I 1 1 I I U I I o k 1 U Raadsvergadering Opgave vervolgcursus dansen Karnaval Moergestel 1981 2e Consert Stichting Muziek Evenementen Oisterwijk Natuur-dia serie K.V.O. Moergestel Audacia-nieuws k r <T:. F Jr V F b J hr 11f A F 1 RMBi MMM ■hmhbbmmm 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" WOENSDAG 4 MAART 1981 PAGINA 5 vervolg van voorpagina (.W A.v.d.M. Het bestuur van ”Den Boogaard I l»j iV 'g Prinsenwagens. Na uitvoerige debatten en heroverwegingen kwam de wagen van C.V. de Durdraaiers als beste uit de bus. De wagen was goed verzorgd, er was een goede aktie. Jammer dat de wagen een politieke tekst bevatte. De jury is van me ning dat prinsenwagens buiten de politiek moe ten blijven. Namens de jury, Adco. i De Stichting Muziek Evenementen Oisterwijk organiseert een serie konserten met een opval lend veelzijdig karakter. Kamermuziek, koor- konserten, orgelkonserten, en konserten door harmoniekorpsen. Deze maand ’’zondag 8 maart” konserteert ”Das Westdeutsche Streichqartett”. Dit kwar tet werd in 1969 opgericht en treedt sindsdien met veel sukses op in Europa. Talloze radio- opnames zijn er van dit kwartet gemaakt. Ook worden er, om de jeugd te bereiken, veel schoolkonserten verzorgd. Op het repertoire staan niet alleen de stan daardwerken uit de klassieke-romantische en hedendaagse stijlliteratuur, maar ook de zel den gespeelde strijkkwartetten uit vroegere pe riodes, de romantiek en de nieuwe muziek, evenals kamermuziek met verschillende bezet ting. Gevolg, vele premières o.a. concerte lyri- que van Jean Martinon en optredens met de beroemde Chopin vertolkster de pianiste Hali na Czerny Stefanska, en diverse orkesten zoals in het konsert voor strijkkwartet en orkest van Bohuslav Martinu. De musici die tesamen dit strijkkwartet vor men zijn Georg Hama, leerling van het konser- vatorium Georg Enescu in Bukarest, veelvou dig prijswinnaar van nationale en internationa le konkoersen, voormalig primarius van het Bukarester Musica Streichquartett vele jaren konsertmee>ter van de staatsopera en het fil harmonisch orkest uit Bukarest. Rudolf Bottger studeerde aan het konservato- rium in Dresden bij prof. Walthor Davisson aan de Leipsiger Musikhockschule, al vele ja ren lid van de ’’Dresdener Philharmonic”. Ludwig Lang studeerde eveneens aan het kon- servatorium in Bukarest en was lid van de Bu karester Philharmonic. Is mede-oprichter van het Bukarester Musica Streichquartett Werner F. Selge studeerde bij prof. Munch-Holland aan de Musikakademie Detmold, leerling van Maurice Eisenberg en assistent van Janos Star ker. In Oisterwijk wordt gespeeld het strijkkwartet op 77 in G. van Jos Haydn (1732-1809), een Nederlandse première van het strijkkwartet 1978 gekomponeerd door de Belgische kompo- nist Wilfried Westerlinkc, (1945), en het Strijk kwartet in d op. posth. Der Tod und das Mad- chen van Fr. Schubert (1797-1828). Het konsert vindt plaats in de Kunstkring, Sta tionsstraat 3, Oisterwijk, aanvang 20.30 uur. Toegangsprijs 10,- jongeren en bejaarden 7,50, abonnement voor de hele serie 50,-. Programma’s tevens toegangsbewijs ’s avonds aan de zaal of in voorverkoop bij het sekretari- aat, Postbus 119, Oisterwijk, tel. 04242-2753. Op uitnodiging van het I.V.N. afd. Oisterwijk en omstreken zal dinsdagavond 10 maart dhr. J. v.d. Plas uit Berkel-Enschot in de zaal van het Oude Nest te Oisterwijk zijn bijzonder in teressante dia-serie tonen onder de titel ”In en Om het Brabantse Landschap”. De reportage voert ons over Brabantse wegen met zijn vele landschapsmonumenten en histo rische gebouwen. Langs de ruïnes van de oude St. Lambertuskerk te Dongen en zijn histori sche achtergronden; met een bezoek aan het Begijnhof in Breda. We volgen de St. Hubertus-slipjacht in Uden- hout, een jaarlijks terugkerende traditie. We bezoeken het natuurmonument ”de Cam- pianaheide” waar we een schaapsherder zullen ontmoeten. Ook een groot folkoristisch gebeuren in vele Brabantse plaatsen zijn ongetwijfeld de traditi onele schutters- en gildefeesten. Een serie briljante dia’s wil hiervan een weer gave zijn. Tot slot een tocht door de natuur waar U de sfeer en de stemming proeft, geniet van het landschap, zijn fauna en flora. Wij hopen deze avond veel belangstellenden te mogen begroeten. Ook vrienden uit de heem kunde zullen hiervoor geïnteresseerd zijn ge zien het hierboven omschreven programma. De avond begint om 20.00 uur en is voor iede reen gratis toegankelijk. Categorie B groepen van meer dan 2 personen zonder wagen: le prijs, Nieuwjaarsreceptie 2e prijs, Boktor in het spant 3e prijs, De sterkste man van Moergestel 4e prijs, Malle moer 5e prijs, Drie dagen door man gedragen Op zondag 22 februari jl. werd de danstest ge houden voor de leerlingen van de danscursus voor beginners. Alle leerlingen die hieraan hebben deelgenomen mochten het certificaat ’’geslaagd” in ontvangst nemen. Tevens kun nen wij tot ons groot genoegen meedelen dat er dit jaar zeer velen de vermelding ”met lof” verdienden. Voor alle geslaagden dus: Van harte proficiat! Ook willen wij een woord van dank richten aan de leraar van de dansschool van Opstal, die de leerlingen opgeleid heeft en hen tot dit prachtige resultaat heeft weten te brengen. Naar aanleiding van de vraag om een vervolg cursus te gaan geven, hebben wij besloten om hiermee te beginnen op zondag 8 maart a.s. De duur van deze cursus is 6 lessen en de lesuren zijn van 14.00 tot 15.30 uur. Na de les is er dan gelegenheid om nog een uurtje gezellig na te dansen. Attentie: Voor deze cursus zijn reeds vele inschrijvingen geboekt. Het grootste in aantal zijn de dames. Om de verhouding zo gelijk mogelijk te maken is de aanmelding voor de dames helaas geslo ten. Alleen jongens, die nog willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij C. de Laat, Schoolstraat 32, tel. 2397, tot zaterdag 7 maart a.s. Categorie C individuelen max. 2 personen: le prijs, Adelborsten 2e prijs, Stapkes achteruit en vooruit 3e prijs, Nieuwjaarsreceptie 4e prijs, Duikboot Taiwan 5e prijs, De klos. Begunstigd door goed weer werd zondagmid dag 1 maart 1981 weer de traditionele karna- valsoptocht in Moergestel gehouden. Zelfs het weer werd door het motto ”Krèk wèk wó” ge dekt. Vele malen kon het talrijke publiek dit motto zien. Het bleek een goede keus te zijn geweest. Ook de optocht was zeer gevarieerd en van zeer goed gehalte. De 36 deelnemende groepen en individuelen, tezamen met vele kin dergroepen maakten het geheel tot een plezier voor oor en oog. De jury heeft het dit jaar ook weer zeer moeilijk gehad. Zoals bekend werd beoordeeld naar trefkracht, uitbeelding, aktie en karnavaleskheid. De jury heeft via de voor geschreven puntenverdeling vooral het laatste onderdeel het zwaarst laten wegen. Er waren vele zeer goede ideeën met een zeer goede uit werking in voorstelling, wijze van brengen, en vermaak bieden aan het publiek. Nogmaals, de jury heeft het zwaar gehad. Soms waren zeer kleine verschillen oorzaak van het in of buiten de prijzen vallen. Er waren ook enige zeer goe de deelnemers, die verzuimd hadden zich te melden voor een deelnemersnummer. Dat was jammer want ook hier zou wellicht een of meerdere prijs gevallen zijn. jaar maar eens moet bekijken hoe de verorde ning functioneert. Hoewel het C.D.A. bleef betreuren dat de V.N.G. het advies van het Landbouwschap inzake schrapping erfbeplan- ting zonder argumentatie van de tafel had ge veegd, zei de heer Kuypers na een korte schor sing namens het C.D.A. vóór te stemmen. Het C.D.A. blijft erbij dat de overheid de burger vertrouwenwekkend tegemoet dient te treden. Jammer dat de meerderheid in Moergestel hiertoe niet bereid is aldus de heer Kuypers. Hiertegen protesterend gaven de overige frac ties te kennen dat deze laatste opmerking uit sluitend voor rekening van het C.D.A. was. Ongegrond verklaring beroepschrift. Als laatste agendapunt kwam vrijdagavond het voorstel aan de orde om een beroepschrift van de heer J.C. van Esch, Schoolstraat 48, tegen aanhouding van een bouwaanvrage voor het oprichten van een varkensstal op een perceel aan de Krijtestraat. Zonder in te gaan op de ju ridische complicaties, lag het probleem hierin dat de voor deze bouwplannen benodigde gronden in de toekomst wellicht nodig zijn voor realisering van het bestemmingsplan T-31 en voor het nog verder in het verschiet liggende bestemmingsplan Dorpsrand. Aangezien de vrees bestond dat de heer van Esch lange tijd in een onzekere situatie zou verkeren, vroegen nagenoeg alle fracties zich af hoe lang de aan houding kon duren. Voorts was de raad be nieuwd of de heer van Esch bij de bouw van zijn koeienstal ter plaatse al van genoemde plannen op de hoogte was. Dit laatste werd door burgemeester Ter Veer bevestigd, althans in ieder geval voorzover het het plan T-31 betrof. Inzake de duur van aan houding was mede in verband met een uitsprak van de kroon over het bestemmingsplan bui tengebied weinig concreets te zeggen. Na ook een korte toelichting van de heer Mulders, zei burgemeester Ter Veer bij eventuele vergun ningverlening door de raad dat besluit ter schorsing aan de kroon voor te dragen. U kunt m.i. niets anders doen dan aanhouden. Na een korte schorsing en met de toezegging van het college van b. en w. dat op niet al te lange termijn met de heer van Esch zou wor den onderhandeld over aankoop van zijn be drijf, zodat hij tot verplaatsing zou kunnen overgaan, ging de raad met het voorstel tot aanhouding akkoord en sloot voorzitter ter Veer de vergadering. - Al- Volksdansavond. Op 12 maart a.s. vindt er in Den Boogaard een volksdansavond plaats, hier nemen 14 afdelin gen van de K.V.O. kring Tilburg aan deel, ook de volksdansgroep K.V.O. Moergestel. De le den van de K.V.O. worden hierbij uitgeno digd. Culturele avond. Voor de culturele avond v.d. K.V.O. die plaats A" De uitslag van de grote optocht was als volgt: Categorie A grote en kleine wagens: le prijs, Bom onder de Gemeenteraad 2e prijs, Inleveren of verzuipen 3e prijs, Kruysackerbuurt 4e prijs, Buurtbus. vindt in Klein Speyk op 19 maart, kunt U zich nog opgeven tot 10 maart bij het bestuur. On kosten 5,- inclusief koffie. Bij opgave te vol doen. Cursus ’’Zuinig met Energie”. Deze cursus vind plaats op 9, 16 en 23 maart in de bovenzaal van de Boerenbond, aan vang half 8. In deze cursus komt aan de orde: wat zijn grote stroomverslinders in huis? Hoe kan het zuiniger? Van welke subsidie mogelijkhe den kun je profiteren: hoe kun je je huis het best isoleren, en wat bespaar je daar mee. Cursusgeld 15,- inclusief koffie. Degene die zich opgegeven hebben gelieve op tijd aanwezig te zijn, en worden verzocht pot lood en papier mee te brengen. Er zijn nog en kele plaatsen vrij, opgave bij het bestuur. Voorjaarsvergadering. De voorjaarsvergadering van de K.V.O. vind plaats op 26 maart a.s. met lezing over drugs en alcohol. Houd U deze avond vrij. “X**^*" Programma junioren 7 maart: Audacia 1 - Broekhoven 1 aanvang 14.45 Spoord. B. 2 - Audacia 2 vertrek 13.30 uur Audacia 3 - Gilze 3 aanvang 14.45 uur Oirschot V 6 - Audacia 4 vertrek 12.00 uur Audacia 5 - Velocitas 3 aanvang 13.30 uur Audacia 6 - W.S.J. 2 aanvang 13.30 uur Audacia 7 is vrij. Longa 13 - Audacia 8 vertrek 12.00 uur Programma pupillen zaterdag 7 maart: Oirschot 2 - Audacia Dl vertrek 10.15 uur Audacia D2 - Spoord. Boys 2 aan vang 10.00 o(J1<?ac*a D3 - SSS 4 aanvang 10.00 uur SSS 5 - Audacia D4 vertrek 10.00 uur laxandria 8 - Audacia El vertrek 9.30 uur SSS 10 - Audacia E2 vertrek 9.30 uur Audacia E3 - J.Brabant 14 aanvang 11.00 uur Programma F-pupillen zaterdag 7 maart: Audacia Fl - Taxandria F2 aanvang 12.00 uur Audaci3 F2 - Taxandria F4 aanvang 12.00 uur v.C.B. F1 - Audacia F3 vertrek 10.00 uur I V l l uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 5