6.95 M. OERLEMANS fl |l 1 I wenst U 13.95 SCHOENHERSTELLER 3 I SLIJTERIJ "DE STER'' Slijterij "De Ster" plezierige kermisdagen!!! B. en W. doorstaan Gilde St. Catharina J Sticker-aktie goed geslaagd i spervuur van vragen /ATTENTIE!!! Kwaliteit een begrip! lil tl is wegens vakantie gesloten van 5 juli t/m 5 augustus Schoolstraat - Moergestel - Tel. 04243 - 1657 HENNEKENS VIEUX OF JONGE 14.95 VLIERBESSENJENEVER ADVOCAAT "DE STER" JAGERWEIN MAGNUM v/2 liter8.50 7 Warme gebakken vis en alle soorten verse vis! Een goed adres voor een lekkere haring! volendammer vishandel 4.95 1», ■H L Hi PAGINA 5 nu <2 Gemullehoekenweg 11 Oisterwijk Telefoon 04242-2344 's-Maandags op de markt 's- Woensdags bij Groenteha! Crisje J. Swinkels ....Nog steeds pijn over Pijnendijk!. Op de vrije schietwedstrijd te Hapert welke af gelopen zondag is gehouden wisten vader (Hein) en zoon (Jan) Bruurs mooie prijzen in de wacht te slepen op het Personeelschieten. Bij het af kampen voor de Kampioen trof men 3 Moer- gestelse schutters aan t.w. Cees Wolfs Jzn., Sjef- ke Op ’t Hoog en Hein Bruurs. Zij moesten ech ter Theo Broens uit Zeelst voor laten gaan. De Deken-schrijver. rood, wit of rosé JAGERWEIN 3 flessen voor12.— Wethouder Smits was het met deze sprekers eens. Uit een onderzoek zal moeten blijken wel ke kosten ten laste van het schoolbestuur ko men en welke op rekening van de gemeente. Vooralsnog is de opvatting dat het school bestuur zelf deze kosten moet betalen uit de ex ploitatiekostenvergoeding, die men in de loop der jaren heeft ontvangen. De raad verleende de nodige medewerking onder de voorwaarde dat over de kostenverdeling nader zal worden gesproken. Werkschema sociaal cultureel plan Het CDA nam het scheme voorlopig voor ken nisgeving aan en komst in de augustusvergade- ring op deze zaak terug. De heer van Os (PGB) ziet grote voordelen in de inventarisatie ook voor het meespelen in regionaal verband, zoals de streekmuziekschool. Hij pleitte om de bevol king bij de opzet te betrekken ook via Moer gestel Nieuws. Wethouder Smits was het daar mee eens. De commissie financiën zal worden betrokken bij de opzet van een nieuwe subsidie verordening. Pijnendijk Het CDA vroeg opnieuw de Pijnendijk te verbe teren. Wethouder Mulders benadrukte dat de enige afdoende oplossing zou zijn om de weg te asfalteren. Dit mag echter niet. Deze weg is nl. gelegen in een zogenaamd stiltegebied. Ook het aanbrengen van een stabilisatielaag is geen oplossing. De weg zou dan teveel verkeer aan trekken en snel worden kapotgereden. Herstel is dan nagenoeg niet mogelijk. Resteert het aan brengen van een gravelverharding. B. en W. zegden toe de weg beter te onderhouden. De heer van Gils vroeg het college te bepleiten dat het onderhoud van de weg bij één gemeente komt; de heer Swinkels bleef meer zien in een zand-cement verharding. Opfleuring St. Jansplein De VVD had het college gevraagd zijn visie te geven t.a.v. een verbod voor parkeren van vrachtwagens, parkeervoorziening voor fietsers en bromfietsers en het creëren van terrasje op het St. Jansplein. B. en W. willen deze zaak be trekken bij de herziening van het Komplan, die in 1981/82 aan de orde komt. Tijdelijke standplaats woonwagens De VVD had een groot aantal vragen hierover gesteld. B. en W. vroegen begrip dat de gevraag de informatie in de raadsvergadering van au gustus aan de orde zal komen. Het grootste ge deelte van de raad stemde met het voorstel in, hetgeen de burgemeester met een forse hamer- tik bevestigde. De heer Damen kreeg de gelegenheid om enkele vragen te stellen. Op de vraag wanneer het defi nitieve besluit van B. en W. was gevallen om het tijdelijke kamp in te richten op het tracé van de T31, antwoordde de heer Ter Veer, dat B. en W., die sinds eind februari met het probleem be zig waren, op 23 mei hadden besloten om de woonwagens te gedogen. Op 28 mei hebben zij de lokatie aangewezen en daarmede impliciet de vrijstelling van het bestemmingsplan verleend. Voorts deelde de voorzitter mede, dat B. en W. niet van plan zijn om te wachten met de aanleg. Zodra de lokatie gereed is zullen de wagens er komen. De heer Damen zei de hele zaak te hebben aan gekaart om de openbaarheid in het daglicht te stellen. Hij is zeer teleurgesteld in het college. Hij ziet niets meer in de openheid van het colle ge. Gemaakte fouten zijn achterbaks rondge breid, aldus de heer Damen. De Ter Veer zei met veel klem dat B. en W. erop staan te verklaren dat zij deze beslissing hebben genomen ten behoeve van mensen. Pas als hogere instanties anders oordelen dan wij, zullen ook wij anders handelen, zo besloot de raadsvoorzitter. Om half twaalf was de vergadering ten einde. J.V. De sticker-aktie is weer voorbij en bijzonder goed verlopen. EHBO-leden bedankt voor ju li inzet, het was grandioos. Ook niet te vergeten de Moergestelse bevolking bedankt voor het ko pen van deze zo leerzame sticker. Misschien is het al voorbarig om 27 september alvast te noteren op uw kalender, dan viert de EHBO-vereniging haar 40-jarig bestaan, en wil dan ook dank uitbrengen aan de Moergestelse bevolking door middel van het geven van een grootse demonstratie op het Sint Jansplein. Hier komen we na de vakantie nog op terug met nadere gegevens, verder wenst de EHBO alle le den en ook U een fijne en prettige vakantie toe. Voor eventuele giften staat onze rekening steeds open bij de Rabobank, t.a.v. 40-jarig jubi leum, rekeningnummer 13.45/11.484. Harmonie Harmonie Prinses Juliana krijgt 1.755,- als bij drage in de aanschaf van nieuwe uniformen. Waterleiding De raad stelde een krediet beschikbaar voor de verzwaring van de waterleiding langs de Vos senhoorn. Onderhoud sportpark Ruim 17.000,- zal worden besteed voor het nodige achterstallige onderhoud van de accom modaties van het sportpark. Riooloverstort De verplaatsing van het riooloverstort Coolhof kan nu ook doorgaan. Containers Zowel het CDA als de VVD hadden vragen gesteld over de sluiting van de containers aan de Bosstraat per 1 juli. De heer Swinkels vond dat het college zich te gemakkelijk van de zaak af maakte. Ook had de commissie openbare wer ken moeten worden gehoord. Het CDA vindt het kosteloos storten een slechte zaak. De ver vuiler dient te betalen. De mogelijkheid tot stor ting dient te blijven bestaan, vooral voor de mensen in het buitengebied. De heer Swinkels informeerde naar het verzoek van een contai- nerbedrijf uit Moergestel om dit te mogen rege len. Wethouder Mulders verklaarde dat het B. en W.-besluit een uitvoering is van het raadsbesluit dat er bezuinigd diende te worden op de kosten van reiniging. Doordat huisvuil voor de contai ners alleen in gemeentelijke vuilniszakken mocht worden aangeboden, is het gebruik zeer teruggelopen. De ophaaldienst Oisterwijk kan gemakkelijk het aanbod van (grof) huisvuil op vangen. Na een uitvoerige discussie handhaafden B. en W. het standpunt m.b.t. de sluiting. Wel zal er een glascontainer en een mogelijkheid voor af gifte van oud papier blijven. De nieuwe gemeentewerf biedt daartoe mis schien de gelegenheid. De sluiting geldt bij wijze van proef. Zo nodig zullen B. en W. nadere maatregelen treffen. Be keken zal worden of voor het buitengebied een uitbreiding van het ophalen van huisvuil moge lijk en nodig is. Voorts gaan B. en W. na of de vestiging van een containersbedrijf past in het bestemmingsplan en in de plannen van het stadsgewest t.a.v. de vuilverwerking. Ook komt er een nieuwe veror dening in het kader van de afvalstoffenwet. Met 6 tegen 5 stemmen werd het voorstel van B. en W. aanvaard. De VVD en het CDA stemden te gen. Maandag 7 juli gaan we de koning uithalen waarna we om 10.00 uur naar de Eucharistie viering gaan. Traditiegetrouw is het op maan dag met de kermis ieder jaar ’’Koningschieten” bij een der Moergestelse gilde. Dit jaar is het de beurt aan Gilde St. Sebastiaan en Barbara. Alle Gildebroeders van de drie plaatselijke Gilde zullen dan hierbij aanwezig zijn. Het juiste programma van die dag zal deze week nog aan de Gildebroeders van St. Cathari na bekend gemaakt worden. De tussenstand na 2 wedstrijden van de onder linge verschieting tussen Gilde Ambrosius uit Baardwijk en St. Joris en St. Catharina uit Moergestel is thans van de eerste acht schutters: 1Frans Becx, 27 pnt., St. Catharina 1. Hein Bruurs, 27 pnt., St. Catharina 1. Jan Bruurs, 27 pnt., St. Catharina 1. Mary van Daelen, 27 pnt., St. Ambr. 5. Jan van Daelen, 25 pnt., St. Catharina 6. M. Klein, 23 pnt., St. Ambr. 6. H. Pullens, 23 pnt., St. Ambr. 8. Cees Wolfs Jzn., 22 pnt., St. Cath. Voorzitter: Burgemeester ter Veer Aanwezig: Alle raadsleden Publieke tribune: goed bezet ’’Drie kwartier zal de raad nodig hebben om de agenda af te werken”, zei een trouwe bezoeker van de raadsvergadering op 27 juni j.l.; hij kwam met velen bedrogen uit. De ingekomen stukken en de beantwoording van de vele inge komen vragen waren goed voor een latertje. Reconstructie Kruysackerbuurt Gedeputeerde staten hebben het krediet goedge keurd voor deze reconstructie. Na de bouwva- kantie hoopt men met de werkzaamheden te kunnen beginnen. Crossterrein bij kanaal op grondgebied van Hilvarenbeek De raadsfracties waren het eens met de bezwa ren van de Brabantse Milieufederatie. Zij be pleitten om de zaak aan te kaarten bij de ge meente Hilvarenbeek. Burgemeester Ter Veer zei dit toe. Voorts wees hij erop dat het primair een zaak is van Hilvarenbeek. Als er een hinder- wetprocedure komt krijgt iedereen de kans om zijn bezwaren kenbaar te maken. Een cross terrein in het buitengebied ziet het college van B. en W. niet zitten. De heer van Gils (CDA) deed de suggestie om deze problematiek samen met andere gemeente aan te pakken. Zijn frac tiegenoot Kuypers waarschuwde dat de raad zuinig moet zijn op de natuurgebieden. Afsluiting weg Moergestel-Tilburg Vanaf 15 augustus a.s. zal tot ongeveer 15 no vember de weg Moergestel-Tilburg voor het ge motoriseerde verkeer worden afgesloten wegens werkzaamheden aan de bruggen over het Wil- helminakanaal en de Leye. Het verkeer zal wor den omgeleid via de Schoolstraat. Voor de fiet sers e.d. komt er een noodbruggetje. De heer Op ’t Hoog (PGB) vroeg waarom de Schoolstraat was uitverkoren als omleidingsrou- te en niet de weg langs het Bakseven en de Mey- erijbaan of de weg langs hel kanaal. De voor waarden zijn zeer bedenkelijk. Wie draait er op voor de schade? Hij vond dat dat zeker niet de gemeente Moergestel moet zijn. Verder pleitte hij voor verkeersmaatregelen in die periode voor de Pijnendijk, die anders als mogelijke slui proute kan gaan fungeren. De heer Swinkels (CDA) sprak de argumenten dat de andere oplossingen te ver en te duur zijn, niet zo aan. De kosten komen nu neer op de kop van de gemeente Moergestel. Hij vreesde voor een enorme verkeerstoename in de Schoolstraat. Als er geen andere oplossing mo gelijk blijkt dan zullen er dringend ver- M. Akkermans-Wolfs - Schoolstraat 16 - Moergestel Telefoon 04243 - 1350 - Jj "MOERGESTEL NIEUWS - WOENSDAG 2 JULI 1980 keersmaatregelen moeten worden getroffen in de Schoolstraat, zoals m.b.t. de gevaarlijke situ atie van de stoepranden. Ook de Sociale V olkspartij sloot zich aan bij de opmerkingen. Burgemeester Ter Veer verklaar de dat de andere oplossingen geen uitkomst kon den bieden. Enerzijds zijn de kosten voor de te treffen maatregelen zeer hoog (150.000,- tot f 400.000,-) mede in verhouding tot de korte peri ode, anderzijds zou tot grondverwerving moe ten worden overgegaan, dat zeer tijdrovend en vertragend zou werken. Het gemeentebestuur zal foto’s laten maken van de toestand van het wegdek in de Schoolstraat en zal niet aarzelen een schadeclaim op tafel te leggen bij de desbe treffende instanties, zoals de rijkswaterstaat. Wel merkte hij op dat rijkswaterstaat meestal geen schadevergoeding voor dergelijke gevallen verleent, zodat er nog een aardig robbertje ge vochten zal moeten worden. Het herstel bete kent - ook voor de mensen uit Moergestel - een stuk veiligheid. Bovendien is de tijd voor herstel van 2 jaar teruggebracht naar 4 maanden. Wethouder Smits zei dat twee inspecteurs (ver- keersdeskundigen) hebben verklaard dat de Schoolstraat een veilige weg is, juist doordat het wegprofiel smal is. Uiteraard zullen er ver keersmaatregelen worden getroffen, zoals een parkeerverbod. Ook wordt onderzocht of het verkeer (met name het langzame) kan worden omgeleid b.v. via de Scheerman. De raadsvoorzitter zegde tenslotte toe dat het gemeentebestuur zeer alert zal zijn ten aanzien van de te treffen verkeersmaatregelen en het schadeverhaal. Voor de Pijnendijk zullen af doende maatregelen worden getroffen. Onderwijs. De raad stemde in met de voorstellen van B. en W. over onderwijs. De Stichting het Katholiek Schoolbestuur van Moergestel krijgt medewer king voor de aanschaf van 3 T.V.-toestellen. Niet accoord ging de raad met het verzoek van de Boszichtschool m.b.t. de aanschaf van een stencil-inbrandapparatuur. Op de andere scho len is zo’n voorziening al aanwezig, zodat ook zij daarvan gebruik zouden kunnen maken. De Boszichtschool krijgt verduisteringsgordij nen voor één van de lokalen. Ook kan worden overgegaan tot de aanschaf van het basis-instru- mentarium van Orff voor muzikale vorming op de drie basisscholen. Moeilijker lag de beslissing over het vervangen van het buizenstelsel van de c.v., het aanbrengen van thermostaatkranen op de Boszichtschool en het vervangen van het bui zenstelsel en de c.v.-ketel van de Graaf van Ur- sel. De heer Op ’t Hoog was van oordeel dat het schoolbestuur zelf zal moeten aangeven of het al dan niet over de nodige financiën beschikt. De heer van Stiphout (SVP) wees erop dat het schoolbestuur aan fondsvorming zal moeten doen om dergelijke kosten te betalen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 5