I r “JJan van Velthoven Uit Moergestel's verleden..... Naar een nieuwe school met een nieuwe fiets Plan buitengebied Moergestel gedeeltelijk goedgekeurd Gazelle - Batavus - Bianchi Vr. Grootse keuze in de beste merken raad zal nu een nieuwe locatie dienen te zoe ken. er- ers et- rs. Molen G.s. zijn weliswaar mét de raad van mening dat er een beschermingszone rond de molen moet komen, maar de raad moet dan wel reke ning houden met de bestaande bebouwing. De zone moet daarom worden aangepast. .'an ng io- bij :is- kls an er- ij- en ’ij 00 us. 'je el. Op één dag na, hadden gedeputeerde staten van Noord-Brabant 1 jaar nodig om het bestemmingsplan buitengebied te bekijken. Op 15 juli keurden zij dit plan gedeeltelijk goed. De gemeenteraad stelde het bestemmingsplan indertijd vast na een aantal ingrijpende wijzi gingen in het voorstel van b. en w. Een en an der leidde tot het aftreden van Chris van Riel als wethouder. Tegen het plan, dat de raad had vastgesteld, zijn nogal wat beroepschriften ingediend bij g.s. In een aantal gevallen hebben de bezwaar makers - waaronder ook de heer van Riel - ge lijk gekregen. Kampeerplaats Zandstraat G.s. onthielden goedkeuring aan de kampeer plaats aan de Zandstraat. G.s. hebben inder tijd slechts goedkeuring verleend voor een kampeerboerderij. De Kroon besliste evenwel in beroep dat er maximaal 10 kampeereenhe- den mochten komen. De raad dient alsnog re kening te houden met deze uitspraak. Recreatiewoningen G.s. zijn van oordeel van een aantal stenen re creatiewoningen, die door de raad onder het zeer beperkte overgangsrecht waren gebracht, een minder vergaande beperking dient te wor den opgelegd, b.v. een recreatieve bestem ming. Dit geldt b.v. voor de woningen Heili genboom 18, 20 en 22. Burgerbebou wing Hierin hebben g.s. resoluut het mes gezet. De burgerbewoning dient volgens g.s. sterk inge perkt te worden. Niet iedere woning mag - zo als de raad had gedaan - de bestemming krij gen van woondoeleinden. Dit betekent dat er voor ongeveer 100 ’’woningen” een nieuwe re geling zal moeten worden gemaakt. Loonbedrijven De loonwerkersbedrijven van Dijk en van der Zanden dienen een redelijke mogelijkheid te krijgen om uit te breiden. Mammoetbedrijven De raad had de vestiging van mammoetbedrij ven verboden. G.s. vinden dat b. en w. de mo gelijkheid moeten hebben om het bestem mingsplan op dit punt te wijzigen. Gebied ten zuiden van Oirschotseweg, rondom het Blek ven. G.s. zijn van mening dat dit gebied niet in aan merking mag komen voor toekomstige uitbrei dingsplannen (woningbouw). Agrarisch bouwblok. Het provinciaal bestuur wil dat de raad de agrarische bouwblokken terugbrengt tot maxi maal ongeveer 1 ha. Raad kreeg gelijk. Gedeputeerde staten vinden echter dat de ge meenteraad in de volgende gevallen de bestem ming van een gebied terecht heeft gewijzigd ten gunste van de agrariërs: - een gedeelte van het Reuseldal ten zuiden van de rijksweg; - de Kwaden Opslag, de Opslag en het gebied tussen de Kerkeindse Heide en de Heu velstraat; - het gebied ten weerszijde van de Pijnen- dijk; - het gebied ten zuiden van de Oirschotse weg, oostelijk van de Rosep; - het gebied ten zuiden van de Oirschotse weg, oostelijk van de Vossenhoorn. De verwachting is dat het gedeeltelijk goedge keurde plan medio oktober ter inzage wordt gelegd gedurende 30 dagen. Binnen die termijn kunnen in beroep bij de Kroon: degenen, die in eerste instantie zowel bij de raad als bij g.s. be zwaar hebben gemaakt. Ook kunnen in beroep degenen die tegen de planwijzigingen door de gemeenteraad reeds beroep hebben ingesteld bij g.s. Tenslotte heeft ook de gemeenteraad de bevoegdheid om tegen de beslissing van g.s. in beroep te gaan bij de Kroon. Het beroep moet worden ingesteld binnen de termijn dat het plan ter visie ligt. De raad zal dan ook dienen te beslissen of hij van dit be roepsrecht gebruik wenst te maken. •- v -«VS I A -'4^ 'V Ongelijk G.s. zijn het niet eens met de bestemming van het gebied tussen de Oirschotseweg en de Hei kant tot agrarisch gebied. Dit is - aldus g.s. - in strijd met het streekplan, dat nl. de bestem ming aangeeft van agrarisch gebied met land schappelijke en cultuurhistorische waarde. Hondensportterrein G.s. onthielden ook goedkeuring van de bestemming van een terrein aan de Zandstraat als oefenplaats voor de hondensportvereni ging. Dit terrein heeft nl. in het streekplan de bestemming bosgebied met natuurwaarde. De ken. Natuurmonument Hildsven G.s. vinden dat het gebied rond het Hildsven de bestemming moet krijgen van natuurgebied. De raad had dit bestemd tot bosgebied. os A6 "MOERGESTEL-NIEUWS" WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1980 PAGINA 7 iu- 16 Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 Moergestel - Telefoon 04243 - 1284 DINSDAGS DE GEHELE DAG GESLOTEN! Na lange tijd hebben we eindelijk weer eens wat ruimte voor een schitterende foto uit het Moergeste/se verleden. Via Photo-atelier Louis v/d Meydenberg kregen we deze foto in handen die toebehoort aan Mevr. Oedemans-van Gorp, Schoolstraat 18. De foto werd gemaakt ter gelegenheid van het GHdefeest in 1953. Welliswaar dus nog niet zo oud, zodat vele Moergestelnaren er zeker plezier aan zullen beleven. - W*- Wat nu? ‘W - X<- ft

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 7