Ook last van koude voeten? ‘^SCHOENEN 1 J r F I 10% KORTING s sr. K.V.O.-nieuws Amateur Kunstmarkt Na 40 jaar huisarts in Moergestel, afscheid van dokter van Delft Vogelvereniging Moergestel H >’lJl V erzekeringsprij s vraag Rabobank Moergestel I DAMESLAARZEN: DAMESBANDLAARZEN: HERENLAARZEN: KINDERLAARZEN: RUBBERLAARZEN: -nieuws 1' Bij Ligtvoet zijn ze ruim gesorteerd in laarzen, waaronder: Industrieweg 13 Moergestel Tel. 04243 - 1867 u» .jjfl IA 2 PAGINA 3 ge, hij straks nog tijd tekort zal komen! jen voet toe, ver- rder :val- ede- oon oelt, Gui lder end. iden leze rom ma il’. lat deze ioop iden inde llige wil over Al- 65 +ers krijgen, bij het tonen van hun pasje op het door hen gekochte schoeisel! Het vertrouwde: ’’volgendepatiënt” horen we vanaf volgende week niet meer. vervolg van pag. 1 met zijn koffertje op de fiets. De heer Horre- vorts ging mee. Bij het Draaiboompje stonden Duitse wachtposten. De dokter moest mee naar de kommandant. Nadat zijn tas gecontro leerd was mocht hij verder, maar zijn fiets moest hij achterlaten. Hij kreeg twee duitsers met het geweer in de aanslag mee. Na een voor spoedige bevalling - die overigens al vóór aan komst van de dokter had plaatsgevonden - keerden ze terug, en de dokter kreeg zelfs zijn fiets weer terug. Ook dit jaar organiseert de vogelvereniging Moergestel weer haar jaarlijkse vogelshow. Door de leden worden meer dan 200 vogels in gébracht, in de meest uiteenlopende kleuren en soorten. Ditmaal zullen ook voor het eerst de nieuwe stellingen gebruikt worden. Burge meester ter Veer zal deze tentoonstelling ope nen op vrijdag 14 november om 19.30 uur en dan ook de kampioenen bekend maken. De show zal verder geopend zijn op zaterdag 15 november van 13.00 uur tot 22.00 uur en op zondag 16 november van 10.00 tot 17.00 uur. Ook dit jaar verwacht de vogelvereniging weer veel bezoekers in de zaal ”Het Centrum”. Op vrijdag 21 november is er een feestavond voor alle leden. Dan zullen ook de behaalde prijzen uitgereikt worden. Moergestel ’’gezonde” Gemeenschap. Terugblikkend op 40 jaar artsenpraktijk in Moergestel kan dokter van Delft senior alleen maar zeggen dat het een fijne tijd is geweest. Natuurlijk heeft hij ook wel eens kritiek ge had, maar over het algemeen was het contact met de mensen bijzonder fijn, en hij krijgt daar vaak nog ontroerende blijken van. Moer gestel is een ’’gezonde” gemeenschap, vindt hijMen heeft er zich in afgesloten voor nieu we ontwikkelingen. Mensen van buiten wor den er goed opgenomen en hebben hun eigen inbreng, maar het dorp heeft zijn karakter be waard, en de autochtonen hebben zich niet van de bak laten bijten. Dokter van Delft heeft wel eens ooit met de ge dachte gespeeld om zich te gaan specialiseren in de sociale geneeskunde. Achteraf is hij blij dat hij het niet doorgezet heeft. Hij heeft zich steeds in hart en nieren huisarts gevoeld en zou zijn praktijk moeilijk hebben kunnen missen. Hij ziet er nu zelfs nog tegen op om afscheid te nemen. Het laat een leegte achter, die je niet zomaar ineens kunt vullen. Verdiende rust. 15 november wordt de huisartspraktijk van Dr. van Delft sr. definitief overgeschreven op dokter Terwindt. Contractueel kan de nieuwe huisarts nog drie maanden beschikken over de ervaring en hulp van zijn voorganger. Maar dan wordt dokter van Delfst sr. definitief ’’Emeritus”. Dan krijgt hij volop tijd voor zijn hobby’s, en dat zijn er nogal wat. Hij is een en thousiast orchideeën-kweker. Samen met zijn vrouw speelt hij tennis. Alleen jammer dat de zaalaccomodatie in de sporthal slecht is. Hij is, evenals zijn vrouw, een verwoed bridger, en daar kan men ook heel wat uren mee door brengen. En natuurlijk reizen. Zuid-Frankrijk ligt hem na aan het hart. Maar het gymnasium- bloed kruipt nog steeds waar het tot nu toe niet kon gaan: een reis naar het oude Griekenland komt ook in het verschiet. Nee, over de rust van dokter van Delft hoeven we ons geen zorgen te maken. We denken dat 1__1” J X1 1J j.S./M.O. Rock en Roll bal. Aanstaande vrijdag is het dan zo ver. Het be looft een bal te worden dat zijn weerga niet kent. We verwachten dan ook alle K.P.J.-leden op deze avond. Verschillende af delingen zullen op deze avond aanwezig zijn. Naast Schijndel, die we vorige week al noem den, zullen ook Kaatsheuvel, Udenhout en Oirschot aanwezig zijn. Bewegingsexpressie. Op 21 november zullen we een avond aan be wegingsexpressie wijden. Twee mensen van het conservatorium zullen ons op die avond bezig houden. Volgende week zul je hierover meer kunnen lezen in deze krant. Filmavond. Op 12 december zal er net als andere jaren weer een film gedraaid worden. Houd deze avond alvast vrij. Eind juni 1980, 40 jaar geleden... het was juni 1940, U kunt het misschien nog herinneren, vooral de ouderen onder ons! De oorlogshan delingen in Nederland waren juist afgelopen, vestigde dokter van Delft zich als huisarts in Moergestel. Dokter van Delft sr. is 40 jaar arts in Moer gestel, d.w.z. hij heeft veertig jaar lang dag en nacht klaargestaan voor zijn patiënten. Wat dat betekent, kunnen zij, die zulks erva ren hebben, begrijpen. Op 16 november 1980 a.s. wil hij afscheid nemen als huisarts en gaan genieten van een welgemeende rust. Deze gelegenheid wordt nu aangegrepen om voor betrokkene dit 40-jarig jubileum en afsc heid als huisarts van Moergestel niet onge merkt te laten voorbijgaan. De laatste tijd is het Overkoepelend Orgaan Algemene Belangen - Moergestel bezig de vie ring van dit jubileum,en afscheid voor te berei den. Als blijk van waardering, voor dit 40-jarig ju bileum en afscheid als huisarts, wordt een be roep gedaan op de Moergestelse gemeenschap om een geldbedrag bijeen te brengen, waarvan de scheidende arts een passend geschenk zal worden aangeboden. Eenieder wordt uitgenodigd, door zijn bijdra ge de dankbaarheid tot uitdrukking te bren gen, die hij zelf gevoelt ten opzichte van dokter van Delft sr. Men kan hiervoor gebruik maken door een storting op nummer 1071810 - t.n.v. het Over koepelend Orgaan Algemene Belangen Moer gestel. ’’Bijdrage afscheid dr. van Delft sr.” Rabobank te Moergestel. Het programma van dit afscheidsfeest op zon dag 16 november a.s. ziet er als volgt uit: 9.30 uur wordt dr. van Delft sr. met zijn fa milie afgehaald vanaf het woonhuis aan de Oirschotseweg, door de ’’Drumfanfare- Moergestel” om hen te begeleiden naar de pa rochiekerk. 11.00 uur Muzikale huldiging door harmonie Pr. Juliana en aanbieding van het geschenk der Moergestelse bevolking, door burgemeester J.B.S. ter Veer. Bij goed weer zal dit alles ge beuren op het St. Jansplein vóór Den Boogaard. Van 12.00 tot 15.00 uur zal dokter van Delft een afscheidsreceptie houden voor iedereen. Als U bovenstaande hebt gelezen, kunt U mis schien dan al bepalen wat uw bijdrage kan zijn? Vergeet dan niet uw storting vlug te doen! Alvast bedankt. in drie verschillende kuitwijdtes; hoge en lage; hoge en lage; in 5 wijdtes leverbaar; met en zonder voering. MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 NOVEMBER 1980 ’’Raad de waarde van de inboedel” In de door de Rabobank verspreide Verzeke- ringskrant ’’Zeker is zeker” kon iedereen mee doen met een prijsvraag. Men moest daarvoor de waarde van de inboedel schatten die op een foto stond afgebeeld. Dat het geen eenvoudige opgave was bleek uit de ontvangen oplossingen. 53% van de inzen ders bleek de inboedel te laag te hebben ge waardeerd. Er van uitgaande dat dit percentage een rede lijk gemiddelde is, mag verondersteld worden dat wellicht uw eigen inboedelverzekering eni ge aanpassing behoeft. Het juiste bedrag van de waarde van de inboedel moest zijn 10.384,-. Prijswinnaars zijn: lste prijs: Reis t.w.v. 500,-, de heer W. van Kempen 2de prijs: Radio-cassetterecorder, mej. W. v.d. Ven 3de prijs: Geldbedrag van 100,-, mej. J. van Aarle 4de t/m 10de prijs: Geldbedrag van 25,-, de heer C. van Gisbergen, mevrouw R. Mulders, de heer A. Op ’t Hoog, mevrouw H. Denissen, mevrouw A. van Esch-Van Rijswijk, mevrouw Denissen-Van Kerkoerle, de heer J. Geerts. De prijswinnaars hebben inmiddels bericht ontvangen. JAN EN ANNA VAN ELDEREN vervolg van pag. 1 hij enorm veel werk verzet voor de Mirleton- fanfare ”De Klomp”. Bovengenoemde maak te o.a. zelf de instrumenten en zijn jarenlang het hart van de vereniging geweest. Samen met Goris Janssen versierde Jan ook ja renlang tijdens de meimaand de Maria-kapel aan de Oisterwijkseweg. Ze hielden de zaak op orde en zorgden er voor bloemen. Zeg nou maar eens dat Jan niets gedaan heeft voor de Moergestelse gemeenschap en zelfs daarbui ten! Het is ook op de Oisterwijkseweg geweest dat hij zijn vrouw leerde kennen. Anna van lersel (haar zus had eerder dit jaar gouden bruiloft) werd geboren op de Tilburg- seweg (nu Rini van de Wouw) op 9 juni 1906. Ze was negen jaar toen de familie verhuisde naar de Kerkstraat (showroon Jan van Veltho- ven), later werd het Oisterwijkseweg. Het huis waar nu haar broer Geert van lersel woont. In 1918 gaat Anna werken bij Schoenfabriek van Gils. In de jaren dat ze daar is geweest werkte ze ’s avonds bij Sjef van Kouwenberg. Ze verdiende er maar liefst 20 cent per uur plus de kost. In die tijd erg veel. In 1925 gaat ze als dienstmeisje voor hele dagen naar de villa van de familie Berkelmans op de Moergestelseweg. Samen met verschillende familieleden stond Anna aan de wieg van de Vrouwenbond. Tot 1940 is ze er zelf lid van gebleven. Jan en Anna leerde elkaar dus (als buren) op ”de weg” ken nen. Na een verkeringsperiode die liefst negen jaar heeft geduurd, gingen ze op 20 november 1930 ’s morgens om half acht naar het gemeentehuis om door burgemeester Bardoel getrouwd te worden. Om acht uur droeg Pastoor Janssen vervolgens in onze parochiekerk de huwe lijksmis op. Nu, in 1980, doen ze het voortaan rustig aan. Anna is niet meer zo goed ter been zodat Jan momenteel het huishouden zo’n beetje runt. Aardappelen schillen, stofzuigen, boodschap pen doen, het hoort zo’n beetje bij zijn dage lijks werk. Wat de T.V. betreft kijkt hij het liefst naar sport, voetbal en wielrennen hebben dan de voorkeur. Verder knutselt hij veel in z’n schuurke en vooralhet tuinieren trekt hem erg aan. Prachtige bloemen en verschillende van zijn werkstukken sieren de tuin aan Oister wijkseweg. Anna leest veel en kijkt op de TrV. het liefst naar een kwis. 20 november is voor hen dus de grote dag. Samen met hun drie kinderen,.zeven kleinkinderen en hun familie zal mer er zeker een fijn feest van weten te maken. Het feesta- dres is ”Den Boogaard” aan het St. Jansplein. De receptie wordt daar gehouden van 18.00 tot 19.30 uur. Anna en Jan, namens Moergestel-nieuws al vast onze hartelijke gelukwensen en we wensen jullie nog graag vele jaren toe in een goede ge zondheid. Proficiat!! q een op 5ij Evenementen Bureau Nederland (EBN), J.P. Coenstraat 50, Tilburg, organiseert zaterdag 27 december a.s. van 10 tot 17 uur in de grote zaal van ’t Wit Paardje aanhet Lijnsheike Til burg een markt-tentoonstelling van creatieve kunst. Hier zullen schilderijen, tekeningen, boetseerwerk, pottenbakkerskunst, email werk, beeldhouwwerken, borduurwerk en sier raden te zien zijn. Hieraan kunnen zowel pro fessionele als amateur-kunstenaars deelnemen. Nadere informatie via tel. 013-420812. 1 Speciaal voor de Agra-leden is er op 13 novem ber in ”Den Boogaard” ’n studie-avond sa men met de leden van de N.C.B., K.P.J. en A.J.W. Spreker is Jr. Le Paepe, landbouwat- taché in Nederland voor België. Het onder werp is: Landbouw in breder verband. Wij zouden graag zien, dat door veel agrari sche leden van de K.V.O. aan deze studie- avond wordt deelgenomen. Aanvang 20.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 3