I Wim iilems Koewei wordt Brieltje I? PLflNTENKWEKERkl I I Van de redaktie.... Wielernieuws Oud papier Ledenvergadering C.V. De Pierewaaiers Jongerenliturgie Postduivententoonstel- ling Kerstbomen: \8 Drumfanfare Moergestel van groot naar klein, van dik naar dun! I We proberen wat teksten bij elkaar te zoeken of zelf te schrijven. Daarna komt dan de jongerenmis, waarin we de teksten lezen. Dit lezen is echter zeker niet verplicht, laat je door dat lezen dus niet af schrikken. We hopen echt, dat er een aantal mensen nu toch zullen reageren, zodat de jon gerenmissen kunnen blijven bestaan. Heb je interesse, neem dan even kontakt op met Rinus Hart, tel. 1340 of met Harrie Tac- ken, tel. 1755. Vaste plaats papiercontainer. De oud papiercontainer zal deze dagen weer zijn vaste standplaats krijgen achter het club huis van Drumfanfare Moergestel aan de Bosstraat. Gekozen is voor een gesloten container om overlast in de buurt tegen te gaan. Dit heeft wel tot gevolg dat we gehouden zijn aan bepaalde openingstijden. In ieder geval zal dit zijn tij dens de schooluren d.w.z. van 8.30 tot 16.00 uur van maandag t/m vrijdag. Mochten deze uren niet schikken, dan kunt U telefonisch contact opnemen met nr. 2158, zo dat een en ander geregeld kan worden. We ho pen dat meer en meer mensen de weg (terug) zullen vinden. a.s. Dinsdag 16 december is er om 20.30 uur een ledenvergadering van de C.V. De Piere waaiers in het clubhuis bij Café-Rest, de Brou wer. Mogen wij onze leden langs deze weg ver zoeken zoveel mogelijk aanwezig te zijn? Stichting R.K. Bejaardenzorg Moergestel een bejaardenwoning Onlangs is opgericht te Oisterwijk een Wieler vereniging genaamd ’’Wielervereniging Oister wijk” afgekort W.V.O. De nieuwe vereniging is toegankelijk voor wielersportliefhebbers uit de regio, uitgezonderd Tilburg waar reeds de Wielerclub ’’Pynenburg” is gevestigd. De nieuwe vereniging staat open voor de z.g. wedstrijdrijders en tourrijders, en telt op het ogenblik al zo’n 40 leden. Als wedstrijdrijders, dus met K.N.W.U.-licentie, hebben zich aan gemeld de Moergestelse renners: Harrie Hof fmans, Peter Hoffmans, Mark Welten, Eric Welten, verder Jac Vooijs Oisterwijk, Nico Verhoeven Berkel-Enschot en Zusjes Verhoe ven Berkel-Enschot, Gerry Gabriels de fietsen de politieman uit Oisterwijk (Ned. kampioen bij de politie) en gebr. Peeters Hilvarenbeek, evenals tal van tourrijders. W.V.O. wordt gesponsord door Wielersport- zaak ”Ervo” te Tilburg, Schouwburgring. Het oprichtingsbestuur bestaat uit de volgende per sonen: voorzitter B. van Erp Oisterwijk, secre taris J. Kooy Berkel-Enschot, penningmeester B. Smits Oisterwijk, leden van het bestuur zijn A. Buddemyer Oisterwijk, mevrouw J. Vugts Berkel-Enschot, G. Hoffmans Moergestel. Theo Op ’t Hoog: ’’Wethouders-uitkering: al te grijs”! Afgelopen zondag was er weer een jongeren mis. Zoals U wel gemerkt zult hebben, zijn hierbij de laatste tijd nog maar 3 of 4 jongeren betrokken. Dit is natuurlijk een onmogelijke zaak en op deze manier kunnen wij niet door gaan. Nogmaals willen wij dus een poging doen om nieuwe mensen bij onze liturgiegroep te be trekken. Wat is de liturgiegroep, wat moet je er doen? De jongerenliturgiegroep komt meestal een maal per week (±2 uur) bij elkaar. Er worden dan allerlei onderwerpen besproken en vanuit deze gesprekken komt ’t idee voor een viering. Raadsvergadering 8 december Nieuwe pensioen-regeling wethouders. De heren Op ’t Hoog (P.G.B.) en van Gils (C.D.A.) hadden moeite met de bepaling dat een wethouder die op 50-jarige leeftijd na 10- jaar wethouderschap ontslag neemt/krijgt, een uitkering krijgt tot aan zijn 65. Volgens de heer Op ’t Hoog zou dit niet moeten gelden voor degenen die naast hun wethouderschap een an dere volledige functie uitoefenen. De woorden van burg, ter Veer over de zwarte haren die in 10 jaar grijs werden konden hem niet van zijn standpunt afbrengen. Hij wenste dan ook als tegenstemmer te worden genoteerd. Om 10.20 uur kon de voorzitter zijn laatste ha merslag laten klinken. De postduivenvereniging ’’Over Berg en Dal” organiseert in ’t a.s. weekend haar jaarlijkse duivententoonstelling in haar clublokaal ”De Brouwer” op ’t Rootven. De tentoonstelling wordt zaterdag 13 december ’s avonds om 19.00 uur geopend en duurt tot zondag 14 de cember ’s middags tot 14.00 uur. De toegang is gratis, terwijl zaterdagax ond ook de kampioenen van ’t afgelopen vliegsei- zoen worden gehuldigd. Iedereen, die eens kennis wil maken met de duivensport en met de mensen, die zich daar mee bezig houden, krijgt hier dus een mooie kans toe in het a.s. weekend. Voorzitter: burgemeester ter Veer. Aanwezig: volledig elftal. Publieke tribune: schaars bezet. Of het nu aan de ongewone avond of aan het winterse weer lag: veel belangstelling wist de raadsvergadering niet te trekken. N.a.v. de commissie-verslagen, met name dat van de commissie Openbare Werken vond de heer Swinkels (C.D.A.) dat de gemeente wat meer vertrouwen mocht hebben in de plaatse lijke aannemers. De beoordeling van hun werk in andere gemeenten was beter dan die van ’’bouw- en woningtoezicht”. Burgemeester ter Veer antwoordde hierop dat het werk van de plaatselijke aannemers ’’voldoende” had en dat daaruit ook al conclusies waren getrokken. De heer Swinkels vond ook dat de mogelijk heid tot terugkoop van niet-gebruikte grond aan de Schoolstraat niet afhankelijk mocht zijn van de instemming van alle gegadigden. Hierop was het antwoord van burgemeester ter Veer dat dit een voorstel was, waarover de raad t.z.t. het laatste woord zou krijgen. Nieuwe straatnaam: Het Brieltje De toegangsweg tot het zojuist gereedgekomen woonwagenkampje heeft nog geen naam, en daarin moest worden voorzien. Van de drie door de streekarchivaris voorgestelde namen voelde B en W het meest voor Koe-wei. Vol gens wethouder Smits zou dit een oude toponi- mie zijn voor deze plaats. De raad gaf echter duidelijk de voorkeur aan Brieltje, al was het niet zo duidelijk wat dat precies moest beteke nen. En zo is Moergestel een Brieltje rijker. Verkoop grond opstal aan Nistria B.V. Voor dit perceel, onmiddellijk grenzend aan het terrein van Nistria B.V., was destijds reeds een voorlopig koopcontract met de gemeente gesloten. Tot definitieve verkoop kon destijds niet worden overgegaan omdat de op het per ceel staande woning nog bewaard was. Zowel de heer Damen (V.V.D.) als de heer van Gils (C.D.A.) vonden de voorgestelde prijs van 14.000,- veel te laag. Burg, ter Veer lichtte ech ter toe dat de toekomstige eigenaar gebonden is aan zeer belemmerende bepalingen tij her opbouw van het huisje, en dat dit in de vaststelling van de grondprijs was verdiscon teerd. De heer van Stiphout (S.V.P.) was het er wel mee eens, maar zijn voorstel om het voor- deelpostje in mindering te brengen op de post ’’onvoorzien” voor 1981, kon juridisch geen doorgang vinden. Na stemming werd het voor stel tot verkoop met 6 tegen 5 aangenomen. Gemeentelijk-Bibliotheekplan Dit agenda-punt eiste nogal wat tijd. De heer van Stiphout hoopte op spoedige realisering, maar zag het somber in. Het is jaarlijks een grote kapitaalslast voor de gemeente. Mevr. Roloff (C.D.A.) sloot zich daarbij aan en op perde de mogelijkheid om voorlopig uit te zien naar een andere ruimte. De heer Damen (V.V.D.) stelde voor de huidige ruimte te handhaven en aan de oude kleuterschool voor lopig een andere bestemming te geven. Enfin: plannen genoeg. Wethouder Smits antwoordde dat het plan er moest komen: Het is een verplicht nummer. Voor de bibliotheekwet zijn we op dit moment eigenlijk niets. Er zal ook steeds meer behoefte komen. We moeten een goed bibliotheekplan hebben om bij de overheid hoog te kunnen scoren voor realisering. Na realisering kunnen we ook gebruik maken van de subsidies die voor een erkende openbare bibliotheek werden gegeven. Ter geruststelling deelde burg, ter Veer nog mee dat de jaarlijkse rentelasten straks bij het vaststellen van de subsidie meetellen, wekte ge ruststelling. Het eerst Clubblad is reeds verschenen (als voorlopige uitgave) ’’noodeditie” genoemd, en zal elke maand verschijnen. De redactie bestaat uit: mej. C. Verhoeven, Hoevenseweg 2, Berkel-Enschot (redactie adres); Ruud Kem- meren, Berkel-Enschot; Harrie Hoffmans, Moergestel; Gijs Peeters, Hilvarenbeek. Het clubhuis van W.V.O. is gevestigd in café ”De Dorpsherberg” te Oisterwijk, waar a.s. woensdagavond een ledenvergadering wordt gelegd. Mocht Moergestel een wielerronde willen orga niseren b.v. een kermisronde, dan wil W.V.O. graag hieraan haar medewerking verlenen, voor suggesties hieromtrent en inlichtingen omtrent de nieuwe vereniging kan men terecht bij G. Hoffmans, Bosstraat 14, tel. 1220. Het eerste wielersucces van de nieuwe vereniging is al binnen, nl. Jacky van Laarhoven, nieuwe ling, te Oisterwijk, werd Brabants kampioen bij de kampioenschappen wielerveldcross te Son en Breugel. W.V.O. wil ook graag aandacht besteden aan uitslagen en verslagen van wielerwedstrijden, in de regio en daarbuiten, want in de streekpers wordt hieraan te weinig aandacht besteed. i i I HHMBB 1- I SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. De maand december is een maand van aanpassen en over leggen. Ook Moergestel-Nieuws ontkomt daar niet aan, van daar dat het ons juist leek U van het een en ander op de hoogte te brengen. KERSTNUMMER Het volgende nummer dat verschijnt is het Kerstnummer. Woensdag 17 december verschijnt de extra-dikke Moerges- 1 tel-Nieuws. Daarin natuurlijk o.a. veel Kerst- en Nieuwjaars wensen, de traditionele kerstverhaaltjes van de kinderen, 'n kerstverhaal voor grote mensen enz. Verenigingen, let op a.u.b. Wij vragen ook om Uw medewerking. Wilt U zo vriendelijk zijn om tekst, bestemd voor het Kerstnummer, zoveel moge lijk op vrijdag 12 december in te leveren? U zou ons daarmee een enorme dienst bewijzen. IN DE WEEK VAN 21 t/m 27 DECEMBER VERSCHIJNT MOERGESTEL-NIEUWS NIET!! Houdt U a.u.b. met Uw berichtgeving daar rekening mee! NIEUWJAARSNUMMER De laatste Moergestel-Nieuws voor 1980 verschijnt op dins dag 30 december. Tekst van verenigingen graag in ons bezit op vrijdag 19 december. Dit is wel vroeg, maar wanneer we ons niet aan de data houden loopt alles "in 't honderd". Wij vragen Uw begrip voor het een en ander en rekenen op ieders medewerking, zodat het Kerst- en Nieuwjaarsnummer van Uw weekblad op tijd bij U in de bus ligt. WOENSDAG 10 DECEMBER 1980 5e Jaargang - Nr. 170 'T - t'l I Op het Bejaardencentrum "De Reuselhof" te Moergestel komt per 1 janu ari 1981 beschikbaar, gelegen op de 1e etage. De huurprijs per 1 jan. 1981, incl. bijkomende kosten o.m. voor c.v., wa ter enz. bedraagt f 637,- per maand. Gegadigden, en bij echtparen één van hen, moeten tenminste 65 jaar zijn en ingezetenen van Moergestel. Zij kunnen zich - uiterlijk 15 december a.s. om 10.00 uur - aanmelden bij de Centrale Registratie, St. Jansplein 7, tel. 1169. Nadere informatie wordt gaarne verstrekt door de maatschappelijk wer ker, dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur te bereiken op bovenstaand adres of door de direkteur van "De Reuselhof", tel. 2222. moergestel I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1