w ^SCHOENEN Barlara I Il TIL dl o Heeft voor U: Ook in jeugdschoenen maten 35-42 hebben wij een ruime keus. Ook in wijdtes leverbaar! ^jOLttic^ue CEES OP 'T HOOG MOERGESTEL: 4 il Hebt U twee minuten? C.V. De Dorstvlegels Barak- en vogelpikconcours pJiSGA^ Li Internationale nieuwe scène met ”De Herkuls” J 1 F 1 1 r 4 Hl 4' S -hl °°RSTVl£G ^OHRGEST^V I I I «w Gebreide jassen vanaf f 145,- 'n Leuk pakje van het merk Linda Lu? ir ir ir ir Industrieweg 13 Moergestel Tel. 04243 - 1867 Afscheid... Gidsenleidsters In de afgelopen septembermaand is in de Gid- sengroep, een belangrijke verandering ont staan. Twee trouwe leidsters hebben jammer genoeg afscheid moeten nemen van de groep, aangezien zij zich niet meer voor de honderd procent aan de groep konden wijden. Thans Komt U gerust vrijblijvend eens kijken bij "Barbara" Orginele kiltrokken in diverse kleuren t/m maat 46 Leuke ruiten pantalons in de moderne kleuren Velours-strech pantalons in marné en zwart Met ”De Herkuls” hopen wij een bijdrage te leveren aan het kollektieve NEEN, want het is nu genoeg geweest! Ze zijn de mensheid en de natuur onherroepelijk aan het vernielen. Ver ontwaardiging, woede, onzekerheid en angst was de voornaamste inspiratiebron voor ons nieuwe stuk. We zochten in onze geschiedenis en vertellen U het verhaal van zwoegen en pro fiteren in onze gewesten van in den beginne... tot nu. 1u I1, t SPEURNEUS i V J ’’Jongleurs, vroeger en nu”, ”Ik denk er over na en zing” en ”God schiep de vrouw”. Het is niet toevallig dat de ’’Herkuls” in een sirkustent gespeeld wordt. Al kort na de oprichting ontdekte de groep hoe moeilijk het is om de brede lagen van de bevolking te berei ken via theaters en kulturele centra. Het komt maar weinig voor dat de werkende mens zich daar thuis voelt. De markt, de kermis en het sirkus zijn wel plaatsen waarhet volk leeft. In de traditie van de ’’jongleurs”, de ’’marktspe lers” en rondtrekkende komedianten hebben wij onze stukken altijd al willen spelen en nu we een grote sirkustent (ons eigen theater) kon den kopen denken we met meer dan voorheen een goed kontakt te kunnen opbouwen. Daar om dus de sirkustent: als speelruimte voor ons zodat wij U kunnen bereiken en ontmoeten! hebben zij hun leiding overgegeven aan twee vna onze Kabouterleidsters, nl. Jos v.d. Loo en Miriam Willems. Zij zullen het zijn die de moeilijke maar dank bare taak gaan overnemen. De oude leidsters Melanie en Elly zullen het weekend nog leiden en voorlopig de groep nog wat blijven assiste ren. Vanwege hun voorlopig afscheid, werd er een heel gezellig programma in elkaar gezet, te- samen met de kabouters en de gidsen, de laatstgenoemde hadden een heel mooi lied ter afscheid gehouden. Elly Vinks en Melanie de Rouw, werkten sa men jaren lang in onze groep als leidsters, tot groot genoegen van allen, maar heel in het bij zonder voor de gidsen. Bij het afscheid werd hun beiden een mooi plaket aangeboden, dat ontworpen was door een bekende pottenbak ker uit Óisterwijk, waarin zij, hun dank in heb ben willen uitdrukken, een mooie fraaie foto van de gidsen zelf, was een herinnering van de gidsen zelf. Hartelijk dank Elly en Melanie voor de gezelli ge avonden, de weekends de kampen, en voor al de sportweekends, en wij hopen allen dat jullie nog eens vaak langs komen. Tï i Op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 oktober brengt de Internationale Nieuwe Scène onder auspiciën van de Stadsschouwburg Tilburg het toneelstuk ’’Herkuls” in een sirkustent op het Besterdplein in Tilburg. De plaatsverkoop voor alle drie de voorstellin gen start één week voor de eerste voorstelling aan de kassa van de Stadsschouwburg (013- 432220). Het kollektief ’’Internationale Nieuwe Scène” bestaat zeven jaar en heeft zich altijd sterk be trokken gevoeld bij het politieke en sociale ge beuren. De spelers vertellen over de maat schappelijke verhouding, over de situatie van de werkende mens in vroegere tijden. Het ver haal van mensen in permanent gevecht om te overleven. Al zeven jaar zijn ze nu onderweg met verhalen als ’’Mistero Buffo”, ’’Putsch”, ’’Ballade voor grote en kleine poppen”, Op de dagen 3, 4, 5, 10, 11 en 12 oktober orga niseert C.V. De Dorstvlegels hun jaarlijkse We hoefden niet ver te zoeken om een thema te vinden. We hebben gewoon rondgekeken in de stad waar de meeste van ons wonen: Antwer pen, de vroegere glorie, rijkdom en schoon heid en wat daar nog van overblijft. Antwer pen met de haven die een hele stad doet leven, is het hart dat klopt door de arbeid van haar havenarbeiders! Twee minuten, om dit artikeltje even te lezen? Leest U het dan tot het einde toe, want dit gaat ook U aan. Een dezer dagen zal bij U worden aangebeld. Wanneer U open hebt gedaan zal uw eerste ge dachte misschien zijn: ’’Alweer zo iemand?” Wees niet bang. Die iemand komt niet vragen: - of U een week van uw vakantie wilt opofferen omwille van een zieke of gehandicapte mede mens; - of U vluchtelingen ter plaatse wilt gaan hel pen; - of U ’’dienst” wilt doen bij evenementen, dat wil zeggen aanwezig en paraat te zijn om direkt te helpen wanneer er iets mocht gebeuren; - of U... nou ja, vult U zelf maar in, want er is nog zoveel op te noemen. Neen, dat komt men niet van U vragen, want... dat doen anderen voor U. Degene, die bij U aanbelt is misschien één van die ’’anderen”. Het kan ook een van de velen zijn, die deze weken méér willen doen dan al leen hetgeen van U wordt gevraagd. En dat zijn zij, die zich elk jaar opnieuw spontaan be schikbaar stellen om een flink handje mee te helpen: huismoeders, bejaarden, werkende en nog studerende jongeren, enz. komende uit la gen van de bevolking. Deze mensen komen U tussen 29 september en 12 oktober een bus voorhouden, een duidelijk herkenbare RODE KRUIS-bus, met het ver zoek aan U om door een financiële bijdrage die ’’anderen” in staat te stellen om te helpen waar dat nodig is. Moergestel heeft zich altijd van de goede zijde laten zien als het ging om samen te helpen. Mag het Rode Kruis ook dit jaar weer op uw royale hulp rekenen? Het is altijd beter om zelf te kunnen helpen dan door het Rode Kruis geholpen te moeten worden. Laat het Rode Kruis dus niet tever geefs een beroep op U doen en geeft met gulle hand als onze kollektanten bij U aanbellen. U kunt met uw bijdrage heel veel leed verzach ten. Helpt het Rode Kruis om steeds te kunnen blij ven helpen. barak- en vogelpikconcours ten bate van hun dansgarde. Dit zal plaatsvinden in café ”De Korenmaaier”. Over deze twee weekenden zijn er prachtige prijzen te verdienen, en verder zal er iedere avond een dagprijs uitgereikt worden voor de hoogste score van die dag. De aanvang is vrijdags en zaterdags om 20.00 uur en zon dags van 14.00 tot 24.00 uur. Wij hopen op uw medewerking. Ons grote succes het electronisch voetmeetapparaat zal ook voor U de juist passende schoenmaat aangeven! A f 4’4 Enige voorstellingen in Zuid-Nederland: i T I I ’J "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 1 OKTOBER 1980 16 PAGINA 7 1 BLOEMSIERKUNST '4, 7 voet HILVARENBEEK: Apollostraat 3 - Telefoon 04255 - 2651 ir ar ir -1 -0 -0 Korenstraat 34 - Telefoon 04243 - 1794 Rootven 9 - Moergestel - Tel. 04243 - 1879 De Amerikaanse politiehond "Trep” heeft een geweldig goede neus. Hi| heeft in enkele jaren tijds 63 miljoen dollar aan verborgen narcoti ca bijeengesnuffeld. Tijdens een demonstratie in een school, waar men 10 pakjes narcotica verborgen had, vond Trep er 11! s Cavia’s, konijnen, muizen, ham sters en nog vele andere soorten knaagdieren zijn allemaal leuke en vnj gemakkelijk te houden huisdieren. Vooral kinderen zijn er vaak erg blij mee en ze kunnen ook best zelfde ver zorging op zich nemen. Aan een knaagdier zit u niet zo "vast” als aan een hond of een kat. Ze kunnen mak kelijk enige tijd alleen gelaten worden, vragen niet zoveel verzorging en kun nen tijdens de vakantie met kooi en al naar buren of bekenden gebracht worden. Knaagdieren worden ook niet zo oud als honden of katten, dus u kunt iets gemakkelijker overzien wat u doet als u zo’n diertje in huis neemt. Ze zijn bovendien erg goedkoop, zo wel om te kopen als om te verzorgen. Toch moet u rekenen op kosten voor de dierenarts, voor voer, een hok of kooi en voor houtwol. Knaag dieren zijn leuk om mee te spelen, maar ze worden vrijwel nooit zindelijk en dat kan in huis problemen geven. Want het leukste is natuurlijk om het beestje zo nu en dan vrij in huis te laten rondlopen. Gelukkig is de ontlasting van deze dieren gemakkelijk met de stofzuiger op te ruimen. <^<1 fa, i4(C o c. - ffi SQcvvv. k s* Geef een huisdier nooit alleen mengestelde voeding met veel ver vlees. Vlees bevat veel te weinig kalk schillende stoffen enn is de beste en dat hebben alle dieren nodig voor garantie, dat uw huisdier alle nood het beendergestel en tanden en kie- zakelijke vitaminen en mineralen bin zen. Jonge dieren kunnen zelfs ster- nenknjgt. ven is gevolg van kalkgebrek door Katten willen nogal eens moeilijke een dieet bestaande uit uitsluitend eters zijn. Aan de ene kant houden ze vlees of vlees met brood etc. Oudere van variatie (dus met een hele week dieren die vroeger wel genoeg kalk hetzelfde voer), aan de andere kant gehad hebben, kunnen door optre- schakelen ze soms moeilijk over op dend kalkgebrek loszittende tanden iets geheel nieuws. Meng dan eerst en kiezen krijgen. wat van het nieuwe voedsel door het Kalk komt voor in o.a. stukken bot oude en geef pas de volgende dag het en beendermeel. Dat zit altijd door nieuwe menu. voedsel in blik. 4. Zorg dat er altijd in ruime mate 2. Overvoer een huisdier nooit, vers water ter beschikking van het De voornaamste reden waarom huis- huisdier staat. Met name in de zomer dieren te dik worden, is dat de verzor- maanden. Dieren moeten voldoende ger ze te yeel voedsel geeft en naar, kunnen drinken om de waterhuis verhouding te weinig beweging. houding van het lichaam op peil te Met name voor vissen is te veel voer houden. rampzalig: overvoerde vissen leven niet lang. Vissen kunnen met heel weinig toe, maar ze kunnen zelf geen maat houden. 3. Wanneer geen compleet voer geeft, maar zelf het voedsel voor uw dier samenstelt, is een gevarieerd menu altijd het beste. Geef dus nooit heel veel van het één en heel weinig van het ander. Een evenwichtig sa- 4—-»-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 7