(I 1 I I 1 I I t ft 11 i I Rond de jaarwisseling o V I f I Moergestel kreatief' weer druk bezocht I Ledenvergadering Wit-Gele Kruis Karnavalsoptocht 1981 Kreativiteitskursussen Trefsentrum Moergestel Voor alle ouderen van Moergestel Kruisvereniging Moergestel Beste mensen van Moergestel Driekoningen iri n! 1 1.1 o Jodocus. 1 I fi J MA 8 Theo Raaijmakers (1) fatum morgaan: gezichtsbedrog C.V. de Pierewaaiers Uw pastores Sfeerbeeld van de tentoonstelling ’’Moergestel Kreatief” zoals die de afgelopen weken werd gehouden in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Het jaarlijks terugkerende eve nement mocht zich ook dit keer weer verheugen in een enorme publieke belangstelling. Waren ut koningen? Waren ut wijzen? Of hèn ze hillemaol nie bestaon? Was ut un ster die dur riep om te reizen Of was ut un fatum morgaan? (1) Vraogtekens zat vur de groten, die denke dè wonder toch noojt hèn bestaon. Mar de kènder die zage de ster wir wenke en zèn wir op zuuk gegaon. Ze waren wir koning, ze waren wir wijzen vur wie 't wonder gin vraogtekens stelt. Ze hoefden nie ver om de wereld te reizen, meej dur goud waart èrtnoejig gesteld. Ze zonge un lied dè we ammaol wel kenne; mar ze zongen ut aanders dan wij. Want kènder die hèn un centrale antenne, daormee haole ze ut wonder dichtbij. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. eerste kursusles zal dan op resp. dinsdag ochtend half 10 en woensdag-ochtend half 10 op 20 en 21 januari van start gaan. WOENSDAG 7 JANUARI 1981 5e Jaargang - Nr. 173a -• 11J 1 V 1 1 Ook in 1981 gaat het Trefsentrum Moergestel weer enkele kreativiteitskursussen opzetten. Er is een mogelijkheid, om te kiezen uit een twee tal kursussen: Kursus 1: De opzet van deze kursus zal gelijk zijn aan de kursus van 1980. Dit betekent: 12 kursuslessen, verspreid over de maanden janu ari, februari, maart en april op de woensdag ochtenden tussen half 10 en half 12. De bedoe ling hiervan is om de kursist(e) een zo veelzij dig mogelijke kennismaking en uitbreiding te geven van een groot aantal kreatieve aspekten. Het geheel staat onder begeleiding van een vol ledig bevoegd docente. Alle materiaal-, koffie- en huurkosten komen op rekening van het Trefsentrum en het kursusgeld gaat 80,- per kursist bedragen. Kursus 2: Dit wordt een nieuwe kursus, nl. een kursus eigentijds macramé. Ook deze zal gaan bestaan uit een 12-tal lessen, verspreid over de maanden januari, februari, maart en april. De ze kursus zal worden gegeven op de dinsdag ochtend van half 10 tot half 12. Op dit moment is de hoogte van het kursusgeld nog niet vast te stellen, omdat dit in hoge mate afhankelijk is van het aantal deelnemers. Om U meerdere informatie te kunnen verstrek ken over deze beide kursussen, nodigen wij U uit om aanwezig te zijn op onze informatie- ochtend op dinsdag 13 januari om half 10 in het Trefsentrum, Kerkstraat 15 te Moergestel. Kursusleidster mevr, van Alphen zal dan nade re uitleg geven over de mogelijkheden van bei de kursussen. Vervolgens kunt U zich op deze ochtend aanmelden voor één van de kursussen door kontante storting van het kursusgeld. De r De aktiviteitenkommissie organiseert, in sa menwerking met bejaardencentrum ’’Reusel- hof” op woensdag 14 januari a.s. om 20.00 uur een gezellige Bingo-avond in de rekreatie- zaal van Reuselhof. Mededeling inzake wijziging weekenddienstre- geling wijkverpleegkundigen. Sinds enige tijd vormen de kruisverenigingen van Berkel-Enschot, Haaren, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout tezamen de ’’basi seenheid Oisterwijk”. Wijkverpleegkundigen en besturen binnen deze basiseenheid komen regelmatig bijeen voor het plegen van overleg en het maken van werkafspraken. Een van de eerste resultaten van dit overleg is, dat met ingang van 1 januari 1981 de weekend dienst in de basiseenheid Oisterwijk tot een ge zamenlijke taak van de wijkverpleegkundigen in dit gebied zal gaan behoren. Deze gemeenschappelijke regeling houdt het volgende in: In ieder weekend zijn op zaterdag en zondag drie wijkverpleegkundigen beschikbaar voor het verrichten van het noodzakelijke curatieve werk; in principe gedurende de ochtenduren, doch, indien nodig, ook op andere tijdstippen. Daarnaast is zowel op zaterdag als op zondag van 13.00-14.00 uur en van 18.00-19.00 uur één wijkverpleegkundige telefonisch bereik baar voor de melding van spoedgevallen en/of voorhet verstrekken van informatie. Welke wijkverpleegkundige in het weekend be reikbaar is, staat wekelijks vermeld in Moer gestel Nieuws. Ook op werkdagen van maan dag t/m vrijdag is de wijkverpleegkundige, be halve het spreekuur alleen bereikbaar van 18.00-19.00 uur via tel. 04243-1594. Bestuur Kruisvereniging Moergestel. 1 I 'II y Mm xl} ’ll klein beetje op de hoogte te houden. Ik ga nu voorlopig naar Hyderabad, een stad zo’n 200 km. ten noorden van waarik eerst ben geweest; niet zo moeilijk dus om nog kontakt te houden met m’n oude plaats. De bedoeling is dat we daarna met z’n vieren naar Calcutta gaan, maar of dat allemaal zal doorgaan is een heel groot vraagteken. Er moeten eerst nog een paar mensen een visum zien te krijgen, en dat valt niet zo mee. Ik ga dus eerst gewoon maar naar Hyderabad en zal daar echt genoeg werk vinden. Het is een enorme stad, met heel wat krottenwijken waar nog heel wat moet gebeu ren. Wat ik precies ga doen in Hyderabad weet ik nog niet; dat blijft nog een verrassing totdat ik daar aankom; waar ik zal gaan wonen weet ik ook nog niet, ook al heb ik dan hieronder een adres opgegeven; ik zal het allemaal wel zien en ik maak me er niet druk over. Ik zal U na een tijdje wel meer kunnen vertellen. Ik wil deze keer alleen maar gebruiken om U allemaal nog een keer erg van harte te bedan ken voor alles wat U gedaan hebt voor mij en voor iedereen daar bij ons in India: heel veel dank allemaal!!! Ik had graag nog veel meer mensen gezien voordat ik vertrok en ik heb dat een aantal mensen ook wel beloofd. Maar de tijd is toch nog tekort geweest en ik hoop dat U het mij niet kwalijk zult nemen. Het was ge woonweg onmogelijk om iedereen te zien, en degenen die ik niet gezien heb zullen dat wel begrijpen. Beste mensen, ik zal zo vlug mogelijk weer schrijven. Een volgend keer zal dat zijn over m’n reis en m’n eerste indrukken van Hydera bad en daarna nog een paar keer over de din gen die we de afgelopen jaar hebben gedaan. Nogmaals heel veel dank allemaal!!! De aller beste wensen voor 1981!! Heel veel groeten en voorlopig zullen we maar zeggen ’tot schrijfs’ü Het bestuur van de kruisvereniging Moergestel nodigt de leden uit tot het bijwonen van de jaarlijkse ledenvergadering op dinsdag 13 ja nuari 1981 a.s. 20.00 uur in het wijkgebouw. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen jaarvergadering en jaarverslag 1979. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Goedkeuring rekening 1979 en Begroting 1981. 5. Bestuursverkiezing: Aftredend zijn, mevr. M. Verhoeven Mulders en mevr. H. Horsten van Riet, beiden herkiesbaar. Eveneens aftre dend wegens vertrek naar Tilburg de voor zitster Mej. M. Jonkers (wegens verhuizing niet herkiesbaar). Voor het voorzitterschap wordt door het bestuur kandidaat gesteld, mevr. F.A.M. Coenen Schilte, Postelstraat 15, alhier. Kandidaatstelling door de leden voor deze vakatures kan desgewenst geschieden tot voor het aanvangsuur van de vergadering. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Willen wij graag de balans opmaken: Hoe was het jaar, dat voorbij is; hoe zal het nieuwe jaar worden? Wat de parochie betreft, kunnen we zeggen, dat 1980 een mooi jaar geweest is met het hoogtepunt van in mei juni: de wijding van Rinus Hart. Er is veel om dankbaar voor te zijn. Op de eerste plaats zijn wij dankbaar voor de verant woordelijkheid, die mensen met ons willen de len voor kerkgebeuren in ons dorp. Verder voor de hartelijke ondersteuning en aandacht voor de geloofsgemeenschap op weg naar mor gen. Dankbaar ook voor de financiële bijdrage voor het parochiewerk, (de administratie-familie- Denissen meldt ons, dat de gezinsbijdrage weer ongeveer 100.000,- heeft opgebracht). Dankbaar ook voor de vele goede wensen, die wij schriftelijk en mondeling mochten ontvan gen rond Kerstmis en nieuwjaarsdag vaak ver gezeld van fijne gaven... heel hartelijk dank al lemaal. Natuurlijk horen wij ook wel eens kritiek en zal er ook kritiek zijn op ons werk, dat wij niet horen... Vanzelf kleven er fouten, ook aan het pastorale werk. Kritiek geeft de fouten aan en kan dus vruchtbaar zijn. Soms komt de kritiek voort uit het feit, dat mensen maar moeilijk kunnen wennen aan het feit, dat wij nieuwe wegen moeten gaan, ook al treft *t, dat onze parochie nog twee priesters in dienst heeft... Dat mag ons echter niet blind maken voor de werkelijkheid in breder verband. Wij zullen daarom steeds nadrukkelijk blijven zoeken naar wat parochianen zelf kunnen doen in de parochie. Dat doen wij dan dus niet uit gemak zucht. Gemakzucht zou ons nimmer gelukkig kunnen maken. Beiden zijn wij ook wel eens aktief buiten Moergestel. Solidariteit met an dere parochies gebiedt dat. Als iemand echter wat meer van onze aandacht gebruik wil maken, dan hoeft zo iemand niet eindeloos te wachten. Het initiatief vanuw kant wordt erg op prijs gesteld (bel: 1340!). Wij kunnen van 1600 gezinnen niet steeds we ten, waar extra aandacht op zijn plaats is. Vooral is het goed het volgende eens onder uw aandacht te brengen: Komt iemand onver hoopt in het ziekenhuis terecht, dan wordt bij de opname gevraagd, of hij/zij er prijs op stelt, dat deze opname aan de parochie wordt doorgegeven. Sommige mensen denken dan: ”och, zo erg is het niet” of: ”och, dat is niet nodig”. Wij hebben onprettige ervaringen met deze manier van doen ter bescherming van de priva cy en raden U aan altijd: ”Ja” te zeggen, ten zij U contact met pastores en/of iemand van de werkgroep voor zieken niet wenst (en dat is natuurlijk uw goed recht). 1980 is ook het jaar, dat de restauratie van de toren gereed is gekomen. Een mooi resultaat, dat we niet onvermeld willen laten. Rondom de aktie ’’kerkbalans” over veertien dagen komt het kerkbestuur wellicht even terug op de fi nanciële consekwentie daarvan. Tenslotte... de allerbeste wensen voor ieder persoonlijk: een hoopvol jaar omdat U het echt ’’ziet zitten”; een hoopvol jaar ook voor de gemeenschap: in de preek rond de jaarwis seling kwam tot uiting de visie op wat hoopge vend is: het idealisme van kleine groepen! Zul len we met blijdschap dit jaar daarop maar re kenen? Nog maar amper 2 maanden meer en het is weer zover. Namelijk op zondag 1 maart 1981 ’s middags om 14.00 uur, gaat de traditionele optocht weer van start. Wij willen U allen uit nodigen voor deelname aan deze optocht, die zoals ook vorig jaar weer van een goede prij- zenpot is voorzien. Gaat U eens praten met vrienden of kennissen of in uw vereniging, dan zal het weer best lukken om met een origineel idee te komen. U weet ook wel dat er altijd veel voorbereidend werk aan is. Daarom raden wij U aan er zo vlug mogelijk aan te beginnen. Het motto van dit jaar is: ”Dès krèk wék wö”. Wat betreft de inschrijfformulieren, hier ko men we later in deze maand nog op terug. Nogmaals erg veel succes met de voorbereidin gen. 5 De datum vandaag is 27 december en wanneer jullie dit stukje te lezen krijgen, zit ik al weer lang en breed in India. Op 28 december vertrek (of liever ’vertrok’) het vliegtuig om half drie van Schiphol. Volgens het schema ben ik dan de volgende morgen om zeven uur in Delhi. Of dat allemaal gaat lukken kan ik U een volgende keer wel vertellen; allicht dat er over zo’n reis iets te melden valt, en ik zal dat dan ook zo spoedig mogelijk doen. Nou ja, hoe dan ook, ik zit straks weer in In dia, en ik moet zeggen dat het een prettig voor uitzicht is; het was fijn om weer eens thuis te zijn en iedereen weer eens te zien, maar ik ben ook blij dat ik weer naar daarginds kan. Voordat ik ga vertrekken wil ik nog een klein stukje schrijven in ons krantje. Ik zal daar in de komende tijd ook mee doorgaan om U een W I 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1981 | | pagina 1