'l aS Aft H Een korte maar historische raadsvergadering fhi SKIGYMNASTIEK G. ANTONIS A 6 w I - Elf-Elf-Bal I KERSTBOMEN (Omorika) CONIFEREN (Collumnaris) NOUWENS VERHUIZINGEN Sporthal De Vonder, Mijlpaal bij de stichting Nederlandsche Middenstands Spaarbank 11 zandstraat 1 tel. 04243-1385 moergestel w- w- 1 I Andy Irvine in Trefsentrum Moergestel i*5-A ij 5 JL i Elf-Elf-bal ”De Durdraaiers” Blauwe of groene Beiden te gebruiken als afscheiding of als sier in Uw tuin! Kursus van 7 lessen (ƒ35,-). We starten op 8 november in JAAP DE GROOT OIRSCHOTSEWEG 41 - MOERGESTEL y S Donderdag 30 oktober j.l. I '8 I it- - I f r l’.fi ft 1 f. 1 A_2 PAGINA 3 Vr. Tot ziens. I Afscheidsnemende bode Cees: .Kortste raadsvergadering uit m'n loopbaan. Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg 's zaterdags van 10.00 tot 11.00 uur. Éèn dezer dagen behaalde de Nederlandsche Middenstands Spaarbank aan ingelegd spaar tegoed een bedrag van 2 miljard. as- de sn, Inlichtingen bij: 's woensdags tussen 19.30 en 22.00 uur vrijdags tussen 15.30 en 18.30 uur of 's zaterdags bij aanvang. Het weer is nu koud en grijs, maar de planttijd is erg goed, zeker voor zo'n lage prijs! tstokske •I t INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS bestemmingsplan wordt voorbereid. Het doel is om de vestiging van een dokterspraktijk mo gelijk te maken. Op de vraag van raadslid Damen of er geen precedentswerking van uit zou gaan, ant woordde wethouder Mulders dat het een zeer speciaal geval betrof dat waarschijnlijk niet, meer voor zal komen. Voorts hebben G.S. ver klaard mee te willen werken aan de planwijzi- ging i.v.m. het belang van de volksgezondheid. De heer Op 't Hoog informeerde wie de plan- kosten zal betalen. Deze kosten zullen worden meegenomen bij de le wijziging van het bestemmingsplan Buitengebied, zodat er geen extra kosten aan zijn verbonden. J' k. De N.M.S. werd in 1927 opgericht en in 1976 kon het le miljard aan spaartegoed in de boe ken van de Spaarbank worden bijgeschreven. In slechts 5 jaar tijd werd het tweede miljard bereikt. Een steeds groter aantal spaarders schenkt haar vertrouwen aan de N.M.S. en openen spaarbankboekjes. De N.M.S. belegt de haar toevertrouwde gel den in hypotheken, effecten en onderhandse leningen conform de richtlijnenen van de Ne- derlansche Bank N.V. De Nederlandsche Mid denstands Spaarbank is de grootste dochte- rinstelling van de N.M.B., U weet wel, de bank die met U meedenkt. De N.M.S. is éèn van de weinige spaarbanken, welke landelijk werkzaam is. In de spaarban- kwereld behoort de N.M.S. tot éèn van de vijf grootste spaarbanken. De spaargelden worden aangetrokken via een net van zelfstandige agenten. Deze agenten zijn goed ingevoerd in de finan ciële wereld. Hun werk berust op een vertrou wensbasis met de kliënt en zij zijn veelal assurantie-tussenpersonen, makelaars en ad ministrateurs. Voor alle moderne spaarvormen kan men bij een N.M.S.-agenschap terecht, terwijl de agent teven bemiddelt in hypotheken en financierin gen. De N.M.S. verwacht ook in de toekomst haar doelstelling van het bevorderen van de spaar zin met succes te kunnen blijven vervullen. Op zondagmiddag 9 november treedt de Ierse folkzanger en multi-instrumentalist Andy Irvi ne op in Trefsentrum Moergestel. Tijdens zijn optreden zal hij bij gelegenheid muzikaal wor den bijgestaan door zijn Ierse kameraad Gerry O’Beirne. Bij het folkpubliek geniet Andy Irvine vooral bekendheid vanwege zijn muzikale aandeel in de Ierse top-formatie Planxty van 1972 tot 1975. In die periode leverde Planxty 3 elpee’s af, welke allen het predikaat folk-elpee van het jaar verkegen. Naast Planxty leverde Andy ook zijn aandeel in de Dublin-folk-revival in het begin 60-er ja- ren, deed diverse radio- en t.v.-optredens in binnen- en buitenland en speelde voor korte tijd in de groepen Sweeney’s Men en De Da- nann. Verder werkte hij samen met muzikan ten als Paul Brady, Derroll Adams, Maddy Prior, June Tabor en Donal Lunny. Niet alleen in alle landen van West-Europa, maar ook in diverse Oosteuropese landen en in de Verenigde Staten werden door hem talrijke tournees verzorgd. Zijn succesvolle concert in het Olympia-theater te Parijs, was de bekro ning van zijn geslaagde tournee door Frank rijk. Andy Irvine bespeelt vele instrumenten, waaronder bouzouki, mandola, mandoline, gi taar, hurdy gurdy en harmonica. Het optreden in het Trefsentrum begint om 14.30 uur. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 5 NOVEMBER 1980 ”Dit was, voor zover ik me herinner, de kortste raadsvergadering uit mijn loopbaan als gemeentebode”, sprak Cees Freyse na afloop van zijn laatste raadsvergadering. Om kwart over negen was de vergadering, waarin toch enkele interessante dingen naar vo ren kwamen, afgelopen. Cees hoefde de burgemeester daarom niet attent te maken op het nieuwe fatale tijdstip voor een raadsvergadering, nl. 11 uur. ■UK Zaterdag 8 november beginnen de Durdraaiers in hun residentie 't Draaiboompje, aan ’t nieu we karnavalsseizoen, met ’n Elf-Elf-bal. Om elf over half tien gaat de huidige Prins der Durdraaiers, Prins Toon dun Urste, afscheid nemen van z’n onderdanen, ’t Rouwgeklag en gejammer zal waarschijnlijk maar van korte duur zijn, want om elf over half elf, zal de nieuw Prins gelanceerd worden. Dorstvlegels, 'Pierewaaiers, Olliedonkers en Moerspitters zullen de nieuwe Prins opwachten en opnemen in ’t grote karnavaleske gebeuren. ingesteld moet worden als er sprake is van een verkeerschaos. Hij achtte die in de concrete si tuatie niet aanwezig. Als de buurtbewoners in beroep gaan bij de Kroon, geef ik ze een goede kans, aldus de heer Op ’t Hoog. De raadsvoor zitter betoogde dat B. en W. uiteraard de be langen van de buurt hadden meegewogen. Het pré-advies is aan hen toegestuurd om eventueel reactie uit te lokken. Die is er dan ook geko men via een schrijven van een aantal winke liers. Naar de mening van B. en W. dienden de belangen van transportbedrijf Smits zwaarder te wegen in het belang van het bedrijf en de verkeersveiligheid. De politie is mondeling ge hoord en de commissie ruimtelijke ordening is vanwege de spoed niet gehoord. Alle raadsfracties bleven aan hun standpunt vasthouden, zodat burgemeester ter Veer con cludeerde dat het voorstel van B. en W. werd geacht te zijn verworpen. B. en W. zullen een brief naar de heer Smits sturen met het verzoek om met de buurtbewoners een gesprek te voe ren teneinde tot een oplossing te komen. Is het antwoord van de heer Smits daarop: ”nee”, dan komen B. en W. niet met een voorstel in de raad terug. Dokterspraktijk. De raad ging accoord met het voorstel van B. en W. tot het nemen van een besluit waarbij wordt verklaard dat een wijziging van een Elf-Elf-Bal van de Carnavalsvereniging ”De Pierewaaiers” op 8 november a.s. Het Carnavalsseizoen 1980/1981 gaat een aan vang nemen met het jaarlijks Elf-Elf-Bal. Dit jaar wordt dat op 8 november gehouden. Het hele gebeuren zal plaats vinden in de zalen van café-rest. ’’Hans de Brouwer” aan het Root- ven in Moergestel. De muziek in de zaal wordt verzorgd door het orkest van de heer G. van de Weijdeven, ter wijl later op de avond een optreden plaats vindt van onze Hofkapel ”De Belleblaosers” met in hun midden o.a. de heren T. Lapien en P. Schilders. Ook onze dansgarde zal aanwezig zijn en zal in geheel nieuwe kleiding optreden. Op deze avond zal Z.D.H. ’’Stadsprins Pier XVIII” het motto voor het komende carnaval bekend maken, zodat de wagenbouwers aan de slag kunnen. Deze avond begint om ongeveer 20.30 uur en is geheel vrij toegankelijk. Vergoeding raads- en commissieleden. De heer van Os (PGB) opende de rij van spre kers met de stelling dat de brief van de Minister van Binnenlandse Zaken zijn fractie had ver rast. Een verhoging van de vergoedingen voor raads- en commissiewerk past niet in een tijd van bezuinigingen. De PGB wijst het voorstel tot verhoging daarom af. Ook de heer Damen pleitte voor handhaving. De heer van Gils stel de voor de verhoging wel te accepteren maar later toe te voegen aan de post onvoorzien van de gemeentebegroting. De burgemeester vond dit laatste een aardige vondst, maar hij adviseerde de raad om toch de verhoging vast te stellen. Iedereen is vrij om met het geld te doen wat hij wil. Het is geld dat U verdient vanwege diet zware raads- en com missiewerk, aldus de raadsvoorzitter. De raadsleden spraken tenslotte af de verhoging in te voeren en zelf het bedrag al dan niet in de gemeentekas te storten. T»« U belangen had plaatsgevonden. Als oplossing zag hij: ga met alle partijën rond de tafel zitten om een oplossing te bereiken. De heer van Stiphout (Sociale Volkspartij) gaf te kennen dat Smits zijn bedrijfssituatie zelf in de gaten moet houden. Hij kent zelf het beste de verkeerssituatie. De heer Op ’t Hoog (PGB) adviseerde het voorstel terug te nemen. Hij twijfelde er sterk aan of voor zo’n geval wel een parkeerverbod kon worden ingesteld. Het Wegenverkeersregle ment gaat ervan uit dat een wachtverbod alleen '1 V Tc ffli Voorzitter: burgemeester ter Veer Aanwezig: alle raadsleden Publieke tribune: zeer matig bezet. Ingekomen stukken en mededelingen. De heer van Stiphout (Sociale Volkspartij) pleitte ervoor bijval te betonen aan de brief van de gemeente Stavoren om het kabinet te verzoeken geen kerncentrales meer te bouwen, zolang geen afdoende oplossing is gevonden voor de afvoer en verwerking van de afvalstof fen. De meerderheid van de raad was echter van mening dat dit een aangelegenheid is die niet op de raadstafel thuishoort maar een zaak is van de rijksoverheid. Onderhoud Pijnendijk. Met de gemeente Berkel-Enschot is afgespro ken dat het onderhoud van deze weg voortaan gelijktijdig zal worden uitgevoerd. Het is niet zinvol het onderhoud in zijn totaliteit op te dragen aan één gemeente, omdat er twee afwij kende wegconstructies zijn. Omlegging T-31. Burgemeester ter Veer deelde mede dat was ge bleken dat de omlegging van de T-31 in het nieuwste provinciaal wegenplan is voorzien in het jaar 1983. In verband met de zorgelijke si tuatie van de Schoolstraat hebben G.S. van Noord-Brabant in december 1979 verklaard dat met de wegomlegging zou worden begon nen in 1982. Een en ander vervult het college van B. en W. met enige zorg. Overigens verwachtte de raads voorzitter dat de hele voorbereiding van deze reconstructie en wegomlegging toch pas eind 1982 zijn beslag zou kunnen krijgen. Als blijkt dat de voorbereiding sneller kan worden afge rond dan zullen wij met de stukken op taJ'el komen dat wij de omlegging al in 1982 zouden krijgen. De heer Op ’t Hoog (PGB) vond dat het niet meer dan normaal zou zijn geweest dat het provinciaal bestuur de gemeente Moergestel over de vertraging zou hebben geïnformeerd. Heel de raad heeft herhaalde malen zijn be zorgdheid uitgesproken over de Schoolstraat. Hij wees er bovendien op dat in het provinciaal plan de financiën slechts zijn gepland tot en met 1982 en niet voor 1983. Burgemeester ter Veer zegde toe dat B. en W. de zaak zeer nauwgezet zullen volgen. Het col lege zal nog een onderhoud hebben met gede puteerde de heer de Geus om hem te wijzen op de toezeggingen die aan Moergestel zijn ge daan. Verhoging subsidie peuterspeelzaal De raad ging accoord met een verhoging van de subsidie voor de peuterspeelzaal met 586,31 over 1980. Reden is o.a. de geweldige toevloed van nieuwe kleuters. Parkeerverbod in de Kerkstraat Het voorstel van B. en W. om een parkeerver bod in te stellen in de Kerkstraat tegenover de panden Kerkstraat 20 en 22 over een lengte van 15 meter lokte nogal wat discussie uit. Raadslid Damen (VVD) vond dat de belangen van de winkeliers zwaarder moesten wegen dan die van Transportbedrijf Smits. Deze had dan maar een auto moeten aanschaffen waarmee hij gemakkelijker de inrit bij zijn bedrijf zou kunnen inrijden. De heer van Gils (CDA) in formeerde waarom er geen rapport was van de verkeerspolitie en waarom de commissie ruim telijke ordening niet was gehoord. Hij was van mening dat er een onzorgvuldige afweging van F/iï f J Jfli v A i 11 'I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 3