1 Weduwenreis 1980 i Zoetemelk: zuur voor onze zuiderburen Ponymiddag in Berkel-Enschot Programma Vierde Folkfestival Moergestel Landelijke rijvereniging F.E.V.LO.R. Ti Bevredigende resultaten in 1979 voor de Centrale Volksbank I Zó hoefde het nou ook weer niet P.M.D. Op z’n tijd wat regen kan natuurlijk geen kwaad, maar teveel van het goede brengt zelfs ”De Reusel” buiten z’n oevers Zaterdag 2 en zondag 3 augustus Voor verdere informatie kunt U terecht op de volgende adressen: A.C. v.d. Loo, Tilburgseweg 19, zitting op donderdag van 7 - 8. H. van Stiphout, Kerc- kackerstraat 13, zitting op maandag van 7-8. Verder op afspraak. Tegelijk met dit verslag verscheen ook het So ciaal Jaarverslag over 1979. Al met al een jaar met bevredigende resultaten. Joop, de Moergestelse wielerliefhebbers felici teren jou van harte! Aan presentatie en akkomodatie van de vesti gingen werd in het verslagjaar speciale aan dacht besteed, terwijl een uitgebreid onder zoek werd ingesteld om te komen tot de opzet van een automatiseringsplan waardoor infor matie aan cliënten en verwerking van gegevens kunnen worden verbeterd. Één van de vele voorbeelden van schijnbaar misnoegen uit dit ’’sportblad”. Men heeft het waarschijnlijk niet kunnen verkroppen dat Pe ter Post c.s. de vette pot naar Nederland heeft gehaald, en dat Joop eindelijk na zovele jaren de Tour de France op zijn prijzenlijst heeft kunnen zetten. Laat ik besluiten met een troost voor beide landen al moet er wellicht ergens breedvoerig over gedacht worden: Wie leerde ons wielrennen of wie leerden wij voetballen? Afgelopen zondag 27 juli 1980 was het precies 50 jaar geleden, dat de plaatselijke landelijke rijvereniging officieel werd opgericht en aan gesloten bij de landelijke bond. De 92-jarige heer C. Roozen, de erevoorzitter, is een van de oprichters geweest. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt a.s. zondag 3 augustus 1980 een groots concours hippique gehouden op de terreinen aan de Hei kant. Deze dag zullen 700 a 800 ruiters en amazones naar Moergestel komen om hun rijkunst in de verschillende rubrieken te tonen en te proberen een mooie prestatie te leveren bij de wedstrij den. Vanaf 10.00 uur zijn er wedstrijden voor afde- lingsdressuur (achttallen en viertallen) en indi viduele dressuur, terwijl dan ook het parcours voor de springruiters is geopend. Om 14.30 uur is de officiële opening, te ver richten door burgemeester J.B.S. ter Veer, waarna de massaparade zal plaatsvinden, waarbij alle deelnemers zich in formatie pre senteren aan het publiek en de massale groet brengen onder het spelen van het Wilhelmus. Na de parade zal de heer C. van Opstal een de monstratie geven met zijn prachtige vierspan. Wanneer U zondag erop uit wilt trekken, be zorg uzelf en uw kinderen dan eens een mooie paardesportdag. U zult er geen spijt van krij gen. Wanneer de weergoden ons goed gezind zijn belooft het zowel voor de toeschouwers, als voor de deelnemers en de organiserende vereni ging een prachtige en succesvolle dag te wor den. Het totaal bedrag aan nieuwe leningen steeg tot 193 miljoen. Per saldo kon 9,3 miljoen aan de reserve worden toegevoegd, waardoor het eigen vermogen thans 64,4 miljoen bedraagt en de solvabiliteit van de bank opnieuw is verste vigd. Bouw nieuwe brug over de Leij Reparatie ophaalbrug Wilhelminakanaal In verband met de bouw van een nieuwe brug in de Koningshoeven over de Leij en reparatie- werkzaamheden aan de ophaalbrug over het Wilhelminakanaal, eveneens in de Konings hoeven, zijn de volgende tijdelijke ver keersmaatregelen noodzakelijk. Van 11 augustus tot eind november 1980 is het doorgaande verkeer op de verbindingsweg tus sen Tilburg - Moergestel via Koningshoven en de Eindhovenseweg gestremd met uitzondering van (brom)-fietsers en voetgangers. Het door gaand gemotoriseerd verkeer wordt omgeleid via rijksweg 58 (Tilburg - Eindhoven); een en ander wordt met borden aangegeven. Van 11 augustus tot 25 augustus 1980 is de op haalbrug over het Wilhelminakanaal gesloten voor alle verkeer uitgezonderd (brom)-fietsers en voetgangers. Van 25 augustus tot eind november 1980 is - de Koningshoven ter plaatse van de Leij gestremd voor alle verkeer uitgezonderd (brom)fietsers en voetgangers. - daarnaast incidenteel, voor perioden van maximaal drie dagen, de ophaalburg over het Wilhelminakanaal gesloten voor alle verkeer uitgezonderd voetgangers; (brom)fietsverkeer wordt hierbij omgeleid. De panden gelegen aan de Koningshoeven tus sen de Leij en het Wilhelminakanaal blijven steeds voor alle verkeer bereikbaar. Tilburg, 23 juli 1980 Gemeentesecretarie Tilburg Afdeling Voorlichting Het totale spaartegoed overschreed eind 1979 bij de Centrale Volksbank de 1 miljard gulden. Het gemiddelde spaartegoed per rekening be- droeg 4.702,-. i Als gevolg van de onzekerheid omtrent de I totstandkoming van de V.A.D. vertonen de premie- en winstdelingsregelingen een gematig de groei. Het aantal Privé-Rekeningen steeg met ruim 1900 tot 8600. Gedurende het verslagjaar kon 242 miljoen opnieuw worden belegd, waarvan bijna 100 miljoen in hypotheken. De nog steeds voortdurende onzekerheid inza ke de fiscale aftrekbaarheid van de hypothee krente is volgens het verslag mede oorzaak van een afremming van een aantal verstrekte hypo- i theken. i Op dinsdag 12 augustus a.s. is weer de jaarlijk se weduwenreis. Deze keer naar Odiliënberg, Valkenburg en via Someren naar Moergestel terug. Vertrek vanaf het St. Jansplein om 9 uur. Te rugkomst uiterlijk 9 uur ’s avonds. Totale kosten voor bus, koffie met vlaai om half 11 en het diner in Someren is hoogstens 48,-. Het kan minder zijn, als er méér mensen meegaan. U kunt - als U wilt - uw eigen middagboter- hammetje meebrengen, maar er zijn ook beleg de broodjes te verkrijgen. Het belooft, zoals altijd, een mooie reis te wor den: een mooie omgeving, een korte zeer inte ressante rondleiding in het kleine Odiliënberg, een weerzien met Valkenburg (o.a. Pension Hermens met stoeltjeslift) en het vertrouwde adres in Someren, waar de rosé goedkoper is geworden!! U kunt bellen mevrouw F. Verba- kel, tel. 2515. De vereniging van ouders van geestelijk gehan dicapten afdeling Oisterwijk (voorheen: ”Het Zorgenkind”), organiseert samen met de po nyclub ”De Jonge Cavalieren” uit Berkel- Enschot op zondag 10 augustus a.s. om 14.00 uur voor de derde maal in successie een pony middag voor alle kinderen van de leden en be langstellenden. Dit festijn zal plaatsvinden in de manege aan de Kraan 41 in Berkel-Enschot. Ook nu zullen dressuren door de kinderen van de ponyclub ten beste worden gegeven. Daar naast is er een grootse faincy-fair, met allerlei leuke spelletje en prijzen, terwijl voor de aan wezige vaders en moeders een spelletje is geor ganiseerd. Er is ruimschoots gelegenheid tot pony-rijden en de huifkarren staan weer gereed voor een gezellige rit. Wij hopen dat naast onze leden ook daarbui ten veel belangstellenden een bezoekje komen brengen zodat ook zij van de gezellige sfeer kunnen genieten. Alle gehandicapten zijn wel kom. Tot 10 augustus in Berkel-Enschot! De besturen. «I M O Zaterdag Gemeenschapshuis Den Boogaard: 17.00 - 17.50: Voorprogramma 17.55 - 18.45: Bernhard Benoit (Frankrijk) 18.50 - 19.45: Brenda Wootton David Penhale (Engeland) 20.00 - 20.50: Angelique lonatos (Griekenland) 20.55 - 21.50: Tony Wilson Mick Doonan (Éngeland) 22.05 - 11.55: Fran O’Rourke (Ierland) 23.00 - 23.55: Dougie McLean Donald McDougall (Schotland) Zondag, podium kiosk 13.00 - 13.50: Arthus (Frankrijk) 14.10 - 15.00: Dougie McLean Donald McDougall (Schotland) 15.20 - 16.10: Folk Och Rackare (Zweden) 16.30 - 17.20: McCalmans (Schotland) 17.40 - 18.30: Fiddle Fever (VS) 18.50 - 19.40: Ossian (Schotland) U 20.00 - 21.00: Wilson/Doonan/Matthews Brothers Band Zondag, podium St. Jansplein (Eng./Ierl.) 13.15 - 14.30: Rockin’ Dopsie The Cajun Twisters (VS) J 14.50 - 15.50: Boys of the Lough (Ierland) fl 16.10 - 17.10: Aristide Padygros (Zwitserland) 17.30 - 18.30: Clannad (Ierland) 19.15 - 20.15: Malicorne (Frankrijk) 21.00 - 22.00: Stockton’s Wing (Ierland) Presentatie De Snaar, met tussen Clannad en Malicorne en tussen Malicorne en Stockton’s Wing ’’muziekskes”. 13.00 - 17.00: Kinderprogramma met poppentheater en spel. Het eens zo trotse wielerdomein van onze I Zuiderburen is klaarblijklijk totaal ingestort, i Ook aankomende grootheden zijn er niet meer. De twee laatste wereldkampioenschap pen en Tour de Frances hebben het overduide lijk bewezen. Niets dan wat kruimels zijn er overgebleven voor de eens zo fiere Vlaamse wielerleeuw. Niet dat we daar nou zo erg mee zitten (Neder land leverde de afgelopen twee jaar de beide wereldkampioenen Knetemann en Raas en Joop Zoetemelk won de laatste Tour de Fran ce) maar dat men in België dan van alles doet om onze Nederlandse wielersport naar bene- i den te halen, lijkt ons toch wat onsportief. Met name Joop Zoetemelk kreeg het tijdens de laatst verreden Tour de France zwaar te verdu ren. Wat gebeurde er namelijk: Het Belgische Dagblad ”Het Volk” brengt na elke etappe in i de Tour een extra sportnummer uit, kompleet met ritverslag en uitslag, en dit alles is zo onge veer 1 >/2 uur na elke etappe verkrijgbaar in ons gehele grensgebied. Elk nummer bevat ook een spotprent ter grootte van ’n halve pagina en vooral hierin heeft men Joop Zoetemelk niet gespaard. In een van de nummers troffen we de volgende tekening aan. In ’n soort museum hangen de foto’s van de winnaars van de diverse Rondes van Frankrijk, onderverdeeld in twee zalen, t.w. Galerij der Groten en Galerij der Tweederangsfiguren (in laatstgenoemde zaal hing trouwens ook al Jan Janssen, maar die heeft dan ook eens in de laatste etappe de gele trui veroverd van Her man van Springel). Joop stapt de Galerij der Groten in en wil z’n foto daar neerhangen. Maar wat zegt nu de portier? Mag ik er m’neer beleefd op wijzen dat ie zich vergist... m’neer zijn plaats is in de zaal hiernaast.” Al dus de beschrijving van een van de vele spot prenten die vooral Joop dus hekelden. I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 30 JULI 1980 5e Jaargang - Nr. 151 v Mi

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1