i OPRUIMING!!! DORMA-SPORT gr Nieuwjaarsconcert Koninklijke Luchtmachtkapel Dinsdag 20 januari 1981, 20.00 uur, Margriethal Rijen i I ihi Dorma-Sport ruimt op en hoe! .i CEES OP 'T HOOG Gevonden en verloren fietsen Karnavalsoptocht 1981 Voor alle ouderen van Moergestel Audacia - Nieuwkuyk 1-1 Audacia-nieuws 50% Tennisrackets Ki I Trainingspakken - kindermaten keus uit: 2 halen, 1 betalen of kortingen van 10 tot 50% Tennisrokken. 2halen, 1 betalen Tennisshirts en tennisbroeken tot 50% korting Restanten tennis-, trim en voetbalschoenen tot 40% korting Totale leegverkoop modellen '80 2-3 INDUSTRIEWEG 10 - MOERGESTEL TELEFOON 04243 - 2389 Het korps Rijkspolitie, groep Oisterwijk, maakt bekend dat er van 17 tot 25 januari a.s. weer de mogelijkheid is om op het politiebureau te Oisterwijk te komen kijken naar zowel in Oisterwijk als Moergestel aangetroffen fiet sen. Op dinsdag 20 januari 1981 zal de Kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht aan de bevolking van de ge meente Gilze en Rijen in de Sporthal „Margriet” te Rijen een Nieuwjaarsconcert aanbieden. Het concert begint om 20.00 uur en voor de pauze werden de volgende nummers gespeeld. 1. Fanfare (uit La Peri) van Paul Dukas; 2. Piano concerto van Serge Lancen (solist Leen Rob- bemond); 3. Romeo and Julia van P. Tschaikowski (arrange ment Walther Boer). T if Na de pauze wordt een wervelende muzikale non-stop show van 45 minuten gebracht met voor elk wat wils. De toegang tot het concert is gratis maar om 20.00 uur worden de deuren gesloten. De Klu-kapel staat onder leiding van direkteur Kapi tein H. W.A.C. Warnas, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd met dit optreden te vens afscheid neemt van de gemeente Gilze-Rijen. Onderdirekteur is de Eerste luitenant A.O. van Die pen. Voorts bestaat de kapel uit 54 beroeps musici, die al len een opleiding hebben genoten aan een conservato rium of een gelijkwaardige opleiding. Bij de kapel is voorts ingedeeld een tamboerkorps bestaande uit 24 dienstplichtige militairen. Dit korps onder leiding van de sergeant tamboer-klaroenblazer- trompetterinstructeur R. Böhner kan samen met de kapel optreden. KAPEL VAN DE KONINKLIJKE LUCHTMACHT De geschiedenis van de Kapel van de Koninklijke luchtmacht - in de wandeling beter bekend als de Luchtmachtkapel - gaat terug tot het einde van de Tweede Wereldoorlog, toen vrijwilligers van de toen malige Gezagstroepen een muziekkorps samenstelden. Op 1 mei 1946 dit muziekkorps van het district Twen- the in zijn geheel over naar de Militaire Luchtvaart. Een jaar later werd het voornamelijk uit dienstplichti gen bestaande muziekkorps van het Commando Luchtvaarttroepen opgericht. Op 31 maart 1951 zwaaide de laatste dienstplichtige muzikant af en werd het 28 man tellende beroepsmu ziekkorps van het Regiment Stoottroepen overge- 3- 0 4- 0 2-4 as»’ plaatst naar de Luchtvaarttroepen. Daarmede kreeg de Koninklijke Luchtmacht met ingang van 1 april 1951 evenals de andere krijgsmachtdelen een eigen or kest. De Kapel van de Koninklijke Luchtmacht is gestationeerd in de „Keizer Karelstad” Nijmegen. Dat de Kapel een goede naam heeft vanwege haar ei gen „sound” moge blijken uit de 30 LP’s die zij reeds gemaakt heeft en de vele optredens zowel in binnen- als buitenland, waaronder reizen naar België, Luxem burg, Frankrijk, Duitsland, Denemarken, Noorwe gen, Zweden, Zwitserland, Engeland en niet te verge ten Canada, alwaar zij in het kader van de 25e her denking van de bevrijding in mei 1970 een grote tour nee maakte onder het devies Thank You Canada. Zeker niet onvermeld mag blijven de in 1962 gewon nen „Edison” voor de LP „Marching together”, ter wijl ook de vele radio- en televisie optredens de kapel met haar muziek in eigentijdse opvattingen in de huis kamers bracht. De directie van de kapel wordt gevormd door 3 offi cieren; een directeur, een onderdirecteur en een offi cier administratieve zaken, terwijl de bezetting van het orkest bestaat uit een 54-tal musici die allen een oplei ding hebben genoten aan een conservatorium of een gelijkwaardige opleiding hebben voltooid. Velen zijn naast hun drukke werkzaamheden bij de kapel ook nog als docent verbonden aan een muziek school of als dirigent belast met de leiding van een van de vele amateur muziekgezelschappen die Neder land rijk is. De directeur, Kapitein H.W.A.C. Warnas heeft zijn directie opleiding genoten aan het Koninklijk Conser vatorium voor Muziek te 's Gravenhage terwijl de on derdirecteur, Eerste Luitenant A.O. van Diepen aan de conservatoria te Groningen en Enschede zijn stu dies voltooide. Bij de kapel is voorts ingedeeld een tamboerkorps bestaande uit 24 dienstplichtige militairen. Dit korps onder leiding van de sergeant tamboer-klaroenblazer- trompetter instructeur R. Böhmer kan samen met de kapel optreden. Bij plechtigheden van eenvoudige aard treedt het tam boerkorps ook zelfstandig op, waarbij soms in kleine verbanden van vier tot acht man. J M f I Uitslagen zondag II januari 1981: Audacia - Nieuwkuyk Audacia 2 - Hieronymus Taxandria 4 - Audacia 3 Audacia 5 - Were Di 4 Programma zondag 18 januari: SV SSS - Audacia aanvang 14.30 uur SV SSS 2 - Audacia 2 aanvang 11.00 uur Audacia 3 - RKDSV 2 aanvang 11.30 uur Audacia 4 - GSBW 4 aanvang 11.30 uur GSBW 5 - Audacia 5 aanvang 11.30 uur JUNIOREN. Uitslagen 10 januari 1981: Spoord BI - Audacia 1 Audacia 2 - GSBW 2 afgelast. Spoord B3 - Audacia 3 Audacia 4 - Taxandria 6 afgelast. RKDSV 3 - Audacia 5 afgelast. Audacia 6 - FC Wandelbos 3 afgelast. Audacia 7 - Beerse B7 afgelast. Audacia 8 - Hilvaria 10 afgelast. I I Nog maar amper 2 maanden meer en het is weer zover. Namelijk op zondag 1 maart 1981 ’s middags om 14.00 uur, gaat de traditionele optocht weer van start. Wij willen U allen uit nodigen voor deelname aan deze optocht, die zoals ook vorig jaar weer van een goede prij- zenpot is voorzien. Gaat U eens praten met vrienden of kennissen of in uw vereniging, dan zal het weer best lukken om met een origineel idee te komen. U weet ook wel dat er altijd veel voorbereidend werk aan is. Daarom raden wij U aan er zo vlug mogelijk aan te beginnen. Het motto van dit jaar is: ”Dès krèk wèk wö”. Wat betreft de inschrijfformulieren, hier ko men we later in deze maand nog op terug. Nogmaals erg veel succes met de voorbereidin gen. c.V. de Pierewaaiers De aktiviteitenkommissie organiseer!, in sa menwerking met bejaardencentrum ’’Reusel- hof” op woensdag 14 januari a.s. om 20.00 uur een gezellige Bingo-avond in de rekreatie- zaal van Reuselhof. Programma 17 januari 1981: Longa 2 - Audacia 1 vertrek 14.30 uur Audacia 2 - Hieronymus 2 aanvang 14.30 uur Hieronymus 3 - Audacia 3 vertrek 13.30 uur Nevelo 5 - Audacia 4 vertrek 13.15 uur Beerse B6 - Audacia 5 vertrek 12.30 uur Audacia 6 - EDN 3 aanvang 14.45 uur Audacia 7 - Nemelaer 6 aanvang 13.30 uur Voab 13 - Audacia 8 vertrek 12.30 uur PUPILLEN Uitslag zaterdag 10 januari: Gudok 1 - Audacia Dl3-2 Alle andere pupillen wedstrijden werden afge last. Programma zaterdag 17 januari: Audacia Dl - RKDSV 1 aanvang 10.00 uur Audacia D2 is vrij. WSJ 1 - Audacia D3 vertrek 10.15 uur Zigo 6 - Audacia D4 vertrek 9.15 uur Audacia El is vrij. Audacia E2 - J. Brabant 12 aanvang 11.00 uur Taxandria 12 - Audacia E3 vertrek 9.30 uur Opgeven nieuwe F. pupillen. Nu is er weer gelegenheid om lid van Audacia te worden. Wie zin heeft om te voetballen en de leeftijd hebben van 6 en 7 jaar kunnen zich opgeven bij Nico Oerlemans, Pater Helmer- plein 22, tel. 1283. Doe het wel zo vlug moge lijk dan kun je nog mee doen in de voorjaars- wedstrijden, deze beginnen half februari. Afgelopen zondag was het voor Audacia na enige weken rust dat ze weer aan moesten tre den voor de moeilijke thuiswedstrijd tegen Nieuwkuyk die op dat moment op de 3e plaats van de ranglijst stond. Het veld was niet in goede staat. De vorst had het veld hard en hob belig gemaakt. Desondanks heeft het spelpeil van deze spannende wedstrijd er niet veel on der geleden. Audacia startte zeer fanatiek en speelde de gehele wedstrijd dominerend. Toch was het Nieuwkuyk die na ongeveer 8 min. 0-1 scoorde door een zeer dubieuze strafschop. Audacia dat konstant sterker speelde had in de eerste helft echter kansen genoeg gehad om op 1-1 te komen. Maar door geen voldoende kon- centratie en de doelpaal werd dit nog even uit gesteld. De tweede helft gaf hetzelfde beeld als voor de rust. Een fel aanvallend Audacia had echter niet het geluk dat een ploeg toch moet hebben om bovenaan te spelen. Na ongeveer een half uur spelen was het Hans Dennissen die na veel gerommel de bal beheerst het doel inschoof 1-1. Juist voor het einde maakte H. v.d. Sande nog een doelpunt dat op onbegrijpelijke wijze werd afgekeurd. Al met al toch een goede wedstrijd die zwak werd geleid door de scheidsrechter die Audacia benadeelde. Volgende week wordt er weer gevoetbald tegen S.S.S. in Udenhout. Supporters zijn van harte welkom. Min waaronder: ■I HDHvMSmMMI PAGINA 5 F.L. 1-2 I NXW o.a. 30-40% korting k I Alle groene planten Verder nog verschillende restanten 20% korting 25% korting 1-1 Joh. Lenartzstraat 1 - Oisterwijk - Telefoon 04242 - 5233 Speciale aanbieding in droogbloemen!!! BLOEMSIERKUMST Korenstraat 34 - MOERGESTEL - Tel. 04243 1794 I Vanaf 15 januari houden wij een balansopruiming tot en met 31 januari. Enkele interessante aanbiedingen Aardewerk van "Con Unum" en van "Loire", kandelaars, vaasjes, ompotten15% korting Alle glas- en wit aardewerk (behalve sicart) "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 JANUARI 1981

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 5