I ^SCHOENEN naaimachines ZOEKERTJES VERKOOP EN REPARATIES de kring maar wij bieden U nog meer, zoals: Tennis-kursus Wat wij zoal te bieden hebben in damesschoenen hebt U op de grandioze modeshow kunnen zien HABRAKEN MACHINES J. VOGELS 1 I De Stichting School begeleidingsdienst Tilburg kreeg nieuwe huisvesting Schots Folk-duo in Trefsentrum Jong voor haar Coiffure 13 Vastenbrief van onze bisschop H - n 5 Kwaliteit een begrip! 11 I Jaap de Groot Telefoon 013 - 422797 Hit'; 41 Een goed adres voor een lekkere haring! Warme gebakken vis en alle soorten verse vis! timmerwinkel - bruin lederen klompen met voetbed; - de nieuwste herensandalen; - kindersandalen in drie wijdtes; - halfhoge linnen laarsjes; - en de nieuwste kleuren tasjes v.a. f 26,-. INDUSTRIEWEG 10 - MOERGESTEL TELEFOON 04243 - 2389 I 23 en 24 maart gesloten, daarna hopen we iedereen weer terug te zien om onze nieuwste ideeën uit te werken. Industrieweg 13 Moergestel Tel. 04243 - 1867 volendammer vishandel rbV f "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 18 MAART 1981 "Ml van alle merken r OP VERTOON 65 PAS 10% KORTINGII! r f verzekering! K r C I Kies voor .Raleigh of BSA Sport Nu inclusief Kastanjestraat 46 Oisterwijk Tel. 04242 4696 i voor al uw ramen, deuren, kozijnen, trappen, alle voorkomende timmerwerken ook naar eigen ontwerp en onderhoudswerk vraag vrijblijvend prijsopgave Op 18 maart a.s. zal de Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, de heer Her mes, in Tilburg aanwezig zijn om op officiële wijze een tweetal gebouwen te openen nl. het nieuwe schoolgebouw in De Blaak en het ver bouwde schoolgebouw aan de Thomas van Aquinostraat nummer 31, alwaar de schoolbe geleidingsdienst Tilburg is gehuisvest. Andere begeleiders spelen meer in op vragen als: - hoe worden kleuter- en lagere school één school? - hoe moet je omgaan met anderstalige kinde ren? - hoe bevorder je de samenspraak tussen ou ders en school? - op welke wijze kun je een verstandige keuze maken als je over wilt gaan tot een andere me thode voor een bepaald vakgebied? - welke vakgebieden kun je beter als samen hangend geheel onderwijzen? - hoe geef je gestalte aan groepswerk zodat de leerlingen elkaar op een goede manier helpen? - hoe wordt je een goed leerkrachtenteam? - hoe leer je de kinderen meer zelfstandig te werken zodat de leerkracht meer aandacht kan geven aan leerlingen in/met problemen. De school wil het kind groeikansen geven, wil aanreiken wat het kind nu aan kan en wat een beetje uitdagend is. Dit vraagt van de leer krachten een grote inspanning: men wordt geacht kundig te zijn in veel opzichten. Aan een begeleider wordt door scholen gevraagd mee te denken en suggesties te doen voor ver beteringen. Begeleiders zijn geen leiders, maar het zijn mensen die mee op pad gaan. Dit vraagt om een vertrouwensrelatie tussen school en begeleider. Bovenstaande opsomming van vragen is verre van volledig. De vragen van de scholen zijn erg gevarieerd. Gemullehoekenweg 11 Oisterwijk Telefoon 04242-2344 's-Maandags op de markt 's-Woensdags bij Groenteha! Crisje kees heslenfeld oirschotseweg 67a, moergestel werkplaats: hildsven 1, moergestel tel. 04243 - 1967 (ketelaars) Rootven 7 - Moergestel - Tel. 04243 - 2221 Wij gaan "op cursus" en zijn daarom Tot ziensl Wie heeft er nog rieten en biezen stoelen te matten tegen redelijke prijzen? Tevens te koop: 4 eiken armstoelen, 6 Henri Dieux-stoe- len, 'n zware eiken tafel en 3 grote kasten. A. Wolfs, de Hogert 2a, Gemonde, tel. 04105 - 2044. Dat Sch bela In geb inze tivil haa met zijn V 2 V t (zowel voor kinderen als volwassenen) van april t/m juni. Voor beginners en half gevorderden (nog enkele plaatsen vrij) op buitenbaan "De Jonge Hertog", dinsdag van 17.15 - 18.15 en van 18.15 - 19.15 uur en in Sporthal "De Vonder" (uren naar keuze) Inlichtingen: donderdag tussen 18.00 - 19.00 uur: O* Êt PAGINA, "Luistert naar Hem..." Wat wij brood-nodig hebben, dat is: een hand die ons bevrijdt uit het moeras van de eenzijdi ge betrokkenheid op onszelf. Wij kunnen niet goed luisteren, zolang wij alleen onszelf horen. Op de berg Thabor heeft God het woord. Dat woord nodigt uit tot luisteren. Luisteren naar Hem die werkelijk iets te zeggen heeft, iets te zeggen heeft in Gods naam. Wat van God komt, heeft de garantie dat het echt is, waar, betrouwbaar. Maar het is niet Het totaal aantal medewerkers bestaat nu uit 35 personen. Het bestuur van de Stichting wordt gevormd door vertegenwoordigers van ouders, onderwijsgevenden en schoolbesturen van de verschillende levensbeschouwelijke richtingen. Jaarlijks wordt door het bestuur een werkplan vastgesteld op basis waarvan een begroting wordt ingediend, welke de goedkeu ring behoeft van de subsidiënten. Eveneens wordt jaarlijks een jaarverslag opgesteld en wordt verantwoording afgelegd over het be heer van de financiën. Zowel werkplan als jaarverslag geven een goed beeld van de werk zaamheden van de begeleiders en van de werk zaamheden van de interne medewerkers die onder meer zorgdragen voor de bibliotheek, het leermiddelen en documentatiecentrum en de multiplicatie en verspreiding van schriftelij ke stukken. De begeleidersgroep wordt gevormd door per sonen die qua opleiding en ervaring vertrouwd zijn met vraagstukken omtrent onderwijs en opvoeding. Een aantal voor hen spelen meer in op de problemen die kinderen, ouders en leer krachten ervaren in de schoolsituatie. Moei lijkheden kunnen b.v. zijn: - de leerling heeft een echte hekel aan school; - de leerkracht maakt zich zorgen over het te ruggetrokken gedrag; - de ouders vinden samen met de leerkracht dat vorderingen uitblijven; - men twijfelt eraan of de kleuter al naar de eerste klas kan; - zou voor deze jongen buitengewoon onder wijs beter zijn; - waarom is deze leerling zo ordeverstorend. een en' wal Hei lijk Ma wat hal zeti len. geli les Tot op mo still apt En per. Uit heb en' wee Hij Als wij zijn van niss goe nen mei vim Op zondag 22 maart vindt in het Trefsentrum te Moergestel een optreden plaats van het Schots folk-duo Cilla Fisher en Artie Trezise. Ondanks het feit dat dit duo al 4 elpee’s op naam heeft staan, is ze in ons land nog niet zo bekend. Op enige incidentele optredens in het verre verleden na, was het Winterfolkfestival in december 1980 te Dordrecht en Arnhem ei genlijk de eerste kennismaking met het Neder landse publiek. Cilla Fisher komt uit een wel zeer muzikale Schotse familie. Zo was haar broer Archie één van de pioniers uit de Schotse folk-revival, ter wijl haar zus Ray inmiddels ook haar muzikale sporen heeft verdiend. Zonder iets af te willen doen van de instrumen tale prestaties van Cilla en Artie (m.b.v. gitaar, concertina en harmonium), is het toch het har monische, vokale gedeelte in hun repertoire dat het meest in het oor springt. Uitstekende voorbeelden hiervan kan men terugvinden op hun laatste elpee, welke door het Engelse mu ziekblad "Melody Maker” werd uitgeroepen tot folk-elpee van het jaar. Het optreden in het Trefsentrum, Kerkstraat 15 te Moergestel, begint om half drie. een echte Raleigh, koopje alleen bij de echte vakman: Tweewielerspecialist Rootven 62-68 Moergestel Tel. 04243 - 1435 Deze dienst is opgericht in 1969 en heeft als doel de scholen die daarom verzoeken te bege leiden. Aanvankelijk had de dienst slechts en kele medewerkers en konden betrekkelijk wei nig scholen gebruikmaken van de dienstverle ning. In de loop der jaren gaven zowel Rijk als gemeenten weer subsidie en kon de begeleiding beter verzorgd wordeix Op dit moment ont vangen alle lagere en kleuterscholen en een tweetal scholen voor buitengewoon onderwijs in de gemeenten Alphen en Riel, Diessen, Goirle, Moergestel, Oost-, West- en Middel- beers en Tilburg begeleiding. Per augustus 1981 zullen ook de scholen in de gemeenten Berkel-Enschot en Hilvarenbeek begeleid gaan worden. i I I T ij h] NO' TlRftMAM M i r Wit en reel sprt zich Mij van mei krai luis' I '7 IIIE

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 4