WK 1 I ■I Woonstudio Nillesen geopend IM Deze week op het Rootven en bij het Gemeentehuis géén verkeersbrigadiers 1 lp Mg r Boktorren in Moergestel Zangvereniging ’’Crescendo” Theo Op ’t Hoog stapt uit de P.G.B. ’’Moergestel-nieuws” 5 jaar Boktor I I I 41 I r-yi t i. ;<2) den Jodocus. vr. MMMMM ftlf Op de zolders van gemeentewoningen in de Pastoor v.d. Boogaardstraat is het houtwerk aangetast door de larven van boktorren. Deze larven zijn zeer vraatzuchtig. Het schijnt voor gekomen te zijn dat huizen ingestort zijn door dat larvan van boktorren al het houtwerk aan gevreten hadden. In zeer ernstige gevallen kun nen deze insecten binnen een of twee maanden een huis geheel slopen. Ongeveer een maand geleden heeft de gemeente Moergestel de be woners van de betreffende woningen verzocht Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 25 FEBRUARI 1981 5e Jaargang - Nr. 180 t GEVOLGEN Een van de gevolgen is dat de ouders zelf antwoordelijk zijn voor de veiligheid van overstekende kinderen. We moeten niet den- Unne schraoie, mar welgemeende troost veur de bewoners van de Pastoor v/d Boogaardstraat 1 - f de zolders te ontruimen. Uit informatie van de gemeente bleek dat men een offerte ontvangen had van een verdelgingsbedrijf. De kosten wa ren echter zo hoog dat er bij een ander bedrijf een andere offerte aangevraagd is die hopelijk goedkoper uitvalt. Het lijkt er op dat er zo op zeer korte termijn weinig aktie tegen deze boktorren ondernomen zal worden. Andere bewoners van de Past v.d. Boogaardstraat, waarvan de huizen (nog) niet aangetast zijn, maken zich zeer grote zorgen. Ze overwegen dan ook om op zeer korte ter mijn zelf iets tegen de boktorren te onderne men. Er is reeds een commissie samengesteld die gaat onderzoeken hoe boktorren gevangen en verdelgd kunnen worden. Burgemeester J.B.S. ter Veer opende afgelopen vrijdag om 16.00 uur de Woonstudio Nillesen, buro voor binnenhuisarchitectuur. Samen met het 8-jarige dochtertje Mayke van John en Riet Nillesen, stapte hij het papieren portaal binnen om de deur van de woonstudio te openen in aan wezigheid van de talrijke gasten. Burgemeester ter Veer vond het feit van de opening een gevoel Om redenen die hij bekend zal maken tijdens de komende raadsvergadering op vrijdag 27 fe bruari a.s. stapt Theo Op ’t Hoog uit de partij waarvoor hij zitting heeft in de gemeenteraad. Een en ander maakte hij bekend in een brief aan de voorzitter van de Raad waarin hij ver zoekt om hem, onder het agendapunt ’’Mede delingen” de gelegenheid te geven een verkla ring af te leggen. Over het hoe en waarom leest U waarschijnlijk meer in het raadsverslag van volgende week. VEEL ERVARING John Nillesen en zijn vrouw zijn afkomstig uit Nijmegen. John heeft al een jarenlange erva ring als binnenhuisarchitect. Omdat hij ook beschikte over de nodige vestigingspapieren, is hij overgegaan tot het stichten van een zelfstandige woonstudio. Hij is gespecialiseerd in hedendaagse meubels in een betaalbare klas se. Ook voor eigentijdse verlichting, vitrage, vloerbedekking en accessoires kunt U bij hem terecht. Zijn vrouw Riet zal hem speciaal as sisteren bij de in- en verkoop van b.v. bestek en accessoires. De persoonlijke bediening en een goede nazorg staan hoog in het vaandel ge schreven. EIGEN ONTWERP De gehele verbouwing is zowel als ontwerp als qua uitvoering van zijn eigen hand. Hij heeft een geweldige steun gehad van zijn vader, die timmerman is. BINNENHUISARCHITECT John noemt het onzin dat mensen enige schroom moeten hebben voor het vragen van advies aan een binnenhuisarchitect. Iedereen kan een advies vragen over de inrichting van zijn huis, ook als hij niet van plan is bij de Woonstudio zijn meubels etc. te kopen. Als iemand tot koop besluit dan worden de kosten van het ontwerp verrekend op een be paalde manier. OPEN HUIS. Tot en met 28 februari a.s. kunt U rustig een kijkje komen nemen in de prachtige woonstu dio aan het Rootven 35. U kunt dan met eigen ogen zien of de woorden van binnenhuisarchi tect Nillesen: ’’verantwoord hedendaags wo nen met oog voor detail en akseptabel geprijsd” op waarheid berusten. Op 24 mei a.s. gaat onze vereniging deelnemen aan het Internationaal Zangconcours in Hey- thuizen (L). De repetities hiervoor zijn reeds begonnen. Op *t repertoire staan één verplicht en één vrij gekozen werk in de le afd. Dames of heren die eventueel belangstelling hebben in serieuze koorzang kunnen zich ten allen tijde opgeven of ’n bezoek brengen aan de repetitie op maandagavond in den Boogaard. Tevens willen wij onze donateurs en begunsti gers eraan herinneren dat in de komende we ken weer het jaarlijkse donateursgeld zal wor den opgehaald. Voor uw financiële en morele steun, blijven wij U steeds dankbaar! Wij ho pen ook in 1981 weer op U te mogen rekenen. moergestel: Ut is mar un nietig klèn bisje en ge krègt ut mar zelde te zien. Mar ze bouwe gedurig un fisje in ut hout van jouw dak ok meschien. Daor zurge ze zelf vur de èjer en gaon dur bil rustig dur gang. Mar dun gang wordt al langer hoe wèjer en ze zen vur den duvel nie bang. Ut gisse/uk,Vl zeej ze gin donder: ze hèn gin respect vur die staot: want ze huize ut liefst, tis gin wonder, in pestoor van den Boogaard zun straot. Vur wijwaoter gaon ze nie tope, dès ammel gekwaansel vur niks: en dè kunde ok nèrges mir kope, 9e gift vur unne liter un riks. Ge moet er mar meej Ie re leve: zullie moete dè toch ok meej ons. En as ut oew dak zó begeve dan hèdde toch nog unne spons{2>. hun eigen houtje gaan oversteken. Laten we wat dat betreft het beste hopen. 3 VAN DE 4 WEKEN Met deze toestand zit men voorlopig één van de vier weken, d.w.z. drie weken kan men de oversteekplaatsen bemannen, daarna één week niet. Een weinig bevredigende situatie dus, waarmee de Werkgroep behoorlijk in zijn maag zit. Wanneer hier niet heel snel verandering in komt zal de Werkgroep zich binnenkort gaan beraden over wat er in de toekomst moet ge beuren. Opzet is, zo zegt men, om de oversteekplaatsen konstant te voorzien van brigadiers, en niet zo- 11) ut gisseluk: het geestelijk oftewel de geestelijke stand. (2) de beste methode van bestrijding lijkt mij boven op de zolder gaan zitten en dan de naam van het beestje omgekeerd uitspreken. Het is in elk geval te proberen. V II t’. tl r$' j I als het nu gaat, drie weken wel, en dan één ver- week niet. de i TE WEiNiG VRIJWILLIGERS v va wwnvxawV' ivniMVIVll. VVV JUVVI.VU 111VI UCU' ken aan de eventuele gevolgen als kinderen op 1 oorzaak is duidelijk: te weinig vrijwilligers. Zonder mensen, die éénmaal per maand wat vrije tijd beschikbaar willen stellen voor de verkeersveiligheid van de kinderen, kan de Werkgroep het op haar schouders genomen werk niet verantwoord verrichten, vind zij. NOODKREET Tot slot willen we toch vragen: zijn er vrijwilli gers die begaan zijn met het lot van onze Moer- gestelse schoolgaande kinderen, willen zij dan zo vriendelijk zijn om kontakt op te nemen met de heer P. Gelden, Oisterwijkseweg 68, tel. 1609. Wilt U wat meer weten over hoe en wat kunt U bij hem altijd terecht. De Werk groep Verkeersveiligheid kinderen ontvangt U met open armen. Men heeft U hard nodig! Weinigen zullen het zich herinneren, maar woensdag 3 maart is het precies 5 jaar geleden dat de eerste ’’Moergestel-nieuws” bij U in de bus viel. De jaren gaan hard en er is sinds dat eerste nummer dan ook al veel gebeurd. In het nummer dat verschijnt op 10 maart hopen we wat uitvoeriger terug te komen op dit eerste ju bileum, want met de komende Carnaval voor de deur zal daar nog niet veel van terecht ko men. Trouwens, we wensen alle carnavalsvier ders gezellige dagen, sterkte en veel plezier. De redaktie. van opluchting geven. Tegenover de vele bedrijfssluitingen en werktijdverkortingen, wordt hier - door een jeugdig stel - een start gemaakt van een nieuw bedrijf in het pand Rootven 35. (In dit pand was de Rijt Stijlmeubelen gevestigd, red.) Het gemeentebestuur beseft heel goed, dat de ser vice van uw woonstudio - aldus de burgemeester - verder reikt dan Moergestel alleen, het gaat om de totale regio Midden-Brabant. Voor onze gemeente is uw komst een verrijking van het plaatse lijk voorzieningenniveau. Hij wenste het echtpaar Nillesen van harte geluk met de opening van de moderne woonstudio. Ik hoop dat deze goede start een begin mag zijn van vele erg fijne opdrach ten zodat U zich spoedig een gesetteld binnenhuisarchitect voelt. Het moest ervan komen. Na herhaalde oproepen van de Werkgroep Verkeersveiligheid kinderen is het niet gelukt om voldoende vrijwilligers te krijgen om de oversteekplaatsen te bemannen, ’n Betreurenswaardige situatie overigens zodat we daarom deze week al met de gebakken peren zit ten. Op woensdag, donderdag en vrijdag geen brigadiers op het Rootven en de gehele week geen brigadiers bij het Gemeentehuis. IA 8 I f.Rj 11 h

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1