn of hóst antiek. Schooischrifte, mar ok doktersbuiie, bladgoud, badzout en biadmeziek. Kaaste en kieste, koffers en maande, aauwe teevees in zwart-wit en in kleur, paauwevere en vèrrekestaande, unne stoel meej drie póte, unne mat vur de deur. Wasborde, wasknèpers, wassen neuze strèkplanke, strèkstokke of unnen bout druegtrommels, koektrommels, un couveuse, timmer- en kachel- en aander hout. Poppe en pupkes meej haor of meej zonder, koppe en haande ok zonder pop, poppe meej klere van bove toe onder. Poppe zo blóót as Jodocus z'ne kop. Spulgoed en puzels en kleurpotlooje, boeke en buukskes vur gróót en vur klèn, vurke en messe en rokke meej plooje maantels van vossebont of van kenèèn. Brommers en fietse en aauwe otoos, steppe en schotse en al wè rolt albums meej zegels en bèndjes en fotoos radioos weet ik van hoeveul volt. Flesse en borde en vurke en messe kanne en kruike en ondergoed pispotte, panne, jeneverflesse en alles wormeej ge gin donder doet. Lozzies en brosjes en aauwe munte, bedde waor ge zelf al deurhin zèt gezakt, waandelstokke meej èzere punte, en al wè ge aanders de zolder opkwakt. Hoeje en pette en aauwe pruike: de hermenie kan ut gelèèk gebruike! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 8 APRIL 1981 6e Jaargang - Nr. 186 1 Ju II E?l moergestel -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1