PRINSENBAL 1981 a 1 Kienen bij 'Gezwiene Waai I ZATERDAG 17 JANUARI 1981 IN "DEN BOOGAARD" Prinsenbai 1981 :S Volksmuziek van ”Moek” K.V.O. Moergestel Basiscursus Biologie •rft. Natuur-diaserie Op donderdag 22 januari om 20.30 uur. Driekoningenzingen wederom goed geslaagd! I Om 22.11 uur: onthulling van de Stadsprins 1981! Met diverse Gasthofhoudingen, Hofkappelen en Dansmariekes. TOEGANG GRATIS! AANVANG: 20.30 UUR. ‘S HOOFDPRIJS: 103-delige cassette in luxe cassette-lade. EXTRA RONDE: Seda massief eiken mimiset. VERDER: 2-persoons dekbed kussens, prachtige schemer- De Heemkundekring ”De Kleine Meijerij” van Oisterwijk e.o. organiseert op 22 januari a.s haar eerste bijeenkomst in 1981 met een korte algemene ledenvergadering en daarna het optreden van de folkloristische muziekgroep ”Moek” uit Deurne. Zij zingen oude volkslie deren uit de Peel en gebruiken de authentieke intrumenten zoals draailier, trekharmonika en rommelspot. Belangstellenden hiervoor zijn van harte wel kom in café ’t Oude Nest te Oisterwijk. Aan vang 20.00 uur en toegang gratis. Informatie Heemkundekring 04241-1936. Op verzoek van het I.V.N. afd. Oisterwijk e.o. zal de heer Altenburg uit Vught, op dinsdag 20 januari a.s. een dia-serie verzorgen over de prachtige natuur uit de Alpen en de Ardennen en ook van ons mooie Brabantse land. De le zing heeft als titel: ’’Het geluid van de stilte”. In deze interessante serie zal U worden ge toond hoe wij in meerderheid tegen de natuur aankijken, en de wijze waarop, het op zijn zachtst uitgedrukt, gewenst zou zijn. Het is een van de vormen van een bewustmakingsproces. De dia-projectie wordt ondersteund door een gesproken tekst via een stereo geluidsband- weergave. Wij hopen hiermede al onze leden en be langstellenden een interessante avond te bie den. Wij heten U bij deze hartelijk welkom op dinsdag 20 januari in de zaal van café- restaurant Het Oude Nest te Oisterwijk om 20.00 uur. Toegang is gratis. Op maandag 19 januari a.s. heeft de K.V.O. afd. Moergestel, ’n avond georganiseerd, waar mevr. Dijker, kinderarts, komt spreken over peuters en kleuters. Dames van de K.V.O. die zich hiervoor opgegeven hebben, en zij die hiervoor belangstelling hebben, gelieven op tijd aanwezig te zijn, aanvang 20.00 uur, in de Bovenzaal van de Boerenbond. Nog enige nachtjes slapen en we weten weer wie de Stadsprins 1981 is. Zaterdag 17 januari 1981 zal in de Residentie van de Nieuwe Prins "Den Boogaard” het Prinsenbal plaatsvinden. Om 20.30 uur zal dit bal geopend worden door Voorzitter A. Hoffmans aangezien de Piere waaiers op dat moment reeds een prinsloos tijdperk kennen. Stadsprins Pier XVIII wordt om 19.30 uur door de andere Moergestelse Prinsen nl. van zijn prinselijke waardigheden ontdaan. Bijgestaan door de diverse Gasthof houdingen, hun Dansgardes en hun Hofkapel len zullen ”De Pierewaaiers” er echter zorg voor dragen, dat het niet aan stemming zal ontbreken in ”Den Boogaard”. Om 22.11 uur is het dan zover! De Stadsprins 1981 zal onthuld en geïnstalleerd worden in het bijzijn van vele Carnavalsvierders. Om nader met hem kennis te maken en hem te feliciteren, houdt hij in het voorzaaltje van ”Den Boogaard” een korte receptie, waarna hij met een delegatie van zijn hofhouding zijn op wachting gaat maken in clubhuis ”De Brou wer”. Na zich daar gepresenteerd te hebben, zal hij zich weer naar zijn presidentie begeven, om sa men met de ongetwijfeld vele aanwezigen deze voorbode van de Carnaval te doen uitgroeien tot een geweldig spektakelstuk. Toegang is gratis. Het I.V.N. gaat in maart weer met een basi scursus biologie van start, die 8 maanden duurt. Hieraan kan ieder die ouder is dan 18 jaar deelnemen. Tijdens deze cursus zijn er acht theorie-avonden en tien excursies. Je leert in deze cursus kijken; het waarnemen van wat je ziet. Waarom die plant hier en niet daar staat. Namen van bomen en planten die je buiten tegenkomt. Ook vogels en zoogdieren. Alle zwarte vogels zijn nog geen kraaien! Maar wie kent het verschil tussen kraai, roek en kauw? Wie heeft ooit de eik zien bloeien? Zo zijn er vele dingen die je eerst moet weten voor dat je ze gaat zien. Heeft U interesse in het na tuurgebeuren? Opgeven voor deze cursus kunt U vanaf heden bij: G. Kuypers, Voorbrugstraat 13, tel. 1712. Dinsdag 6 januari 1981 half 4: Zware wolken aan de hemel, af en toe enkele sneeuwvlokken. De wind is guur. Temperatuur rond het vriespunt. Op de basisscholen stijgt het enthousiasme van de jeugd. Veel jongens en meisjes wilden zich snel gaan verkleden om als koning voor de dag te komen. Anderen moesten hun reeds verzamelde kerstboemen wegslepen naar de brandstapel tegenover de Boszichtschool. Dit alles betekende veel werk voor het perso neel van de scholen in verband met het in schrijven van al die jongelui maar ook voor de moeders omdat de gezichten moesten worden opgemaakt of in geheel andere kleding moesten worden gestoken. En toen op weg, meer dan 80 groepen zingend uit volle borst, meestal het lied ’’Driekonin gen, Driekoningen, geef mij een nieuwe hoed”. Maar ook wel originele, eigen ontwor pen teksten. Geweldig. Tegen vijf uur trokken de kinderen in de rich ting van ”Den Boogaard” in zo’n grote getale, dat de juryleden het allemaal niet zo gauw kon den verwerken. Elk groepje wijzen kwam voor de jury van de zang, van de kleding en natuur lijk moest ook het geld worden geteld. De kin deren konden daarna genieten van warme cho colademelk met een ’’traditionele negerzoen. Dc opbrengst voor de ontwikkelingslanden was het mooie bedrag van ruim 1.800,-. ’s Avonds is het Jongerenkoor voor dit goede doel ook nog het dorp ingetrokken waardoor het uiteindelijke resultaat op meer dan 2.000,- kwam. Iedereen, die op welke manier dan ook meege holpen heeft aan het welslagen van dit Drieko ningenfeest; Hartelijk Dank. Klassement zang: le prijs, groep 50: G. Cornelissen, E. Hobbe len, C. v.d. Ven, J. Beerens. 2e prijs, groep 70: Maud van de Sande, Vanes sa van Oudheusden, Daniëlle Appeldoorn. 3e prijs, groep 26: Angelie Mulders, Babette Bosch, Nathalie van Linder. Klassement kleding: le prijs, groep 77: Katrien van Gils, Hanneke Roefs, Elske Mensen. 2e prijs, groep 71: Maartje Drubbel, Louise van Velthoven, Simone van de Loo, Desiré Snelders. 3e prijs, groep 64: Daniëlle van Nunen, Petula de Laat, Irene Buiks, Esther Pijnenburg. Klassement geld: le prijs, groep 17: H. Mutsaers, C. de Laat, H. Beerens. 2e prijs, groep 44: F. Tekath, W. Kuypers, M. Mouthaan. 3e prijs, groep 61Adriënne Dijckmans, Gabri Wolfs, Jan-Paul Dijckmans. De kinderen met de volgende lotnummers van de kerstboomverbranding hebben prijs: 888, 944, 910, 874, 841, 97, 36, 89, 971 en 69. Prijsuitreiking vindt plaats op vrijdag 16 janu ari 1981 om 16.00 uur op de basisschool ’’Graaf van Ursel”. De Werkgroep Missie- Ontwikkelings- en Vre deswerk. Uitslagen: Algemeen klassement: le prijs, groep 31 met 235 p.: Esther Vriens, Miriam Wolfs, Sabine de Kroes, Cornelie de Kroes. 2e prijs, groep 49 met 224 p.: V. Schools, M. Verhoeven, C. Paulissen, A. van Elderen. 3e prijs, groep 5 met 221 p.: D. Ketelaars, M. Verouden, E. Ketelaars, K.J. Verouden. BIJ CAFÉ-RESTAURANT "De Brouwer" WOENSDAG 14 JANUARI 1981 5e Jaargang - Nr. 174 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1