9 8 8 9 9 9 8 8 niRIMR IIMMIMM 1 Sauwelen Gèselse aovond Solistenconcours te Bladel Bedrijfszomeravond- voetbal afd. Moergestel I Parochienieuws Vereniging voor Bijenteelt ,,St. Ambrosius” Henk Schepens naar Tokio Piet Weterings opnieuw Prins Carnaval I Parochieavonden 29 januari, 5 en 12 februari - 1 M HMBwmNSMMI IA 8 Overzicht 1980, enige markante punten. Ut Pierewèjersvolk kan wir gerust gaon s/aope: Prins Pier is wir mee) wèrdigheid bekleed! Zoas de belhamel gevolgd wordt dur de schaope, zo volge wij Prins Pier dur lief en leed. Zun steek is ut simbool van alle steken die aon ons los zén: en dè zen dur veul! Zun maantel dekt de bulten en gebreken waormeej ik alle daag dur 't leven zeul! Zun staf wordt om de haoverklap gebroken over de ernst des levens die ons kwelt: pas as ut bier gaot schuimen in oew knoke vuulde dè leut meer wérd is dan veul geld. Wit van de Prins gin kwaod! En as gut toch zót wete: spuult oew gedaachte weg meej un glas bier! De wurme krège strak genoeg te vrete: Alaaf! Un heildronk op good old Prins Pier! Jodocus 18 januari 1981 Wanneer de meeste van onze lezer dit nummer van Moergestel-nieuws onder ogen krijgen is Henk Schepens al vertrokken naar Tokio. Woensdagmorgen 21 januari was het zover. Henk neemt, zoals reeds uitvoerig beschreven in de regionale pers, daar deel aan de Olympia de, en als alles volgens plan verloopt, vertelde hij afgelopen zondag, zijn er van de 10 deelne mende Nederlandse duiven maar liefst 5 van Henk. Geen geringe prestatie dus, komend weekend zijn waarschijnlijk de eerste uitslagen bekend en we zullen die zeker volgende week publiceren. In ons weekblad dat verschijnt op woensdag 4 februari hopen we Henk uitvoerig aan het woord te laten over zijn grote reis. Vóór die tijd echter wensen we hem natuurlijk graag alle mogelijke sukses! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Zaterdag 7 februari vindt in ”Den Boogaard” voor de derde maal in successie de Moergestel- se Sauwelavond plaats. Een zevental Sauwelaars zullen daar in de ton treden om te strijden om de titel van Opper- sauwelaar 1981. De dapperen zijn: Titelverdediger Jacques Stroucken. Oppersauwelaar 1979 Theo Op ’t Hoog. En drie 'oudstrijders van het vorig jaar nl. Ad Nouwens, Wil Dominicus en Noud van de Wouw. Zij zullen bestreden worden door de nieuwelingen Hans van Brunschot en Koos v.d. Ven. De sauwelavond vangt om stipt 20.30 uur aan; dit betekent, dat wij U verzoeken om voor de ze tijd aanwezig te zijn, als U er tenminste in geslaagd bent een kaartje te bemachtigen. De kaartverkoop vindt a.s. vrijdag 23 januari plaats bij Photo-atelier Louis vati de Meyden- berg, Rootven 26 van 18.00 tot 20.00 uur. (te- WOENSDAG 21 JANUARI 1981 5e Jaargang - Nr. 175 De komende week wordt huis aan huis bezorgd een gele folder met als onderwerp: ’’Rondom het gezin”. De parochieraad wil hierin wat gedachten en overwegingen aangeven om zo een gesprek op Op zondag 18 januari 1981 namen 2 jongeda mes van de harmonie deel aan een concours voor solisten en kleine ensembles te Bladel. Marleen Jansen en Nicole Oerlemans traden op als duo met Ouverture van Gossec-Rochon. Jury-lid was de heer P. Stalrneyer. Van deze componist, die bepaald niet vrijgevig was met punten,' kregen zij 46 punten, een fraaie 2e prijs. Bij een beoordeling op 6 rubrieken een gemiddelde van ruim 7'/2. Marleen en Nicole, van harte proficiat. A.s. zondag zullen 2 slagwerkers van onze har monie in Bladel optreden, en wel tussen 12 en 1 uur. Dit zijn T. van Gerwen en L. Smits, resp. in de le en de Ere-afdeling. Wij wensen deze heren veel succes. 14 Januari werd een contactbijeenkomst ge houden voor alle parochiemedewerkers, waarop het ontwerp pastoraal plan besproken werd. Op 15 december herhaald, met als thema ’’bidden”. In 1980 nam afscheid van het parochieberaad de heer Ter Veer als vertegenwoordiger van de werkgroep Kinderkathechese. Zijn plaats werd ingenomen door mevrouw Molkenboer. Ook de heer Drubbel, van de werkgroep kerkver- zorging zal in 1981 geen deel meer uitmaken van het parochieberaad. i r De nieuwe elftallen kunnen zich weer opgeven voor het bedrijfszomeravondtournooi 1981. Ook bestuursleden zijn van harte welkom. Dit moet gebeuren voor 23 februari 1981 bij G. Antonis jr.Oirschotseweg 41, Moergestel. lefonische reserveringen zijn niet mogelijk). Er is slechts een beperkt aantal kaarten; dus wie het eerst komt, die het eerst maalt. De toegangsprijs bedraagt 5 gang te brengen, bijv, over de eigen gezinssitu atie en de relatie tot elkaar, over verdraag zaamheid, respect en begrip voor elkaar, over andere manieren van samenleven, over de pijn en het verdriet van verstoorde relaties. Deze gele folder geeft geen ’’oplossing”, zegt niet hoe het moet, maar wil aanzetten tot den ken en praten, in het eigen gezin of ook met anderen. Een goede gelegenheid daarvoor is een van de parochieavonden die op de donder dagen 29 januari, 5 en 12 februari gehouden worden. Het centrale thema van deze avonden ’’Ron dom het gezin” wordt dan in de vorm van een toneelstuk, met als titel ’’Huisvredebreuk”, gepresenteerd en na opvoering besproken. Hiermee is afgeweken van de gebruikelijke le zing, of het praatje vooraf, waardoor het wel licht voor nog meer mensen interessant is om zo’n avond te bezoeken. Iedereen is van harte welkom, ook de jongeren. Tot ziens. moergestel: Dinsdag 27 januari organiseert de Vereniging voor Bijenteelt ”St. Ambrosius” Oisterwijk een filmavond. Deze avond zal een medewerker van het Con- sulentschap voor de Bijenteelt twee films ver tonen nl. ’’The Bee” en ’’Varroa”. The Bee is een nieuwe film van Amerikaanse makelij over het bijenleven in het algemeen. „Varroa” is een film die handelt over de be dreiging voor onze bijenteelt, de mijt Varroa jacobsonii. Belangstellenden zijn op deze avond van harte welkom. Aan de avond zijn geen kosten verbonden. De films worden vertoond in het bovenzaaltje van Taveerne ”De Linde”, Gemullenhoeken- weg 1 te Oisterwijk. De aanvang is 20.00 uur. In het kader van haar 5-jarig bestaan, gaat het trefsentrum Moergestel komende juni een aantal aktiviteiten organiseren. Naast een receptie-avond, sport-toernooien, kinder-aktiviteiten en een openlucht-muziek- festival, ligt het in de bedoeling om op zater dag 27 juni een zgn. ’’Gèselse aovond” te hou den. Iedereen uit Moergestel of vanuit het Trefsen trum krijgt de mogelijkheid om zijn of haar kunsten krijgt de mogelijkheid om zijn of haar kunsten te vertonen, waarbij eventueel gebruik kan worden gemaakt van een podium en een geluids-installatie. Of je nu zingt, een kabaret of toneel doet, fotografeert, schildert, een in strument bespeelt, gedichten voordraagt, ’’sauwelt” of wat allemaal niet meer, het doet er niet toe. Als je zin hebt om jezelf in het Trefsentrum te presenteren aan het publiek, kun je je hiervoor opgeven vóór zaterdag 21 februari bij Jos Creusen, De Scheerman 6, tel. 1420. In onze parochie: 50 doopsels, 40 huwelijken, 33 overledenen. De parochieraad vergaderde in 1980 twaalf maal waarvan een keer samen met het kerk bestuur. Het ’’hoogtepunt” van dat jaar: de priester wijding van Rinus Hart op 31 mei, met als be geleiding een gele brochure over het priester schap en een forumavond. In april werd begonnen met een nieuwe manier van voorbereiding op het huwelijk. Het traditi onele gesprek met de pastoor werd vervangen door een drietal gespreksavonden voor meer dere trouwlustigen tegelijk. In augustus verscheen na een zorgvuldige voor bereiding het pastoraal plan voor onze paro chie, een inventarisatie van wat er op pastoraal terrein in onze kerkgemeenschap gebeurt, door wte het gedaan wordt en wat de mogelijkheden en verlangens voor de toekomst zijn. Den Boogaard was voor deze gelegenheid weer goed gevuld met carnavalslustige danwel nieuws gierige Moergestelnaren, omdat men telkenjare weer benieuwd is wie het wel zal zijn. Na de onthulling werd de nieuwe Prins „in het pak gedaan” door de prinsen van de beide andere Moergestelse Carnavalsverenigingen en werd ook mevrouw Weterings in het gebeuren betrokken. Zij kreeg een onderscheiding, een bos bloemen. Na deze officiële gebeurtenis werd het nieuwe carnavalslied gezongen zoals het is gecomponeerd door Jacques Stroucken en enkele leden van de hofkapel „De Belleblaozers”, en kreeg de nieuw bakken Prins ook nog een keurig uitgevoerde dans aangeboden door „zijn” dansgarde. Hierna vond er een receptie plaats in de voorzaal van „Den Boogaard” die traditiegetrouw weer door velen werd bezocht. Door dit Prinsenbal is er alweer een begin gemaakt met het grote carnavalsgebeuren dat wordt vervolgd met de Sauwelavond op zaterdag 7 februari a.s. Afgelopen zaterdag onthulde burgemeester ter Veer na het oplossen van een puzzel voor de twee de achtereenvolgende maal Piet Weterings als Prins van het Pierewaaiersland voor het jaar 1981. Het geheel speelde zich af in ’n sfeer van deze dagen nu Henk Schepens deelneemt aan de duiven olympiade te Tokyo, Piet kwam nl. uit ’n duiventil.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1