DE DORSTVLEGELS 8 8 8 3 3 8 I Café ”HET CENTRUM” I I I Verkennersgroep geïnstalleerd Tankslag in Moergestel I I I I I I il 1 I I 'n grill-bakoven! Kienen t.b.v. onze gehandicapten I I op zaterdag 21 februari. Aanvang 20.00 uur. m.m.v. THE NEW FORMATION Café-Rest. de Brouwer organiseert een groots I 1 i i I I in op donderdag 19 februari om 20.30 uur in f I I I I HMMI - - A 8 ■b, 1 M.O. Adres: Telefoon: Vermoedelijke hoeveelheid aanwezige olie: liter. Handtekening, BW o rinsenbal Donderdag 19 februari a.s. wordt er ’n kiena- vond gehouden, waarvan de opbrengst wordt besteed aan onze gehandicapte kinderen. De avond wordt gehouden in ”Den Boogaard” en begint om 8 uur. Er zijn vele waardevolle prij zen te verdienen, met als hoofdprijs ’n draag baar T.V. toestel. Iedereen is van harte wel kom. Tot donderdag. Bestuur vereniging ”’t Zorgenkind”. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 18 FEBRUARI 1981 5e Jaargang - Nr. 179 Aan de gemeente Moergestel, afdeling Openbare Werken. AKTIE TANKSLAG Ja, bij mijn woning zit nog een olietank in de grond die ik leeg wil laten halen. Naam Tankwagen komt voorrijden. Na uw melding hoort U eerst een tijdje niets. Dan neemt het door de gemeente aangewezen bedrijf - met vergunning voor het verwijderen van afvalstoffen - kontakt met U op voor het maken van een afspraak. In overleg met U komt een tankwagen voorrijden, die uw tank leegpompt. De desbetreffende firma re kente kontant met U af. Of U iets krijgt is afhankelijk van de hoeveelheid olie die wordt opgepompt. Het voorrijden van de tankwagen kost U in geen geval geld. Niemand hoeft bank te zijn voor schade aan tuin of erf, de tank wordt immers niet opgegraven. Om ’’opdrij ven” van de tank te voorkomen, ver dient het wel aanbeveling de lege tank na verloop van tijd te vullen met water of zand. Het bedrijf dat de olietanks ledigt is voornemens om in de periode van 1 t/m 15 maart 1981 in Moergestel de gemelde tanks te ledigen. De aanmeldingen die nen dus voor 1 maart 1981 bij de ge meente te zijn. Voor eventueel later aan gemelde tanks blijft de aktie doorlopen na 15 maart, het ledigen kan dan echter langer duren daar het dan in een werk schema van het bedrijf moet worden in gepast. voorzieningen moeten worden getrof fen. Dat betekent bijvoorbeeld het lang durig afpompen van grondwater met olieresten. Al die maatregelen kunnen stevig in de papieren lopen en er is geen verzekering die dit risico dekt. Door lek kende olietanks zijn in het land al scha den van meer dan een ton ontstaan. Die ellende kunt U zich beter besparen. Schriftelijk melden. U kunt uw olietank aanmelden bij de gemeente d.m.v. onderstaand strookje ingevuld op het gemeentehuis in te leve ren of telefonisch, tel. 04243-1235. r ft] Vrijdag jl. was het voor de jeugdige verkenners van de St. Jansgroep een feestelijke dag. 's Avonds nl. werden zij officieel geïnstalleerd als lid van deze groep die opereert onder toezicht van Scouting Nederland. Na een kort inleidend woord van Kees v.d. too werd met dit officiële gebeu ren een aan vang gemaakt. verkennerswetJullie kunnen me rekenen!”. Deze officiële eed hebben ze alle maal afgelegd en we hopen ook dat die de ko mende tijd bewaarheid wordt, zodat deze groep z’n bestaansrecht onder de vlag van St. Jan zal verdienen. Jongelui, allemaal van harte proficiat en alle goeds voor de toekomst. - t VELE PRACHTIGE PRIJZEN, o.a.: Buitenlamp, koffiezet-apparaat, prachtige schemer lamp, klokradio, pracht kaststel, poef annex naaibox. Verder het bekende SEDA-MEUBEL en als hoofdprijs: Milieuprijs te verdienen. U kunt deze toekomstige onzichtbare bodemvervuilers een slag voor zijn door een oude olietank bij de gemeente te melden. U doet dan wat voor het milieu en het kan U nog een prijs opleveren ook: de vergoeding voor uw opgepomp te olie. Ook als U niet meer precies weet waar de olietank ligt - hij is bijvoorbeeld overwoekerd door vast planten in uw tuin - kunt U die tank toch melden. Met ingang van 1 maart 1981 zal in de gemeente Moergestel de aktie "Tankslag” worden gehouden. Wie zijn oude olietank aanmeldt bij de ge meente maakt kans op een aardige mi lieuprijs: het bedrag dat de opgepompte olie uit uw tank nog waard is. En als de hoeveelheid opgepompte olie maar ge ring is, kost het voorrijden van de tan kwagen toch geen cent en U weet zeker dat uw tank milieu-veilig is. In Moergestel zitten naar verwachting nog vele tanks voor huisbrand- en stookolie in de grond, zowel bij wonin gen als bedrijven. De meeste daarvan worden niet meer gebruikt sinds de ja- ren zestig, toen de meeste huiseigenaren overstapten op aardgas. Dat was niet al leen een stuk goedkoper, maar boven dien beter voor het milieu, want aardgas stookt schoon. De olietanks bleven ech ter meestal achter in de grond, omdat men weinig zin had aan z’n oude tank nog geld uit te geven, of daarvoor de tuin overhoop te laten halen. Helaas zag men over het hoofd, dat in die onge bruikte tanks bij elkaar nog vele liters olie onder grond bleven liggen. Ongebruikte tank roest sneller. In zo’n niet langer gebruikte tank ge draagt de achtergebleven olie zich bij zonder agressief. Na 20 jaar is zo’n tank wel afgeschreven. Hij gaat lekken. Druppel na druppel, maar wel steeds sneller, loopt de olie weg. Niemand die het merkt, voorlopig. Alleen de bloe men en struiken in de tuin gaan er wat ongezonder uit zien, bij gebrek aan zuurstof die de lekkende olie in de grond verbruikt. Als de tuin op apega pen ligt is de boosdoener gauw gevon den. Ook kan het in huis of bij de buren onaangenaam naar olie beginnen te rui ken. De eigenaar van de lekkende olie tank zit dan goed in de problemen. Ver- velend genoeg is hij wettelijk aansprake lijk voor de gevolgen van de lekkage. Dat kan betekenen, dathij de door olie vervuilde grond moet laten verwijderen. Een niet zo eenvoudige klus, omdat die verontreinigde grond meestal als che misch afval wordt aangemerkt. Waar de grond niet kan worden afgegraven, zo als onder gebouwen, zullen andere - Onder het toeziend oog van vele ouders, bur gemeester ter Veer en Rinus Hart kwam de heer v.d. Wouw als afgevaardigde van het dis trict ’’kwartier van Oisterwijk” als eerste de leiding installeren. Als hopman was dat Kees v.d. Loo en als vaandrigs Peter van Velthoven en Ron van Oirschot. Na het opspelden van de nodige herken ningstekens en de betekenis daarvan te hebben verteld, werd door hen de officiële eed afge legd. Hierna was er een korte pauze die voor zitter Dijkmans de gelegenheid gaf om ook zijn woordje te doen. We hoorden o.a. dat door een terugvallend ledenbestand ’n jaar of zeven geleden de verkennersgroep ophield te bestaan, maar dat er nu weer genoeg animo was om het weer eens te proberen. Na deze pauze werd met behulp van kollega’s uit Oirschot en Udenhout de jeugd geïnstal leerd. Hun totaal van 21 is opgedeeld in 3 z.g. patrouilles; de Leeuwen, de Arenden en de Panters. Elke patrouille heeft zo ook z’n eigen P.L.; de patrouille-leider, die elk afzonderlijk ook nog eens werden geïnstalleerd. Ik beloof ’n goed verkenner te zijn; iedereen te helpen waar ik kan en me te houden aan de ia -1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1