::u I •to UIT MOERGESTEL'S VERLEDEN Hoeveel last De kerstman J Postduiven tentoonstelling Gezellig Kerstviering voor ouderen Expositie Moergestels kreatief in Burgerzaal van gemeentehuis 1 S! -nieuws O (fa 8 ASPIRANTEN KERSTVIERING. 3 ’n Overzicht van het bouwplan aan de Raadhuisstraat. jl l Muriel Zeegers Klas 3 - Hertog Janschool HANDBAL Alle wedstrijden van zondag 14 december waren afgelast. Programma van zondag 21-12-1980: dames: Udenhout 1 - Moergestel 1 vertrek 10.00 uur Haaren 5 - Moergestel 2 vertrek 10.00 uur Moergestel 3 - Udenhout 2 aanwezig 9.30 uur Moergestel 4 - Udenhout 3 aanvang 10.45 uur Heren. Moergestel 1 - Boxtel 2 aanvang 11.30 uur Moergestel 2 vrij B - Enschot 3 - Moergestel 3 vertrek 9.00 uur Programma van zondag 28-12-1980 Heren: Moergestel 2 - Udenhout 3 vertrek 10.15 uur Een hele tijd geleden moest Jozef naar Betle- hem om zijn naam op te laten schrijven toen de baby geboren werd. En dat was niet fijn even je naam op te laten schrijven bij de koning. Die weet zeker niet hoeveel last het de mensen geeft! Ik denk het niet, want hij is dom. Wel nee, ben je gek. Nee hoor, ik ben niet dom! Leon Persoons Klas 2 - Graaf van Urselschool KPJ KRANTJE Het nieuwe KPJ krantje is al weer uit. Mocht je misschien dit krantje nog niet gekregen hebben, laat dit dan even weten bij een van de bestuursleden, dan zal er voor gezorgd worden datje dit alsnog krijgt. tl Er was eens een kerstman en die moest met kerstmis kadootjes rondbrengen. En toen was hij bij Bartje. Toen stootte hij per ongeluk een kerstbal stuk. Er zat een briefje tussen en er stond op: Je mag niks rondbrengen. Toen ging de kerstman naar huis. ’s Morgens, toen alle kinderen wakker werden, gingen ze naar beneden en ze zagen geen ka dootjes. Toen gingen alle kinderen naar het huisje van de kerstman. Toen ze daar aankwa men riepen ze: boe! boe!. Toen dat geroep af gelopen was zei de kerstman: ik heb bij Bartje een kerstbal stukgestoten en er zak een briefje tussen. Er stond op: je mag niks meer rond brengen en toen ben ik naar huis gegaan. Toen riepen alle kinderen dat het een grapje was. Toen werd het toch nog een vrolijk kerstfeest. Kees Geerts Klas 3 - Boszichtschool Het Kerstfeest nadert weer en de kerstvakantie is ook weer in zicht. Om deze kerstvakantie op een leuke manier te beginnen hebben we voor jullie een leuke kerstavond georganiseerd. Jullie worden daarom aanstaande vrijdag om acht uur in het zaaltje bij de Boerenbond verwacht. We hopen natuurlijk dat jullie zoveel mogelijk kaarsrestjes meebrengen zodat we flink wat kaarsen kunnen maken. We sluiten deze avond natuurlijk net als de vorige jaren op een smakelijke manier af. 5 KERSTVIERING. Op dinsdag 23 december wordt er in de barakken 's avonds om acht uur een kerst viering gehouden. Alle leden zijn natuurlijk van harte welkom op deze viering. Als je komt breng dan wel een bord met bestek mee. We zullen samen name lijk een maaltijd bereiden en verder zullen we aandacht besteden aan de kerstgedachte. - Corrie v.d. Wouw, pen- en potloodtekenin gen - Bart Trompenaars, grafiek - Corrie van Poppel, schilderwerk/poppen - Wim Spaninks, tekeningen/schilderwerken - Marcel v.d. Wouw, schilderwerken met olie verf - Rini v.d. Wouw, schilderwerk - Piet Basemans, schilderwerk - Jan Habraken, schilderwerken met olieverf - Jos Damen, schilderwerken met olieverf - Herman Coenen, aquarellen - Trees van Hoek, pentekeningen/aquarellen - Henriëtte Albers, keramiek - Bettie Nagel, poppen. De amateurkunstenaars van Moergestel. ’t Afgelopen weekend, zaterdag 13 en zondag 14 december hield postduivenvereniging ”O- ver Berg en Dal” haar tentoonstelling in haar clubhuis café-restaurant De Brouwer op het Rootven^ Allesoverheersend werd 't grandioze succes dat de heer Henk Schepens die dag behaalde in Apeldoorn, waar hij was uitgenodigd om duiven in te zetten, die in aanmerking komen voor de selektie voor uitzending naar Japan, 't Ongelooflijke feit deed zich voor dat van de zes duiven, die Henk had gebracht er vijf wer den uitverkoren bij de i2 Nederlandse duiven te horen, die naar Japan gaan Ook op onze tentoonstelling in Moergestel, waar de heer Coxs uit Tilburg de duiven goed keurde, werd Henk Schepens met royale voorsprong eerste in het algemeen klassement Bovendien kreeg een oude duivin van de heer Schepens ’t predikaat "Mooiste duif van de tentoonstelling”. De sfeer was uitstekend, over vezoek viel niet te klagen. Vele bevriende liefhebbers uit en buiten Moergestel waren present. De uitslag van het algemeen klassement zag er zo uit: 1) H. Schepens 173% punt; 2) L. Heefer 169 punt; 3) P. Hermans 168% Punt; 4) J. Smolders 168 punt 5) a. op ’t Hoog 168% puntó) L. v. d. Van 168 punten; 7) Joh. v. d. Wouw 167% punt; 8) J. Meeuwis 167 punten; 9) J.v.d. Wouw H. 166% punt; 10) L v.d. Branden 166 punt; 11) J de Wit 166% punt; 12) A. v. Gils 165% punt; 13) Joh. Roozen 165% punt; 14) Fr. sterke 165% punt 15) H. de Brouwer 165 punt; 16) C. Roozen 163% punt; 17) P. Kerkhof 161 punten; 18) Gebr. de Groot 125% punt (met drie duiven) 19) J. v. Drunen met alleen deelname in de categorie ’’Late jonge duiven” zonder mededinging. Ik vind Kerstmis erg gezellig. Want je kunt leu ke liedjes zingen. Met Kerstmis moet je veel aan Jezus denken. Om acht uur gaan we naar de kerk, en dan bidden we een mooi gebed. Dan gaan we naar huis en dan gaan we liedjes zingen bij het kerststalletje. NIEUWJ A A RSREC EPTIE Op 1 januari zal er een nieuwjaarsreceptie ge houden worden in het zaaltje van de Boeren bond. Alle leden zijn hier natuurlijk van harte welkom om elkaar de beste wensen voor het nieuwe jaar toe te wensen. Voor een natje en een droogje wordt na tuurlijk gezorgd. Deze receptie is van 15.00 uur tot 17.00 uur. Ter voorbereiding op het Kerstfeest wordt door de bejaardenraad van ons dorp een Kerst viering voor ouderen georganiseerd. ’’Een middag van bezinning” op de betekenis van Kerstmis, ”een middag van goed samen-zijn”. De voorzitter van de bejaardenraad, de heer A. Smits, zal de viering openen en door pastoor van den Broek zal een overweging *•- worden gehouden. Het bejaardenkoor ”De Echo” zal met gezangen de viering opluisteren en van tijd tot tijd de aanwezigen uitnodigen met samenzang de vreugde omwille van de ge boorte van Christus mee uit te zingen. De kinderen van de ’’Graaf van Urselschool” zullen een Kerstspel spelen dat en nu is het Kerstmis” heet. Het belooft een zinvolle een sfeervolle middag te worden. Alle ouderen van Moergestel zijn van harte welkom om deze Kerstviering mee te komen maken en zullen graag de tijd daarvoor vrijhouden. Daarom even goed onthouden: Dinsdagmiddag 23 december kwart voor 2 in Den Boogaard.’ 2 De tot traditie geworden tentoonstelling van de werken van de Moergestelse amateurkunste naars vindt ook dit jaar weer plaats in de Bur gerzaal van het gemeentehuis. De expositie wordt dan voor de vijfde keer georganiseerd en loopt van donderdag 25 december 1980 (eerste ]^gS|tc*ag^ tot en met dinsdagmorgen 6 januari De openingstijden zijn als volgt: zon- en feest dag>en van 13.00 tot 17.00 uur, werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Op zaterdagen is de tentoonstelling gesloten. Op maandag 5 en dinsdag 6 januari krijgen de hoogste klassen van de Moergestelse scholen de gelegenheid een bezoek te brengen aan de tentoonstelling. De deelnemerslijst is als volgt: Piet v.d. Schoot, foto’s - Jan Geerts, foto’s Toon Klomp, foto’s fl V n 'I i i' v U L v I r WE I PAGINA 19 •'ll *4 1 I i 1 4 4 s MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 DECEMBER 1980 ’’ic f I '1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 19