V Bl lUr ■IA^^TKRH«b. lil^^ Modehuis Poirters-van de Wouw heropend Janus en Tonia van Oirschot maakten ook de 50 jaar vol! GROTE ANTIEK? EN VLOOIENMARKT i I BURO '76 Bel even 1383 en we komen nog langs!! Attentie a.u.b. Zondag 7 september a.s. van 10.00 - 17.00 uur op het St. Jansplein. E- güfc --Mi.. (8 t; 'I Trouwens... Bent U door het slechte weer van zaterdag niet in de gelegenheid geweest Uw "vlooien" klaar te zetten, dan is 't daarvoor nu de hoogste tijd!! Met nóg ’n gouden bruiloft voor de boeg in november, heeft Moergestel nu al het vijfde gouden paar van 1980. Op het adres Korenstraat 27 woont het echtpaar Janus van Oirschot en Tonia van ler- sel. Op donderdag 11 september vieren zij op grootse wijze hun 50-jarige echtverbinte nis. De eerste dronk op dit heuglijke feit hebben we al uitgebracht toen we gingen pra ten over hun 50 jaar. Kom kijken, kiezen, kopen, en.... steun onze Harmonie!! zegt Gerard, moeten wat rond kunnen neuzen zonder het gevoel op hun vingers gekeken te worden. De wat oudere groep stelt het juist graag op prijs om bij hun keuze geadviseerd te worden. Beide groepen kunnen nu volledig aan hun trekken komen. De ruimtelijke uitbreiding van het modehuis is mogelijk geworden door de verplaatsing van het vroegere woongedeelte naar de eerste verdieping en door uitbouw aan de achterzijde. Maar ook de etalageruimte aan het plein is helemaal aangepast aan de eisen We heffen het glas bijna eerbiedig voor zo’n eerbiedwaardige traditie, en kijkend naar de modieuze artikelen om ons heen mompelen we binnensmonds het woord van de oude Seneca (die nog in een spierwitte toga rondliep): Tem- Vol lof is Gerard over het aannemersbedrijf Gebrs. Janssen, dat het ontwerp van architekt Wolfs perfekt en precies in de geplande tijd heeft uitgevoerd. Ook de uitvoering van het winkelinterieur in zachte tinten verdient alle lof. Mevr. Poirters sr. staat wat bescheiden, maar wel glunderend, achteraf. Of ze de oude ver trouwde winkel niet zal missen? De zaak is nu in jonge handen, zegt ze, en die moeten het op hun manier aanpakken. Van haar komen we ook te weten dat de zaak al op een heel oude traditie kan wijzen van bijna 150 jaar. Heel vroeger stond het winkeltje op het tegenwoor dige kerkplein, tegenover het huis van Martina Rijnen. In 1941 werd de zaak op zijn huidige plaats gebouwd, en dit is nu weer de vijfde ver bouwing. fiets van Oisterwijk. Tonia zat met haar vrien din Cor Mulders wat te prullen met breiwerk en men had ’n stuk draad over de weg gespan nen. Janus reed daar met z’n fiets natuurlijk in en zodoende had ze hem ’’gevangen”. Ze hadden twee jaar verkering en gaven op 11 september 1930, ’s morgens om 8 uur het ja woord ten overstaan van Pastoor Janssen. Ze gingen wonen op het adres Kerkpad 24 (een van de twee huizen tegenover ”De Veerkes”). Ze woonden er tot 1938 voor ’n bedrag van 1,75 per week. Hierna verhuisden ze naar de Tilburgseweg (tegenwoordig nieuwbouw Rini v.d. Wouw) om vervolgens in 1948 terecht te komen op hun huidige adres Korenstraat 27. In totaal bracht Tonia 13 kinderen ter wereld waarvan er nog 10 in leven zijn. Hun hobbies zijn voor wat Tonia betreft erg beperkt. Na haar ernstige ziekte in het begin van dit jaar is ze weer goed opgeknapt, alleen haar levenspatroon heeft ze noodgedwongen wat moeten wijzigen. Ze doet nu samen met haar man het huishouden en ze wandelen graag ’n eindje. Janus is nog aktief als voorzitter van het NKV en als sekretaris van de Bejaardenbond. Hij is ook ’n liefhebber van tuinieren en teelt alle groenten nog zelf. Reizen hebben ze ook gedaan, o.a. in Neder land en 1968 was het Lourdes. De grootste in druk echter bij beiden heeft de reis naar Australië gemaakt in 1974, toen ze voor een periode van bijna vier maanden te gast zijn ge weest bij hun twee zonen Jan en Ger, die resp. 26 en 12 jaar geleden naar dat land emigreer den. We twijfelen er niet aan of donderdag 11 sep tember wordt een grandioos gouden feest. Sa men met hun 10 kinderen en 17 kleinkinderen begint de feestdag voor hen om 15.00 uur met een H. Mis in onze parochiekerk. Om 19.00 uur begint de receptie in ”Den Boogaard” waar ongetwijfeld vele bekenden acte de pre sence zullen geven. Moergestel-nieuws feliciteert U beiden in elk geval alvast van harte en we hopen dat we U nog vele jaren in goede gezondheid tot onze le zerskring mogen rekenen. Janus van Oirschot werd geboren op 3 juli 1909 te Hilvarenbeek. Hij was vijf jaar toen hij met z’n ouders, broers en zussen verhuisde naar Moergestel aan de Kerkpad. Janus’ vader trad toen namelijk in dienst als koetsier bij v.d. Biggelaar (destijds gehuisvest in het pand waar nu Jan Bertens zit). Jan ging in Moergestel dus naar de kak’’-school bij de zusters en naar de grote school. Hij kreeg zelfs nog enige tijd ’’voortge zet” onderwijs van hoofdonderwijzer Nagel. Met z’n dertien jaar was het echter gedaan met de studie, want er moest gewerkt worden. Hij kwam terecht bij van Gils Schoenfabrieken en kon er aan de slag voor 2 cent per uur! ’n Vast honk werd het echter helemaal niet, want hij bleef er slechts tien maanden. Hij ging naar de Cevabo (tegenwoordige Duifjes) en bleef er tot 1938. Vervolgens trok hij naar Oisterwijk, welk fabriek waar hij werkzaam was, in 1941 sloot vanwege de oorlog. Na de oorlog ging hij terug naar Oisterwijk voor ’n periode van weer tien maanden, daarna werd het de Distributie- dienst in Boxtel. Het was 1946 toen hij zijn broer Cees ging helpen in de autobekleding, hij ging vandaar wéér naar Oisterwijk om tenslot te in 1947 te belanden op de plaats waar hij be gon: van Gils Schoenfabrieken. Hier bleef hij tot aan zijn pensioen op 1 juli 1974. Tonia van lersel werd geboren op 8 juni 1911 in de Kerkstraat te Moergestel op de plaats waar nu de showroom gevestigd is van Jan van Velthoven. Na haar lagere school-tijd ging zij naar de schoenstikkerij van van Bommel, ook in de Kerkstraat (het huidige Trefcentrum). Ze werkte ook nog een tijdje in Oisterwijk voor dat ze in 1929 als dienstbode terecht kwam bij Mevr. Muskens (de vroegere vroedvrouw die onlangs is overleden). Het gezin van lersel was ondertussen verhuisd naar de Oisterwijkseweg (waar nu nog haar broer Geert woont). Op onze vraag hoe Tonia en Janus elkaar had den leren kennen werd eerst eens gelachen, dat was ’n verhaal apart. In 1928 had Janus verkering in Schayk, maar hij vond op den duur toch dat hij er teveel voorbijreed. Op zekere dag kwam hij met de Donderdag 28 augustus werd het vernieuwde modehuis Poirters-van de Wouw feestelijk her opend. Wie de oude vertrouwde sfeer van het knusse overvolle winkeltje gewend is staat wel even met zijn ogen te knipperen! Een zee van ruimte en een zee van licht die het rijke assorti ment pas goed tot zijn recht laat komen. De jonge zaakvoerder, Gerard Poirters en zijn charmante vrouw, kunnen de gasten dan ook met gepaste trots ontvangen. Hier werd wat groots verricht! De vier hoofdgroepen: dames-, heren-, kinder- en kleutermode heb ben hun eigen ruimte gekregen in de maar liefst 160 m2 grote toonzaal. Vooral jongere mensen, van de tijd en een lust voor het oog. Gerard Poirters heeft het etaleren blijkbaar in zijn vin gers! den veranderen; en wij veranderen met de tijd' J.S 1ilHHTfi J II M.O. l\ t 15 1 t? Voor drukwerk houden wij ons steeds aanbevolen, doch, door diverse omstandigheden gedwongen, verzoeken wij U beleefd bij voorkeur 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur bij ons aan huis te komen of te telefoneren. Schikt deze tijd U echter niet, maakt U dan even telefonisch een afspraak? Bovenstaande geldt ook voor informatie over advertenties bestemd voor "Moergestel-Nieuws". Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 5e Jaargang - Nr. 156 Oisterwijkseweg 43 - MOERGESTEL - Tel. 04243 - 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1