Tank I Kinderbroeken muw tuin? Rokken en blouses, jurken zwemkleding, ondergoed ONZE KOOPJES GAAN DOOR!!!!! Vlotte zomertruitjes in de modekleuren I r Sk LOIS blouses 4 2 P.V. Over Berg en Dal Goed zo,Utrecht! Nieuwe Toerismee- krant van Streek VVV met name interessant voor eigen bevolking. Dat gaat kapitalen kosten De meeste van die „vergeten” olietanks dateren van rond 1960. En als u weet dat de le vensduur van zo’n tank op een jaar of twintig wordt geschat, kunt u nagaan wat er binnen kort gaat gebeuren. Er zijn al gevallen bekend van lek ge raakte tanks, waardoor grote resten olie zich ondergronds konden verbreiden, met als resultaat: een afschuwelijke, hoofdpijn verwekkende Nationale zwemvierdaagse wederom in overdekt zwembad ”De Leye” Oisterwijk Ponyclub F.E.V.LO.R. Profiteer van deze aanbiedingen!!! 3 4 pas aangekomen: '4 3 RAADHUISSTRAAT 17-MOERGESTEL TEL.04243 1287 in lange en korte mouw. (rib en jeans) maat 92 t/m 176 stank! Is het eenmaal zover, dan moet de van olie door drenkte grond worden wegge graven en door andere ver vangen en dat kost kapitalen. De provincie Utrecht is in en kele gemeenten overgegaan tot de operatie Tankslag: wie in die gemeenten woont, kan zijn misschien nog ten dele gevulde, in de tuin ingegraven olietank gratis laten leegzui gen. Het ligt in de bedoeling, de actie tot alle Utrechtse ge meenten uit te breiden. Het is een operatie die zichzelf be taalt, want de olie die wordt opgepompt is nog heel goed bruikbaar. Daarom is het des te verwonderlijker, dat men in de andere provincies niet óók meteen in actie is geko men, maar, aldus de Volks krant: „het initiatief met veel belangstelling volgt”. Alsof er intussen niet overal, van Gro ningen tot Limburg, tanks kunnen gaan lekken. X enz. enz. enz. Bent u jaren geleden van olie- stook op aardgas overgestapt en zit er in uw tuin nog een tank met een restant olie? Volgens de deskundigen moe ten er duizenden van die tanks in Nederland onder de grond zitten, soms zonder dat de bewoners van een huis er iets van weten. Wie een met aardgas verwarmd huis huurt of koopt, informeert door gaans niet bij de vorige bewo ner of er ergens in de tuin nog een olietank verborgen zit... -X r ïi de allernieuwste L "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 9 JULI 1980 PAGINA 3 :en >e s 7e prijs Voor welke medailles kan men dit jaar zwem men? Brons, wanneer men voor de eerste keer deel neemt; zilver, wanneer men voor de tweede keer deelneemt; goud, wanneer men voor de derde keer deelneemt en goud 4, wanneer men voor de vierde keer deelneemt. Koor andere medailles kan niet worden ge zwommen ook al heeft men in een ander zwem bad al vaker dan vier keer meegedaan. Men kan zwemmen tussen 16.00 - 22.00 uur, dus een uur vroeger als andere jaren. 21.30 uur is de laatste tijd dat men kan starten. Voor de wat ouderen onder U is het misschien prettig te weten dathet na 20.00 uur niet meer zo druk is en dat men dan wat rustiger kan zwemmen. Er worden dit jaar 1.100 deelnemers toegelaten, dat is weer tweehonderd meer dat vorig jaar. Verkoop deelnemerskaarten De verkoop van deelnemerskaarten is in de week van 11 tot en met 15 augustus aan de kas sa van het overdekte zwembad. De kassa is geo pend van 09.00-12.00 uur en van 13.00-18.00 uur. Tevens verkoop van leskaarten voor de zwem lessen De deelnemerskosten bedragen voor kinderen 5,50 en voor volwassenen 6,50, dit is inklusief de entree voor vier avonden. Het wordt beslist weer zo’n groot sukses als voorgaande jaren. Kinderen neem je ouders mee en ouders neem je kinderen mee want zwemmen is gezond voor jong en oud. 1 e prijs le prijs le prijs 2e prijs 4e prijs 4e prijs 5 e prijs 6e prijs 9e prijs 4e prijs 3 e prijs Wedvlucht Pont St. Maxence - afstand 308 km Duiven los 7.30 eerst geconstateerde duif 11-25.47, laatste duif 11-46.08 L. v/d Ven 1-7-10-11-15 5 duiven met 5 prijzen een prachtige uitslag (Proficiat!) P. Hermans 2-16 H. Schepens 3-17-18 Jan v. Bonnd 4-5-9-20 Joh. v/d Wouw 6- Jan Smolders 8-12 A. op t Hoog 13 L v/d Branden 14 H. De Brouwer 21-22 Winnaar taart J. Smolders Buffet poule P. Hermans Serie II L v/d Ven I P. Hermans II Serie III L. v/d Ven I P. Hermans II ta ir- e Onlangs heeft Streek VVV Hart van Brabant het eerste nummer gepresenteerd van de Toer- ismeekrant. De Toerismeekrant bevat artikelen van evenementen en recreatiemogelijkheden in het Hart van Brabant, terwijl daarnaast ook op genomen is, de evenementenagenda van de hele provincie Noord-Brabant. De krant verschijnt maandelijks in een oplage A2 Wal houdt de zwemvierdaagse ook al weer in? De bedoeling is dat men 4 van de 5 dagen een afstand zwemt van 500 meter, kinderen bene den de 10 jaar en ouderen boven de 50 jaar mo gen per keer 250 meter zwemmen, maar dat is niet verplicht, men mag natuurlijk ook de hele afstand zwemmen. Er zijn 5 avonden waarop gezwommen kan worden, men kan dus zelf 1 rustdag kiezen. Na iedere verplicht gezwommen afstand ontvangt ment een sticker die op de deelnemerskaart ge plakt moet worden. De stickers hebben iedere dag een andere kleur. Vrijdagavond, 22 au gustus, de laatste avond dus, worden de medail les uitgereikt aan ieder die 4 verschillende stic kers op de deelnemerskaart heeft. Voor de vierde keer wordt dit jaar de nationale zwemvierdaagse georganiseerd door O.Z.C.’57 en de Sportstichting. De zwemvierdaagse wordt gehouden in de week van 18 tot en met 22 augustus 1980. Zondag 6 juli 1980: Terwijl in Moergestel de kennis volop draait, proberen de ruiters en ama- zönes van onze club in Boxtel, op het concours hippique aldaar, ereprijzen voor zich op te eisen. Het betreft hier hiet vijfde ponyconcours, waaraan we dit seizoen deelgenomen hebben en dat er ook daadwerkelijk prijzen verdiend zijn, blijkt uit de navolgende opsomming van de prijswinnaars. Afdelingsdressuur: Achttal FEVIOR 1 klasse Midden Achttal FEVIOR 1 klasse Licht Achttal FEVIOR 2 klasse Licht Viertal FEVIOR 1 klasse Licht Individuele dressuur: Carolien van de Bosch met Lucky Boy Karin op ’t Hoog met Martiny Angelique Wolfs met Esther Angelique Ketelaars met Lucas Marc van Hulten met Quinty José Rijnen met Reinaert Frank de Laat met Tina Springen: Carolien van de Bosch met Lucky Boy Tevens behaalden we de 2e prijs voor orde en netheid, hetgeen inhoudt, dat we er in Boxtel geen dolle kermis van gemaakt hebben. Alle prijswinnaars, van harte proficiat! Het volgende concours, en tevens het laatste van dit seizoen, wordt gehouden op 31 augustus in Spoordonk. -xss. van 10.00 exemplaren, terwijl in de maanden juli en augustus de krant vier keer zal verschij nen. Deze krant is uiteraard een groot belang voor de toerist en recreant die het Hart van Brabant be zoekt, maar daarnaast vindt Streek VVV Hart van Brabant dat deze krant interessant is voor de eigen bevolking, omdat de diverse recreatie mogelijkheden in de regio met name voor hen ook interessant kan zijn. De krant is verkrijg baar bij maar liefst 130 adressen in het Hart van Brabant. Onderstaand volgen de adressen waar de krant o.a. verkrijgbaar is. VVV Gemeentehuis,Raadhuisstraat 21 Café De Brouwer,Rootven 11 Rest. Breda’s WelvarenTilburgseweg2. Camping De Bosfazant,Molenstraat 2. ese j I’ «»w- - - •V

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 3