Brigadieren in Moergestel 9 9 9 8 I in gevaar I Hans van Brunschot Oppersauwelaar 1981 .1 I J.M.A. STIEGER Huisvredebreuk... Kindernevendienst Geslaagde parochieavond 1 F 1 êu&JZê Debutanten stelen de show I 1 a geen praktijk van 13 febr. tot 23 febr. TANDARTS 4 ft flj Voor spoedgevallen wordt waar genomen door Tandarts v/d Tas te Oisterwijk. Kap. Huyberslaan 27 -Tel. 04242-6655 A.s. zondag wordt er weer een kinderneven dienst gehouden voor de kinderen van de 2e en 3e klas van de basisschool. Deze dienst zal worden geleid door dhr. T. Vermeer en mevr. R. Mulder. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 11 FEBRUARI 1981 5e Jaargang - Nr. 178 Als bezoeker van een parochieavond, wil ik op de eerste plaats de pastoor hartelijk danken, maar ook alle mensen met name de toneelspe lers die aan het slagen van deze avond hebben meegewerkt. Het was voor mij een fijne avond, je merkt dat je niet alleen staat, met de zorgen en proble men die er in ieder gezin wel eens voor doen. Ze worden niet voor je opgelost, maar het is wel fijn als je weet dat de pastors met ons sa men willen praten en nadenken, de probele- men niet uit de weg gaan of verdoezelen, maar de werkelijkheid onder ogen durven zien, om zo te zoeken naar liefde en geluk. Naar mijn mening zouden we zo veel vaken met elkaar moeten praten, dan zou er meer openheid komen en veel misverstanden uit de weg worden geruimd, want waar begrip is komt de liefde vanzelf. Ik wil deze avonden bij ieder van harte aanbe velen. Het is de moeite waard! Een Parochiaan. Namens de werkgroep Verkeersveiligheid kinderen, seer. A. Holland, Burg. Maeyerstraal 13, tel. 1187 voorz. P. Gelden, Oisterwijkseweg 68, tel. 1609 de zaal vervolgens op een ijzersterke tekst, die af en toe zelfs tot enig nadenken verplichtte. Als laatste moest ’’Kooske van aachterbos” (Koos v.d. Ven) in de ton. Zijn bokkenschiete- rij deed de zaal bulderen van hel lachen en zijn manier van optreden was waarschijnlijk de beste van allemaal. Het zou voor de jury een moeilijke taak wor den wie er als eerste uit de bus zou moeten ko men. Na ongeveer een half uur kwam dan de uitslag en werd Hans van Brunschot onder luid applaus uitgeroepen als Oppersauwelaar 1981. Zeker ’n verdiende titel, maar ook moeten we de andere zes sauwelaars komplimenteren. Ga er maar eens staan, ’n volle zaal met 400 men sen op je lip. Het meedoen alleen al is een hele prestatie die niet mag worden onderschat. Het was zonder meer een bijzonder geslaagde avond waarvan de aanwezigen zeker hebben genoten. Tweede Sauwelavond. Vanwege de grote aanvraag van kaarten komt er zoals bekend nog een tweede sauwelavond en wel op vrijdag 20 februari a.s. Ook die zal. zoals hierboven omschreven, zeker een sukses worden. Kaarten hiervoor zijn nog verkrijg baar bij Photo-atelier Louis v.d. Meydenberg, en bij Jos Denissen, Burg. Maeyersstraat 9. Wees er wel vlug bij, want gezien het gebodene afgelopen zaterdag zal het voor 20 februari wel gauw weer uitverkocht zijn. (voet)licht worden gebracht. Men kan zich geen betere formule bedenken om de tongen los te maken over dit vraagstuk, dan door dit eerst aanschouwelijk en spectacu lair voor te stellen, om er daarna, met deze problematiek als het ware nog letterlijk voor ogen, beter met elkaar over te kunnen praten. Waar bleven tot nogtoe al die ouders met uit de kluiten wassende kinderen? Hebben zij de opvoeding in hun vingers en dus geen aanspo ringen, richtlijnen en uitwisseling van ervarin gen nodig, of gaat hun het geestelijk wel en wee van hun kroost niet zozeer ter harte? Het tegendeel is waar natuurlijk... maar... ”we wisten het niet, we hadden geen tijd, we waren verhinderd”... Ho, ho, U kunt er nog een keer bij zijn. Ko mende donderdagavond, om 20.00 uur precies, in Den Boogaard. Opnieuw huisvredebreuk met een vruchtbare gedachtenwisseling daar na. U moest dat eigenlijk niet missen. Een aantal belangstellenden van het eerste en tweede uur. Enkele weken geleden hebben wij via Moergestel-Nieuws en een brief aan alle ouders van de schoolgaande jeugd een noodkreet la ten horen. Indien niet meer Moergestelnaren bereid zouden zijn om èén dag per maand te brigadieren, dan zouden de oversteekplaatsen niet meer op alle schooldagen beveiligd kunnen zijn. Deze oproep heeft helaas niet het gewenste re sultaat opgeleverd en de consequentie daarvan is dat op de oversteekplaats op het Rootven geen brigadiers aanwezig zullen zijn op dins dag 24,.woensdag 25, donderdag 26 en vrijdag 27 februari. Op de oversteekplaats bij het ge meentehuis is de situatie nog iets slechter; daar zullen geen brigadiers aanwezig zijn op maan dag 23, dinsdag 24, woensdag 25, donderdag 26 en vrijdag 27 februari. Voor de oversteek plaats op de Schoolstraat zijn juist voldoende brigadiers aanwezig en daar zullen dus op alle schooldagen brigadiers aanwezig zijn. Wij willen de ouders van de schoolgaande jeugd, die gebruik maakt van de oversteek plaatsen op het Rootven en bij het gemeente huis, nadrukkelijk wijzen op hun eigen verant woordelijkheid voor de veiligheid van hun kin deren op de dagen dat er geen brigadiers op de oversteekplaatsen aanwezig zijn. De leden van de Werkgroep Verkeersveiligheid Kinderen Moergestel betreuren het ten zeerste dat deze situatie is ontslaan. Ook wij vinden het erg onbevredigend dat niet op alle school dagen de oversteekplaatsen door brigadiers worden bemand. Wij zullen ons daarom ook samen met verte genwoordigers van de oudercommissies, schoolbestuur, gemeentebestuur en politie gaan bezinnen of wij het brigadieren op deze wijze nog wel moeten voortzetten. De beste oplossing is natuurlijk dat wij ons ge zamenlijk verantwoordelijk voelen voor de vei ligheid van onze schooljeugd. Als velen bereid zijn èén dag per maand te brigadieren, hoeft niet ieder voor zich elke dag van de maand de ze taak op zich te nemen. Indien U wenst dat het brigadieren in Moer gestel wordt voortgezet, help dan ook een dag per maand mee. Geef U zo spoedig mogelijk op als brigadier zodat ook tijdens de laatste da gen van de maand de oversteekplaatsen bevei ligd kunnen worden. U kunt zich aanmelden bij de kontaktpersonen van de oversteekplaatsen; voor het Rootven bij mevr. P de Beer, Krijtestraat 27, tel. 1577; bij het gemeentehuis bij mevr. A. van Leeuwen, Past. Janssenstraat 3, tel. 1470. Ook kunt U zich aanmelden via de scholen en bij on derstaande adressen. Indien voldoende volwassenen zich alsnog als brigadier aanmelden zullen ook op de boven genoemde data in februari de oversteekplaat sen beveiligd zijn, zoniet dan geven wij enkele dagen van te voren de kinderen een briefje mee naar huis. J Dat de sfeer onder de sauwelaars uitstekend te noemen is bewijst bovenstaande foto. Mölleke Pap wordt zegevierend op de schouders genomen. Vanzelfsprekend gaan we niet schrijven over wat er zoal gezegd is door de Sauwelaars, want per slot van rekening komt er nog een tweede avond op 20 februari a.s. wanneer er wordt gestreden om de schitterende ’’Boogaard- bokaal”. Het spits werd afgebeten door Jaon Spontaon, in het dagelijks leven Ad Nouwens. Hij was voorzien van ’n ’’bats” om, zoals hij zei, eens lekker in andermans tuin te kunnen spitten. Nummer twee was Jodocus de Collectant, alias Jacques Stroucken, die titelverdediger. Zijn kreatie gaven hem vele mogelijkheden die hij dan ook graag benutte. (Was het nou viering of toch vliering?). Dorus van Toone, Theo Op ’t Hoog, was de derde man in de ton. Zijn gegeven is langza merhand bekend; het opdiepen van jeugdhe rinneringen en we moeten zeggen dat hij met zijn gedichten uit z.g. kinderboekjes goed raak schoot Vervolgens was de beurt aan Noud v.d. Wouw als Noud van Koope. Hij durfde zowaar in te spelen op de zaal, ’n Goede sauwel, alleen wat minder in z’n uitspraak, zodat hier en daar wel wat verloren ging. De ’’Gemintebooi” Wil Dominicus had het voornamelijk gemunt op de ambtenaren en het Moergestelse elftal. Na de eerste vijf had de zaal het er moeilijk mee wie men zou kiezen als uiteindelijke win naar. Men was duidelijk niet voorbedacht op hetgeen nog zou kunnen komen. De zesde in de rij was ’’Mölleke Pap” oftewel Hans van Brunschot. Hij kwam twee keer op (”de helft van een goede sauwel”) en vergastte Het lot had 't beslit, de volgorde van de sauwelaars afgelopen zaterdag. Dus ook dat de twee de butanten ais laatste geprogrammeerd stonden. Zoals zo dikwijls gebeurt, zal het venijn dus ook deze keer weer in de staart, al had waarschijnlijk niemand dit voor mogelijk gehouden. Dat was, zonder overigens de anderen tekort te doen, de conclusie na een avond hartelijk lachen, bij het derde Sauwelfeest dal Moergestel binnen haar grenzen had. Schijnbaar weten maar weinigen in Moergestel dat er op de donderdagavond 29 januari en 5 februari jl., geducht huisvredebreuk is ge pleegd in ”Den Boogaard” en deze nog eens ’’dunnetjes” zal worden overgedaan op don derdagavond 12 februari a.s. Want hoezeer men ook belust is op sensatie, tot nogtoe was maar een handjevol dorpsgeno ten getuige van dit ’’gedonder in de familiegla- zen”, op het podium van onze plaatselijke cul- tuurtempel, hoewel toch bekend moet zijn dat dit "dram” zich voltrekt. Wal voltrok zich daar dan wel en wat slaat nog éénmaal te gebeuren?... Wel, op initiatief van de Parochieraad en onder de regie van Pastoor H. van den Broek, werd reeds tweemaal en zal op 12 februari voor de derde en laatste maal worden opgevoerd, het door laatstgenoemde zélf geschreven toneelstuk ’’Huisvredebreuk”, dat de indringende inleiding vormt van een discussie-avond die zich na afloop van het ge doe op de planken, tussen de aanwezigen in de zaal moet ontwikkelen, o.l.v. de parochiële medewerkers. Teleurstellend is het in elk geval dat lot nog toe door zo weinig gezinshoofden, gevolg is gege ven aan de uitnodiging, deze gespreksavond met theater vooraf, bij te wonen. Misschien is de invitatie vanuit de Parochieraad niet duide lijk genoeg geweest? Jammer, want de opzet mag wel zeer geslaagd genoemd worden. Door niet en ”oud” talent van eigen bodem wordt met vaart en verve een eigentijds stuk op de planken neergezet, waarin de generatiekloof tussen ouders en op groeiende kinderen, de daaruit voortvloeiende conflict-situaties en de ermee gepaard gaande opvoedingsproblemen, duidelijk aan het 1981 <K»R«£STfi is

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1