Tankslag in Moergestel ’’Den Boogaard”-sauwelbokaal voor Theo Op ’t Hoog Ons kantoor is gesloten op maandag 2 maart en op dinsdag 3 maart vanaf 12.00 uur. Audacia-nieuws Bank voor toeters en blazers Wij wensen U een plezierige Carnaval!! tl -nieuws jWI 'I- t- 'MJ 3-0 Jeugdcommissie Audacia D2 - Beerse boys 2 Adres: liter. Handtekening, Telefoon: Vermoedelijke hoeveelheid aanwezige olie: Aan de gemeente Moergestel, afdeling Openbare Werken. AKTIE TANKSLAG Ja, bij mijn woning zit nog een olietank in de grond die ik leeg wil laten halen. Naam: een jaartje op, en het zal volgend jaar zeker zo zijn, dat ”De Pierewaaiers” het gebeuren zul len plannen op twee achtereenvolgende avon den. Het zal de gehele sfeer en spanning over de uiteindelijke winnaars zeer zeker ten goede komen. Sauwelaars bedankt en graag tot volgend jaar! M.O. 0-2 l-l voorzieningen moeten worden getrof fen. Dat betekent bijvoorbeeld het lang durig afpompen van grondwater met olieresten. Al die maatregelen kunnen stevig in de papieren lopen en er is geen verzekering die dit risico dekt. Door lek kende olietanks zijn in het land al scha den van meer dan een ton ontstaan. Die ellende kunt U zich beter besparen. kundige jury bestaat uit leden van de karna- valsvereniging de Dorstvlegels die zullen deze middag een bezoek brengen aan de pupillen van Audacia, er zijn prijzen te verdienen voor D-E-F. Trainen. Op maandag 2 maart en dinsdag 3 maart is er geen juniorentrainen in verband met Karnaval. Op woensdag 4 maart gaan de pupillen trainin gen gewoon door. Tankwagen komt voorrijden. Na uw melding hoort U eerst een tijdje niets. Dan neemt het door de gemeente aangewezen bedrijf - met vergunning voor het verwijderen van afvalstoffen - kontakt met U op voor het maken van een afspraak. In overleg met U komt een tankwagen voorrijden, die uw tank leegpompt. De desbetreffende firma re kente kontant met U af. Of U iets krijgt is afhankelijk van de hoeveelheid olie die wordt opgepompt. Het voorrijden van de tankwagen kost U in geen geval geld. Niemand hoeft bank te zijn voor schade aan tuin of erf, de tank wordt immers niet opgegraven. Om ’’opdrij ven” van de tank te voorkomen, ver dient het wel aanbeveling de lege tank na verloop van tijd te vullen met water of zand. Het bedrijf dat de olietanks ledigt is voornemens om in de periode van l t/m 15 maart I98l in Moergestel de gemelde tanks te ledigen. De aanmeldingen die nen dus voor I maart I98l bij de ge meente te zijn. Voor eventueel later aan gemelde tanks blijft de aktie doorlopen na 15 maart, het ledigen kan dan echter langer duren daar het dan in een werk schema van het bedrijf moet worden in gepast. Schriftelijk melden. U kunt uw olietank aanmelden bij de gemeente d.m.v. onderslaand strookje ingevuld op het gemeentehuis in te leve ren of telefonisch, lel. 04243-1235. Vrijdag: groots karnavalsbal in Den Boogaard jeugucommissie mnkV- <je Moerspitters. Kantinecommissie Zondag: optocht waaraan twee groepen van de Uitslagen pupillen zaterdag 21 februari: Beerse boys 1 - Audacia Dl Aiidaria D7 - Uppixp hnvs 7 Met ingang van 1 maart 1981 zal in de gemeente Moergestel de aktie "Tankslag” worden gehouden. Wie zijn oude olietank aanmeldt bij de ge meente maakt kans op een aardige mi- lieuprijs: het bedrag dat de opgepompte olie uit uw tank nog waard is. En als de hoeveelheid opgepompte olie maar ge ring is, kost hel voorrijden van de tan kwagen toch geen cent en U weel zeker Milieuprijs te verdienen. U kunt deze toekomstige onzichtbare bodemvervuilers een slag voor zijn door een oude olietank bij de gemeente te melden. U doel dan wat voor het milieu en het kan U nog een prijs opleveren ook: de vergoeding voor uw opgepomp te olie. Ook als U niet meer precies weet waar de olietank ligt - hij is bijvoorbeeld overwoekerd door vast planten in uw tuin - kunt U die tank toch melden. K.P.J. meedoen. Maandag: dweilmiddag we vertrekken bij de Boszichtschool. Uitslagen junioresn 21 februari 1981: Audacia 1 - Hilvaria 1 afgelast Longa 3 - Audacia 2 afgelast Audacia 3 - Hilvaria 4 afgelast Audacia 4 - Beerse B. 5 afgelast Audacia 5 - Nemelaer 5 afgelast SVS.O.S. 2-Audacia? 28 februari, geen voetbal Dropping A en B junioren 6 maart 1981: Zoals reeds eerder vermeld, wordt er op vrij dag 6 maart 1981 een dropping gehouden. Voor alle A en B junioren in samenwerking met de kantinecommissie. Wij verzoeken de deelnemers om tijdig aanwezig te zijn, uiterlijk 19.15 uur. De deelnemers mogen groepen van 4 personen, zelf samenstellen. Gemakkelijk is dan, als jul lie de groepen bij aankomst in de kantine reeds kenbaar kunnen maken. Breng een zaklamp mee. Er zijn bij deze dropping aantrekkelijke prij zen te winnen. De ouders maken wij er nu reeds op attent, dat deze dropping ±11.00 uur is afgelopen, waarna de prijsuitreiking plaats vindt. Wij hopen dat U hiervoor begrip kunt hebben. dat uw tank milieu-veilig is. In Moergestel zitten naar verwachting nog vele tanks voor huisbrand- en stookolie in de grond, zowel bij wonin gen als bedrijven. De meeste daarvan worden niet meer gebruikt sinds de ja- ren zestig, toen de meeste huiseigenaren overstapten op aardgas. Dat was niet al leen een stuk goedkoper, maar boven dien beter voor het milieu, want aardgas stookt schoon. De olietanks bleven ech ter meestal achter in de grond, omdat men weinig zin had aan z’n oude tank nog geld uit te geven, of daarvoor de tuin overhoop te laten halen. Helaas zag men over het hoofd, dat in die onge bruikte tanks bij elkaar nog vele liters olie onder grond bleven liggen. Ongebruikte tank roest sneller. In zo’n niet langer gebruikte tank ge draagt de achtergebleven olie zich bij zonder agressief. Na 20 jaar is zo’n tank wel afgeschreven. Hij gaat lekken. Druppel na druppel, maar wel steeds sneller, loopt de olie weg. Niemand die het merkt, voorlopig. Alleen de bloe men en struiken in de tuin gaan er wat ongezonder uit zien, bij gebrek aan zuurstof die de lekkende olie in de grond verbruikt. Als de tuin op apega pen ligt is de boosdoener gauw gevon den. Ook kan het in huis of bij de buren onaangenaam naar olie beginnen te rui ken. De eigenaar van de lekkende olie tank zit dan goed in de problemen. Ver velend genoeg is hij wettelijk aansprake lijk voor de gevolgen van de lekkage. Dat kan betekenen, dathij de door olie vervuilde grond moet laten verwijderen. Een niet zo eenvoudige klus, omdat die verontreinigde grond meestal als che misch afval wordt aangemerkt. Waar de grond niet kan worden afgegraven, zo als onder gebouwen, zullen andere Daarmee is dan ook meteen aangegeven waarom het voor de 7 sauwelaars afgelopen vrijdag zo moeizaam verliep. Men had meer moeite met het publiek dan 2 weken geleden. Het hoe of waarom hiervan is moeilijk te zeg gen. Op Theo Op ’t Hoog na hadden de sauwe laars maar weinig aan hun tekst veranderd, dus daaraan kon het niet liggen. Nee, de prestaties van de 7 werden deze keer duidelijk onderge waardeerd. Noud van de Wouw was de eerste die het on dervond, zijn kollega’s kregen er tijdens zijn optreden al erg in en we kunnen ons voorstel len dat zij met enigszins knikkende knieën richting podium gingen. Wil Dominicus, Koos v.d. Ven, Hans van Brunschot, Theo Op ’t Hoog, Ad Nouwens en Jacques Stroucken, deden tóch wat er van hen werd verwacht, doch met name Koos en Hans bereikten bij lange niet wat hen de eerste avond wel lukte. Bij Ad Nouwens mondde het uit in vergissingen, Wil Dominicus en Noud v.d. Wouw sloegen zich er goed doorheen en van Jacques Stroucken moeten we zeggen dat hij het beter bracht dan de vorige keer. Theo Op ’t Hoog tenslotte kreeg de zaal nog enigszins op de knieën, hoewel hij wel is afge weken van het patroon dat we hem in ons vori ge artikel hadden aangemeten. Hij zal er overi gens wel blij mee zijn dat hij deze stap, al was het dan noodgedwongen, heeft gezet. Welnu, het sauwelgebeuren zit er weer voor Karnaval. Wij wensen jullie de komende karnavalsdagen veel plezier en leut toe. En nog één keer het programma van de K.P.J. voor deze dagen. m.m.v. de Moerspitters. MOERGESTELNIEUWS" - WOENSDAG 25 FEBRUARI 1981 PAGINA 5 J Moergestel Alle andere pupillenwedstrijden werden afge last. F.pupillen: De wedstrijden voor de F. pupillen werden al lemaal afgelast. Op zaterdag 28 februari is er geen pupillen voetbal vanwege karnaval. Pupillen karnaval: Op zaterdag 28 februari is er weer de jaarlijkse karnavalsmiddag voor alle D- E- en F-pupillen. Wij verwachten alle pupillen met ouders en jeugdleiders in karnavalskleren om half 3 in de kantine. Maak er iets moois van, er V tl Met een totaal gewijzigde "sauwel” ten opzichte van 14 dagen geleden is het Theo Op 't Hoog, alias Dorus van Toone, gelukt om de "Den Boogaard”-bokaal naar zich toe te trekken. Een volslagen verrassing voor diegenen die de eerste avond bezocht, toen Theo met zijn sauwel niet het resultaat behaalde wat hij er uiteindelijk van zal hebben verwacht. 'n Terechte revanche overigens, want hetgeen hij in de ton bracht deed het bepaald niet geestdriftige publiek toch nog enkele malen de handen op elkaar brengen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 5