BOUWPLANNEN? moergestel: n Jan van Velthoven 59,- nieuws Naar een nieuwe school met een nieuwe fiets De najaarscollectie.... I Buro '76 ie Barbara De Schotse ruiten rok Autorijschool OERLEMANS en is voorlopig gevestigd Rootven 25a. Het zit er weer op!!!! I World Press Photo tentoonstelling vier weken in Zundert (N.Br.) dl H i ^3 Gazelle - Batavus - Bianchi 4 Telefoon 04117 - 1283 2396, b.g.g. 1231 Grootse keuze in de beste merken Jan, Corry, Joke, Rinus. RIJKSGEDIPLOMEERD Komt U gerust vrijblijvend kijken! Er wordt gelest in 'n Opel Kadett. Opgave van leerlingen is vanaf nu al mogelijk op het adres Rootven 25a, ofwel telefonisch 04243-2132, b.g.g. 1657 (wel na 18.00 uur). De eerste prijs werd in april uitgereikt door mi nister van buitenlandse zaken, Van der Klauw, in het Tropenmuseum in Amsterdam. De prijs van de Verenigde Naties werd gewon nen door Leonid Evseevich lakutin uit Mos kou, met een serie foto’s met de titel ’het Viet- De World Press Photo tentoonstelling is een initiatief van de Stichting World Press Photo Holland, die dit jaar voor de 24-ste maal de verkiezing van de persfoto van het jaar organi seert. In totaal zonden 905 fotografen uit 54 landen tesamen 4.888 foto’s in, waarvan 939 in kleur. Door een deskundige jury, bestaande uit verte genwoordigers uit de internationale foto- en perswereld, werd uit deze massale inzending de persfoto van het jaar gekozen. Als winnaar over 1979 kwam uit het strijdperk de amerikaan David Alan Burnett, die met zijn foto ’Vluchtende Cambodjaanse vrouw met baby’ de eerste prijs behaalde. De winnende foto toont een gevluchte vrouw in het kamp Sa Keo in Cambodja wachtend op het uitdelen van voedsel, met een doodziek kind tegen zich aan gedrukt. Per 1 september start Wil Oerlemans een autorijschool te Moergestel onder de naam: In de periode van 9 augustus tot 5 september is de tentoonstelling te bezoeken in het Gemeen schapshuis De Schroef aan de Molenstraat, tij dens de corso-dagen staat de tentoonstelling in de gemeentelijke Sporthal aan de Eikenlaan, temidden van een jaarmarkt die daar in het ka der van het bloemencorso plaatsvindt. De openingstijden zijn tijdens de weekend van 11.00 uur tot 21.00 uur (ook op corsomaandag 8 september). In de week is de tentoonstelling enkel open van 11 tot en met 15 augustus en van 25 tot en met 29 augustus. De openingstij den zijn dan van 14.00 uur tot 18.00 uur. Tijdens de expositie is het fotoboek 1979 van de Stichting World Press Photo Holland ver krijgbaar. In de tentoonstelling zijn de winnende foto’s opgenomen uit de verschillende categoriën die samen het gehele terrein van de professionele pers-fotografie omvatten. In totaal bevat de tentoonstelling ruim 300 stuks groot formaat foto’s, waarvan een groot gedeelte in kleur. De makers van de bekroonde foto’s worden onderscheiden met het ’Gouden Oog’, een tro fee die langzamerhand een bekendheid geniet als de ’Oscar’ van de pers fotografie. De tentoonstelling reist de gehele wereld af. Naast de plaatsen in Nederland is de ten toonstelling te zien in Amerika (gebouw van de Verenigde Naties), Duitsland, Japan, India, Zweden en Australië. namese land’. Hij kreeg zijn prijs in mei in het gebouw van de Verenigde Naties in New-York, waar de tentoonstelling ook te zien was. De Nederlander Floris Bergkamp won de Oskar Barnack-prijs met een serie foto’s met de titel ’Leden van Greenpeace proberen met dumpen van nucleair afval te stoppen’. Neem dan vrijblijvend kontakt op met de heer J. Larmit BOUWONDERNEMING GEBR. SNELLEN B.V. IN HAAREN Nieuw! Exclusieve blouses van Couturier Max Heymans prachtige dessins - vanaf De jurkjes zijn van Linda Lu, Suku San, My Lady etc. Oisterwijkseweg 43 Moergestel Tel. 04243 - 2268 Rootven 9 - Moergestel - Tel. 04243 - 1879 Op exclusieve basis de Franse jurkjes! De nieuwe najaarstrentü (wist U al; gedragen met r «n twinset en maillot!!) vanafT Q5I," Tevens ruiten pantalons, ruiten shawls enz. In de periode van 9 augustus tot en met 8 sep tember bestaat in het Brabantse Zundert, tus sen Breda en Antwerpen, aan de Nederlands- Belgische grens, de gelegenheid een bezoek te brengen aan de World Press Photo ten toonstelling 1980. Zundert is daarmee één van de negen plaatsen in Nederland waar de tentoonstelling te bezich tigen is. Eerder stond de tentoonstelling in Amsterdam, Rotterdam, Deurne, Hoens- broek, Emmeloord, Veenendaal, Roden en Zwolle. De tentoonstelling in Zundert is tijdens het weekend van 9 en 10 augustus te zien in het ka der van de kulturele manifestatie ’’Autour de Vincent” en op zondag 7, en maandag 8 sep tember in het kader van het jaarlijkse wereld beroemde bloemencorso in de brabantse grensplaats. Steeds vooraan met Moergestels nieuws!! Ook in drukwerk zijn wij haantje-de-voorstel Hij zit er weer op, de Jeugd vakantieweek. Iedereen is weer vol goede moed begonnen aan het nieuwe werk- of schooljaar. We mogen wel stellen, dat het allemaal weer buiten verwachting goed verlopen is en er zijn weer een heleboel dingen, waar wij als organi- satiecomitee erg dankbaar voor waren. We willen een aantal zaken de revue laten pas seren. Wij danken: - 54 jongeren, die met veel vuur, energie en volharding optrokken met 280 kinderen. - Joke, Thea en Cristien, die ons hielpen met honderd en één karweitjes. - Drumfanfare Moergestel voor het beschik baar stellen van ons onderkomen, en assisten tie bij de optocht. - Het hoofd van de Boszichtschool, voor het beschikbaar stellen van speelplaats en school, en assistentie bij de volksspelen. - Gemeente Moergestel voor het beschikbaar stellen van financiën en marktkramen. - Vrijwillige Brandweer van Moergestel voor assistentie bij het kampvuur. - Distributiecentrum van Albert Heyn, Til burg voor het gratis beschikbaar stellen en af leveren van de nodige pallets voor het bouwen. I fl I ff Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 Moergestel - Telefoon 04243 - 1284 DINSDAGS DE GEHELE DAG GESLOTEN! - Verbunt, wijnkopers, voor het gratis be schikbaar stellen en afleveren van een heleboel karton. - Seda meubelen voor de spijkers. - De heer Verbakel voor zijn verf. - De heer van Bommel voor zijn knutselmate rialen. - De heer Denissen A en O, voor levensmidde len. - De heer Willems, bloemisterij, voor de bloe men voor de leiding, aan het slot van de week. - De heer Boogaers voor de geleverde appels. - EHBO Moergestel voor beschikbaar gesteld verbandmateriaal. - Trefcentrum voor een schitterend geslaagde ’Vossenjacht’. - Buurtvereniging Gezwiene Waai voor een be schikbaar gestelde fietstocht. - Mevrouw van Esch voor alle lekkere dingen die zij voor ons en de kinderen bestelde.... - De heer Klomp van den Boogaard voor ons onderkomen op vrijdagmorgen. - iedereen, die niet op dit lijstje voorkomt, maar zich toch op de een of andere manier ver dienstelijk maakte BedanktBedanktBedanktmogen wij volgend jaar weer op U rekenen???? Organisatiecomitee Jeugdvakantieweek Moer gestel: -A'l. A MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1980 PAGINA 5 I s - - .7* V ■***-.«. 41

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 5