veizameiaar C.V. ”DE DORSTVLEGELS” Veel ruimte voor belanghebbenden in parkeerexcessenverordening Raadsvergadering van 27 maart 1981. Ei I f |R ‘In Nieuw Badmintonsuccessen Aan de ouders van de schoolgaande jeugd in Moergestel Vastenbrief van onze bisschop MUZIKANTEN of AANKOMENDE MUZIKANTEN CHRIST SMULDERS B.V. (j Oisterwijk t.o. Rabobank Tel. 04242 - 2125 feè 'X RITS-ROETS Ritsen vernieuwen. Het maken van: stofknopen, gespen, ceintuurs, nestel- gaatjes, zeilringen, knoopsgaatjes. o o Drum-Fanfare Moergestel f -nieuws Kwaliteit een begrip! MM 4 AvdW Jan Swinkels... 1 Instrumenten aanwezig. Warme gebakken vis en alle soorten verse vis! vraagt voor op te richten hofkapel ders de tijd door te brengen. Hoe het program ma zal verlopen is nog een beetje een verras sing maar zeker is dat de gezelligheid voorop staat. Op zondag zullen een 50-tal ouders en familieleden zich bij hen voegen om samen te genieten van het slot-diner. Hoe een en ander verlopen is hoort u zeker nog 45 20 cent 55 25 cent 60 25 cent 65 30 cent volendammer vishandel verbouwing te duur... G.S. inzake verdaging beslissing over besluit tot verkoop van grond aan Nistria b.v.. Een brief van het C.D.A. en V.V.D. over deze kwestie aan G.S. kan de oorzaak zijn. Deze frakties vonden destijds dat tegen een te lage prijs werd verkocht. Er ontbracht o.a. een taxatie van de opstallen. De P.G.B. verweet de beide frakties ondemocratisch handelen, ter- Voorjaarsvergadering Op 14 april houden we onze jaarlijkse voor jaarsvergadering. Op deze avond zullen er weer verschillende be langrijke punten worden besproken, dingen die ook voor jou van belang zijn. Zo zullen we het hebben over ons langverdien- de klubhuis, en een nieuwe aktiviteit, namelijk die voor 20 -ers. Verder zullen we bekijken wat we het komende winterprogramma gaan doen en er zal ook een bestuursverkiezing plaats vinden. Meer hierover zul je kunnen lezen op een sten cil dat je binnenkort in de bus krijgt. Op het op 28 en 29 maart gehouden badmin- tontoernooi te Helvoirt heeft B.C. Moergestel uitmuntende resultaten behaald. Bij de pupillen behaalde Sacha Harding de eerste plaats in het enkelspel terwijl Mayke Harding beslag legde op de tweede plaats. Ook het damesdubbel was een succes voor Moergestel. Op de eerste plaats: Sacha Har- ding-Mariëlla Buchner. Tweede plaats; Mayke Harding en Barbara van Oers. Het grootste succes werd zondag behaald door de junioren: Marc Buchner en Henk Harding, die geheel onverwachts, na een reeks moeilijk gewonnen wedstrijden op de eerste plaats in de heren-dubbel eindigden. Tenslotte won Mare ook nog een derde plaats bij de heren-enkel op dit zeer sterk bezette tournooi. De clubkampioenschappen van B.C. Moer gestel vinden plaats op 12 april a.s. in de spor thal van Moergestel. Op 7 april verschijnen op alle postinrichtingen de zomerzegels. De zegels dragen afbeeldingen van „het nieuwe Nederlandse landschap”. Natuurlandschap Dijk Afwateringsgreppel Cultuurlandschap Ze zijn ontworpen door Ger Dekkers en allen uitgevoerd in blauw, geel, rood en zwart. Hf Vanwege het tekort aan volwassen brigadiers waren wij genoodzaakt eind februari het briga- dieren enige dagen te staken. Helaas moeten wij ook in de komende week deze maatregel nemen. Er zullen geen brigadiers aanwezig zijn op de oversteekplaats: Rootven op vrijdag 3 april. Gemeentehuis op maandag 30 maart, dinsdag 31 maart, woensdag 1 april, donderdag 2 april, en vrijdag 3 april. De oversteekplaats op de schoolstraat blijft volledig bemand. Vanaf maandag 6 april zijn op alle oversteek plaatsen weer als normaal brigadiers aanwezig. Wij houden ons aanbevolen voor nieuwe bri gadiers. Werkgroep verkeersveiligheid kinderen Moergestel. Secr. Burgm. Maeijerstraat 13, Telefoon: 1187. Het komend weekend zal Moergestel het zon der Drumfanfare „Moergestel” moeten stel len. Na zorgvuldige voorbereiding zullen ruim 90 leden en bestuur enkele dagen samen door brengen in Burghhaamstede in Zeeland. Matroosjes, majoretten en leden van de drum fanfare zullen 15 huisjes bemannen om daar samen op een wel heel andere manier als ou-’ Weekend-uitwisseling Volgende week is het dan zover. Dan gaan we een tegenbezoek brengen aan Kessel. We ver trekken om 19.45 uur bij de Boerenbond. Als je je nog niet opgegeven hebt en wilt toch mee, dan kan dat nog maar laat het dan even weten bij Wim Wolfs. We vertrekken vrijdagavond en komen zon dags rond 19.00 uur weer thuis. Naast de gewone spullen die je mee zult nemen kan je ook het beste wat sportkleren mee bren gen omdat we een voetbalwedstrijdje zullen I spelen tegen Kessel. Wanneer de door de raad aangenomen parkeerexcessenverordening over ongeveer een maand in werking treedt betekent dit nog niet, dat de huidige situatie van de ene dag op de andere zal gaan veranderen. In vergaand overleg zullen met de 5 a 6 chauffeurs, waar het nu over gaat, plaatsen worden gezocht, waarvoor ontheffing kan worden verleend. Daarnaast staan alle overleg en be roepsmogelijkheden open voor degenen, die overlast ondervinden van de parkeerplaatsen. Dat was het beleidsvoornemen van het college van B en W en de raad. I j wijl dhr. van Gils (C.D.A.) zei gebruik te heb ben gemaakt van een democratisch recht. B en W zullen nog aan G.S. antwoorden. Een krediet voor onderhoud en voorziening ten behoeve van sportakkommodaties en ge bouwen van jeugdverenigingen werd goedge keurd. Dhr. Damen (V.V.D.) vond dat voor dit soort ’’kruimelwerk” een onderhouds- fonds op de begroting dient te worden ge creëerd. Dhr. Swinkels. (C.D.A.) vond een meer kritische opstelling bij opleveringen no dig, waardoor snel onderhoud kan worden voorkomen. Met pijn in het hart (prijsverhogingen passen eigenlijk niet in deze economische situatie) ging de raad akkoord met uurtariefverhogin- gen in de sportzaal ”De Vonder”. Van de noodzaak was men overtuigd. Dhr. Van Gils (C.D.A.) deed de suggestie enig soelaas te bie den in de subsidiesfeer. Naar aanleiding van een vraag over het gebruik van de oude vereniging van het C.D.A. maakte deze fraktie bij monde van dhr. Swinkels ge bruik nog eens fel van leer te trekken tegen de in haar ogen veel te dure voorgenomen verbou wing van 250.000,-. Te meer nu de K.P. J. te kennen heeft gegeven geen gebruik te willen maken van deze accommodatie. B en W zullen e.e.a. opnieuw overwegen, waarbij een puur noodzakelijk onderhoud niet valt te ontko men. Raadsvergadering van 27-3-1981. Parkeerexcessenverordening. Eenstemmig was men het over eens, dat in een dorp als het onze, een regelgeving nodig is. Dit ondanks het feit, dat het slechts in de huidige situatie om 5 a 6 gevallen gaat. Een alternatie ve parkeerplaats is niet gevonden. De bereid heid is aanwezig om de ontheffingen te verle nen, waarbij uitbreiding van de huidige aanwe zigheid van vrachtwagens uit den boze is. Een uitstervingssysteem dus. Alle partijen gun den B en W de vriheid om tegen deze achter gronden te handelen. Wat verder ter tafel kwam. In deze ruim 2 uur durende vergadering ston den geen onderwerpen op de agenda, waar diepgaande meningsverschillen over bestaan. Bij de ingekomen stukken lag een brief van Een goed adres voor een lekkere haring! Het chinese-restaurant in ons dorp kenden wij al enige tijd. Dat er nieuwe lampen zijn komen hangen wist U misschien nog niet. Ook mis schien niet dat de naam Kwai-Fa veranderd is in LOTUS. Dit betekent meteen dat er ook een nieuwe eigenaar in is gekomen en wel de heren Sai Tee Leng en Chye Fook Wong. Zij hebben naast de diploma’s voor de chinees-indische keuken hun ervaring opgedaan in Den Haag, en Alphen aan de Rijn. De nieuwe eigenaars hebben ook nogal wat aan de vernieuwing van de maaltijden gedaan. Het bevalt hen goed in onze contreien en men hoopt hier dan ook wortel te schieten. Ook het afhalen van maal tijden is door hen uitgebreid en bij een bestel ling boven 30,- krijgt men een mooie Chinese lamp cadeau. Zij spreken nog niet zo goed Nederlands maar wij kunnen U verzekeren dat het Chinees voor ons even moeilijk is als voor hen het Neder lands. Men is in ieder geval erg vriendelijk en dat slecht taalbarrières ook vlug. de dood. Dank zij Jezus en dank zij ons geloof in Hem. Het goede leven, het echte, in trouw en liefde gegeven leven, dat gezocht heeft naar overeenstemming met God, dat leven heeft de eeuwigheid in zich. Wij mogen ons hier wel in herinnering roepen wat Jezus tot de Samari- taanse vrouw zei over het ’’levend water”: het komt van de Heer, en wordt een nieuwe, eigen bron in je binnenste, ’’opborrelend tot eeuwig leven”. Het geloof in de verrijzenis in het eeuwig leven is niet iets vanzelfsprekends. Vele gelovigen hebben daarbij grote vragen. Het is doorgaans niet het eerste dat men aanvaarden kan. Maar als je hopen kunt, dat je door de weg van Jezus te volgen, tenslotte ook daar uit kunt komen, dan gaat je geloof in de juiste richting. J. Bluyssens, bisschop. ”Wie in Mij gelooft, zal leven” In het verhaal van de opwekking van Lazarus uit de dood komt pas goed aan het licht, waar toe wij geroepen zijn. Dat zal nóg duidelijker blijken, als Jezus zelf door de Vader uit de do den is opgewekt. Dan gaat voor hen die gelo ven, de volle waarheid open. Pasen is het uur van de waarheid. Vlak vóór het gebeuren met Lazarus, richt Je zus zich temidden van een te hoop gelopen me nigte tot de Vader in een dankgebed: ’’Vader, Ik dank U dat Gij Mij verhoord hebt. Ik wist wel, dat Gij Mij altijd verhoort, maar omwille van het volk rondom Mij heb Ik dit gezegd, opdat zij mogen geloven dat Gij Mij gezonden hebt.” De wonderbare dingen die van Jezus verhaald worden, worden verteld ter versterking van ons geloof. Nu roepen wonderen gewoonlijk eer der ongeloof op dan geloof. En toch staan de wonderverhalen in de Evangeliën opgeschre ven als tekenen die naar God verwijzen en naar Zijn Rijk. Het komt erop aan de juiste aan knopingspunten te ontdekken, de kern te ont dekken van wat er gebeurt. Ongetwijfeld neemt ook in dit verhaal over de opwekking van Lazarus Jezus de centrale plaats in, Jezus in Zijn spreken op Gods gezag over leven en dood. Hier plaatst Hij zichzelf als beslissend voor leven of sterven van men sen, als beslissend zelfs voor eeuwig leven of eeuwige dood. ”Wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven, en ieder die leeft in geloof aan Mij, zal in eeuwigheid niet sterven”. Hier is Zijn woord toch wel heel duidelijk het woord van de Vader. Anders zou Hij met zulke hoge pre tenties niet hebben mogen spreken. Wat betekenen deze woorden eigenlijk. Ze i kunnen weinig anders betekenen dat dat, dank j hoop de onmacht overwint, en dat het lever l doe-dag voor aspiranten. DiHs een dag waar sterker is dan de dood. Dank zij Jezus, het goede het wint van het kwade, de hoop de on- --- H11S Aspiranten doe-dag zij Jezus, het goede het wint van het kwade, de Op zaterdag 11 april gaan we naar de kring j alle aspiranten van de kring bij elkaar komen ren er samen een gezellige dag van maken. macht overwint, en dat het leven sterker is dan Er is op deze dag van alles te doen. Er zullen films gedraaid worden, verder kun je zelf aan allerlei dingen meedoen en ’s avonds is er een te gekke disco. Deze dag begint ’s morgens om 11.00 uur en is ’s avonds om half tien afgelopen. Heb je zin om mee te gaan of wil je er wat meer van we ten, bel dan even naar Regien Jonkers tel. 2430. 'MOERGESTEL NIEUWS" - WOENSDAG 1 APRIL 1981 PAGINA 5 1 ‘j- TO r, Opgeven vóór 1 mei bij: C. van Dijk, Pr. Irenestraat 5, Moergestel, telefoon 04243 - 2414 Gemullehoekenweg 11 Oisterwijk Telefoon 04242-2344 's-Maandags op de markt 's- Woensdags bij Groentehai Crisje Voor kousenreparatie, drukkers en boven dien chemisch reinigen met de Form-Fix veredelings- behandeling en onzichtbaar stoppen, naar: V( KUI1I1CI1 WCllllg CU1C1C15 UCICRC11C1I Vldl Udl, Vidllix

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 5