5 5 9 5 9 9 9 8 8 9 9 9 8 9 ■■l n Voor de vierde keer Folkdag Moergestel f Cees Horsten nieuwe koning van St. Sebastiaan en Barbara TANDARTS J.M.A. STIEGER geen praktijk van 25 juli-11 aug. to- Zaterdag 2 en zondag 3 augustus f Noach j! ISjfSgSg:' I L Ml je Mun geleuf heej sindsdien un hil bietje geleje; mar tis gék: dè in Noach, dè lèèft al wir op. Ut lékt aachteraaf nie zo gèk wèsse zeeje: virtig daag is wel lang, naauw kant ok nie op! Ik hèb aachtert huis nog un hil bietje rommel, docht ik lést, toenk de zaak us wé bè ha geharkt. Ik hoal nog wé plènkskens bè Jan van Bommel, en van mun vekaansiegeld baauw ik... un ark! Van Noach, die vruuger nog Nowee hiette, hén w’ammaol un heel stérk verhaol oojt geheurd: de pestoor zeej dèt toen virtig daoge bleef giete: ut ston in den bèbel, dus wast waor gebeurd. voor spoedgevallen wordt waargenomen door Tandarts v.d. Tas. De ’’Folkdag Moergestel” beleeft dit jaar zijn vierde editie. Het bezoekersaantal heeft de laatste jaren een aanmerkelijke groei vertoond: 300 (’77), 1200 (’78) en 4000 vorig jaar. De eerste drie maal was het ’n ééndagsfestival. Nu is het uitgebreid tot twee dagen. Desondanks is de in ’77 gekozen en inmiddels al aardig inge- burgerde naam ’’Folkdag Moergestel” ge handhaafd. Evenals vorig jaar is de organisatie uitgegaan van de doelstelling om zoveel mogelijk kwali tatief goede artiesten aan bod te laten komen, die nog nooit eerder in Nederland optraden. Dit keer bestaat de helft van het programma uit primeurs: Malicorne uit Frankrijk (alleen Gabriel en Marie Yacoub zijn nog over van de formatie, die enkele jaren geleden op het Assu- rantourixfestival aantrad. Nu speelt Malicorne in een zevenmans-bezetting), Stockton’s Wing en Fran O’Rourke uit Ierland, Bernhard Be noit en Arthus uit Frankrijk, Angelique lona- tos (Griekenland), Aristide Padygros (Zwitser land), Fiddle Fever (VS) en de voor het eerst officieel naar buiten tredende band met Tony Wilson, Mick Doonan en The Mathews Bro thers (Engeland/Ieriand). Beide dagen is na afloop van het programma het Trefsentrum nog tot 01.00 uur geopend. Wat de voorverkoop betreft, deze is al gestart op de volgende adressen: Gemeentehuis Moer gestel (afd. Sociale Zaken), Tommy (Tilburg) en Rotatone (Eindhoven). Tevens zijn er kaar ten verkrijgbaar bij alle VVV- theaterbespreekburo’s in Nederland. Voor Moergestelnaren geldt voor de zondag een speciale regeling. Zij betalen i.p.v. 15,- een bedrag van 10,- per kaartje. Deze kaart jes van 10,- zijn alleen op het Gemeentehuis te verkrijgen en kunnen op de dag zelf niet aan de kassa gekocht worden. Het is dus zaak wil men profiteren van deze regeling, vóór 2 au gustus zo’n kaartje te kopen op het gemeente huis. De AVRO-radio maakt van de Folkdag opna men. Op Kermismaandag om 8.30 uur ’s morgens maakten de Gildebroeders van Gilde St. Se- bastiaan en Barbara zich op om voor de perio de 1980-1984 een nieuwe koning te schieten, na eerst de aftredende koning Jan de Rooy te heb ben uitgehaald werd met de zustergilden St. Joris en St. Catharina de Gildemis bijge woond, waarna met slaande trom naar de Ko- ningsboom bij Gildehuis ’t Stokske” werd getrokken. Na eerste de boom te hebben gevrijd (3 x rond de boom trekken) werd door de Hoofdlieden Janus Rijnen en Harry Wolfs de vogel op de boom geplaatst. Pastoor H. v.d. Broek en Loco Burgemeester A. Smits losten de eerste schoten, ook keizer Als meest bekende en gerenommeerde groepen van het programma gelden Clannad (Ierland), Malicorne (Frankrijk), Boys of the Lough (lerland/Schotland/Engeland), Rocking Dop- sie The Cajun Twisters (VS), Folk och Rac- kare (Zweden) en de Schotse formaties McCal- mans, Ossian en Dougie McLean Donald McDougall, terwijl in het zaterdagavondpro- gratnma het laatstgenoemde duo en Brenda Wootton David Penhale grote bekendheid genieten. De organisatie van de Folkdag is in handen van de op non-profit-basis werkende Stichting Folkdag Moergestel met medewerking van Stichting Trefsentrum en de gemeente Moer gestel. De meeste van de bijna honderd mede werkers zijn afkomstig uit het Trefsentrum. Het is dit keer, door medewerking van gemeen schapshuis Den Boogaard, voor het eerst mo gelijk het festival tot twee dagen uit te breiden. Het zaterdagavondprogramma voltrekt zich in zaal Den Boogaard. Deze zaal biedt plaats aan 800 bezoekers. De zaal gaat om 17.00 uur open. Het programma duurt tot 24.00 uur. Toegang 7,50. Het zondagprogramma duurt van 13.00 tot 22.30 uur. Het tijdstip van afsluiting is zo vroeg gekozen om festivalgangers de gelegen heid te geven nog met het openbaar vervoer huiswaarts te keren. Het festivalterrein gaat om 12.00 uur open en biedt plaats aan 5000 be zoekers. Toegang 15,00. Kinderen tot tien jaar onder geleide gratis. Voor die kinderen is er tussen 13.00 en 17.00 uur een kinderprogramma met poppentheater en spel. De groepen spelen die zondag op twee podia in de buitenlucht. Het ene wordt gevormd door de muziekkiosk op het terrein voor het Tref sentrum. Het andere podium is opgesteld op het St. Jansplein. Twee tenten en het Trefsen trum bieden niet alleen plaats voor het consu meren van drank en voedsel, maar dienen eventueel ook als schuilgelegenheid. In het Trefsentrum is ook ruimte voor een ie der die muziek wil maken (open podium). Bij de ingang, op het St. Jansplein is een info- stand ingericht met ondermeer een liftcentrale. Verder zijn er op het festivalterrein stands waar platen, muziekinstrumenten, boeken e.d. te koop zijn. De voorzaal van gemeenschapshuis Den Boogaard, is alleen toegankelijk voor ar tiesten, organisatie en journalisten met geldige perskaart. Of Jantje van Elderen was hierbij betrokken. Zij verklaarden het koningschieten voor geopend. De aftredende koning Jan de Rooy ging ver volgens de Gildebroeders vooraf bij hun strijd wie zijn opvolger zou worden. Er werd danig raak geschoten, maar tot ieders verrassing niet in het minst van Kees Horsten kwam de vogel in 15 min. al naar beneden. Kees Horsten al Koning van 1976 tot 1978 was de nieuwe ko ning, na de traditionele inhuldiging werd de koningswijn geschonken aan Gildebroeders en genodigde waarna het Koningsfeest werd voor tgezet in Gildehuis ”’t Stokske”. Zaterdag 9 augustus te 11.00 uur volgt dan het prijsverschieten voor de Gildebroeders en hun dames. - ilK Jococus f’ 1 F* NA 8 r Kap. Huyberslaan 27, Oisterwijk Telefoon 04242-6655 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 23 JULI 1980 5e Jaargang - Nr. 150 p M 1 1 -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1