II I Bij N.C.B., K.V.O. en K.P.J. staat cultuur hoog in het vaandel Toneelstuk ’n Wespennest Audacia in het nieuw! z I I ’n Wespennest i öBW; 1 K.E.H. De Rietvoorn Gilde Sint Catharina Muziekvereniging Prinses Juliana Toneelstuk ’n Wespennest Z: Z cl RmMhbmBBEmmM ■■MMH ■^r T Entree f 4,-. Kaartverkoop aan de kassa. Tijdens de pauze gratis kop koffie. JK 11 I' J* opgevoerd door het K.P.J. TONEELGEZELSCHAP. Aanvanft: 20.15 uur. 1 I r- Low Sgsi Uk 1 I IgMHI HMM* W i ’n M.O. moergestel Zondag a.s. Koffieconcert Harmonie Zondag 22 maart a.s. geeft de harmonie in sa menwerking met de harmonie uit Berkel- Enschot om 12.15 uur weer een koffieconcert in ”Den Boogaard”. Het programma: Het concert zal worden geopend door drum band ’’Prinses Juliana”. Instructeur M. Oerle- mans. Tambour-Maitre A. van Gerwen. 1. Anjo-Will mars - J. van Wakeren. 2. Beat of drum - Onbekend. 3. Drumcoctail - Chris de Joode. Harmonie ’’Prinses Juliana” Moergestel o.l.v. dhr. W. Schreurs. 1. Punjaub - Payne-Mol. 2. Summer Fiesta - Laseroms. 3. Ballade - M. Boekel. 4. Manhattan Tower Overture - Glen Osser. 5. Amparita Roca - J. Texidor-Winter. Korte Pauze. Harmonie ’’Concordia” Berkel-Enschot o.l.v. dhr. A. Houtert. 1. Antiphon - Anton Bruckner. 2. Hugenoten Suite - Cor Kee. 3. Hymne a la Musique - Serge Lancen. 4. Stardust - Carmichel 5. Beguine for Band - Glen Osser Wij wensen U een fijn concert met veel muzi kaal genoegen. WOENSDAG 18 MAART 1981 5e Jaargang - Nr. 183 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Algemene Jaarvergadering De Rietvoorn op donderdag 19 maart a.s. Agenda: 1. Opening door de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. 3. Notulen najaarsvergadering 16 oktober 1980. 4. Jaarverslag le secretaris over 1980. 5. Jaarverslag 2e secretaris over 1980 aangaan de de jeugd. 6. Jaarverslag le penningmeester over 1980. 7. Begroting voor het jaar 1981. 8. Verslag kascontrole commissie 1980. 9. Verkiezing lid kascontrole commissie (aftre dend G. Jansen). 10. Bestuursverkiezing; aftredend: Th. Broeren 2e voorzitter (herkies- Op zaterdag 21 maart en maandag 23 maart wordt in "DEN BOOGAARD" het toneelstuk Afgelopen vrijdag was het weer zover. De jaarlijkse Culturele Gezinsavond van N.C.B., K.V.O. en K.P.J. vond weer plaats in ”Den Boogaard”, ’n Evenement dat werkelijk ’n brok cultuur inhoudt, en iedereen die ooit de kans heeft gehad zo’n avond mee te maken zal dit onmiddellijk beamen. a.s. Zondag (indien het veld dat toelaat) wordt er gespeeld tegen het Tilburgse S.V.G. en zal men ongetwijfeld weer alles op alles zetten om 1 ’n overwinning uit het vuur te slepen. i We hopen dat velen hen de komende wedstrij den zullen steunen en Uw gang naar het voet balveld, om deze strijdlustige jonge ploeg eens aan het werk te zien, is het zeker waard! Op maandag 23 maart houden wij een Leden vergadering in Gildehuis ”De Klaore” om 20.30 uur. Enkele belangrijke agendapunten zijn o.a.: - vaststelling programma 1981. - eigen onderlinge schietcompetitie. - ”Het Zilveren Rad van Sint Catrien”. - Koningschieten 1981 met Kermis. Wij hopen zeker alle Gildebroeders te mogen begroeten op deze belangrijke Ledenvergade ring. Zondag 22 maart vrijwillige schietwedstrijd te Steensel om vleesprijzen. Schietterrein nabij wasserij ’’Steensel”. Inschrijven van 11.00 tot 14.30 uur. ’’kinderen” zegden hun versje op, de pastoor kwam het jonge paar toepasselijk toespreken en zelfs de ooievaar was op het feest. De laatste deed zijn woord via ’n schitterend rijm dat zorgvuldig in elkaar was gezet en uitstekend van tekst was. Rond deze toneelstukjes verweven zaten optre dens van het K.V.O.-koor, ’n optreden van de ponyclub, ’n declamatie van de K.V.O., ritmi sche oefeningen door de meisjes en jongens van de K.P.J., en de eindjes werden, zoals ie der jaar, weer aan elkaar gepraat door Koos van de Ven. Hij stond niet voor niets in de ton het afgelopen jaar, want ook hij draagt onte genzeggelijk bij tot het welslagen van zo’n cul turele avond. ’n Bomvolle zaal heeft afgelopen vrijdag dan ook weer erg genoten van ’n avond die door niet minder dan 125 personen werd verzorgd. Eens te meer is bewezen dat met verstandige vrijetijdsbesteding enorm veel te bereiken is en de leden van de N.C.B., K.V.O. en K.P.J. be grijpen dat maar al te goed. Reikhalzend kijken we weer uit naar het vol gende jaar! Wat gebeurt er nou op zo’n avond, kunt U zich afvragen? Wel, de hoofdmoot vormen ei genlijk de buurtschappen. Ieder jaar twee an dere. Zij moeten elk ongeveer ’n half uur vul len met ’n eigen programma. Zelf ’n toneelstuk of iets dergelijks schrijven, in elkaar zetten, aankleden en ook zelf spelen. De meest verras sende dingen krijg je dan te zien en het moet gezegd: het uiteindelijke resultaat is meer dan voortreffelijk. ’t Stokske bijvoorbeeld viel dit jaar de eer te beurt. Zij brachten het hedendaagse probleem ’’bezuinigen” op werkelijk voortreffelijke wij ze voor het voetlicht, ’n Overdadig gevulde ta fel bij ’n simpele verjaardag; de even overdadi ge kado’s voor de feesteling, het ene al groter dan het andere; het gesprek tijdens het feest, de een had ’n Mercedes gekocht, de ander was op vakantie geweest, enz. enz. Dezelfde scène werd opnieuw gespeeld maar dan precies ’n jaar later. Het feest betrof nog slechts ’n kop koffie met ’n sneetje cake, de Mercedes was verkocht en vakantie was er ook al niet meer bij. Voortreffelijk zoals men het inmiddels beroemd geworden ’’stapje terug” gestalte had gegeven. ’t Broek was de andere buurtschap voor dit jaar. Zij hadden een ietwat luchtiger onder werp gekozen: ’n ouderwetse boerenbruiloft. I Vorige week zondag presenteerden ze zich voor het eerst in het nieuw: de vlaggedragers van Audacia. Nieuwe broeken, nieuwe kousen en nieuwe shirts met voorop de naam ’’Audacia”. De nieuwe outfit had men gekregen van Nistria Dieet vleeswaren B.V., ’n bedrijf dat al eerder de trainingspakken had geschonken. Nu we hierbij het gehele eerste elftal toch af drukken maken we gelijk ook maar van de ge legenheid gebruik om de lijstaanvoerders aan l U voor te stellen. baar); M. Op ’t Hoog 2e penningmeester (her kiesbaar); W. Machielsen 2e commissaris (her kiesbaar). 11. Bespreking toestand viswateren. 12. Mededelingen jubileumjaar. 13. Pauze. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. P.S. Leden die zich beschikbaar willen stellen voor een bestuursfunktie, kunnen dit schrifte- Ook zij verdienen echter een pluim. De kostuums waren schitterend, tot zelfs de Bra bantse poffer was erbij. Tijdens de bruiloft kwam de ceremoniemeester zijn zegje doen, de lijk doen tot aan de vergadering. Het bestuur wenst U een positieve en prettige vergadering toe. Bij de vele attractieve gebeurtenissen die ons elke week geboden worden, is een behoorlijk goed toneelstuk iets waar we niet dikwijls mee geplaagd worden. Het K.P.J. Toneelgezelschap heeft zich ook dit jaar ingespannen om weer een stuk op de planken te zetten. Na vele voorbereidingen en repetities is het dan eindelijk weer zover. Het stuk ’n Wespennest is geschreven door J.W. v.d. Heiden en Henk Bakker. Een avondvullend stuk in drie bedrijven, vrolijk stuk met veel vakantie-geneugten, waar menigeen zichzelf in kan ontdekken, althans wat de beleving van een vakantie betreft. Maar ondanks alle vakantievreugde blijkt er toch een wespennest te zitten. Wat en Hoe en Waarom dat moet U zelf nu maar eens komen bekijken, de K.P.J. wenst U a yast een genoeglijke avond. Uitvoering zaterdag 21 maart en maandag 23 maart in Den Boogaard, aanvang 20.15 uur, entree 4,-. Staande v.l.n.r. zijn dat: Harrie Meeuwis, Ka rei Swanenberg, Pieter-Jan van den Berg, i Hans van der Sande, Frans van de Loo, Bart van de Loo, Arie Zuman, grensrechter Jos Swinkels en trainer Tonnie Mooy. I Zittend v.l.n.r.: Peter van Kerkoerle, Ad Rij nen, Fred Boerenboom, Ad Heykants (aan- 1 voerder), Ad Denissen, René Welten en Hans Denissen. We denken zo dat ze wel weten wat er van hen 1 dit seizoen nog verwacht wordt en we kunnen niet anders dan hen daarbij erg veel sukses toe wensen. ■•W ■W M.' .‘9’1 •,(- ■'V I'

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1