ITlH I LA fl 9 9 De gaande en de komende man 9 •d I I I I BURO '76 Buurtbus van start Katechese Verbetering Centrale Antenne-installatie Huiswerkgroep Brandweer op z’n zondags Ziekendag 18 september Zwem-tip Buurtbus Attentie a.u.b. u| 'Ntl rt Hi if-i if’fi I 1|| NA 8 Jodocus Frequentie Zender J.S. 90.5 W.D.R. 3 S.R.O.B. En hèdde gin reje, dan zök toch mar gaon: Unne guide, dé is toch gin duurte! En ge trèft in de buurtbus allicht iemend aon meej wie ge gezellig kunt buurte! Moete Haaghorst op aon, of somwèle naor Biest? Of hèdde un bodschap in Beek? Zéde bang om te gaon omdèt régent of vriest? Dur lopt vorst un bus dut de week! Wilde koffie gaon leute un èndje van huis, want de buurt hèddal himmel gehad? Of wilde gaon visse opt kenaol bè de sluis? waorom dan de bus nie gevat! Op 6 september 1980 reed de eerst buurtbus van Moergestel naar HUvarenbeek Radio programma N.O.S. 1 N.O.S. 2/4 N.O.S. 2/4 N.O.S. 3 B.R.T. 1 B.R.T. 2 B.R.T. 3 W.D.R. 2 97.9 99.6 100.6 Tot aan de herfstvakantie wordt op de basis scholen in de katechese het project ’’stenen” behandeld. worden. Hier kunt U dan overdag nog enige hinder van ondervinden. Moergestel, 8 september 1980 Gemeentesecretaris Moergestel De onderbouw (klas 1 en 2) houdt zich bezig met het boek: de jongen en de vis en gaat over vriendschap en zorg om het geluk van de an der. Op de kleuterscholen tenslotte het project: Zonder naam besta je niet. Ook dit jaar zal de huiswerkgroep weer draai en in ’t Trefsentrum. Vanaf 6 september ko men we elke zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur bij elkaar om jongelui te helpen met studiepro blemen. Dus iedereen met studieproblemen is zeer welkom. Wees niet bang om te komen, het is alleen in je eigen voordeel. We vragen geen vergoeding hiervoor. Kom dus a.s. zaterdag maar gerust eens kijken en we helpen je wel verder. Tot dan, Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 5e Jaargang - nr. 157 ...i'l in Mhz 93.1 95.6 93.9 95.0 v, d Oisterwijkseweg 43 - MOERGESTEL - Tel. 04243 - 2268 r Voor drukwerk houden wij ons steeds aanbevolen, doch, door diverse omstandigheden gedwongen, verzoeken wij U beleefd bij voorkeur 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur bij ons aan huis te komen of te telefoneren. Schikt deze tijd U echter niet, maakt U dan even telefonisch een afspraak? Bovenstaande geldt ook voor informatie over advertenties bestemd voor "Moergestel-Nieuws". T* Zoals vorige week in ons blad door de gemeen telijke voorlichting bekendgemaakt krijgt Moergestel per 1 oktober a.s. een nieuwe ge- meentebode. De heer Ad Nouwens is per die datum benoemd als opvolger van de heer Cees Freyse, hoewel laatstgenoemde nog tot 31 ok tober als zodanig zijn funktie blijft vervullen. moergestel- Vorige week vrijdag werden tijdens ’n speciale bijeenkomst in de Burgerzaal van het gemeen tehuis de uitgaans-uniformen van onze brand weer officieel in gebruik genomen. Het woord uitgaans-uniformen moeten we echter niet al te letterlijk nemen, het wordt veelal namelijk niet als zodanig gebruikt. Bij vele gebeurtenissen is zo’n uniform echter geen overbodige luxe want het dient b.v. als herkenningsteken wanneer de brandweermannen ’’wacht-lopen” in o.a. de horeca-bedrijven. Bij vele openbare avonden en gelegenheden moet de brandweer verplicht zijn rondjes draaien dus werd het tijd daarbij over gepaste kleding te kunnen beschikken. Moergestel was een van de weinige Midden- Brabantse gemeentes waar men deze unifor men nog niet bezat, maar nu zijn we dus weer Vanaf woensdag, 10 september 1980, zullen er geen buitenlandse zenders op de radio te ont vangen zijn. Dan zal namelijk begonnen wor den met het plaatsen van de zogenaamde FM- selectoren, die de ontvangst zullen moeten ver beteren. Tijdens de werkzaamheden, die onge veer anderhalve week in beslag gaan nemen, zal getracht worden alle nationale zenders in de lucht te houden. Vrijdag, 19 september 1980, zult U dan uw tuner op de volgende frequen ties af moeten stellen. Deze uitgangsfrequen- ties komen niet overeen met de zenderfrequen- ties zoals deze in uw gids of dagblad vermeld staan, doch worden door de centrale antenne- installatie omgezet in nieuwe. Op donderdag 18 september houdt de werk groep voor zieken weer haar jaarlijkse zieken dag en wel in het klooster St. Stanislaus. Een dag speciaal voor alle zieken en gehandi capten uit onze parochie. Met een eucharistie viering en ’s middags fijne ontspanning. Een dag om elkaar eens te onmoeten, wat te be moedigen of alleen maar gezellig bij te praten. Wie belangstelling heeft om deel te nemen kan zich opgeven op de pastorie of bij mevrouw P. Vissers-van Elderen, Rootven 16, tel. 1513. Voor vervoer wordt gezorgd. Reden van deze overbrugging is de z.g. ’’inwerk-periode” voor de heer Nouwens. Ad, die 43 jaar is en vader van 2 kinderen, poseert hier samen met Cees Freyse, over wiens afsc heid we na 31 oktober zeker wel een artikel zul len plaatsen. Vrijdag tijdens schooluren Recreatief Zwem men in het overdekte zwembad in het Sport centrum ”De Leije” te Oisterwijk. Een bijzon der gunstige tijd voor moeders die wel eens zonder kinderen willen gaan zwemmen. Wl tL| f tff ’1 'P ’Hl Zaterdag 6 september was vooral voor de klei ne woonkernen Baarschot, Haghorst en Biest- Houtakker een dag van historische betekenis, maar ook Moergestel kan er van meegenieten, ’s Morgens rond elf uur overhandigde de heer de Geus van Provinciale Staten de sleutel van de gloednieuwe streekbus aan mevrouw Hen driks, een van de vrijwillige chauffeurs, die de eerste rit met de nieuwe bus zou maken: van Haghorst naar Moergestel. Door deze nieuwe voorziening - een regelmatige busdienst tussen Moergestel en Hilvarenbeek - krijgen de kleine kernen eindelijk een verbinding met de nabij gelegen grotere gemeenten, maar ook een di recte aansluiting op de streekbussen van de B.B.A., waardoor de communicatie met de buitenwereld nu ook wat regelmatiger en vlot- ter kan verlopen. Al met al voldoende redenen om de start van de eerste bus met enige feestelijkheid te bege leiden. Om tien uur was een groot gezelschap bijeen in de zaal van café den Horst, waar de onstaansgeschiedenis van de nieuwe buurtbus - de 15e in Noord-Brabant - veelzijdig werd be licht. Achtereenvolgens spraken de heer Aarden, voorzitter van het buurtbuscomitee, de heer de Geus namens de Provincie, de heer Reinders, burgemeester van Diesen, namens de betrok ken gemeentes, de heer Vermeulen namens de B.B.A. en de heer Weijten namens de kleine kernen. Alle sprekers staken hun vreugde over de totstandkoming van deze voorziening niet on der stoelen of banken. Er was heel wat werk en moeite aan voorafgegaan, maar die was nu ook ruimschoots beloond. Een woord van waardering werd ook uitgesproken aan het adres van de vrijwillige chauffeurs, waarvan Moergestel er ook een flink aantal heeft gele verd. Na dit officiële gedeelte bracht de fanfare en het majorettenkorps van Haghorst een auba de, werden er door de kinderen ballonnen op gelaten en reed de bus, voorafgegaan door mu ziek, richting Moergestel. Ook daar werden ballonnen opgelaten. En zo legde de nieuwe bus triomfantelijk zijn eerste rit af en werd overal blij begroet. Uit de ervaringen met reeds eerder gestarte buurt-bussen mag men de verwachting uitspre ken dat zij ook hier in een behoefte zal voor zien. Het kleine 8-persoons busje zal weldra een vertrouwd beeld zijn in het landelijk bui tengebied. Sinds mensenheugenis is het voorwerp steen gezien en gebruikt als een symbool van verbon denheid met de godheid. De duurzaamheid van de steen gaf aan de steen een soort eeuwig heidswaarde: het lichaam van de mens verging, maar zijn beeld werd in steen vereeuwigd en men kapte er zijn naam in opdat ook die naam met het beeld zou voortleven. B.v. grafstenen. Het is boeiend om te zien hoe de mensen zich in de eeuwen door in stenen uitgedrukt heb ben. Wat komt er nu in het project aan bod? Het verhaal van het huis op het zand en op de rots, je hebt een fundament nodig om te bou wen. Petrus, wiens naam rots betekent, een man waar je op kunt bouwen. De 10 geboden van Mozes, die in stenen gegrifd zijn, of in ons hart. De vredesweek (21-28 september) komt in dit verband natuurlijk aan bod met het verhaal van David en Goliath, het kleine overwint al tijd. De steniging van Stefanus, de eerste mar telaar. En tenslotte over grafstenen en begrafe nis. Gr. j G.J -k, 1 I Lopik in stereo Lopik in stereo Lopik in stereo Lopik in stereo Schoten in stereo Genk in stereo Genk in stereo Langenberg in mono Langenberg in mono Mierlo in mono N.O.S. 4 overdag van 7.00 tot 17.00 91.5 96.4 uur N.O.S. 2 ’s avonds van 17.00 tot 24.00 uur. N.B. Tevens zal door de installateur de jaarlijkse onderhoudsbeurt meegenomen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1