Nies Ketelaars 25 jaar verzekeringsman Henk en Corry Schepens nóg onder de indruk van alles wat er gebeurde UITNODIGING I I I Bij een afscheid 'F RECEPTIE ■■■I RABOBANK MOERGESTEL. vervolg op pagina 3. J.S. Henk neemt de felicitaties in ontvangst van burgemeester ter Veer. aan in het Verenigingsgebouw "Den Boogaard". Hierdoor wordt eenieder vriendelijk uitgenodigd de heer Ketelaars persoonlijk te feliciteren. De receptie, die om 21.00 uur een aanvang zal nemen, zal worden voorafgegaan door 'n korte, zakelijke Algemene Vergadering. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 4 FEBRUARI 1981 5e Jaargang - Nr. 177 Ter gelegenheid van het feit dat de heer C. Ketelaars 25 jaar werkzaam is in het verzekeringswezen, biedt de Rabobank te Moergestel hem op dinsdag 10 februari a.s. een Handen op elkaar voor de serenade van de harmonie. het agrarische aspect van het verzekeringswerk wat minder ging domineren. Het gekke is, zegt Nies, dat je in een gesprek met een ’’burger” toch weer zo vaak op een boerenafkomst stuit. Het verzekeringswezen is de laatste tijd wel erg uitgebreid en ingewikkeld geworden, vindt Nies. En het gaat vaak om zo grote bedragen, dat de mensen ook harder zijn geworden in het stellen van hun claims. Als er een ongeluk is gebeurd zijn de verzekeringsgegevens bij wijze van spreken al uitgewisseld voor de ambulance is gearriveerd. Nee, Nies zou in deze tijd niet zo graag meer beginnen aan het verzekerings werk. De jongere generatie lijkt hem in dit soort situaties wat meer gehard. Hij kan er ook niet goed legen dat er vaak eenzijdig kritiek wordt geleverd op de verzekeraars. Ook bij de verzekeringnemers staat de eerlijkheid niet al tijd op de voorgrond. Naar zijn pensioen. Nies Ketelaars heeft een respectabele staat van dienst achter de rug, waarbij het aantal polis sen van 300 is uitgegroeid tot 4000. Hij is nu in de laatste fase van zijn ’’werk zaam” leven en is ook duidelijk aan het afbou wen. Jonge krachten zullen straks de taak overnemen die Nies met zoveel kennis en erva ring heeft opgebouwd. Voor Nies Ketelahrs zal dan de tijd komen dat hij zich wat meer aan zijn hobby’s kan wijden en kan nadenken over de dingen van het leven. Want een kleine wijs geer steekt er wel in hem. Hij heeft oog voor de humoristische aspecten van het leven, maar an derzijds is er veel in het moderne cultuurpa troon waar Nies niet zo gelukkig mee is. En daarin zal hij ook wel niet alleen staan. Na bijna 15 jaren aan onze school werkzaam te zijn geweest, zal mevr. M. van Zeeland-Vugts de ’’Graaf” gaan verlaten. Ofschoon zij zelf niet erg gesteld is op een officieel afscheid, la ten wij haar natuurlijk niet zo maar vertrek ken. Wij hadden daarom ’t volgende idee ont wikkeld: op maandag 9 februari zal er een bij eenkomst plaats hebben van Schoolbestuur, Oudercommissie, Schoolteam en een kleine de putatie van iedere klas van onze school in zaal de Brouwer. Wij beginnen deze afscheidsvie- ring om 16.00 uur. Daarna 17.15 uur) wordt U allen in de gelegenheid gesteld om Mevr. M. van Zeeland-Vugts te begroten en af scheid tenemen. Om 18.00 uur zal dan deze bi jeenkomst gesloten worden. J. v.d. Berg (H.d.S.) Altijd klaar staan. In die tijd moest je nog overal zelf op uit, niet zelden te voet of op de fiets. De premies moesten allemaal nog aan huis worden opge haald en de schadeclaims uitgekeerd. De men sen kwamen ook veel naar zijn huis, of het nu door de week of zondag was. Er waren in die lijd ook nog niet zulke grote bedragen mee ge moeid. Nies herinnert zich nog de tiid dat hij bromfietsen verzekerde voor 2,50 per jaar. Hij herinnert zich ook het geval dat later, toen de bromfietsverzekering toch al gauw zo’n 35 gulden kostte, iemand een tweedehands brom fiets van j 7,50 perse allrisk verzekerd wilde hebben. Hij herinnert zich ook dat hij eens op een boerderij een gestorven varken moest gaan wegen - dat hoorde ook bij het verzekerings werk - en dat hij de boerin aanbood het cada ver meteen af te leveren op het cadaverhuisje. Het beest werd in de laadbak van zijn wagen gehesen. Een week later moest Nies in de kof- erruimte zijn en trof er het beestje nog aan. Bij de N.C.B. moest Nies ook de interne verze- kenngsopleidingen volgen. Na een dienstperio- de bij de N.C.B. begon Nies zelfstandig, maar 111 1971 kwam hij in dienst van de Rabobank. E*n fijne tijd. Als Nies Ketelaars op de 25 jaar die achter hem l'ggen terugkijkt, doet hij dat met plezier. Hij had het vertrouwen van veel mensen en kon l?’ct, z’in cliënten omgaan in een gemoedelijke hrabantse sfeer. Dat veranderde niet veel toen Wat moeten we eigenlijk nog schrijven over het duiven-fenomeen Henk Schepens, rond wie de af gelopen weken, zoals hij het zelf heeft gezegd, ongelooflijke taferelen hebben afgespeeld? Met de indrukken en belevenissen over alles wat er in Japan gebeurde zou hij makkelijk een boek kunnen vullen. Ook zijn vrouw trouwens, die nóg verbaasd is over de gastvrijheid en de gemoedelijkheid van de Japanners. Ongetwijfeld velen zullen Henk de komende tijd ontmoeten of al wel ontmoet hebben en iedereen zal met plezier luisteren naar hetgeen hij vertelt. Wij troffen hem afgelopen zaterdag voor een gesprek, ’n Dag waarop hij na zoveel tijd eindelijk weer eens zou moeten wer ken. Maar, zei hij: ”Het gaat niet”, en dat kunnen we geloven... In de Budokan, de enorme cirkelvormige spor thal waar Anton Geesink destijds wereldkam pioen judo werd, kwam op zaterdag 24 januari definitief een einde aan de onzekerheid van Henk Schepens sinds zijn aankomst in Tokio. Donderdagmiddag om 3 uur kwam hij daar aan,' wetend dat de keuring ai achter de rug was. Hij meende ook dezelfde avond nog de uitslag te krijgen maar die kwam niet. Om half 2 ’s nachts ging Henk naar bed. Hij wilde graag slapen na de zware trip maar kon het niet. Vrijdag kreeg hij via een vertegenwoordi ger te horen dat Nederland uitgeroepen was als winnaar, maar even later bleek er ergens een cijfer verwisseld te zijn. Dat kostte hem weer een nachtrust. ’s Zaterdags kwam dan eindelijk het officiële bericht: Nederland haalde Olympisch goud, met 10 duiven waarvan liefst 4 van Henk. Indi vidueel haalde hij ’n derde prijs (brons) met ’n duivin en ’n vijfde prijs met ’n doffer. In aanwezigheid van kroonprins en prinses Ta- kamatsunomiya werden de prijzen uitgereikt, en Henk heeft inderdaad met hen oog in oog gestaan, zoals burgemeester ter Veer later zou vragen. Wat er sindsdien allemaal gebeurde laat zich moeilijk omschrijven. De feestelijke taferelen met de Nederlandse afvaardiging, de Nacht der Duiven, de huisbezoeken bij diverse Japanners waar Henk en z’n vrouw Corry als vorsten werden begroet, de 16-urige vliegreis terug naar Nederland, de ontvangst op Schiphol door familie, vrienden en kennissen, de post duivenvereniging ’’Over Berg en Dal” waar van Henk lid is, kompleet met spandoeken, de versierde bus en de triomfale ontvangst thuis. Dezer dagen viert Nies Ketelaars - volgende week wordt hij 60 - zijn zilveren jubileum als verzeke ringsman. Door zijn functie is de heer Ketelaars een bekende en geziene figuur in Moergestel, maar ook door de persoonlijke manier waarop hij zijn functie steeds heeft uitgeoefend. Wij zochten hem, laat in de avond, op in zijn landelijke woning aan de Oirschotseweg. Via een praatje over toneel, waarmee je Nies meteen op een stokpaardje tilt, komen we al gauw op zijn carrière in het verzekeringswezen. Een klein rekensommetje maakt duidelijk dat Nies al niet meer zo piepjong was toen hij in het boeiende verzekeringsvak dook. Hij was nog thuis op de boerderij toen hij naar de functie van verzekeringsagent bij de N.C.B. solliciteerde. Nies is er van overtuigd dal de Boerenbond voor hem zeker wel een kruiwagen is geweest. Van de 12 gegadigden werd hij gekozen. Ze vroegen je in Tilburg wel hel hemd van je lijf, zegt Nies, en zelfs de afkomst van je vrouw kon een beslissende rol spelen. Nies kwam er, dus wal dat betreft zal het wel goed gezeten hebben. 11 IJl K.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1