F r r W. VUGS BEMA NAAIMACHINES met kortingen van f 100,- tot f 300,- GRATIS! Jeugd KPJ-nieuws zandstraat 1 tel. 04243-1385 moergestel Geslaagde Fokveedag te Moergestel 12 tot 16 jaar Sporthal De Vonder Kwaliteit een begrip! Voor een modern kapsel. Dames- en Herenkapsalon Schoonheidssalon Verkoop van alle merken NAAIMACHINES CEES OP 7 HOOG H.F.M. Marcelissen Grote keus gebruikte naaimachines vanaf f 50,- met 1 jaar garantie! al Autorijschool ffmnTrniiii nzr» 1 Warme gebakken vis en alle soorten verse vis! Een goed adres voor een lekkere haring! Vrijdag 12 en zaterdag 13 september 'N LEUKE AANBIEDING IN VERSE SNIJBLOEMEN Wij repareren alle merken naaimachines, zonder voorrijkosten, met 3 maanden garantie. Wij lessen in BMW 1e Aanvraag voor Uw examen gratis! De lesprijs is f 35,- inclusief theorie-materiaal en theorie-avonden. BLOEMSIERKUNST volendammer vishandel Piusstraat 124 - Tilburg - Telefoon 013-435565 Bezoek onze showroom of vraag een vrijblijvende demonstratie bij U aan huis Till 't I "MOERGESTEL NIEUWS" - WOENSDAG 10SEPTEMBER 1980 Vamor-, Rijks- en MRI-gedipl. i '.V. A RAADHUISSTRAAT 19, MOERGESTEL, TELEFOON 04243 - 1584 Gemullehoekenweg 11 Oisterwijk Telefoon 04242-2344 's-Maandags op de markt 's-Woensdags bij Groenteha! Crisje ld. H. van Lieshoud, Hilvarenbeek; le J.M. Ketelaars, Moergestel; 2a Gebr. Ketelaars, Moergestel; 2b Gebr. Wolfs, Moergestel. Groepen 4 stuks van een eigenaar: la. H. van Lieshoud, Hilvarenbeek; lb. L. Vermeer, Moergestel; 1c. J. van Hest, Moergestel; ld. M.F. Ketelaars; le Ant. van Hest, Moergestel. Groepen 5 stuks van een eigenaar: la. Ant. van Hest, Moergestel; lb. J. van Hest, Moergestel; lc. M.F. Ketelaars, Moergestel; ld. L. Kennes, Oisterwijk; le. L. Kennes, Oisterwijk. De dag werd besloten met een gezellig samen zijn van de inzenders in Den Bogaard waarop de prijsuitreiking plaats vond en een nabe schouwing van de fokdag werd gegeven door Ir. W. Blauwhof. Het gewicht van de tentoongesteld M.R.J. dik- billen was: stier 425 kg. en vaars 447 kg. levend gewicht. De prijs werd gewonnen door P. Op ’t Hoog, Heuvelstraat 12a, Moergestel, die op 8 kg. na het dichts bijzijnde gewicht had gera den. Prunusstraat 65 - Oisterwijk Telefoon 04242 - 4737 inze isen op- len. ;sen ;tel- t er NA2 I een arale :van chap traal :rge- toe- aan- fl n, is •Op ir de was, i het v J NATIONALE ZIEKENDAG ZONDAG 14 SEPTEMBER Ondanks de minder gunstige weersomstandig heden tijdens de fokveedag die zaterdag 30 au gustus op het terrein van de gebr. Ketelaars aan de Vinkenberg werd gehouden, kan men toch van een bijzonder goed geslaagde fokdag spreken die veel belangstelling trok. Het was voor het eerst dat hier een interlokale fokvee dag plaatsvond, want hij werd immers georga niseerd door de fokverenigingen Moergestel, Hilvarenbeek en Biest-Houtakker, die ons in ziens zeker voor herhaling vatbaar is. Er wer den een aantal goede tot zeer goede dieren aan gevoerd, en er was zeker een vooruitgang te zien ten aanzien van de fokveedag 1977, die toen echter alleen van Moergestel was. De prestatieklasse gaf een aantal goed bewaar de koeien te zien, met een best kopnummer, dat later kampioen oudere koeien werd. Na de opening door burgemeester Ter veer, werd vlot aan de rubrieken keuringen begon nen, die tot de pauze bij droog weer verliepen. Toen de laatste 2 rubrieken nog individueel ge keurd moesten worden, barstte er een hevige regenbui los, die het verdere verloop van del Atletiekdag Aanstaande zondag wordt de atletiekdag ge houden in Oisterwijk. Iedereen die zich hier voor heeft opgegeven wordt zondagmorgen om 9.00 uur bij café ’t centrum verwacht. We gaan van hieruit dan met de fiets naar Oister wijk. De kosten voor deze atletiekdag bedra gen 1,30 en voor de adspiranten 1,-. In Trefsentrum Moergestel zijn we al weer een heel tijdje bezig met het organiseren van aktivi- teiten voor de Moergestelse jeugd van 12 t/m 16 jaar. Deze aktiviteiten worden gehouden op de woensdag-avonden van 19.00 tot 22.00 uur. Wat doen wij dan precies? In het verleden organiseerden we o.a. al tafel- voetbaltournooien, disco-avonden, een muzie kinstrumentenavond, een playback-optreden, een damtoernooi, rad van avontuur, een filma vond, enz. Voor de nabije toekomst staan al gepland: 10 september tafeltennistournooi; 17 september disco-avond; 24 september een dropping. Degenen die mee willen doen, die nen zich in te schrijven op de daarvoor bestem de lijsten in het Trefsentrum. In de verdere toekomst staan op ons programma: barbeque- avond, dia-natuurserie en een ekskursie. Waarom doen wij dat eigenlijk? Omdat: - wij daarvoor binnen Moergestel de meest aangewezen instantie zijn; het Trefsentrum is immers op de eerste plaats een jongerensen- trum, dus ook voor de 12-16 jarigen. - volgens ons juist de jeugd van 12 tot 16 jaar vaak een ’’vergeten” groep is; er wordt te wei nig voor georganiseerd. - het juist voor deze jeugd zo belangrijk is om een ontmoetingsruimte te hebben waarin ze zelf iets kunnen ondernemen, er zelf invulling aan kunnen geven... Hopelijk hebben wij zo een beetje duidelijk kunnen maken hoe en waarom wij aktiviteiten organiseren voor de Moergestelse jeugd van 12 t/m 16 jaar. Hebt U eventueel nog vragen of suggesties, dan kunt U altijd bij ons terecht. Bovendien kan men lid worden van het Tref sentrum tegen een bedrag van 5,- per half jaar. Dit geeft reduktie op diverse aktiviteiten. Werkgroep aktiviteiten, Stichting Trefsentrum, Kerkstraat 15, Moergestel fokveedag in een versneld tempo deed verlo pen. De groepen van bedrijfscollecties keurin gen als zowel de kampioenskeuringen, bleven ondanks het slechte weer veel belangstelling trekken. Bij de oudere koeien werden de kampioen en reserve kampioen 1977 van de fokveedag Moergestel, wederom de kampioenen van deze eerste gecombineerde fokveedag. De senioren kampioen werd dus de machtige imposante koe Maarten, van Ant. van Hest, met naast haar de reserve kampioen, de mooi typische koe Helma, met een prima uier, van M.F. Ke telaars, beide uit Moergestel. Kampioen junioren werd Betsie 28 van A.Th. Mulders, Moergestel en reserve junioren kam pioen werd Marie-José van H. van Lieshoud te Hilvarenbeek. Kampioen beste uier junioren werd Coba, van H. van Lieshoud, Hilvaren beek, met als reserve kampioen Gerdina van Fr. Verhoeven, Moergestel. Bij de senioren werd kampioen beste uier, Truus 25 van J. van Hest, Moergestel met als reserve kampioen beste uier, Ria 4, van H. van Lieshoud, Hilvarenbeek. De uitslag van de bedrijfsgroepen keuring was: Groep 3 stuks van een eigenaar: la. Fr. Ver hoeven, Moergestel; lb. Ant. van Hest, Moer gestel; lc. Gebr. Horrevorts, Hilvarenbeek; Op 15 september aanstaande wordt door alle verenigingen definitief gestart met de verschil lende activiteiten in sporthal De Vonder. Er zijn echter nog enkele uren overdag en 's avonds vrij. Zij die interesse hebben kunnen zich in verbinding stellen met de heer Berrie Raaijmakers van de afdeling Sociale Zaken en Welzijn van het gemeentehuis. j 1 ■•/•lil n»’.p^.re kü garen van 200 meter tken >aro- ver- n de iken i be- PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 3