5 8 5 18 IS 18 19 9 5 Glasbak verhuisd naar Rootven I ?!ir! 5- 19 •k. I Elf-Elf-Bal S.V. Roef-nieuws Gemeenteraads vergadering Ontwerp-procedure- verordening c.q. inspraakverordening LV.N. afd. Oisterwijk en Omstreken Nieuwe cursus E.H.B.O. Torendag trok veel belangstelling Moergestel belegerd r <7 Raamac- Bestuur E.H.B.O. De 'O Tot ziens. J.S. van n! a.s. in Den Boogaard te Moergestel Deze week vindt er weer een openbare raads vergadering plaats in het gemeentehuis. Let wel: de vergadering is op donderdag 30 ok tober a.s. en begint om 20.00 uur. WOENSDAG 29 OKTOBER 1980 5e Jaargang - Nr. 164 Deze verordening ligt voor eenieder ter inzage ter gemeentesecretarie op de afdeling Sociale Zaken en Welzijn, vanaf maandag 3 november 1980 gedurende 14 dagen. Binnen deze periode kunnen eventuele bezwa ren kenbaar worden gemaakt. De bezwaren dienen schriftelijk gericht te zijn aan het colle ge van burgemeester en wethouders. De werkgroep welzijn. ■v Korfbal-nieuws Zoals reeds eerder in Moergestel-nieuws is aan- gekondigd organiseert de afd. korfbal van de S.V. Roef een informatieavond voor alle ou ders van de korfballeden en andere belangstel lenden. Deze avond wordt gehouden op don derdag 6-11-1980 in café restaurant ”de Brou wer te Moergestel. Aanvang 20.30 uur. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen de vergadering van 26 september 1980. 6. Behandeling nota inzake de verslagen van de commissievergaderingen annex voorstel tot verhoging van het subsidie J 980 voor de peu terspeelzaal. 7. Voorstel tot het instellen van een parkeer verbod aan de Kerkstraat. 8. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit voor het perceel kadastraal be kend gemeente Moergestel, sektie B nr. 2196, Oirschotseweg 2. 9. Voorstel tot wijziging van de verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissie leden. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de kosten van bestemmingsplan nen. 11Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 27 juni 1980, nr. 104 in verband met een abusievelijk vermeld kadastraal nummer. 12. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 13. Sluiting. De officiële viering van de voltooide toren restauratie en het gerenoveerde orgel trok zon dagmiddag veel belangstelling. De officiële plechtigheid in de kerk was matig bezocht, waarschijnlijk omdat het uur voor de zondag ook niet al te gelukkig gekozen was. Maar de belangstellenden kregen door de woorden van- Niet iedereen wist dat we een glasbak rijk zijn, en toch hebben we er een. De bak die oorspronkelijk bij de afvalcontainers aan de Bosstraat stond is echter sinds vorige week definitief verhuisd naar ’n meer centraal gelegen plaats: het Rootven, ter hoogte van het voormalige Stoom”. We zijn ervan overtuigd dat na deze verhuizing de bak intensiever zal worden gebruikt. Aan het einde van ons verenigingsjaar wil het bestuur van de S.V. Roef iedereen, die zich op enigerlei wijze in het voorbije seizoen dienst baar heeft gemaakt voor de S.V. Roef, harte lijk dankzeggen. Met name de middenstand, de donateurs, de gemeente Moergestel en de beheerders van de kantine op het sportcomplex verdienen een woord van dank. Weliswaar op een ander vlak maar niet minder waardevol zijn de diensten van trainers, begeleiders, orga nisatoren van acties’s, bestuursleden, actieve ouders, de medewerkers in de verschillende commissie’s, en daarnaast nog een aantal men sen, die zich op andere manieren hebben inge zet om het afgelopen seizoen voor de S.V. Roef te laten verlopen zoals gebeurd is, nl. erg goed! Natuur dia-serie. Het I.V.N. afd. Oisterwijk en Omstreken start dinsdag 4 november met haar nieuwe winter- prógramma. Voor deze eerste avond is uitge nodigd de heer Lokven uit Tilburg met zijn in teressante dia-serie ”een jaar in de natuur”, de heer Lokven staat bekend als een groot vogel kenner, vandaar dat in deze serie de vogels cen traal staan met daaromheen het hele gebied waarin zij leven, en waarmee zij zich voelen. Dit ales gezien in een periode van de seizoenen. Bij deze nodigen wij alle belangstellenden uit voor deze avond. U bent van harte welkom op 4 november a.s. om 20.00 uur in de zaal van Het WtTOF'Nëst. De toegang is geheel, gratis. Elf-Elf-Bal van de Carnavalsvereniging Pierewaaiers” op 8 november a.s. Het Carnavalsseizoen 1980/1981 gaat een aan vang nemen met het jaarlijks Elf-Elf-Bal. Dit jaar wordt dat op 8 november gehouden. Het hele gebeuren zal plaats vinden in de zalen van café-rest. ’’Hans de Brouwer” aan het Root ven in Moergestel. De muziek in de zaal wordt verzorgd door het orkest van de heer G. van de Weijdeven, ter wijl later op de avond een optreden plaats vindt van onze Hofkapel ”De Belleblaosers” met in hun midden o.a. de heren T. Lapien en P. Schilders. Ook onze dansgarde zal aanwezig zijn en zal in geheel nieuwe kleiding optreden. Op deze avond zal Z.D.H. ’’Stadsprins Pier XV11I” het motto voor het komende carnaval bekend maken, zodat de wagenbouwers aan de slag kunnen. Deze avond begint om ongeveer 20.30 uur en is geheel vrij toegankelijk. Contactavond voor jongere alleenstaanden op 31 oktober In het kader van het komende welzij nsplan heefthet college van burgemeester en wethou ders een ontwerp-procedureverordening c.q. inspraakverordening vastgesteld. Misschien heeft LI dit artikel 14 dagen geleden over het hoofd gezien, maar nu leest U het goed. De E.H.B.O. gaat binnekort weer van start met een nieuwe cursus. Enkele aanmeldingen zijn al binnen, maar we willen nog meer men sen de gelegenheid geven om deze zo leerzame cursus te volgen. De opleiding omvat minimaal 16 lessen van 2 uur. Deze lessen worden gegeven in het Wit Gele Kruis-gebouw en wel op donderdaga vond. U moet 16 jaar zijn om aan het examen te kunnen deelnemen. (16 jaar voor 1 april 1981). De kosten voor deelname aan deze cur sus worden zo laag mogelijk gehouden. Heeft U belangstelling dan kunt U zich vanaf heden opgeven, zowel telefonisch als schrifte lijk bij de onderstaande personen met vermel ding van naam, adres, geb. datum en eventueel telefoonnummer. De sluitingsdatum voor nieuwe aanmeldingen is op maandag 3 novem ber. J. Rijnen, Past. v.d. Boogaardstraat 43, tel. 2120. G. van Gisbergen-Oerlemans, kerstraat 18. A. Fonken, Raadhuisstraat 37. Zr. Genoveve Smits, Kloosterlaan 24, tel. 2321. Fr. van Remunt, Korenstraat 26, tel. 2451. Met vriendelijke groeten, J u i. i - r- ■fj. Afgelopen zaterdagavond genoten ruim drie- honderdvijftig mensen van de tropische avond in ”Den Boogaard” die georganiseerd was ter ere van het dertig jarig bestaan van de Vereni ging van Oud-Indiëgangers (V.O.I.G.). Oud strijders uit alle hoeken van het land werden vergast op Indische dansen, maaltijden, mu ziek, souveniers en vooral op eikaars gezel schap. De heer J. Swinkels, 30 jaar voorzitter van de V.O.I.G.: ”De opkomst is werkelijk overwel digend. Er zijn zelfs mensen uit de Noord- Oostpolder, Gelderland, Limburg en Noord- Holland terwijl de avond nauwelijks is aange- kondigd. De meest zijn gekomen dankzij mond-op-mondreklame. Na een welkomswoord van de heer Swinkels verscheen Jan Habraken op het met palmbo men versierde toneel enzong, begeleid door de oud-militairen en hun vrouwen, het clublied van de V.O.I.G. Tijdens een stilte van twee mi nuten werden vervolgens de slachtoffers her dacht. ”Je moet zo’n avond reëel invullen, al dus Swinkels, de ervaringen die we samen in Indië hebben opgedaan zijn lang niet allemaal even prettig om te herdenken”. Dat er veel herinneringen werden opgehaald bleek uit het aanhoudend geroezemoes dat de muziek overstemde. Deze muziek van de Indi sche band ”M. Family” werd afwisselend met Balinese en Hawaïaanse dansen. Toen de dan seressen enkele heren uit de zaal haalden bleek dat niet alleen zij bevallig met de heupen kun nen draaien. De danspartners werd met een flink applaus uit de zaal voor hun optreden be dankt. De coördinator F. de Mey en J. Esten hebben hun best gedaan de tropische sfeer zo goed mo gelijk te benaderen. Dat werd onder andere verwezenlijkt door de verschillende stands in de zijgangen van het verenigingsgebouw. Er la gen diverse souveniers uitgestald zoals Indisch houtsnijwerk, handgemaakte maskers uit Bali, wajangpoppen, krissen etc. Bovendien bestond de mogelijkheid de typische gerechten van de oud-kolonie te proeven. ’’Het Strumke”, contactblad van het katholiek thuisfront en krantenartikel van het Nieuws blad van het Zuiden uit 1947 maakten deel uit van het documentatiemateriaal dat de V.O.I.G. tentoonstelde in de hal. Gedurende de hele avond werd druk gebruik gemaakt van de dansvloer. Behalve toen het miskend talent de heer van de Heuvel uit Oss plotseling het podium beklom en de zaal ver raste met verschillende Indische liedjes, waar van hij er een zelf gecomponeerd heeft. Nadat iedereen eenstemmig had meegezongen verliet hij met een ovationeel applaus het to neel. De heer Swinkels: ”We kunnen terugkijken op een succesvolle avond. We hebben geprobeerd er iets speciaals van te maken en dat is ons, ge zien de reactie, vrij goed gelukt. Het is een avond geworden die zeker voor herhaling vat baar is.” 'Vat houdt deze contactavond in? Wij streven er naar om op deze avond met mensen in dezelfde situatie gezellig onder elkaar te zijn met een kop koffie, biertje of borrel. Er is zoals in elk café volop gelegenheid voor biljarten, kaarten of andere gezelschapspelen en zeker is er plaats aan de bar voor een fijn, diepzinnig of onzinnig gesprek. Overwin uw drempelvrees en bezoek rustig deze avond. Wij hopen heel' veel alleenstaanden te ontmoeten om samen niet alleen te zijn. Wilt U nadere informatie, bel gerust tel. 04243-2427 of 04243-1665. - de pastor en de heer Nijtmans een duidelijke w indruk van het wel en wee van de restauratie en renovatie. Het orgel werd beurtelings bespeeld 1 door de heer J. Hillen, stadsorganist van Bre da, en de heer Festen, een van onze twee eigen organisten. Het orgelspel van onze hoofdorga nist de heer A. v.d. Wouw zal door velen node zijn gemist. Ten gevolge van een ongelukje ligt hij nog in het ziekenhuis, maar we hopen hem spoedig weer op zijn vertrouwde orgel te ho ren. Bijzonder interessant was de uitleg van de heer Festen over de veelvuldige mogelijkheden van het orgel, en de voorbeelden die op het orgel werden gespeeld door de heer Hillen. Ook de tentoongestelde ’’kerkschat” van Moergestel trok veel belangstelling en bewon dering. Maar de toren mocht zich ongetwijfeld in de grootste belangstelling verheugen. Het was tot ’s avonds zes uur een gedrang van je welste om dit imposante bouwwerk van binnen te bekijken en er waren veel mensen die er bij na halsbrekende toeren voor over hadden om zo hoog mogelijk te komen. De man van de stomerij zal waarschijnlijk deze week in zijn vuistje lachen, want bepaald stofvrij zijn de in gewanden van ons aller toren niet te noemen. Als met al zeker een geslaagd initiatief dat best nog eens zou mogen worden herhaald. 'lil t'l - - Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. V Iv 0’ 1F u 111 <1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1