Kienen bij Audacia! 69.- 39.- 49.- 49.- Attentie a.u.b 59.-en 89.* tiqtie Opruiming 1 (Darbara Met open oog door de natuur door G. Kuijpers I 9 75 voor «Ja «J 119.- BURO '76 I L.R. Fevior Brigadieren zolang de voorraad strekt Kienen bij S.V. Audacia 5 i- it UI huur aangeboden: JURKJES BLOUSES ROKKEN TRUIEN Oil Vrijdag 16 januari, aanvang 20.30 uur in de kantine van Audacia Er zijn al leuke jurkjes en pakjes in de nieuwe voorjaarscollectie!! Bedrijfsruimte c.q. magazijn ruimte LEREN STROPDASJES ENZ. ENZ. vanaf 15 januari PANTALONS van 89.- nu voor STRETCH PANTALONS PAKJES van 229.-voor 198.-nu voor lil I I- il l! r met nog vele andere waardevolle prijzen. Tot vrijdag! Uw kopje koffie staat klaar HOOFDPRIJS: Draagbare Philips stereo radio-cassette-recorder. V Ron Werkgroep Verkeersveiligheid kinderen Moer gestel van ’78-’79 is het bestand van deze ganzen weer toegenomen tot een 200 stuks. I u-Ti We hebben het afgelopen jaar vele kienavonden mogen verzorgen voor kienlustige mensen die S.V. Audacia ’n goed hart toedragen. Ook in 1981 gaan we daarmee door! De eerste kienavond van 1981 belooft ’n grandiose te wor den, want er zal gespeeld worden om 'n fantastische hoofdprijs nl.: stereo - radio - cassette-recorder en verder om vele andere waardevolle prijzen. Uw kopje koffie staat klaar, zoals U bekend is. Tot a.s. vrijdag 16 januari 1981 in de kantine van S.V. Audacia aan de Molenstraat te Moergestel. Aanvang is half negen. OPGAVE STROOK BRIGADIEREN TELEFOON: geeft zich op om één dag per maand te briga dieren op de oversteekplaats: Rootven Ge meentehuis Schoolstraat waar nodig (a.u.b. doorhalen wat U niet wenst). Strookje a.u.b. spoedig inleveren op school of bij een van de leden van Werkgroep Verkeersveiligheid kinderen Moer gestel. seer.: A. Holland, Burg. Maeyerstraat 13, tel. 1187. voorz.: P. Gelden, Oisterwijkseweg 68, tel. 47. Zeldzame wintergasten in Moergestel. De Taiga-rietganzen. Wanneer U 's morgens als het licht wordt van de Haghorst naar Moergestel rijdt, kunt U ge tuige zijn van een schitterend schouwspel. Met een beetje geluk kunt U dan een grote groep van tussen de 100 en 200 Taiga-rietganzen zien, die komen aanvliegen om in de Kwade Opslag te gaan voedsel zoeken. Ze overnachten in de kleine vennen op de campina. Een gedeelte van deze wintergasten gaat ook voedsel zoeken in de lage weilanden bij de Lochtse brug. Wij kennen als wintergasten twee soorten riet- ganzen, de grote en de kleine. Er zijn dan in deze beide categoriën verscheidene ondersoor ten. De Taiga-rietgans is een ondersoort van de grote rietgans. Waarschijnlijk komen er in Ne derland van deze Taiga-rietganzen maar enkele honderden als wintergasten voor. Recente on derzoekingen tonen aan, dat ze alleen maar voorkomen op drassige zandgronden, zoals wij die kennen hier in onze streek in Brabant en ook in Drenthe. Tot 1960 was de Kwade Opslag al bekend als voedselgebied voor deze vogels. Men wist toen nog niet waar ze zich ’s nachts ophielden. Na 1960 verminderde hun aantal gedurig zonder bekende oorzaak, maar na de strenge winter a.s Vrijdag 16 januari vindt de jaarlijkse dropping met de ponyclub plaats. Iedereen wordt verzocht om half acht bij het Draaiboompje aanwezig te zijn. Vanuit hier worden we gedropt. Wees wel op tijd, er wordt niet gewacht. Zondag 18 januari wordt de 2e dressuurwedstrijd verre den voor de wisselbeker. De rijtijden zijn nu juist ander som dan de vorige keer (dus die de vorige keer eerst reed, rijdt nu laatst). Zondag 25 januari vindt de dressuurwedstrijd van het ray on plaats. Deze wordt verreden in Cromvoirt. Nadere in lichtingen wat betreft deze wedstrijden kan men krijgen op het oefenen. Ze zijn niet erg luidruchtig ook niet als ze in de bekende V-formatie overvliegen. Ze verblijven hier van eind december tot half februari. Een en ander uiteraard naar gelang de weer somstandigheden. Ze broeden in hun zomerge- bied van eind mei tot begin juli. Er is slechts één legsel per seizoen. Het nest is een ondiepe uitholling bekleed met mossen, plantenvezels en dons en beschut door een lage begroeiing. Het vrouwtje bouwt het nest en legt daarin vier tot zes witte gladde eieren, die ze nadat het laatste ei gelegd is in 28 dagen uitbroedt. Pa houdt intussen de wacht. De jongen worden door beide ouders verzorgd en ze zijn na twee .maanden vliegvlug. Het voedsel, zowel hier als in hun zomerverblijf bestaat uit grasachtige planten. Onze wintergasten zijn niet be schermd maar vallen onder de jachtwet. Van 1 september t/m 31 januari mogen ze van een half uur vóór zonsopgang tot 10 uur ’s mor gens bejaagd worden. Wij vinden wel dat deze unieke vogel voldoende bescherming moet krijgen. Twee maal per jaar stelt onze werkgroep een overzicht op van de dagen waarop iedere briga dier aan de beurt is om te brigadieren. Helaas komen wij dan elke keer tot de bevin ding dat er een tekort is aan brigadiers. Geluk kig waren, na diverse acties, toch telkens weer voldoende personen bereid om zich in te zetten voor de veiligheid van onze jeugd en konden de oversteekplaatsen ’beveiligd’ blijven. Eind januari loopt het huidige rooster af. He laas hebben wij deze keer niet voldoende briga diers om een compleet rooster op te stellen. Voor het nieuwe rooster vanaf 1 februari zijn er onvoldoende brigadiers voor de oversteek plaatsen op het Rootven en bij het gemeente huis. Voor deze twee oversteekplaatsen hebben zij brigadiers voor slechts 13 schooldagen per maand. Dit betekent dat niet meer op alle schooldagen op deze twee oversteekplaatsen brigadiers aan wezig zullen zijn. Alleen op de eerste 13 schooldagen van de maand (voor de eerste maand tot en met 18 februari) kunnen de kin deren bij het oversteken worden geholpen door de brigadiers, op de andere dagen zullen de ou ders zelf moeten zorgen voor een veilige over steek van hun kinderen. De oversteekplaats op de Schoolstraat heeft voor dit rooster nog juist genoeg brigadiers voor alle schooldagen per maand. De bijzonder gevaarlijke en onprettige situatie op het Rootven en bij het gemeentehuis kan al leen worden voorkomen indien voldoende vol wassenen zich alsnog bereid tonen één dag per maand zich in te zetten als brigadier. Wij doen bij deze een dringend beroep op ieder in onze gemeente om, indien mogelijk, mee te werken aan deze zo zin volle taak. Alleen als velen zich gezamenlijk inzetten voor de veilig heid van onze jeugd hoeft niet elk van ons dat afzonderlijk te doen. Indien U wilt meewerken aan het brigadieren, vul dan a.u.b. onderstaande strook in en geeft dit zo spoedig mogelijk met uw kind mee naar school of bezorg het bij een van de leden van onze werkgroep. Indien, vanwege een gebrek aan brigadiers, een bepaalde oversteekplaats tijdens enige dagen niet beveiligd wordt door brigadiers, zullen wij enkele dagen daarvoor de schoolkinderen een mededeling daarover meegeven. 1 s Zomers zitten deze vogels in de naaldwou den van Skandinavië tot ver in Siberië. Deze ondoordringbare bossen met vele moerassige vennen worden daar de Taiga-wouden ge noemd, vandaar Taiga-rietganzen. Nog noor delijker liggen de toendra’s, waar dan de wat kleinere grote Toendra-rietgans voorkomt. Deze bruinachtige Taiga-rietganzen met witte vleugelzomen en oranje snavel zijn ongeveer 3/4 van de grootte van onze tamme ganzen en vanuit de verte lijken hun hals en kop zwart achtig bruin en ze hebben ook oranje poten. 11 7. a 1 i PAGINA 7 vanaf van 89.- voor 79.- nu voor van 98.- voor 89.- nu vanaf nu voor R i GELEGEN: INDUSTRIETERREIN MOERGESTEL. Informaties: telefoon 04243 - 2389 voorzien van krachtstroom, verwarming, toiletgroepen kantoorruimte etc. Afm.: 30 mtr. I., 16 mtr. br., 6 mtr. h. goed bereikbaar. Rootven 9 Moergestel Tel. 04243 1879 Voor drukwerk houden wij ons steeds aanbevolen, doch, door diverse omstandigheden gedwongen, verzoeken wij U beleefd bij voorkeur 's avonds tussen 19,00 en 20.00 uur bij ons aan huis te komen of te telefoneren. Schikt deze tijd U echter niet, maakt U dan even telefonisch een afspraak? Bovenstaande geldt ook voor informatie over advertenties bestemd voor "Moergestel-Nieuws". IH I NAAM: ADRES: 1609. Wf' van 89.-voor 79.-nu voor 39." t 4 "MOERGESTEL-NIEUWS'' - WOENSDAG 14 JANUARI 1981

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 7