18 18 Kienen met Gezwiene Waai ■MHmwMmm fI Ij Groot VISSERSBACi georganiseerd door Kon. Erk. Hengelaarsver. "DE RIETVOORN" 198 !49 189 !89 39 89 79 59 79 Den tore en törgel 98 98 ’’Open Torendag” zondag 26 oktober ZATERDAG 25 OKTOBER a.s. Café ,,'t DRAAIBOOMPJE" Me MOERGESTEL -"THE NEW FORMATION" J IN r Y Harmonie in Duitsland meer dan gastvrij ontvangen op vrijdag 24 oktober om 20.30 uur f I bij Café-Rest. de Brouwer II 41 Extra prijs: 'n Seda-meubel Verder nog tal van waardevolle prijzen! o.a. snelkookpan, schemerlamp enz.. Jackpot en evt. sterrondes. ’j -.1. Het gezellig samenzijn na afloop werd rond zes uur wijselijk afgebroken om ook weer in het gastgezin de maaltijd te kunnen gebruiken. Om acht uur begon de grote verbroederingsa- vond die in gepaste sfeer werd doorgebracht. Er werd volop genoten van bier, wijn, dans en muziek, en ook de koorzang werd hier niet ver geten. Ieder ging in vrij frisse toestand de hem of haar meest passende tijd naar bed, want het zwaarste onderdeel van het weekend was gep land voor zondagmorgen. Om half 10 zat iedereen weer fris en monter in de kerk. Onze harmonie speelde er het schitte rende ’’Air” uit de New Baroque Suite en het welbekende Jesus Christ Superstar en ontlokte daarmee ’n geweldig applaus in de overvolle kerk. Daarna trok het gehele gezelschap met muziek voorop naar de feesttent voor het ’’Frühschoppen-konzert”. ’n Concert in de vroege morgen met daarbij al het geestrijke vocht. Harmonie Prinses Juliana had hiervoor het programma uitermate goed aangepast en liet zien en horen tot wat het tijdens concerten in staat is. De stemming steeg hier tot grote hoogte, er moesten drie toegiften aan te pas komen en zelfs ’n vergeten overgang van een onzer slag werkers kon niet voorkomen dat we op het laatst zelfs ’n licht deinende dirigent waarna men voor het orkest. Na deze topper en het versterken van de inwen dige mens was het koffers pakken geblazen, er werd afscheid genomen van de gastfamilies en na een laatste polonaise op het plein bij de kerk stapte iedereen welgemoed de bussen in. De eerste uitwisseling was een feit en meteen ongelooflijk geslaagd. Hier valt met geen woorden te omschrijven wat voor een weekend onze harmonie heeft beleefd. Onze meer dan gemeende dank gaat dan ook uit naar Die Musikkapelle Heiden, de gastfa milies en last but not least het gemeentebestuur van Heiden bij wie we een graag gezien gast waren. We zullen er alles aan doen om het laatste wee kend van april 1981 in Moergestel een zelfde sfeer te scheppen als het weekend van 11 okto ber in Heiden. We zien er reikhalzend naar uit! De muziekschool start deze maand met een kursus muziektheorie Inhout van deze kursus: Het op gang brengen en ontwikkelen van krea- tieve, muzikale eigenschappen. Het aanleren van de eerste beginselen van de muziektheorie. Voor wie is deze kursus bestemd?: Voor iedere volwassene die met muziek bezig wil zijn, maar daarbij praktische en/of theore tische problemen ondervindt. Wanneer, waar en door wie wordt deze kursus gegeven?: De eerste les is op dinsdag-avond 28 oktober van 19.30 tot 20.30 uur in het schoolgebouw aan de Schoolstraat 3 te Oisterwijk. Kursuslei- der is de jonge komponist Geurt Grosfeld. Hoeveel tijd is er mee gemoeid en wat zijn de kosten?: Vanaf oktober tot eind mei, elke week een les van 50 minuten (uiteraard wordt er tijdens de schoolvakanties geen les gegeven). Het lesgeld bedraagt 31,50 voor de gehele kursus. Hoe en waar aanmelden?: D.m.v. een aanmeldingsformulier, verkrijg baar op de gemeentehuizen en bij de admi nistratie van de muziekschool, Schoolstraat 3 te Oisterwijk. Telefoon 04242-2753, Posta dres: Postbus 119, 5060 AC Oisterwijk. van de Grote Kerk in Breda, die ook uitleg zal geven van het bespelen van het orgel, en van de heer H. Festen. De heer A. van de Wouw, kan zoals wel in de bedoeling lag, helaas wegens ziekte het orgel niet kunnen bespelen. Wie de toren van buiten goed bekijkt ziet on middellijk dat hele gedeelten van het metsel werk vernieuwd zijn. Ook bijna alle natuurste nen versieringen zijn door nieuwe vervangen. Alleen al uit veiligheidsoverwegingen was restauratie dringend noodzakelijk. Afgezien daarvan is zo’n markant gebouw uit cultuur historisch oogpunt onvervangbaar. Doordat Monumentenzorg de ernst van de situatie on derkend en het projekt als ’’rampgeval” aan merkte is onze kerktoren nu na een vakkundi ge restauratie als herboren. Ook binnen in de toren is veel vernieuwd. Bij na alle vloeren, een aantal balken, veel metsel werk. Het oorspronkelijk plan van monumentenzorg om de binnenmuren te slempen d.w.z. besme ren met cement zodat wel de structuur maar niet de kleur van de stenen zichtbaar blijft is niet uitgevoerd. Gaande over de smalle wenteltrap naar boven valt bij het betreden van het koor het fraai ge restaureerde koorraam op. Verder omhoog klimmend zien we pas goed hoeveel er ook bin nen aan de dikke muren (ongeveer een meter dertig dik) vermetseld is. Op de derde zolder eindigt de wenteltrap en moeten we verder over een oude ladder. We komen nu bij de klokken. Nog een zolder hoger en we staan aan de voet van de spits. De staanruimte is hier zeer be perkt maar het uitzicht dat je van hier door de luiken hebt over Moergestel is schitterend. Hier hebben we ook een goed zicht op het in wendige van de torenspits, een wir-war van balkwerk, waaraan weinig gerestaureerd is. Degelijk eikenhout dat de eeuwen goed doorstaan heeft. Ruim vierhonderd jaar staat er onze kerktoren al. Door deze grondige restauratiebeurt is de toren voor verval behoedt en kunnen we trots zijn dat onze parochiekerk weer een gave toren bezit. Hoofdprijs: Tienermeubel, bestaande uit kajuitbed met kast. u Ir u Dm A.s. zondag is het eindelijk zover dat de Moer- gestelse kerktoren na zijn grondige opknap beurt ook van binnen eens te bezichtigen zal zijn. In maart 1979 begonnen met de restauratie werd in mei van dit jaar het karwei afgerond, zodat de van zijn steigers ontdane en weer de gelijk uitziende toren al geruime tijd een ver trouwd beeld in onze dorpskom is. Deze week zullen de laatste besprekingen en afrekeningen plaatsvinden. Tijdens de zondag in de kerk te houden zitting ter gelegenheid van het gereedkomen van de torenrestauratie en de schoonmaakbeurt van het orgel kan dan de heer J. Nijtmans als penningmeester van het kerkbestuur een financieel overzicht geven van het afgesloten torenprojekt. Om twee uur wordt begonnen. Iedereen is van harte wel kom. In de kerk krijgt U een programma uitge reikt. Vanaf drie uur bestaat de mogelijkheid om de toren te beklimmen tot ongeveer half zes. In de kerk staan hier en daar wat kerkelijke spullen opgesteld, terwijl de nog over zijnde kaarsen en etsen met afbeelding van de toren verkocht zullen worden. Gedurende de gehele middag valt er te genieten van orgelspel van de heer J. Hillen, organist (7T--- f Zaterdagmorgen 11 oktober vertrokken in alle vroegte 2 bussen van de fa. Bertens met onze harmonie naar het West-Duitse Heiden. Het betrof hier de eerste echte uitwisseling met de Musik-kapelle uit die plaats. Via ’n landelijk muziekblad hadden zij kontakt gezocht met 'n Nederlandse vereniging en uit liefst 15 ’’sollici tanten” viel de keus op onze Moergestelse har monie. Omstreeks 11 uur arriveerde het gezelschap op de plaats van bestemming en trok men met mu ziek naar de feesttent. Na hartelijke woorden van welkom door de burgemeester, stadsdirec teur en beide voorzitters en het traditionele uit wisselen van-enige cadeautjes werden de gast gezinnen ingedeeld. Nadat iedereen zijn ken- nismakingsdrankje had genuttigd ging ieder met zijn gastfamilie mee om het middagmaal te gebruiken. De volgens Duitse gebruiken over vloedig voorziene tafels hadden onze muzikan ten goed gedaan want ’s middags om 3 uur was iedereen in topkonditie in het centrum van Heiden om van daaruit een rondwandeling te maken door het dorpje. Voor de tocht begon werd namens de gemeente Heiden een prachtige foto overhandigd aan onze voorzitter F. Lokin. Na het bezichtigen van het plaatsje kwamen we aan het eind van de wandeling terecht bij de schitterende sportakkomodatie die Heiden rijk is. Het is ongelooflijk wat men daar heeft ge presteerd. ’n Midgetgolfbaan, tennisvelden, voetbalvelden, sintelbaan, openluchtschaak bord en niet te vergeten het schitterende zwem bad; verwarmd buitenbad met golfslag en al voor 32,- kan men er ’n heel jaar zwemmen. Om vier uur volgde ’n vriendschappelijke voet balwedstrijd maar vanwege de uitwisselingsge- dachte vermelden we hieraan niet de uitslag, al heeft Moergestel wel gewonnen. Tijdens de wedstrijd genoten de toeschouwers van de ’’schnapps” die in het koude weer uit stekend smaakten en welke werden aangebo den door het gemeentebestuur van Heiden. in de grote zaal van Dans- en Amusementsorkest Deze balavond is voor iedereen toegankelijk. Tot ziens op zaterdag 25 oktober!! j GINA 8 Jodocus. <1 iimonP®"1 Den tore is wir in zun element, mar meej törgel ist beter gewist: ut vuult in zun registers un bietje pént omdèt zunnen mister mist! Vur de orgenist Janus van de Wouw mee de beste wense vur un spoedig herstel! Den tore heej lang in de steigers gestaon, en törgel wier nie mir bespuld. Mar fier bove Gèssel prèkt wir den haon en de kerk is meej klanke gevuld. Naauw leve de klokke dur ège wir uit en luie vur vreugd en verdriet; en törgel jubelt wir vur de bruid en schreuwt as ut schreuwwe ziet. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 22 OKTOBER 1980 5e Jaargang - Nr. 163 t V ■1 IT 1 tr C t t, #11 1 Deze balavond wordt gehouden op Aanvang 20.30 uur Entree 2,50 per persoon Muzikale verzorging: De baten komen geheel ten goede aan onze viswateren.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1