DE LEESBRIL... I ■Ruud^nis;, Audacia-nieuws Pierewaaierblaoike K.V.O. Moergestel Muziekevenementen Oisterwijk u Voor de aanstaande carnavalsdagen Gilde St. Catharina '-'i™ Boerenbruiloft in Oisterwijk anno 1900 Stichting 2^1.. Voor de kinderen: Veel plezier met carnaval toegewenst! RAADHUISSTRAAT 17 - MOERGESTELTEL.04243 1287 hbhbbh ZORROCAPES CLOWNSPAKJES SERVEERSTER INDIANENPAKKEN PEPPI EN KOKKI BOERINNETJE KOZAK Bij Ruud Panis Brillen in Oisterwijk tonen zij U graag deze "halve maantjes", het wordt beslist een van Uw beste maatjes. Eerlijk is eerlijk.... Het is even wennen, maar na enkele dagen zult U ervaren wat een handig hulpmiddel dit "Look Over"- montuur is. DAMESTRUIEN15.- KINDERTRUIEN EN PANTALONS halve prijs DAMESBLOUSEShalve prijs LEUKE KINDERJURKJES halve prijs enz. enz. enz. Tot ziens. 19.90 I 5.95 in-töl •F 1 ilt tl' ‘4™ DORUSTRUIEN vanaf 8.95 BLAUWE KIELEN vanaf 8.95 BARTJESKIELEN vanaf 9.95 BEDRUKTE KIELEN vanaf 11.95 SCHORTEN (ruit-streep) 9.95 KLIEDERJASSEN BRETELS1 DORUSKOUSEN 1 DORUS BEENWARMERS 13.95 29.90 27.95 22.50 28.95 27.95 18.50 Onze koopjes blijven gewoon doorgaan! o.a. «h K i' 1/1 ■HB99 ■m A_2 PAGINA 3 1 De redactie. mingen - is hoofdvak leraar clavecimbel aan hel Brabants Conservatorium. 6. Mart, v/d Boogaard - Janus Wolfs 7. Jo van Aarle - Mark van Daelen 8. Theo Mulders - Frans Becx 9. Jos o/’t Hoog - Kees Wolfs 10. Cees v. Elderen - Jan Bruurs 11Piet Maas - Hein Bruurs 12. Adr. Denissen - Jan v. Daelen 69 p. 63 p. 58 p. 57 p. 3-3 0-2 2- 3 1-2 3- 0 0-0 2-2 half twee tot half tien. Indien U wat gemaakt hebt voor de tentoonstelling, dit voor 25 febru ari bij het bestuur inleveren. Culturele avond kring Tilburg. Indien U naar de Culturele avond gaat op 19 maart a.s. moet U zich opgeven bij het bestuur voor 10 maart a.s., dit in verband met de plaats bewijzen. De onkosten zijn 5,- bij op gave te voldoen (inclusief koffie). Deze Cultu rele avond is op 19 maart in Klein Speijck, aan vang half acht. Sludie-avond speciaal voor Agra-leden. Op 17 februari organiseert het kringbestuur van de A.J.W. een studie-avond in het Draai- boomke, aanvang 20.00 uur precies!!! Op deze avond zal aandacht besteed worden aan de (on)veiligheid in de landbouw. Inleider is de heer J.H. Serrarens, inspecteur van de Arbeid sinspectie. Hij zal een tweetal films vertonen die betrekking hebben op de veiligheid in de landbouw, en op de boerderij. Daarna zal de heer Serrarens zijn inleiding houden. Een leer zame avond speciaal voor de Agra leden. vanaf 4.95 vanaf 4.95 Winterkoningske 1981. Na ’n spannende slotronde werd jl. zondag het winnende koppel bekend van de wintercompe titie met als inzet ”Het Winterkoningske 1981”. Elk van de 12 deelnemende ’’koppels” had nog ’n kans om als eerste te eindigen. Na ’n ge zellig samenzijn maakte hoofdman Harrie Wolfs de uitslag van deze broederlijke en spor tieve strijd bekend en hij mocht het koppel Harrie van Aarle/Peter Wolfs gelukwensen met hun behaalde succes. Het Winterkoningske werd hun uitgereikt in de vorm van elk ’n leuk standaardje met op schrift ’’Winnaar Winterkoningske 1981 van Gilde Sint Catharina”. De volledige uitslag is als volgt: 1Harrie van Aarle - Peter Wolfs 2. Harrie Ketelaars - Ben Meurs 3. Jan van Gestel - Kees Wolfs 4. Peter o/’t Hoog - Adrie o/’t Hoog 4. Harrie Wolfs - Gust Creusen57 p. 56 p. 54 p. 53 p. 51 p. 50 p. 48 p. 46 p. Op zaterdag 21 februari zal de klok zo’n 80 jaar worden teruggezet. Het centrum van Oisterwijk, met zijn statige lindebomen, nostalgisch trouwlaantje en het raadhuis zullen samen het decor vormen voor een uniek gebeu ren. Op deze heuglijke dag zullen Drika van den Oven en Hanneske van het Kerkend in de onecht worden verbonden. Op zich misschien niets bijzonders, zij het niet dat U de sfeer kunt proeven van het verleden. Het bruidspaar, gezeten op een met groen en bloe men versierde hoogkar, zal aan hel hoofd rij den van de bruidsstoet, gevormd door familie, buren en ieder die het bruidspaar een goed hart MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 FEBRUARI 1981 'Hf’1 toedraagt. Authentieke poffers, originele boe renkleding en andere attributen uit het begin van deze eeuw zullen uw ogen en camera stre len. De bruidsstoet vertrekt om 15.00 uur vanaf het Kerkplein. Dit plein, waaraan het bruidshuis grenst, is een van de meest idyllische pleintjes die Oisterwijk kent, met zijn geveltjes en ou derwetse lantaarnpalen. Een eldorado voor fil mers en fotografen, om deze gebeurtenis op de gevoelige plaat vast te leggen. De stoet gaal via de Kerkstraat, Dorpsstraat en de Lind naar het gemeentehuis alwaar om 15.30 uur de ambtenaar van de burgerlijke stand, natuurlijk ook in ’’stijl 1900” het paar Carnavalspuzzle: Tot 25 februari kunt U de juiste oplossing inle veren bij J. Denissen, Burg. Maeyerstraat 9. Vergeet niet ƒ1,11 bij te sluiten. Uw oplossing dingt anders niet mee naar de prijzen. Hoe meer deelnemers, hoe groter de prijzen. Waag een gokje! Ingezonden artikels. In de 18e uitgave van ’t Pierewaaiersblaoike waren twaalf ingezonden artikels opgenomen. Een deskundige, onafhankelijke jury heeft de ze artikels beoordeeld. Per artikel kon men maximaal 36 punten halen. Veruit de hoogste waardering kreeg het gedicht van Gust Creusen: ”Dè’s krèk wè’k wó” (33 p.). Eervolle tweede werd Zetkaa met: ’’Car navalsvierders aller tijden” (27 p.). Hij werd op de voet gevolgd door Hanneke de Wolf met haar ’’Sprookje voor de groten” (26 p.). De prijswinnaars krijgen deze week hun prijsje thuisbezorgd. Niet in de’ prijzen gevallen maar toch een eer volle vermelding waard zijn de nummers 4 en 5 respectievelijk; Mijn kleerkast door Miena Plaschgraagh (25 p.) en ”Wè zegde daorvan” door Triske (23 p.). Wij hopen dat hun voorbeeld in de volgende uitgave navolging zal krijgen. Allemaal be dankt voor uw medewerking. repertoire, waarbinnen de kamermuziek een zeer belangrijke en speciale plaats innement. Zij geeft veel liederenrecitals maar werkt bo vendien erg vaak mee aan grote vokale orkest werken (Beethoven, Mahler, Bruckner) opera en oratoria: hier behoort - uiteraard - Bach tot haar grote favorieten. Elisabeth Cooymans kan bogen op een inter nationale carrière. Zij trad op met dirigenten als Erich Leinsdorff, Ferdinand Leitner, Jean Fournet en Riccorde Mutti. Zij maakte ver scheidene grammofoonplaten. Pieter van Veen studeerde aan het Koninklijke Conservatorium voor Muziek te ’s Gravenha- ge: aanvankelijk viool maar later, toen het in strument als hoofdvak werd ingevoerd, blok fluit bij Frans Brüggen. Hij was lid van ver schillende kamermuziekgezelschappen (zoals het Brabants Barok Ensemble, Multi musica en het Schwartzehuisensemble, Amsterdam) en trad met een groot aantal kamerorkesten op in binnen- en buitenland. Grote bekendheid kreeg hij door zijn vele radiorecitals met o.a. de clavecinisten Jaap Spigt en Gerard Dekker. Pieter van Veen maakte een groot aantal gram- 1 mofoonplaten: aan het Brabants Conservatori- i urn te Tilburg is hij hoofdvakleraar blokfluit. Gerard Dekker studeerde orgel bij Albert de Klerk en clavecimbel bij Gustav Leonhardt. Hij heeft in de loop der jaren een zeer omvang rijk repertoire opgebouwd, waarbij de neder- landse muziek uit de 16-, 17- en 18e eeuw een belangrijke plaats inneemt: zo speelt hij op zijn laatst uitgebrachte (en inmiddels bekroonde) grammofoonplaat uitsluitend premières van nederlandse componisten uit de barokperiode. Hij geeft veel recitals in binnen- en buitenland en begeleidt tal van bekende musici, tevens is hij lid van het Brabants Barok Trio. Gerard i Dekker - een autoriteit op hel gebied van stem mans, alt/mezzp: Pieter van Veen, blokfluit en Gerard Dekker, clavecimbel in de Kunstkring, I Stationsstraat 3 te Oisterwijk op zondagavond 15 februari 1981 om half negen. Toegangsprijs j 10,-(C..LP. 7,50). Het programma vermeldt werken van o.a. Caccini, Sweelinck, Bach (franse suite en twee aria’s), Couperin en Tele mann (cantate: ’Schau nach Sodom nicht zu- riick’). Elisabeth Cooymans begon haar rijke muziek- carrière als organiste en koordirigente aan een tweetal kerken in den Bosch en als pianiste bij lal van kamermuziekconcerten. Samen met le den van het Brabants Orkest had zij vroeger zelfs haar eigen piano kwintet. In de tijd dat Hendrik Andriessen directeur van het Utrechts Conservatorium was voltooide zij haar oplei ding solozang, om haar repertoire vervolgens op te bouwen en te vervolmaken onder de criti- sche leiding van respectievelijk Berthe Seroen, Irma Kolassi en Willem Ravelli. Mevrouw Cooymans heeft een zeer uitgebreid Ruud Panis Brillen, Gemullehoekenweg 23, Oisterwijk, tel. 04242-4899, 's-maandags gesloten, dinsdags de gehele dag open in de (on)echt verbindt. Na dit plechtig gebeu ren, dat toegankelijk is voor houders van kaar ten voor de koffietafel maar tevens voor iedere belangstellende te volgen is op een t.v. scherm in café ’t Raadhuis, trekt de stoet richting Klein Speyck waar de recepties, de koffietafel en het boerenbal gehouden wordt. Ook het boerenbal is voor ieder toegankelijk. Het liefst in kleding anno 1900, doch een een voudige boerenkiel (zij het zonder stickers etc.) is ook voldoende voor dit deel van het gebeu ren. Verdere inlichtingen kunt U verkrijgen bij de VVV Oisterwijk, De Lind 57, 5061 HT Oister wijk, telefoon 04242-2345/4973. Ontmoetingsdag. De K.V.O. kring Tilburg organiseert haar jaar lijkse ontmoetingsdag p 17 maart in Den Boogaard. Het thema van deze dag is: Huis houding... (Bij) zonder beroep. Programma: 10.00 uur Opening, Inleiding door Mevr. Cruiff-Arts, Discussie. 12.30 uur Lunchpauze. 13.30 uur Discussie met stellingen en een panel van huisvrouwen. 15.30 uur Sluiting van de dag. De onkosten van deze dag zijn 12,50 inclusief koffie en lunchpakket, bij opgave te voldoen. U kunt zich opgeven bij het bestuur voor 28 fe bruari. Creatieve dag. Deze wordt gehouden op 26 februari 1980 van Wi Uitslag zondag 8 februari: Gudok 2 - Audacia 2 Programma zondag 15 februari: S.V.G. - Audacia aanvang 14.30 uur Audacia 2 is vrij. Audacia 3 - Sarto 6 aanvang 11.30 uur Audacia 4 - Set 4 aanvang 11.30 uur Oisterwijk 4 - Audacia 5 aanvang 12.00 JUNIOREN Uitslagen 7 februari: Longa 2 - Audacia 1 afgelast Gilze 2 - Audacia 2 Audacia 3 - RKTVV 5 Programma 14 februari: Velocitas 1 - Audacia 1 vertrek 13.30 uur Audacia 2 - Noad 2 aanvang 14.45 uur Longa 6 - Audacia 3 vertrek 14.30 uur Audacia 4 is vrij Taxandria 8 - Audacia 5 vertrek 13.45 uur RKDSV 4 - Audacia 6 vertrek 12.30 uur Audacia 7 - Hilvaria 8 aanvang 13.30 uur JPS 6 - Audacia 8 vertrek 12.00 uur PUPILLEN Uitslagen 7 februari: SV SOS 1 - Audacia Dl afgelast Audacia D4 - Audacia D2 J.Brabant 5 - Audacia D3 Audacia El - SSS 7 SSS9 -Audacia E2 Audacia E3 - SSS 11 Programma 14 februari: Audacia Dl - Oirschot VI aanvang 11.00 uur Beerse Boys 3 - Audacia D2 vertrek 10.00 uur Audacia D3 - Velocitas 3 aanvang 11.00 uur Audacia D4 - VCB 1 aanvang 10.15 uur .1.Brabant 10 - Audacia El vertrek 9.00 uur Nemelaer 6 - Audacia E2 vertrek 10.30 uur Nemelaer 7 - Audacia E3 vertrek 9.45 uur F PL PILLEN Zaterdag 14 februari: Nemelaer F1 - Audacia F1 vertrek 9.00 uur Nemelaer F2 - Audacia F2 vertrek 9.00 uur Audacia F3 - Taxandria F5 aanvang 12.(X) uur In Oisterwijk is opgericht de Stichting Muziek Evenementen Oisterwijk, met als doelstelling het bevorderen en organiseren van muzikale evenementen in Oisterwijk en omgeving. Als eerste staat op het programma een Kamermu- ziekconcert te geven door Elisabeth Cooy- j uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 3