Moergestel bereidt zich voor op thuiskomst Olympisch kampioen Jos van Laak neemt na 18 jaar afscheid 1 Ingezonden brieven Duive lï 11 Over De redaktie. Laten we echter niet op de zaken vooruitlopen en ons voorlopig eerst even bezighouden met de dingen die te maken hebben met zijn thuis komst. Met liefst 4 duiven van Henk Schepens is Nederland erin geslaagd voor de 3e maal in successie de Olympische titel voor zich op te eisen. Misschien is het daarom toch wel te recht dat we Henk trots Olympisch kampioen noemen al is het dan een titel die hij niet persoonlijk behaalde. Toch moeten we hier dan direkt bijvermelden dat hij met zijn 4 duiven het grootste aandeel had in de suksesvolle Tokio-ploeg. Enfin, volgende week zal hij het in deze kolommen allemaal zelf vertellen, want een reisverslag beloofde hij ons al voor zijn vertrek. Jeugdbeweging St. Jan zal ’’alleskunner” missen Als alles volgens plan verloopt arriveert Henk donderdagmorgen om 8.00 uur op Schiphol. Naast de vele familieleden wordt Henk daar ook verwelkomd door ’n delegatie van de Moergestelse Postduivenvereniging ’’Over Berg en Dal”. Hij zal bij thuiskomst verrast worden door een versierd huis; de Olympische ringen, de Japan se en Nederlandse vlag, de tekst ’’Tokio 1981” en natuurlijk de beeltenis van ’n duif. Een en ander zoals op bijgaande foto wordt getoond. ’s Avonds om 19.30 uur is er een officiële re ceptie bij Hans de Brouwer en Henk zal er waarschijnlijk van staan te kijken wat voor verrassingen hem daar nog meer staan te wach ten. Deze receptie duurt tot ongeveer 21.30 uur. Voor het overige kunnen we niet exact zeggen wat er gaat gebeuren. Er bestaat nl. de grote mogelijkheid dat deze prestatie ook niet aan de televisie voorbijgaat Kontakten wat dat betreft zijn er al gelegd en het is zeer wel mogelijk dat we Henk vrijdaga vond a.s. te zien krijgen in de ’’Sonja’s goed nieuws show”. Dit programma begint om 19.50 uur op Nederland 1. Maar wat dat be treft kunnen we dus niet zeker zijn. Met U zijn we razend benieuwd naar de dingen die komen gaan, maar zeker is wel dat geheel Moergestel meeleeft mét en trots is óp de prestaties van Henk Schepens. Graag tot volgende week! ”En dat is veel”, volgens voorzitter Jan Vlem- mix, die zijn dank en overtuigende woorden bepaald niet onder stoelen of banken stak. Dat hoefde ook niet, want iemand die zoveel voor een vereniging doet mag daarvoor gerust eens beloond worden. De voorzitter noemde het verslag van de bestuursvergadering van 11 oktober 1963 als het eerste waarin de naam van Jos van Laak voorkomt. Die datum staat te boek als zijnde de dag waarop hij werd gekozen als nieuwe bestuurslid. Hij werd daar direkt benoemd tot penningmeester. Hierna schilderde hij in het kort de levensloop van Jos bij St. Jan. ’’Hij was overal inzetbaar”, vertelde deze, ”en vooral op het organisatorische vlak was hij ’n mannetje van alles.” Zo verzorgde hij de gehuwdenbals, de koeklo- terijen enz. en had hij ’n speciaal hart voor de judoclub. Ook heeft hij zich meer dan ingezet voor het onderkomen van de vereniging. Ge noemd werden in deze de looierij van Martina Rijnen, de zolder van de Boszichtschool en het tegenwoordige Trefcentrum. In 1975 betrok Het gebeurt regelmatig dat de redaktie van "Moergestel-nieuws” 'n ingezon den brief ontvangt. Tot nu toe zijn deze, met voorbehoud van één, niet geplaatst. Over deze mate rie is onlangs op een redaktie- vergadering uitvoerig gesproken, en heeft men unaniem besloten deze brie ven niet op te nemen. Terecht of onterecht heeft iedereen wel eens kritiek op iets of iemand, maar ie dereen zal ons standpunt in deze moeten kunnen respekteren dat ingezonden brieven meestal geen goed doen in zo’n kleine dorpsgemeenschap als Moer gestel. Temeer ook omdat zo’n ingezon den brief nu eenmaal ook een weer woord oproept (wat we óók moeten plaatsen), en dat zou niets anders wor den dan waarschijnlijk ’n hevige strijd tussen verschillende partijen over de rug van Moergestel-nieuws. We hebben de hoop door de uiteenzet ting van ons standpunt dat iedereen het door ons genomen besluit begrijpt en dat we daarom, in ieders belang, en ze ker in dat van onze gehele gemeenschap van dergelijk soort brieven voortaan verlost blijven. Iedereen die een beetje op de hoogte is van de gang van zaken bij Jeugdbeweging St. jan zal duidelijk begrijpen dat wemet de eerste regel van de kop van dit artikel niets te veel hebben gezegd. Vrijdag 23 januari jl. nam Jos afscheid in het jeugdgebouw van St. Jan aan de Bosstraat. Jos was daar het middelpunt en het terechte ’’feestvarken”. Moergestel- nieuws ging er naar toe en hoorde wat Jos van Laak voor deze vereniging heeft bete kend. St. Jan het huidige gebouw aan de Bosstraat. Voor al deze zaken heeft Jos zich bijzonder in- gespannen evenals voor vele andere dingen. Hij verzorgde de kampspullen, de opslag van het materiaal, hij repareerde de tenten en bracht na elk kamp de zaak weer keurig op or de. Ook memoreerde de voorzitter de geschiedenis van het beplanken van de zolder van de Bos zichtschool en zorgde zodoende voor de on misbare komische noot bij zo’n afscheid. Aan het einde van zijn toespraak zei de voor zitter dat het tijdperk van bestuurslid voor Jos nu definitief voorbij is, maar hij had vast be loofd toch nog het een en ander te zullen blij ven doen, hetgeen door de aanwezigen duide lijk gewaardeerd werd. Als blijk van dank voor het 18 jaar aktief bege leiden van Jeugdvereniging St. Jan kreeg Jos twee schitterende boeken over Wilde Planten aangeboden, terwijl zijn vrouw even daarna onder luid applaus in de bloemetjes werd ge zet. Zij stond al die tijd natuurlijk achter de hobby van haar man en door het zuiver hou den van o.a. vele handdoeken in al die jaren hielp ook zij daadwerkelijk mee aan het mooie jeugdwerk. Na dit officiële gedeelte heeft men het afscheid op prettige wijze gevierd, in ’n omgeving die door de kinderen prachtig was versierd. Enor me tekeningen aan de wanden, veelkleurig en vele droegen de zeer toepasselijke tekst: ”Jos, bedankt voor alles!” SINA 8 Jodocus. B M.O. moergestel Sinds dè Noach zun duive gelost heej hen die bisjes gin rust mir gekend. Al wie vruuger un brief op de post deej na am un duif en ie plekte gin sent. De vlucht naor Egypte? We zógget! Un duif hat veul vlugger gedaon! De vlucht dur de ruimte? Dan gögget strak ok meej un duif naor de maon! As de vurtekens ons nie bedriege dan wordt Gèssel un duif-paradès. Strak zien we ze ammaol wir vliege, meej un kaortje dur aon meej de prés! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 28 JANUARI 1981 5e Jaargang - Nr. 176 5 Vur de kampioensduive van Henk Schepens. f'H

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1