Vlooienmarkt!!! BURO 76 Vrijdag Openluchtmis bij Maria kapel Attentie a.u.b. 15 19 5 9 5 5 5 18 18 !9 9 9 9 9 9 8 Helpt U ook mee? Gilde St. Catharina Audacia’s kontaktdag op zaterdag 16 augustus Brigadieren Een Koningin waardig Het is weer bijna Alle brigadiers ontvangen een dezer dagen het opgevallen UW HARMONIE IS ER BLIJ MEE!! Op zondag 7 september is het zover! Bel 1383 als U wat kwijt wilt en het wordt bij U aan huis opgehaald! Boeken, fietsen, radio's, glaswerk enz. enz., gooi het niet weg, maar laat het ons even weten als U wat opruimt. De dames van alle senior-leden worden om vier uur in de kantine verwacht, om d.m.v. loting groepen van vier dames te vormen voor het verdere vermaak van deze middag. Om acht uur is er dan een koffietafel voor alle deelnemers en de rustende leden, waarna de avond besloten zal worden met een ’’drankje” en een ’’plaatje”. In verband met de organisatie stellen wij het bizonder op prijs vooraf het aantal deelnemers en deelneemsters te weten om het geheel goed voor te kunnen bereiden. Ieder senior-lid heeft daarom een brief ontvan gen met een uiteenzeting over deze dag. Aan deze brief zit een invulstrook waarop U Uw deelname kenbaar kunt maken. De heren worden verzocht om half twee aan wezig te zijn in het clubhuis voor de trekking voor het samenstellen van de elftallen. De wedstrijden beginnen om 14.15 uur en worden allemaal op het hoofdterrein verspeeld, vol gens het volgende schema: 14.15 uur tweede elftal tegen derde elftal 15.15 uur vierde elftal tegen vijfde elftal 16.15 uur tweede elftal tegen vierde elftal 17.15 uur derde elftal tegen vijfde elftal 18.15 uur vijfde elftal tegen tweede elftal 19.00 uur derde elftal tegen vierde elftal Zoals reeds op de algemene ledenvergadering is besproken, organiseert de clubhuis-commissie een kontakt-dag op het Audacia-sportpark voor alle senior-leden, zowel actieve, rustende als bestuursleden in samenwerking met de aan voerders van de diverse elftallen. - Op zaterdag 30 augustus gaan we met deze 3 voornoemde Gildes verder strijden en wel bij Gilde St. Joris te Moergestel bij ”’t Draai- boompje”. Aanvang om 18.00 uur. Onze oproep via de scholen en Moergestel- Nieuws heeft gelukkig voldoende nieuwe aan meldingen opgeleverd, zodat het mogelijk is na de vacantie ook het brigadieren op de over steekplaats bij het gemeentehuis voort te zet ten. Op zaterdag 9 augustus hebben de schutters weer goede resultaten geboekt bij de onderlin ge schietwedstrijd te Oostelbeers. Samen met de bevriende Gildes St. Joris, Oostelbeers en St. Joris, Moergestel werd er deelgenomen door 43 schutters waarvan na fel afkampen de beste 10 geplaatste gildebroeders hier vermeld worden: 1. Jan Vennix, St. Joris O.Beers; 2. Jan Bruurs, St. Cath. Moergestel; 3. Adrie Op’t Hoog, St. Cath. M.Gestel; 4. Siem van Veen, St. Joris O.Beers; 5. Frans Becx, St. Cath. M.Gestel; 6. Piet v.d. Loo, St.Joris O.Beers; 7. Jos Op ’t Hoog, St.Cath. M.Gestel; 8. Gust Creusen, St. Cath. M.Gestel; 9. Sjef Op ’t - Zondag 17 augustus vrijwillige schietwedstrij den voor liefhebbers te Casteren om vleesprij- zen. Schietterrein Dorpstraat 6. Inschrijven tussen 12.00 en 15.00 uur. Kort voor de zomervacantie heeft de Werk groep Verkeersveiligheid Kinderen Moergestel een noodkreet geuit aan de Moergestelse be volking. Door een tekort aan volwassen-ver- keersbrigadiers dreigde het gevaar dat er na de zomervacantie geen brigadiers meer op de oversteek bij het gemeentehuis aanwezig zou den zijn. De kinderen zouden dan deze gevaar lijke oversteek moeten maken zonder begelei ding van brigadiers. - Op zondag 24 augustus gaan we met z’n allen naar het ’’Landjuweel” te Oirschot alweer meer dan 100 gilden zullen deelnemen. Wij verzoeken iedereen, welke deel wil nemen aan dit evenement, de invulstrook zo spoedig mogelijk ingevuld in te leveren bij een van de bestuursleden of commissieleden. Wij rekenen op Uw aller medewerking. Bestuur en Clubhuiscommissie S.V. Audacia Moergestel De werkgroep was van mening dat dit, gezien de gevaarlijke verkeerssituatie daar ter plaatse, onverantwoord zou zijn. De werkgroep deed daarom ook een beroep op de Moergestelse be volking om mee te werken aan een oplossing. Hoog, St. Joris M.Gestel; 10. Wil Deenen, St.Joris O.Beers. Bij deze zeggen wij dank aan degenen die zich, ten behoeve van de veiligheid van onze school jeugd, als brigadier hebben aangemeld, tevens zeggen wij dank aan degenen die de werkgroep behulpzaam zijn geweest om nieuwe brigadiers voor dit werk te interesseren. Afgelopen zaterdag werd het prijsschieten be horende bij het Koningschieten (maar vanwege de vacantie uitgesteld) nabij het Gildehuis van Gilde St. Sebastiaan en Barbara onder grote belangstelling verschoten. Als Koningin van die dag kon mevrouw Mary Horsten-Trompenaars echtgenote van Koning Kees Horsten zich na afloop laten huldigen. èén dag per maand in te zetten voor de veilig heid van de jeugd, maar zich niet als brigadier hebben aangemeld omdat zij dachten dat er voldoende brigadiers zijn. Onze noodkreet om nieuwe brigadiers heeft vele personen er toe ge bracht zich als brigadier aan te melden. Deze keer is het weer gelukt het brigadieren in ons dorp veilig te stellen, maar wij zijn er nog niet. Heel begrijpelijk moeten er soms briga diers hun medewerking beëindigen vanwege ziekte, ouderdom, werk, huiselijke omstandig heden of andere reden. Op zo’n moment moet de werkgroep direct iemand anders hebben om de open gevallen plaats in het rooster weer op te vullen. Wij willen daarom gaarne van deze gelegen heid gebruik maken om dorpsgenoten, die nog niet brigadieren en zich hiervoor wel één dag per maand kunnen vrijmaken, op te roepen als reservebrigadier aan te melden. Op het moment dat wij dringend een nieuwe brigadier nodig hebben, kunnen wij in dat ge val kontakt opnemen met leden op de reserve lijst en samen te bezien of betrokkene ook één dag per maand voor zijn/haar rekening kan gaan nemen. Mag dit artikel in Moergestel-Nieuws er toe dienen om de nieuwe brigadiers te danken voor hun aanmelding, om de ouders van school gaande jeugd gerust te stellen dat de oversteek bij het gemeentehuis ’beveiligd’ blijft en om vele anderen er toe te bewegen zich als reserve brigadier aan te melden. Namens de werkgroep verkeersveiligheid kinderen Moergestel seer. A. Holland, Burgm. Mayerstraat 13, tel. 1187 voorz. P. Gelden, Oisterwijkseweg 68, tel. ’dienstrooster’ thuis, waarop de dag wordt aangegeven waarop hij of zij aan de beurt is om te brigadieren. Gelukkig hebben wij het zo kunnen regelen dat ieder slechts één dag per maand aan de beurt is. De nieuwe brigadiers ontvangen ook nog een uitnodiging voor een instructieavond van de politie. Bij deze laatste werfactie is het ons opgevallen dat vele Moergestelnaren wel bereid zijn zich De Koningin hier nog naast de Koning Zij had zich als Koningin waargemaakt door feiloos de vogel naar beneden te halen temid den van de 15 deelnemende Gilde Zusters, on der het toeziend oog van de overheden van de Gilde St. Joris en St. Catharina die traditiege trouw aanwezig waren. Bij de Gildebroeders waren het de Gebroeders Frans jr. en Jos v.d. Sanden die de prijsvogels in de wacht sleepte. Het mooie weer, de gezellige koffietafel welke de Gildezusters bij de Koningin kregen aange boden maakte deze dag tot een zeer geslaagde afsluiting van het Koningschieten op ker- mismaandag. -** - I.-.,’-. In verband met het feest van Maria-ten-Hemelopneming wordt vrijdagavond om half 8 de Eucharistie gevierd in de openlucht bij de Maria-kapel aan de Oisterwijkseweg. Het vorig jaar bij gelegenheid van het veertig-jarig bestaan van de kapel is zo'n viering erg goed bevallen, zodat verschillende mensen gevraagd hebben om dit jaar opnieuw zo'n viering te herhalen. Als de weersomstandigheden van dien aard zijn, dat het beter niet door kan gaan, zullen om kwart over zeven de klokken luiden en zal de viering in de kerk plaats hebben. De H. Mis wordt me de verzorgd door het parochieel kerkkoor en de intentie is voor de vrede. Bloe men, bestemd voor de Eucharistieviering bij de Maria-kapel, kunt U af geven bij de fam. Hoosemans, de Aanstede. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1980 5e Jaargang - Nr. 153 Voor drukwerk houden wij ons steeds aanbevolen, doch, door diverse omstandigheden gedwongen, verzoeken wij U beleefd bij voorkeur 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur bij ons aan huis te komen of te telefoneren. Schikt deze tijd U niet, maakt U dan even telefonisch een afspraak? Bovenstaande geldt ook voor informatie over advertenties bestemd voor "Moergestel-Nieuws”. Oisterwijkseweg 43 - Moergestel - Tel. 04243-2268 1609. MA 8

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1