B-2 van Audacia kampioen BINGO'AVOND Moergestel mag trots zijn op Thea Vermeulen-Peek l I Over de buurtbus Kindernevendienst Harmonie Prinses Juliana viert 70-jarig bestaan en 25-jarig bestaan drumband Lente Vrijdag 3 april om 20.30 uur 'n Draagbare televisie met afstandbediening in de kantine van Audacia 1 - 1 i Verder nog vele prachtige prijzenl! de koffie staat klaar!! Voorzitter D. Aarden, Hakvoortseweg 10, Biest-Houtakker, tel. 04255-1427. Sekretaris H. van den Hout, Heuvelstraat 33, Moergestel, tel. 04243-1105. Coördinator C. van Dijck, Westerwijksestraat 8a, Biest-Houtakker, tel. 04255-2027. Moergestel, 1 april 1981. J.B.S. ter Veer, burgemeester. Voorverkoop-adressen: H. de Beer, Ringbaan West 298a, Tilburg, tel. 013-686076. L. van Gulik, Vlierlaan 24, Berkel Enschot, tel. 013-332028. J. van Puyenbroek, Pater Pirestraat 25, Goir- le, tel. 013-345401. J. Vernietten, Boutensstraat 2, Oosterhout, tel. 01620-53063. Vanaf 21 april aan de kassa Stadsschouwburg. Albert van der Werf. Hoofdrol in Mosè van Rossini De eerste kampioen bij Audacia is binnen. Na een sterk gespeeld seizoen veroverde de B-2 ju nioren in haar afdeling de titel. De B-2 heeft dit kampioenschap ongeslagen bereikt. Zij hadden het gepresteerd 116 doelpunten te sco ren, terwijl ze maar 6 doelpunten tegen kregen. De kampioenen zijn: John Heeffer, Gerard Hoofdrol in Mosé van Rossini Dirigent Jan Jansen heeft vier koren in Til burg. Een kerkkoor (Heuvel), het mannenkoor La Renaissance en twee opera-koren Souvenir des Montagnards en Bel Canto. Regelmatig worden uitvoeringen geven, met grote zelf werkzaamheid van de leden van de diverse ver enigingen. Het wordt steeds moeilijker om e.e.a. financieel rond te krijgen (subsidies en kaartverkoop). Toch lukt het elke keer de touwtjes aan elkaar vast te knopen. Hoe lang nog...?? Nu is Bel Canto aan de beurt om een uitvoering te geven met begeleiding van het Brabants Orkest. Op 23 en 27 april worden in de Stadsschouw burg te Tilburg uitvoeringen gegeven van de opera Mosé van Gioachino Rossini. Deze, on der regie van Arnold Alons gespeelde opera handelt over de gevangenschap van de Joden in Egypte. Het aandeel van het koor komt hier goed aan haar trekken. Daarnaast is er een keur aan solisten, waaraan Thea Vermeulen- Peek een hoofdrol is toebedeeld (Anaide). Daarnaast kan ik John Hoepelman noemen, die op de Weense Avond op 4 april in Den Boogaard is te horen. Wie de opera ”La Travi- ata” afgelopen zaterdag op de televisie heeft gezien, vanuit de Metropolitan te New York kon konstateren dat de sopraan Ileana Cotru- bas via het solisten-concours in ’s-Hertogenbosch een wereld-ster is geworden. Ook in de uitvoering van Bel Canto is een win nares aanwezig, de mezzo-sopraan Mariana Cioromia (winnares in 1980). Met de muziek van de populaire componist Rossini (Wilhelm Teil, Barbier van Sivilla etc.) kan een aangena me uitvoering worden verwacht. De hoofdrol van Thea Vermeulen-Peek geeft weer eens de gelegenheid om van haar, in ons dorp wonend talent, te genieten. Op zaterdag 15 april zal er in Den Boogaard een grandioos bal worden gehouden. De muziek op deze avond zal verzorgt worden door het fameuze orkest ’’Silvio” bekend van radio- en t.v.-optredens in binnen- en buiten land en van hun vele hits als Marian, come back home/God have the earth, Vera/Day of meeting, Spain I love you, Everywhere, Angie my love, Poetry in motion, Buenaventura en de laatste hit „Disco”. Deze formatie is de vaste begeleidingsgroep van de door het land trekkende show ’’Neder lands Festival” met Mieke, Ria Valk, Alexan der Curly, de Kermisklanten en presentator Bob Vrieling. „Silvio” bestaat uit zes all-round beroepsmu sici die die avond tot in de kleine uurtjes een daverende show zullen brengen die u niet mag missen. In september jl. is het buurtbusprojekt Baar- schot, Diessen, Haghorst, Moergestel, Biest- Houtakker, Hilvarenbeek van start gegaan. Hierdoor hebben wij een prachtige rechtstreekse verbinding gekregen tussen deze dorpen. Het projekt verkeert nog steeds in de experi- mentfase. Of na september 1982 het projekt zal worden omgezet in een definitieve buurt busverbinding is afhankelijk van de medewer king van de bevolking, dus ook van U. Een van de uitvoeringsvoorwaarden is dat de buurtbus gereden wordt door vrijwiller- chauffeurs uit de dorpen. Van het buurtbusco mité heb ik vernomen dat men thans kampt met een gebrek aan chauffeurs. Als niet op korte termijn zich meer vrijwilligers beschik baar stellen, dan zou het experiment mogelijk voortijdig beëindigd moeten worden. Omdat ik ervaren heb dat de buurtbus voor een aantal personen uit ons dorp een belangrij ke voorziening is, vraag ik de dorpsgenoten die enkele uren per week vrij hebben of vrij kun nen maken om het busje te besturen, zich te melden bij het buurtbuscomité. Zoals bekend wordt alleen maar gereden van maandag tot en met zaterdag. Als vrijwilliger ontvangt U geen uurvergoeding, wel wordt U een tegemoetkoming verstrekt voor de reis- a.s. Zondag om 11.30 uur is er weer een kin dernevendienst voor de kinderen van de 2e en 3e klas van de basisscholen. Deze kinderneven dienst staat onder leiding van Fr. Burgers en J. Geerts. SF* kosten naar en van de stallingsplaats van de buurtbus te Biest-Houtakker. Ter informatie vermeld ik hierbij nog dat per sonen, die werkloos zijn of die in verband met arbeidsongeschikheid niet mogen werken, zon der konsekwenties voor hun uitkering als chauffeur kunnen fungeren op de buurtbus. Belangstellenden kunnen zich in verbinding stellen met de volgende leden van het buurtbu scomité: v.d. Wouw, Kees Schepens, Ronald Klijssen (aanvoerder), René Denissen, Hans Oerle- mans, Pieter van Gisbergen, Jurgen Smolders, Herman Tekath, Frans van Ierland, Huub de Kort, Peter Rommen, Paul Bertens, Wim op ’t Hoog, Johan v.d. Wouw (leider), Hans Denis sen (leider) en Kees van Elderen (trainer). Het weekend van 25 en 26 april zal geheel in het teken staan van het 70-jarig bestaan van Harmonie Prinses Juliana. Tijdens dit weekend zullen diverse activiteiten worden georganiseerd zoals een voetbal- tegen onze buitenlandse gasten Musikkapelle' Heiden” uit Heiden (WDL) welke ook een concert verzorgen in Den Boo gaard en hun muzikale bijdrage zullen levren ‘n^S de HMIs °P zondag 26 april a.s. om 10.00 uur. \8 Jodocus. En HOOFDPRIJS: Ut belooft ammaol veul; mar ge leert op den duur: inne zwóluw mokt soms nog gin lente. Tis meej de belasting as meej de natuur: ge hopt guides, mar ut zèn mistal cente! Mun belasting-opgaaf is al wir op de post, En de zon lót zun ège wir vuule. Ik geef mun kenèèn en mun óge de kost want ons vrouw leej te zonne meej Sjuule. De veugeltjes fluite in boom en in strüïk en ge ziet de spenozzie al groeie; de jong spolle wir dur ut gras op durren buik en de kersenbóóm stao al te bloeie. De opbrengst komt ten bate van de Brandweervereniging om de onkosten op te vangen van de spuitbalwedstrijden. v’ WOENSDAG 1 APRIL 1981 6e Jaargang - Nr. 185 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1