19 25 25 59 19 39 I D9 19 St. Nicolaas-aktie Moergestel 25 V I I b I Plan Buitengebied brengt breuk in de coalitie P.G.B. - S.V.P. r Sinterklaos Een aantal winkeliers van Moergestel houdt een GEZAMENLIJKE WINKEL'AKTIE u F' Jan van Gooi onderscheiden I vanaf maandag 17 november t/m vrijdag 5 december. Bij een kontante aankoop van af f 25,- f 50,- enz. zal een cadeaubon worden verstrekt. De uit te geven cadeaubonnen zijn ALLEEN geldig in bovenstaande periode en INLE- VERBAAR NA 5 december a.s. ‘f ^11 J.S. jjk Mi Inhoudelijk. Wethouder Mulders was het daar helemaal niet mee eens. Hij vond dat de visie van de meer derheid van de raad bij G.S. goed uit de verf was gekomen: het noordelijk deel agrarisch met voldoende mogelijkheden voor bedrijfsui toefening. De onthouding van goedkeuringen hebben betrekking op onderdelen, die aan de algemene visie geen afbreuk doen, doch wel een zodanige importantie hebben, dat op enke le punten in beroep moet worden gegaan bij de Kroon. Ik zou de hele krant nodig hebben om het besprokene op dit ene agendaput, dat van 8 tot half een heeft geduurd weer te geven. Ik wil me daarom beperken tot de uiteindelijke resul taten. - de raad gaat unaniem in beroep tegen het ont houden van goedkeuring m.b.t. het oefenter rein van de politiehondenvereniging. - voor het vestigen van mammoetbedrijven ziet de raad liever een volledige bestemmingsplan procedure dan een ontheffingsbevoegdheid van B en W. - het gebied ten oosten van de Heikant be schouwt G.S. als landschappelijk waardevol. De meerderheid van de raad gaat hiertegen in beroep en wil hier wel vestigingsmogelijkheden voor bedrijven. Hier haalde wethouder Mul ders een minderheidsstandpunt binnen met steun van het C.D.A., de V.V.D. en van Os en TV •tfl roep gegaan tegen de te beperkte uitbrei dingsmogelijkheden van deze woningen. De raad wil een maximale ruimte tot 750 m’Ook hier haalde wethouder Mulders een minder heidsstandpunt binnen met steun van het C.D.A., V.V.D. en van Os en Op ’t Hoog van de P.G.B. - onduidelijkheid bestond er of er wel of niet in beroep moest worden gegaan t.a.v. de bedrij- Op ’t Hoog van de P.G.B.. Vooral dit onder deel van het plan zat de S.V.P. niet lekker. - tegen het beperkte overangsrecht van rekrea- tiewoningen gaat de raad niet in beroep. B. en W. wilde wel in beroep gaan uit een oogpunt van rechtsgelijkheid en vond de S.V.P. aan haar zijde. Het C.D.A., V.V.D. en van Os en Op ’t Hoog van de P.G.B. waren echter van mening dat de bezwaarden voldoende aan hun trekken waren gekomen en dat de partikulie- ren, die geen bezwaarschriften hadden inge diend kennelijk vrede hebben met hun situatie. - alleen met uitzondering van S.V.P. gaat de raad in beroep tegen de categorie-indeling van de burgerwoningen in het buitengebied. G.S. gaan uit van een aktief saneringsbeleid, waar bij de slechtste woningen het eerst verdwijnen. De raad beschouwde dit als een utopie en fi nancieel absoluut onhaalbaar. Bevendien kan men in het algemeen best tevreden zijn over de kwaliteit van de woningen. Ook wordt in be- L. IN Tb 11 in het teken van de jubilaris. De koorleden wa ren ’n middags te gast in het schoenmuseum te Waalwijk, ’s Avonds was er een gezellig sa menzijn in den Boogaard met een uitgebreide broodmaaltijd. De koermannen brachten een prachtige vertol king van het ’’Roverslied” op de planken, ter wijl de dames met hun ’’vogeltjesdans” de stemming er in brachten. Het gast-optreden van Willem Iven met humoristische sketches bleek achteraf niet zo’n gelukkige keuze, te meer omdat zijn Helmonds dialect voor veel toehoorders moeilijk te volgen was. Maar dit deed de gezellige avond geen afbreuk, en het kerkkoor mag weer terugzien op een geslaagd Caecilia-feest. ven van J. van Dijck en gebr. v.d. Zanden (de tekst kon verschillend worden geïnterpreteerd). De intentie van de meerder heid van de raad was in ieder geval dat deze be drijven mogen blijven waar ze zijn met vol doende uitbreidngsmogelijkheden. Moergestel blijft bestuurbaar. Zoals reeds vermeld is de hele gang van zaken voor de S.V.P. aanleiding geweest om de coali tie met de P.G.B. te verbreken. Daarna vroeg H. van Stiphout naar de mening van alle parti jen inclusief de burgemeester over de nu ont stane situatie. Naar zijn mening was Moer gestel nu onbestuurbaar. Alle partijen bleven nog op de vlakte in termen van bezinning en bespreking met achterban. Men betreurde de houding van de S.V.P. en verweet haar weinig real'teitszin te hebben (van Os P.G.B.). De burgemeester vond de gemeen te nog wel bestuurbaar. Alleen wanneer de raad niet meer in staat is om besluiten te ne men, kan men van onbestuurbaar spreken. En daarvan is nog niets gebleken... AvdW De deelnemende winkeliers zijn: i Bij gelegenheid van het jaarlijkse Sint Caecilia- feest van het kerkkoor is Jan van Gooi onder scheiden met de Gouden Medaille van de Sint Gregoriusvereniging. Deze onderscheiding werd hem toegekend voor zijn 50-jarig zan- gersjubileum, waarvan de meeste tijd als lid van het Moergestels Kerkkoor. Pastoor van den Broek leidde het plechtige moment in met een geestig toespraakje, waarin hij de trouw van de jubilaris, maar ook zijn openhartigheid bij dingen die hem niet aanstonden, ten voor beeld stelde. Eigenhandig hechtte hij de onderscheiding op de wat weerbarstige revers van Jan’s colbert, terwijl Jan’s vrouw Riet, ook een trouw koor lid, minder moeite had met opspelden van de gouden draagspeld. Verder stond het hele Caecilia-feest zo’n beetje Tot een aftreden van Th. Mulders kwam het echter niet, omdat H. van Stiphout niet zover ging, dat hij zijn wens in een motie vervatte, wat wellicht het C.D.A. in een moeilijke situa tie had kunnen brengen. Voor een goed begrip wil ik in het kort alles nog eens op een rijtje zetten. Met een verkiezingsuitslag in 1978 van 4 P.G.B., 4 C.D.A., 2 S.V.P. en 1 V.V.D. kwam een coalitie tot stand op smalle basis tus- I sen P.G.B. en S.V.P.. Wethouders werden A. J Smits (P.G.B.) en C. van Riel (S.V.P.), die de portefeuille ruimtelijke ordening kreeg toebe- I deeld. Onder zijn verantwoordelijkheid kreeg i de raad een plan Buitengebied te behandelen, dat door toedoen van het C.D.A. met steun van Th. Mulders (P.G.B.) dermate werd ver anderd, dat hij het plan niet wenste te verdedi gen bij G.S.. Hij meende daardoor zelfs de ge meenteraad te moeten verlaten. Daarna wenste de S.V.P. de coalitie nog niet te verbreken en met haar steun werd Th. Mulders de nieuwe wethouder. Het C.D.A. werd buitenspel gezet. Het oorspronkelijk plan indachtig, de daarop aangebrachte wijzigingen door de raad en ont houdingen van goedkeuring op onderdelen van het plan door G.S., betekende in de visie van de S.V.P. een nederlaag voor de wethouder, die daaruit de consequentie diende te trekken i en moest heengaan. Terwijl de frakties van de P.G.B., C.D.A. en V.V.D. een zakelijke benadering ko zen in de behandeling van het plan buitengebied na de gedeeltelijke goedkeuring van Gedeputeerde Staten, wenste de S.V.P. bij monde van H. van Stiphout een politieke consequentie te trekken. Hij verweet de P.G.B. een verbluffende manoeuvre te heb ben gemaakt door steun te zoeken bij het C.D.A. en overleg met de coalitie-partner uit de weg te gaan. Voor de verdere zittingsperiode van de raad wil hij geen samen werking meer met de P.G.B. en wenste hij het aftreden van wethouder Mulders, die in zijn ogen een nederlaag had geleden bij G.S. i ll r- - r Mill I I MÉ NA 12 A Jodocus. Kemps-Welvaarts J. Basemans L. v/d Meijdenberg J. Willems H. Ketelaars Wouterse-Hoogers Poirters-v/d Wouw Frans van Velthoven Jan van Velthoven Wim Willems Winkel Boerenbond Akkermans-Wolfs v/d Biggelaar Speelgoed - drogist Schoenen - Lederwaren Foto-artikelen Meubelen enz. Horlogerie - goud enz. Slijterij etc. Textiel enz. Elektro - T.V. enz. Luxe h.h. artikelen Bloemisterij Huish. artikelen Slijterij Slijterij Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 19 NOVEMBER 1980 5e Jaargang - Nr. 167 Sinterklaos, ik zè der inne die geieuft in oew bestaon. leder jaor hao! 'k oe meej binne: bè de kènder staok, veuraon! 'k Ben mar k/èn van stuk geschaope net Zacheus, witte wel. Mar om hum naauw nao te aope: dès mèn te gevaor/uk spel! 'k Haauw somtèds mun haande ope as ik mèn dèt niemes zie, hit vurzichtig, en mar hope dèk wè krèg, mar veul ist nie. Gè gift meer om échte kènder, die zèn ok wè meer spontaon; mar geleuf me, Sint, der zèn der, groate zat die jouw verstaon! Tis misschien un raor gedaachte, mar ik denk dè Gè 't begrèpt. Beste Sint, nog mar vèf naachte: slaopt es over mèn resèpt: Gift ze mar un pepernutje, strékt ze over durren bol; denk mar bè oew ège: "klutje, aanders haauwdet ok nie vol!" tv I I 11 in u i 'i tfI i DE ST. Rootven 8 Rootven 23 Rootven 26 Rootven 36 Rootven 47 Pr. Beatrixstraat 2 Raadhuisstraat 17 Schoolstraat 7 Schoolstraat 3 Schoolstraat 31a Schoolstraat 27 Schoolstraat 16 Kerkstraat 4 moergestel- nieuws i B”*""

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1