GEMEENTELIJKE VOORLICHTINGSPAGINA tl ■f: itewerf -i Volkshuisvesting Sport Besluit Welzijn Openbare Werken Ontwikkelingshulp 5 Wtfl wnï v- WS’ WENSDAG 26 NOVEMBER 1980 PAGINA 7 ET GEMEENTEHUIS 0,- >n ,20 1,- ƒ2.771.500,- ns beating Bouwtoezicht 902.000,- 710.000,— uwstraat tussen Korenstraat 800.000,— 1983)... 81 NIETS TE BESTEDEN tuurt penbaebibliotheek nt enz. .oigens jisenp winde, ondaar rapen I gemeentefonds. n Gesterkt door de goede ervaringen die zijn opgedaan bij de realisering van het plan de Hoefkens, zal ook in plan Oistelvoirt er de voorkeur aan gegeven worden om de bouw in handen van de gemeente te houden. Het gemeentebestuur denkt dat in het eerste jaar 50 woningen gebouwd kunnen worden. Daarbij is er het voornemen om met de gegevens van de lijst van woningzoekenden een onderzoek in te stellen naar de behoefte die per kategorie woningen bestaat (woningwet - premie - vrije sektor). In 1981 zal gestart worden met de realisering van het bestemmingsplan Oistelvoirt. Dit plan, met een capaciteit van 200 woningen, dient in 5 jaren te worden gerealiseerd. - aanleg honk-, softbal- en peanutveld; - kleed- en doucheruimte voor Roef; - wijziging van het huidige veld van Roef in voetbalveld; - aanleg van 2 tennisbanen; - aanleg groensingels en paden. Vooraf zal de behoefte aan deze uitbreidingen bij de Moergestelse verenigingen nogmaals worden gepeild. Met de aanleg van een tweetal zevenhandbalvelden op het sportpark is onlangs een aanvang gemaakt. Daarna zullen ter afronding van het sportveldencomplex nog de volgende werkzaamheden.resteren: Volgens de huidige financiële situatie zijn voor deze werkzaamheden op korte termijn geen middelen beschikbaar om tot uitvoering over te kunnen gaan en afhankelijk van DACW-subsidie. In het voorgaande is getracht, door een greep te doen in al datgene waar het gemeentebestuur zich mee bezighoudt, een inzicht te geven in de stand van zaken, vooral financieel. Het zal hiermee duidelijk zijn, dat de begroting een belangrijk stuk is, dat als richtlijn voor het beleid in het komende jaar moet dienen. Aan de gemeenteraad is nu de taak om met afweging van alle belangen dat beleid richting te geven. Elke inwoner die hier belang instelt, kan niet alleen deze begroting eens komen inzien, maar kan ook de begrotingsvergaderingen op 28 november en 19 december a.s. zelf bijwonen. U kunt dan horen hoe de gemeenteraad alle belangen afweegt om zo tot een juiste besluitvorming te komen. Aan het welzijnsplan voor onze gemeente wordt volgens een door de raad vastgesteld schema gewerkt en verwacht mag worden dat eind 1981 het totale plan zal zijn afgerond. Het slagen hiervan is voor een groot deel afhankelijk van optimale medewerking van de zijde van de verenigingen. 27.500,— 230.000,— gt. 'n I,-) Voor de rekonstruktie van een aantal buitenwegen, t.w.: de Zandstraat, Stokske, Heikant, Vossenhoorn, Reedijk, Floraweg en Driehuizerweg, zijn de grondaankopen afgerond en met de uitvoering wordt gewacht op een subsidie van de Cultuur Technische Dienst. Voor de rekonstruktie, verharding en stabilisatie van onverharde wegen is in samenwerking met de oostelijke stadsgewestelijke gemeenten een totaalplan ingediend bij de CTD. De uitvoering van de beide hiervoor genoemde plannen is afhankelijk van subsidie en de financiële mogelijkheden van de gemeente. Dit laatste is weer afhankelijk van de hoogte van het subsidie. Om tot een totale afronding van de rekonstruktie van de Kruysackerbuurt te komen, is de tweede fase ingediend voor subsidie DACW. H van I 00.000, ten laste 17.000,- 5.000,— 250.000,— 230.000,— 985.000,— 600.000,— Voor de ondersteuning van het werk van Pater Raaijmakers vanuit Moergestel worden thans door de parochiële werkgroep missie-, ontwikkelings- en vredeswerk akties voorbereid. De gemeente zal, overeenkomstig eerder gedane toezeggingen, steun verlenen in die vorm, dat de voorbereidende kosten voor het ondernemen van akties, o.a. porto-, druk- en advertentiekosten, voor rekening van de gemeente worden genomen. Deze kosten worden geraamd op f 1.000,- a f 1.500,-. 1.004.370,— - V 3P en, en

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 7