BperenBond - Moergestel OOK VOOR U! J -I 4 Spencervest f 39.50 Strooi vochthoudend materiaal in uw tuin J. VOGELS 1 zandstraat 1 tel. 04243-1385 moergestel J Gilde St. Catharina Kinderaktiviteiten Trefsentrum Jantje Beton zegt: Geeft ons de ruimte! Vreemden worden vrienden Plant nu ook bloembollen voor het voorjaar! Wil Louis v.d. Meijdenberg Turfstrooisel V.A.M. Siertuincompost geeft alles wat uw tuin nodig heeft. Portret- of kinderopnames op linnen (incl. vernissen) formaat 20 x 25 f 70,- 'i :gti De deken-schrijver. tar, Leeftijden: r RAADHUISSTRAAT 17 - MOERGESTELTEL.04243 1287 PHOTO-ATELIER Kinderseries 16 deswerk uit onze parochie vraagt U dan ook komend weekend onze verre vrienden te steu nen door te geven tijdens de kollekte in de kerk of via giro 1566 t.n.v. WMD Den Haag. Inleveren bij: Jos Creusen, De Scheerman 6. Jef Ceulemans, Burg. Mayerstraat 15. Ad v.d. Wiel, Postelstraat 16. ie it e- ter verbetering van de bodemstructuur (losse grond wordt meer samenhangend, zware grond wordt losser) l'M als gië, So- lijk r te :us- aat >rd itie ids :en :ze ijn de :ht m- I 1 1 :-5 PAGINA 7 strook invullen en inleveren bij de vermelde adressen. INVULSTROOK voor deelname langlauf-wedstrijd op 22 oktober. Naam van de groep (4 personen): Fijn zo’n oude straat. Gezellig! Nou, vergeet het maar. Bumper aan bumper staan de auto’s langs de stoep en raast het verkeer door de smalle straat. Toch moeten kinderen hier proberen te spelen. Hoe? Dat is hun zaak! Vandaar dat meer eigentijdse en veilige speelvoorzieningen, zowel binnen als buiten, zo nodig zijn. Vandaar dat het jeugd- en jongerenwerk zo belangrijk is voor de ontplooiing en ontspanning van de jeugd. Het Nationaal Jeugd Fonds steunt op dit terrein talrijke initiatieven en zinvolle experi menten. Gun daarom de jeugd ook uw gulle gift en steun in de week van 20 tot 26 okto ber a.s. de nationale jeugdcollecte van Jantje Beton. En komt er niemand aan de deur? Het gironummer is 1247, t.n.v. Nationaal Jeugd Fonds in Utrecht. In de herfstvakantie zal het Trefsentrum weer enkele aktiviteiten voor alle Moergestelse kleu ters en basisschoolleerlingen organiseren. Wie herinnert zich niet die geweldige zeep kistenrace van vorig jaar? Of anders de pop penkast voor de kleintjes? Er was toen zoveel belangstelling dat ons kleine gebouwtje bijna uit haar voegen barstte! Gelukkig is dit niet ge beurt en daarom kunnen wij jullie deze keer weer een leuk programma aanbieden. We ho pen dat het net zo druk gaat worden als de vo rige keer. De entree bedraagt elke dag (helaas!) !.-• Zondag 26 oktober wordt er ’n begin gemaakt met de strijd om het zo fel begeerde zilveren ’’Brabantkruis”. Vier zondagen achtereen zul len er zo’n 200-tal schutters in Eindhoven te zien zijn onder de schutsbomen. Ook diverse schutters van St. Catharina gaan hier hun beste pijltje schieten. 1 j iifl r 13 th ijR ‘r‘’‘.IÉ Maandagavond 27 oktober zullen de Gilde- broeders en Gildezusters van St. Catharina gaan ’’kienen” in het Gildehuis ”De Klaore”. Er wordt om 20.00 uur begonnen met ’n lekker kopje koffie. Voor het kienen zijn leuke prij zen beschikbaar. Ook zal op deze avond de hoofdman Harrie Wolfs de uitslag bekend maken van de schiet- competitie 1980 en tevens hiervoor de verdien de prijzen uitreiken. Het zal best weer ’n echte verbroedering gaan worden. Op zaterdag 25 oktober is er een samenkomst van hoofdmannen der Brabantse Federatie van Schuttersgilden. Deze dag zal gehouden wor denin het Provinciehuis te ’s Hertogenbosch. Ook onze hoofdman en deken-schrijver zullen hierbij aanwezig zijn. Woensdag 22 oktober: Voor de kleuters, de eerste en de tweede klas- sers zal er die middag een hele bijzondere pop penkast zijn in het Trefsentrum. Dan komt nl. de bekende poppenspeelster "Camme Coeffe” naar Moergestel. Dat belooft heel wat te wor den! Haar optreden begint om half 2, dus zorg dat je op tijd aanwezig bent. Na de poppenkast kwart voor 3) gaan we natuurlijk allemaal kijken naar de derde t/m zesde klassers, want die hebben om 3 uur een ’’langlaufwedstrijd” op de Boszichtschool. Wat dat precies is, krijg je nog wel te zien op het blaadje dat je deze week van school mee krijgt. Wie mee wil doen, kan onderstaande Donderdag 23 oktober: Een Nederlandstalige film staat dan op het programma. De film is voor alle leeftijden. Let op: We beginnen om 2 uur in Den Boogaard. Dit moet je goed onthouden, want dat staat niet op het blaadje van school! De film zal kwart voor 4 afgelopen zijn. Vrijdag 24 oktober: Ditmaal geen Vlaamse kermis, maar een inter nationale kermis met Japanse, Chinese, Zweedse, Russische, Vlaamse, Hollandse, Bre tonse, Zuidpoolse, Bestaat-niet-landse, spelen. Deze internationale kermis vindt in en om het Trefsentrum plaats. We beginnen dan om 2 uur. Voor deze kermis hebben we nog en kele medewerkers nodig. Wie niet meer op de basisschool zit (althans als leerling, leerkrach ten zijn natuurlijk wel welkom) en graag wil meehelpen op deze dag kan kontakt opnemen met Jos Creusen, De Scheerman 6, tel. 1420. Werkgroep Aktiviteiten v.h. Trefsentrum Kerkstraat 15, Moergestel, tel. 2239. ke gemeenschappen in ons land. De werkgroep Missie-, Ontwikkelings- en Vre- f in r -n Dit weekend van 25 en 26 oktober zullen de diensten in onze parochie in het teken staan van Wereldmissiedag (- èén week uitgesteld). Vorige week hebben we U er al iets van verteld. Misschien vraagt U zich wel af: Houdt dat vra gen nooit op? Daarover het volgende. Voor de gewone uitgaven van de plaatselijke kerkgemeenschap moet de eigen gelovige zo veel mogelijk zelf zorg dragen. Dat besef leeft ook in de arme landen. Men spant zich daar ook steeds meer voor in. Tot die gewone uitga ven kan men rekenen: de kosten voor het le vensonderhoud van priesters, religieuzen en katechisten en van anderen die meer dan hun vrije tijd aan kerkelijk werk besteden. Verder de kosten voor het funktioneren van werkgroe pen en pastorale diensten; het onderhoud van de kerkelijke gebouwen; de enorme vervoers kosten in uitgestrekte gebieden, niet alleen voor auto’s maar ook vaak voor boten en vliegtuigen, waarbij dikwijls een eigen net van radiokommunikatie een rol speelt. Op veel plaatsen zijn de christenen nog niet in staat om deze ’’gewone” kosten te dragen. Laat staan de buitengewone, zoals de kosten van nieuwbouw, voortgezette pastorale oplei dingen, studiekonferenties op hoger niveau, enzovoort. En uit gebieden, waar men lange tijd voor de eigen kerk kon zorgen, komen soms opeens weer dringende vragen. Bijvoor beeld na een natuurramp, of na een oorlog, waardoor de mensen ineens weer zoveel armer zijn geworden. Dubbele aanvragen kunnen we dit jaar ver wachten uit Oeganda, Tanzania en Rwanda en I Boeroendi, die zo geleden hebben van de strijd met Idi Aman. Dubbelen aanvragen ook uit landen waar de sterke ontwaarding van de dol lar of de verhoging van de olieprijzen van grote invloed is geweest op de kosten van het alle daagse leven. De jonge kerken in de Derde Wereld - onge veer 750 bisdommen - zullen opnieuw een be roep op ons doen voor betalingsproblemen die zij ook vorig jaar aan de Pauselijke Missiewer ken hebben voorgelegd. Daarom wordt er rond Wereldmissiedag 1980 een nieuwe inzameling gehouden, en wij moe ten hopen dat de opbrengst weinig minder dan 4 miljoen gulden zal zijn. Dat zal een grote in spanning vergen van alle parochies en katholie- aan de I. fll'tltl 'MOERGESTEL NIEUWS'' - WOENSDAG 22 OKTOBER 1980 A 6 jr verzekering! '•nga öaMoaco NOTTIN6HAM MlfNGlAMOra- Kies voor Raleigh of BSA Sport CsNu inclusief in div. aantallen en formaten. Informeer maar 'ns. Reserveer tijdig! 16 itals de oor 1 en h5 -5 -2 een echte Raleigh, koopje alleen bij de echte vakman: Tweewielerspecialist Rootven 62-68 Moergestel Tel. 04243 - 1435 Ug bij Het programma: ik W W1! v ll K p .iwl V'lfil prijs: kleuren: marine, bordeaux, grijs en petrol Rootven 26 - Moergestel Tel. 04243-1421

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 7