Automatisch Rabobank C3 JOS VAN HULTEN sparen... een goed recept I n 11 L 1 SNEEUW.. hi 1 H 41 Winterproblemen Veilig Verkeer Nederland Moergestel Voor automatische spaarders. De Rabobank kent 2 vormen van automatisch sparen: met vaste óf met wisselende maandbedragen. Informeer er naar bij uw Rabobank in de buurt. ■S i Pech: Neem 's winters als automobilist zodanige kleding mee in de wagen, dat je, als ie onverhoopt als rijder strandt, als voetganger je weg naar een praatpaal kunt vervolgen zonder verkleumd te raken. Wie door pech strandt doet er verstandig aan het thuis front en de mensen naar wie men op weg is, telefonisch te waarschuwen. Dat voorkomt onnodige ongerustheid. Neem ook via praatpaal of telefoon - contact op met de Wegenwacht of de politie om te vertellen waar precies uw auto staat als u deze voor geruime tijd moet achterlaten en wat het adres is waar u te bereiken is (uw adres kunt u ook zichtbaar op de wagen plaatsen, b.v. op het dash- bord). Dat vergemakkelijkt de gang van zaken bij en na het ’’opruimingswerk”. U kunt dan namelijk gewaar schuwd worden waar en wanneer u de auto kunt ophalen. Neem de tijd: Zet bij pech de auto zodanig neer dat er passeerruimte.overblijft voor de politie, brandweer, am bulance en takelwagen, die op weg zijn naar een onge- valsplaats. Komt de auto tot stilstand op een plaats waar hij gevaar oplevert voor het rijdende verkeer, verwijder hem daar dan zo snel mogelijk. Zeker onder winterse om standigheden is anders het risico groot dat het voertuig tot ongevallen aanleiding geeft. Neem vooral 's winters de tijd. Ga als het glad is eerder van huis. Luister naar de waarschuwingen via de (auto)radio over het weer en de wegen. Ook de ANWB (telefoon 070 264455) en de Algemene Verkeersdienst Rijkspolitie (03438 - 14321) verstrekken weginformatie. Blijf er achter: Tijdens en na zware sneeuwval kunnen de automobilisten op snelwegen geconfronteerd worden met een sneeuwopruimingsmethode, waarbij de rijbaan in één keer over de hele breedte wordt schoongemaakt. Voor dat karwei gaan vrachtwagens, elk aan de voorkant voorzien van een sneeuwschuiver, met drie tegelijk op pad. Ze rij den trapsgewijze naast elkander en werken de sneeuw naar de kant van de weg. Dringend advies aan de weggebrui kers: Blijf op voldoende afstand achter de sneeuwschui vers, waarop men attent wordt gemaakt door de gele zwaailichten op de vrachtwagens. Ook de aanwezigheid van - eveneens met gele zwaailichten uitgeruste - strooiwagens vraagt een aangepast rijgedrag. Heel wat automobilisten kunnen niet het geduld opbren gen achter zo'n strooier te blijven. Nadat ze hem voorbij zijn gegaan, moeten ze er wel terdege rekening mee hou den dat de weg vóór hen nog spiegelglad is en dat doorrij den daar met onverminderde snelheid levensgevaarlijk is. Het meest verstandige is: Blijf achter de strooiwagen, en wel op geruime afstand. (Uit: "Wegwijs”, maandblad van Veilig Verkeer Neder- I 1 t J 1V V.f De hevige sneeuwval van vorige week leverde Louis v/d Meydenberg weer enkele mooie plaatjes op. llii I f 1 Jl' Mllh. 1 MOERGESTEL-NIEUWS" WOENSDAG 21 JANUARI 1981 A 4 PAGINA 5 0019 Kerkstraat 12 - Moergestel - Telefoon 04243-1268 TARWEBROOD ZE.VIEE1IE LIEF! De zemel is het vhesje dat de tarwekorrel omsluit. Niet denken: dat is de verpakking - die gooien we weg! We zouden wel gek zijn... Die zemel zit namelijk vol ijzer en B-vitaminen en vooral aktiveert de zemel onze stoel gang; dat is erg belangrijk. De zemelen zitten in alle tarwebroden van uw Echte Bakker. I I - fit HU' S 'O

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 5