Brief van St. Nicolaas 0 4 I LcutS .A, Long Way Blues in Trefcentrum Z X HINDERWET VOORBEREIDINGSBESLUIT GEMEENTE MOERGESTEL St. Nicolaas. GEDEELTELIJKE GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED ff 1 St. Nicolaas kreeg op z’n Spaanse adres kortgeleden ’n brief van het meisje Erica uit Moergestel en heeft ons gevraagd het volgende antwoord voor Er ica en alle kinderen uit Moergestel in ’’Moergestel-Nieuws” te willen plaat sen. We doen dit natuurlijk met veel plezier! Speciaal voor de kinderen van Moergestel, Het is weer bijna zover. Het grote feest van mijn verjaardag op 6 december staat weer voor de deur. Je zult je wel af vragen ’n brief van Sinterklaas in Moergestel-Nieuws, hoe komt dat nou? Wel kinderen; dezer dagen ontving mijn grote zwarte opper-piet Paco, 'n klein briefje van een klein meisje uit Moergestel. En die schreef het volgende: ’’Beste Paco, kom astublieft niet meer met je Spaanse fiets naar Nederland, want ik ben bang dat je weer heel wat processen verbaal aan je fiets zult krijgen van de politie, en Sint Nicolaas zal zijn centen hard genoeg nodig hebben!” En zo lieve kinderen, kwamen mijn twee Pieten Paco en Benito, twee dikke vrienden, vanuit het grote speelgoedmagazijn naar mijn bisschoppelijk paleis gehold, met dat vriendelijke briefje uit Nederland. Ik kan je gerust stellen, kleine lieve Eri ca, de fietsen blijven dit jaar in Spanje, en mijn Spaanse knechten zullen op een andere manier hun Spaanse buitelingen moeten vertonen. De grote witte stoomboot ligt reeds in de haven te glimmen in de Spaanse zon, en tal van mijn zwarte vrienden zijn druk bezig deze een goede beurt te geven. Dezer dagen bezocht ik op mijn witte schimmel een van de grootste speelgoedmagazijnen, en ik kan jullie al verklappen dat de Zwarte Pieten druk in de weer zijn met allerlei speelgoed, om het ook dit jaar naar jullie zin te maken. Maar toch heeft Sint Nicolaas grote zorgen, om eenieder dat te geven wat hij verdiend heeft, want we leven in een tijd dat we allemaal moeten bezuinigen. Daarom is het ook voor mij heel moeilijk om als Goed- heiligman eenieder toch weer te verrassen met een surprise of lekkernij. Toch vraag ik jullie thuis en op school goed je best te blijven doen, en ik ben er van overtuigd dat het Sint Nicolaascomité in Moergestel weer voor een gezellige intocht zorg zal dragen, en dat we met z’n allen in Den Boogaard weer een fijn feest zullen gaan vieren, met jullie en met al mijn zwarte Spaanse knechten. Ik hoop dat het winterse weer in Nederland ons allen een beetje goed gezind zal zijn, en dat een laaghangend winterzonnet je onze intocht in jullie vriendelijk dorp mag beschijnen. Van de talrijke Pieten die ik mee zal brengen naar Nederland zullen Paco, Benito, Franco, Sjaksjoer, Bananos, Pedro, Trabbedoelie en Juanito weer mee mogen naar Moergestel. Het zal voor mij, St. Nicolaas, weer een hele vermoeiende reis worden, en vele bezoeken aan jullie staan mij weer te wachten, maar wat zal ik blij zijn jullie allen weer te zien, en naar jullie verlangens te mogen luisteren. Ook van het St. Nicolaascomité heb ik reeds een brief mogen ontvangen, en heb hen geschreven dat ik op zaterdag 22 november mijn intocht in Moergestel zal houden, en ook op zondag 23 november de kinderen in Den Boogaard zal ontvangen. Mijn officiële ontvangst op het Gemeentehuis zal om half drie plaats vinden. Beste kindertjes, vanuit het verre warme Spaanse land groet ik U allen, en ook mijn zwarte Pieten laten jullie groeten met een tot weerziens... Op zaterdag 15 november, aanvang 21.00 uur, vindt er een optreden plaats van de groep ’’Long Way Blues” in het Trefsentrum De muziek van de groep is een welluidend mengsel van gevoelige blues en de wat ruigere rock, bekroond met swingend pianowerk. Het repertoire bestaat voor het grootste gedeelte uit eigen werk. Composities die aangeven dat Long Way Blues niet lichtvaardig te werk gaat. Waardering over hun muziek ontvangen ze on der andere van de Engelse groep ’’The Pretty Things” en van de Nederlandse groep ’’Livin’ Blues”. Het grandioze session-optreden dat Long Way Blues tijdens het eerste reünie optreden van The Pretty Things met deze groep had, komt voor op de in november ’78 uitgebrachte elpee: ’’Pretty Things Live ’78”. Leen Kok - drums Willem van Houten - sologitaar, zang Ed Blanken - basgitaar Ruud Spetter - Piano. •oJNI "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 NOVEMBER 1980 PAGINA 7 4 Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat op 30 oktober 1980 bij hen een aanvrage is ingekomen van M.J. van Aarle, Zelt 6, 5066 PK te Moergestel om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij en -fokkerij annex mestopslag waarin 14 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van circa 3 KW gebezigd zullen worden alsmede 1 600-litertank voor propaangas op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel sektie D nr. 1455, plaatselijk bekend Zelt 6. De aanvrage en andere daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden ter ge meen tesekretarie Afdeling Algemene Zaken ter inzage tijdens de kantooruren van 08.30 uur tot 12.30 uur en van 13.15 uur tot 17.00 uur. Tijdens de termijn waarbin nen gemotiveerde bezwaren kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden ge durende een maand, liggen bovenbedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Kloosterlaan 32a te Moergestel elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op de aanvrage worden ver kregen. Tijdens bovenbedoelde bezwarentermijn kunnen de bezwaarschriften - die gemoti veerd moeten zijn - bij ons Kollege worden ingediend. De mogelijkheid bestaat voor de indiener van het bezwaarschrift het schriftelijk verzoek te doen dat zijn persoon lijke gegevens niet worden bekendgemaakt. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens de te houden openbare zitting op 2 december 1980 om 10.00 uur in het gemeentehuis van Moer gestel, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tussen het bevoegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezi gen. Volledigheidshalve wordt opgemerkt dat degenen die bezwaren hebben ingediend op bovenomschreven wijze alsmede een ieder die kan aantonen dat hij daartoe re delijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid worden gesteld om bezwaren tegen het ontwerp van de te nemen beschikking in te dienen. Moergestel, 12 november 1980. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer, de Sekretaris, A.P.A. de Rouw. Moergestel, 12 november 1980. De Burgemeester van Moergestel, J.B.S. ter Veer. De Burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ter openbare kennis, dat het bij besluit van de gemeenteraad van 21 februari 1979 vast gestelde bestemmingsplan Buitengebied door het kollege van Gedeputeer de Staten van Noord-Brabant bij besluit van 15 juli 1980, G nr. 244.791 ge deeltelijk is goedgekeurd en dat gedeeltelijk goedkeuring is onthouden, zo als op de bestemmingsplankaarten in blauw omlijnd is aangegeven, alsme de voor diverse bepalingen van de tot het plan behorende voorschriften. Laatstgenoemd besluit ligt met ingang van 14 november 1980 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ter gemeentesekretarie, afdeling Alge mene Zaken. Gedurende deze termijn van één maand kunnen de gemeenteraad, de In- spekteur van de Ruimtelijke Ordening en zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, bij de Kroon beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten, alsmede aan een ieder die bezwaren heeft tegen wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in ontwerp zijn aangebracht. Moergestel, 12 november 1980. De Burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De Burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis dat de Raad van de gemeente Moergestel in zijn openbare vergadering van 30 oktober 1980 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel sektie B, nr. 2196, plaatselijk bekend Oirschotseweg 2, een en ander zoals in geel op de bij het besluit behorende tekening is aangegeven. Het betreffende besluit ligt ter gemeentesekretarie Afdeling Algemene Za ken voor een ieder ter inzage. >7' ‘Ti 1-3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 7