I „Moergestel-Nieuws” vijf jaar I I 1 ht I Milieubewust of niet? Lijdensmeditaties Vastenbrief van onze bisschop Weense avond Zaterdag 4 april Zelfpertret b' La Krijtestraat - Zondagmiddag 26 juni 1977 Ki i J? Bi 11)1 Bh r i- De tijd vliegt, er is veel gebeurd in die ja- ren, en wanneer je de 180 nummers nog eens doorbladert komt veel van het gepubli ceerde weer in je herinnering. Die herinnering wilden we U ook graag ge ven middels een terugblik vanaf de eerste Moergestel-Nieuws in 1976 tot en met nu. We hebben de middenpagina’s ervoor inge ruimd zodat U het een en ander nog eens rustig kunt bekijken. Pi Bedankt Tot slot - je kimt en mag er niet omheen -ben ik natuurlijk veel dank verschuldigd aan de medewerkers achter de schermen. Naast de redaktie zijn dat nog een aantal mensen die zich belangeloos inzetten om de noodzakelijke of interessante informatie te verzamelen, terwijl de z.g. stuurgroep de zaken precies in de gaten houdt. Jacques Stroucken, Eddie Hurkmans, Johan Ligt- voet, Geert Kuijpers, Jan Vriens, Adrie v.d. Meydenberg, Albert v.d. Werf, Kees van Alphen, Noud Smits, Jan van Veltho- ven, Annie van Dijk-Ketelaars, Harry Wolfs en niet te vergeten Louis v.d. Mey denberg. 4 Maal per jaar komen ze bij elkaar om te praten over de voorbije periode en plannen te maken voor de toekomst. ’n Derde groep die voor Moergestel-Nieuws natuurlijk erg belangrijk is zijn de adver teerders, die het mogelijk maken om het blad wekelijks gratis te verspreiden. Voor waar geen sinecure, want het drukken en bezorgen van zo’n krant kost handenvol geld. Maar goed; met medewerking en de sponta niteit van zovelen moest de opzet slagen en begin ik dan ook met veel plezier aan het volgende lustrum! M. Oerlemans, uitgever. Foto-zoek-aktie Verder wil ik in dit woordje nog even wij zen op een foto-zoek-aktie t.g.v. het eerste lustrum. Elders in dit nummer vindt U een aantal fo to’s van aardige en leuke dingen die in Moergestel te zien zijn. Nu de lente weer in aantocht is ’n mooie ge legenheid om die voorwerpen eens op te gaan zoeken. Met de hele familie op de fiets of anderszins kris-kras door Moergestel. verlokkingen was ingegaan, zou dat de volstrekte ontkenning zijn geweest van Zijn ware opdracht. Dan waren alle verhoudingen op hun kop gezet. Maar Jezus zet zich schrap vanaf het begin, zonder enig compromis. Hij zegt de satan waar het op staat: ”De mens leeft niet van brood al leen, maar van elk woord dat komt uit de mond van God”. Niet van brood alléén; het gaat om veel méér. Hij is niet gekomen om ste nen voor brood te geven. Hij komt het voedsel aanreiken dat wij het hardst nódig hebben: het brood van verzoening, de gerechtigheid en de vrede, het brood dat wij met allen moeten de len. Met kunstgrepen voedsel vergaren om te vol doen aan eigen grillen; eigen bevrediging van kortstondige verlangens; consumptie als hoogste waarde; dat strookt in geen opzicht met de persoon van Jezus. Het gaat om heel iets anders. Geen mens mag denken dat hij zijn bestem ming bereikt heeft, als hij voldoende te eten heeft, als zijn prestige is veilig gesteld, als hij invloed heeft en veel bezit. Met al zijn hebben en houden, zijn welvaart en macht, staat hij dan aan de verkeerde kant. Wie aan de kant van God wil staan, moet weten dat het heel an dere waarden zijn, die bepalen wat je als mens in waarheid betekent. Jezus zegt dan ook: ”Ga weg, Satan, want er staat geschreven: De Heer uw God zult gij aan bidden en Hem alleen dienen”. Jij bent je God niet. Je maakt jezelf tot afgod. De ware God is de Vader van allen. Op jouw geluk, jouw wel- zijp, jouw welvaart hebben anderen evenveel recht als jij. Dat is de waarheid die God je voorhoudt. Het gaat om méér! Om méér dan fijne dingen voor mij alleeen. Die waarheid houdt Jezus ons, mensen, in allerlei varianten voor. J. Bluyssen, Bisschop. ’’Niet van brood alleen...” Merkwaardig: helemaal aan het begin van Je zus optreden staat de duivel, de tegenspreker, de kwade geest, de geest van bedrog en on waarheid, de geest van ontrouw en ongehoor zaamheid, hij die het tegendeel is van harmo nie met God. Nog vóórdat Jezus Zijn optreden begonnen is, verleidt de duivel Hem om het tegendeel te doen van wat Hij moet verkondigen. Het te gendeel van wat Hij is. De duivel lokLHem uit om Zichzelf te verloochenen. Als Jezus op zijn Op initiatief van Ds. J.v.Boven, hervormd pre dikant te Oisterwijk, pastor J. Broers te Uden- hout, Deken H.v.d.Broek te Moergestel en ds. W.v.Wieren te Berkel-Enschot worden oecu menische lijdensmeditaties gehouden in de kerk van St. Willibrordus te Berkel op de dins dag 17, 24 en 31 maart telkens om half acht. Op dinsdag 17 maart is het thema: ’’Waarom is Marian gestorven?”. Voorgangers zijn dan deken H.v.d.Broek en Ds. J.v.Boven. Medewerking wordt verleend door het parochiekoor van Berkel. Op dinsdag 24 maart is het thema: ’’Waarom is Jezus van Nazareth gestorven?”. Voorgangers zijn dan ds. J.v.Boven en pastor Broers. Medewerking wordt verleend door het parochiekoor van Udenhout. Op dinsdag 31 maart is het thema: ’’Waarom zijn er zovelen gestorven?”. Voorgangers zijn dan ds. W.v.Wieren en pastor Boers. Medewerking wordt verleend door het christelijk koor uit Tilburg. Bovendien worden in onze parochiekerk op de woensdagen van de vastentijd telkens om half acht eveneens meditatieve gebedsoefeningen gehouden rond het lijden. Turid Karlsen en de tenor Edward Hoepelman uit Tilburg. Wij hopen weer een groot aantal operettelief- hebbers een fijne avond te bezorgen. Voor kaarten a 7,50 5,-- voor 65 ’s) kunt U vanaf heden terecht bij de heer C. Ver- heijen, Krijtestraat 5, tel. 1108 te Moergestel en op 4 april vanaf 20.00 uur in Den Booaard. De Weense Avond begint om 20.15 uur, zaal open 20.00 uur, en duurt tot ongeveer 22.45 uur. Daarna is er nog gelegenheid tot dansen op muziek, verzorgd door ome Gijs. Onze bisschop heeft een vastenbrief geschre ven, die als titel heeft: ”lk ben de waarheid.” De brief gaat over Jezus Christus, de woord voerder van de Vader. De Brief is telkens een stukje commentaar op het evangelie, dat zondag na zondag in de vastentijd gelezen wordt. Op verzoek van de pastores van onze parochie drukken wij elke week in de vastentijd het ge deelte uit de brief af, dat op die week betrek king heeft. Con Amore heeft het programma voor de weense avond weer klaar. Hoofddelen daarin zijn: Geschichte aus dem Wiener Wald, ’n se- lektie uit de Zigeunerbaron en een Museum- - schetsje. Als begeleidingsorkest hebben wij dit jaar de dames Schrijner uit Tilburg, met evenals vorig jaar Henk Stoop aan de piano. Als gastsolisten zullen optreden de sopraan Het milieu is iets van deze tijd. Praktisch dage lijks houdt het ons bezig. Waarom? Wel, omdat we ons bewust moeten zijn dat het milieu geen gebruiksvoorwerp is, maar iets dat we wel degelijk in de gaten moeten houden, I om de doodeenvoudige reden, dat we erin I moeten leven. Met z’n allen produceren we ’n I ongelooflijke berg afval en gelukkig zijn daar voor de stortplaatsen bestemd, maar is het ook wel zo dat we daar alles moeten lozen? Natuurlijk niet! U ruimt best wel eens wat rommel op dat voor een ander nuttig kan zijn of zelfs noodzakelijk. Iets dat kapot is b.v. of door U niet meer te gebruiken. Misschien begrijpt U het al. De vlooienmarkt die de harmonie jaarlijks organiseert zou ’n ge voel kunnen zijn van ons milieu-bewust-zijn. Om die in stand te houden is het dus noodza kelijk om spullen te verzamelen die voor U geen waarde meer hebben en die nog te goed zijn voor het ’’stort”. Helpt U ook mee aan ons milieu. Bel 1383 en U hebt weer een zorg minder, of, beter gezegd, U dient daarmee het milieu! Wanneer je begint aan de uitgave van een blad als ’’Moergestel-Nieuws” weet je niet, of beter gezegd, is het niet te voorspellen hoe het blad zal worden ontvangen en of het werke lijk in een behoefte zal gaan voorzien. Oké, je begint met een bepaalde zekerheid omdat dat van tevoren gepeild is, en je steekt er een hoop idealisme in. Vol goede moed begin je aan ’n proeftijd die je jezelf gegeven hebt en na enige tijd blijkt de gekozen formule (gelukkig) zo suksesvol te zijn, dat er langzaam aan een groei komt die niet meer te stuiten is. Het aantal pagina’s breidt zich uit; na enkele jaren stap je van ’n veertien-daagse naar ’n wekelijkse uitgave; het aantal pagina’s groeit wéér; het blad krijgt een groter formaat en wéér denk je dat je met ruimteproblemen komt te zitten. Plotseling zit je dan in 1981 en kijk je terug: de eerste vijf jaar zijn vol! k I WMWMMWtNMNMM WWWWWMNMMMMN* Jodocus Ak mun ège bekèk op den bojem van ut g/as zie'k mun ège zo hol dur ut waos van mun wèrmen aojem. En dan zeg ik: giet nog mar es vol! Ak mun ège bekèk in de spiegel, dan denk ik: Zè ik dè nou echt? Zè ik zoveul aauwer as Wiegel? Zit ik in mun haor vort zo slecht? Ak mun ège bekèk in ut krantje, dan denk ik: Waor slao dè nou op? Jodocus, ut lopt op un endje: den boktor knaogt aon oewe kop! Ak mun ège bekèk in mun kènder, dan denk ik: Waor moet ut naor toe? Ik kant ok nie helpe: ze zèn der, en ze zulle we! leve, mar hoe? Moergestel-Nieuws bestao vèf jaor, Ik wö dè ik ut ok nog waar! 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. -ja 1 4 «F ...7V... Foto-terugblik I 'x Zomaar 'n greep uit feiten die we de afgelopen 5 jaar verzamelden. Zie voor 'n terug blik vanaf 1976 de pagina's 6 en 7 van dit nummer. •it- ‘i WOENSDAG 11 MAART 1981 5e Jaargang - Nr. 182 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43,

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1