I l Gemeente neemt op gepaste wijze afscheid van Cees Freijse I I B I II '1 I bouw-en I1 houtbond i'H I i!l K.V.O.-nieuws Na 40 jaar huisarts in Moergestel, afscheid van dokter van Delft Onderscheiding hoogtepunt Jeugdschaak ook voor jou! Vogelvereniging Moergestel I I f 1 a I sr, ■ftl I 'd Mi 1 fêm 1 f I Vj 1 De inlevering heeft plaats van 10.00 tot 12.00 uur bij A. Wortel, Kloosterlaan 25, Moergestel. k r i-- tl ld Op zaterdag 8 november a.s. bestaat er gelegenheid voor het verzilveren van vakantie-zegels voor de komende feestdagen. l r 11 ’UI tw- A8 M.O. Moergestel, oktober 1980. Th.G.M. van Delft. nering ook ongetwijfeld positieve kanten I TO De praktijk wordt voortgezet door collega P.N.L.H. Terwindt, Oirschotseweg 12, Moergestel, die op dezelfde wijze als ik met collega E.F.Th.M. van Delft in associatief verband zal samenwerken. Mag ik U hierbij danken voor de hulp en vriendschap die ik van U allen mocht ontvangen gedurende de afgelopen veertig jaren. Hierbij deel ik U mede dat ik op 16 november de huisartspraktijk zal neerleggen. Afgelopen vrijdag werd om 17.00 uur tijdens ’n speciale bijeenkomst in de raadszaal van het gemeentehuis afscheid genomen van Cees Freijse. Onder de aanwezigen: de fa milie Freijse, het college van B. en W., de voltallige gemeenteraad, het gemeenteperso- neel (binnen- en buitendienst) en genodigden. Hiermee kwam een eind aan een periode van bijna 15 jaar trouwe dienst. Cees was de eerste officiële gemeentebode van Moergestel, hij trad op 1 januari 1966 als zodanig in dienst. Vanwege, zoals dat officieel heet, het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, is Cees vanaf 1 november vrij man... Op donderdag 20 november starten we in het ’’Trefcentrum”. Zowel beginners als gevorder den zijn welkom. De contributie bedraagt ƒ5,- per maand. Geef je op als lid op woensdag 12 november tussen half 3 en half 4. Inlichtingen bij 1. Zeegers, telefoon 1793. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro ’76 Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. gelopen 15 jaar. ”lk begon met hel ophalen van de huishuur, en de raadsvergadering van gisteren was het laatste”. Hij bracht z’n oprechte dank uit aarr~de spre kers voor alle hartelijke woorden. ”Ze maak ten diepe indruk op me, maar het meest ben ik hierdoor verrast”, (wijzend op z’n onderschei ding). ’’Het heeft me meer dan overdonderd”. Tot slot bedankte hij het personeel voor de fij ne samenwerking, ”en voor deze toch fijne dag”, zei hij. Met een spontaan gezongen ’’Lang zal hij le ven” door de aanwezigen kwam ’n eind aan deze speciale afscheids-bijeenkomst. De redaktie van ’’Moergestel-nieuws” felici teert Cees van harte met de onderscheiding en we wensen hem en zijn familie nog vele gezon de jaren! Op de internationale Vogelshow in Heeze is A. v.d. Wouw kampioen geworden met een Gloster Consort. Deze vogel behaalde 90 pun ten. WOENSDAG 5 NOVEMBER 1980 5e Jaargang - Nr. 165 -’H r 1 I Eind juni 1980, 40 jaar geleden... het was juni 1940, U kunt het misschien nog herinneren, vooral de ouderen onder ons! De oorlogshan delingen in Nederland waren juist afgelopen, vestigde dokter van Delft zich als huisarts in Moergestel. Dokter van Delft sr. is 40 jaar arts in Moer gestel, d.w.z. hij heeft veertig jaar lang dag en nacht klaargestaan voor zijn patiënten. Wat dat betekent, kunnen zij, die zulks erva ren hebben, begrijpen. Op 16 november 1980 a.s. wil hij afscheid nemen als huisarts en gaan genieten van een welgemeende rust. Deze gelegenheid wordt nu aangegrepen om voor betrokkene dit 40-jarig jubileum en afsc heid als huisarts van Moergestel niet onge merkt te laten voorbijgaan. De laatste tijd is het Overkoepelend Orgaan Algemene Belangen - Moergestel bezig de vie ring van dit jubileum,en afscheid voor te berei den. Als blijk van waardering, voor dit 40-jarig ju bileum en afscheid als huisarts, wordt een be roep gedaan op de Moergestelse gemeenschap om een geldbedrag bijeen te brengen, waarvan de scheidende arts een passend geschenk zal worden aangeboden. Eenieder wordt uitgenodigd, door zijn bijdra ge de dankbaarheid tot uitdrukking te bren gen, die hij zelf gevoelt ten opzichte van dokter van Delft sr. Men kan hiervoor gebruik maken door een storting op nummer 1071810 - t.n.v. het Over koepelend Orgaan Algemene Belangen Moer gestel. "Bijdrage afscheid dr. van Delft sr.” Rabobank te Moergestel. Het programma van dit afscheidsfeest op zon dag 16 november a.s. ziet er als volgt uit: 9.30 uur wordt dr. van Delft sr. met zijn fa milie afgehaald vanaf het woonhuis aan de Oirschotseweg, door de ’’Drumfanfare- Moergestel” om hen te begeleiden naar de pa rochiekerk. Cees en zijn dankwoord. ”lk sta hier op ’n moment waarvan ik nooit gedroomd had. Ik hoopte bescheiden te blij ven, maar het is me waarschijnlijk toch niet goed gelukt”, aldus Cees. ”lk heb al veel mee gemaakt en toespraken gehouden, maar nu valt het me moeilijk”. Hierna memoreerde hij enkele dingen uit de af- 1 heeft. ”Je kunt je eigen weg gaan”. Namens het personeel bood hij Cees ’n fles drank en ’n Workmate aan. (”De eerste opdracht heb ik al binnen”, zou Cees later zeggen). Burgemeester ter Veer. ’Pensionering”, zei hij, ”is iets wat je over komt. Je kunt er niet omheen”. En verder: Al heb ik je maar enkele jaren meegemaakt, toch zijn er vele dingen die me in jou getroffen hebben. Je hebt de mensen die hier kwamen al tijd op je eigen manier benaderd en behandeld, met je Brabantse gemoedelijkheid en je goede humeur. Je hebt er misschien zelf geen erg in hoe goed dat werkt! Nu nemen we met de no dige spijt afscheid, we zullen je missen, je lach, je knipoog, je vertrouwde tred hier in het ge- rol van je leven! De grote kindervriend, maar liefst 30 jaar lang! Met hart en ziel heb je je ge geven en zo’n inzet moet waardering vinden, dat kan niet zomaar ongemerkt voorbijgaan.” ’’Vandaar dat het de Koningin heeft behaagd om aan jou toe te kennen en te overhandigen de Ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in Zilver.” Hierna speldde de burgemeester onder luid applaus ’n zichtbaar ontroerde Cees de onderscheiding op. 10.00 uur Gezongen H. Mis. 11.00 uur Huldiging en aanbieding van het ge schenk der Moergestelse bevolking, door bur gemeester J.B.S. ter Veer. Bij goed weer zal dit alles gebeuren op het St. Jansplein vóór den Boogaard. 12.00 tot 13.00 uur zal dokter van Delft een af scheidsreceptie houden voor iedereen. Als D bovenstaande hebt gelezen, kunt U mis schien dan al bepalen wat uw bijdrage kan zijn? Vergeet dan niet uw storting vlug te doen! Alvast bedankt. Volgende week zullen wij U verder informe ren. Speciaal voor de Agra-leden is er op 13 novem ber in ”Den Boogaard” ’n studie-avond sa men met de leden van de N.C.B., K.P.J. en A.J.W. Spreker is Jr. Le Paepe, landbouwat- taché in Nederland voor België. Het onder werp is: Landbouw in breder verband. Wij zouden graag zien, dat door veel agrari sche leden van de K.V.O. aan deze studie- avond wordt deelgenomen. Aanvang 20.00 uur. i: 1 T Burgemeester ter Veer speldt Cees de onderscheiding op de commissiekamer, je eigen werkterrein, waarbij we moeten opmerken dat zeker je kof fie altijd van uitzonderlijke kwaliteit was.” Hierna bood de heer van Gils namens de raad ’n gesloten couvert aan, De heer Piet de Rouw namens het personeel. De heer Vergeer kondigde hierna de heer de Rouw aan die de eer te beurt viel namens het personeel iets tot Cees te zeggen. ”Het zal”, zo beoogde hij, ”na 15 jaar even wennen zijn zonder Cees”. Jij bent één van ons, en we zijn dankbaar voor alles wat je ge daan hebt, met ’n eigen stijl en altijd met ’n glimlach”. Hij merkte o.a. nog op dat pensio- u i'’ fl ft' 7 j jl Mevr. Freijse, burgemeester ter Veer en Cees Freijse in een gezellig onder-onsje meentehuis. Dank voor je inzet na een voor treffelijke staat van dienst”. Tot slot zei de burgemeester: "Maak er wat van Cees, we wensen je een goede gezondheid”. Hierna overhandigde hij ’n gesloten couvert: ’’waarmee je een van je on getwijfeld nog vele wensen in vervulling kunt laten gaan”. Koninklijke onderscheiding Hierna keerde de burgemeester opnieuw terug achter de desk en begon over Cees’ dienende taak in het Moergestelse gemeenschapsleven. ”Je was vele jaren bestuurslid van St. Jan, je stond aan de wieg van Audacia en je was jaren lang bij de Harmonie. Zou Moergestel dat alle maal nog weten? En dan niet te vergeten: de LOVENDE WOORDEN VAN DIVERSE SPREKERS. De heer Toon van Gils namens de gemeente raad. De eerste die officieel het woord kreeg was de heer van Gils namens de Moergestelse gemeen teraad. In zijn korte toespraak vertelde hij hoe men als gemeenteraad te maken had met Cees, vooral tijdens de raadsvergaderingen. ”Je hebt het bodeschap door je eigen inbreng, ’n eigen en zinvolle inhoud gegeven, en daarbij ben je ’n man waar ge staat op kunt maken”, aldus de heer van Gils. ’’Politieke voorkeuren had je niet, of-althans we hebben er nooit wat van kunnen merken. Je hield je altijd verscholen in -•••! 1 - h i. 1 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1