9 9 9 9 3 3 5 3 Opening nieuwe fabriekshal Seda-Meubel I KERMISKIENEN Hoofdprijs: Draagbare tv cassetterecorder MET "GEZWIENE WAAI" 1 I Koffiekonsert Harmonie in teken van 40-jarig jubileum van Jef Meeuwis Noodkreet ten behoeve van onze jeugd ■2 I op vrijdag 4 juli a.s. om 20.30 uur in de zaal van Café-Rest. de Brouwer. Volkstuinders-T roost PRACHTIGE PRIJZEN: Albert van der Werf. Extra prijs: Seda mimiset en nog vele andere prijzen, o.a. sjoelbak, medicijnkastje, relaxstoel, enz. enz. In verband met de vakantie maken wij U er nu alvast op attent, dat "Moergestel-Nieuws" op woensdag 16 juli a.s. NIET ZAL VERSCHIJNEN! i r J A In de voorbije week zonden wij de volgende be langrijke mededeling aan de ouders van de kin deren op de Maria Kleuterschool, Graaf van Urselschool, Boszichtschool. De verkeerssituatie op de drie oversteekplaatsen voor de kinderen op weg van en naar school is in de laatste jaren zo gevaarlijk geworden dat het onverantwoord is de kinderen hier alleen te laten oversteken. Ook het laten oversteken onder leiding van jeugdbrigadiers bleek zowel voor de brigadiert- jes als voor de overstekende kinderen te gevaar lijk. Gelukkig waren vele Moergestelnaren be reid om zich minimaal één dag per maan in te zetten voor de veiligheid van onze jeugd. Zo worden de schoolkinderen momenteel op de drie oversteekplaatsen overgezet door volwas sen verkeersbrigadiers. gehore werden gebracht. Daarbij is de dirigent W. Schreurs uiterst kritisch om de harmonie op haar huidige niveau te handhaven. Ondanks ve le jeugdige leden inde harmonie wordt gestreefd naar consolidering van haar plaats in de afde ling uitmuntendheid. Op het programma stond nl. het nummer ’’Ballade” van Meindert Boekel, een speciaal voor harmonie-orkest geschreven compositie, dat in de ere-klasse thuishoort. Het gezelschap brengt de moed op een dergelijk moeilijk werk goed uit te voeren. De toehoorder wordt verder getrakteerd op uit stekend musiceren. De unisonopartij van het groot koper in het nummer ’Tenora” van Wim Laseroms werd 7ix muzikaal ten gehore ge bracht. Hier ko.i je net plezier in deze hobby ho ren. Een solist als G. Martens (trombone) geeft aan dat je van een funktioneren op amateur- niveau al lang niet meer mag zeggen, dat we dit ’’welwillend” moeten aanhoren. De begeleiding van de harmonie sloot hier goed bij aan. In het gehele programma viel het trouwens op dat aan ieder onderdeel aandacht wordt geschonken. Dat daarnaast ook de drumband van de harmo nie erin slaagt de presentaties bij te houden, mo gen wij gelukkig zijn over een dergelijk gezel schap te beschikken. Burgemeester ter Veer heeft zojuist de machine in werking gesteld, waardoor de nieuwe hal officieel geopend werd verklaard. Directeur C. Smits en echtgenote kijken aandachtig toe. Onder grote belangstelling werd vrijdag j.l. de nieuwe fabriekshal van Seda-Meubel op het in dustrieterrein officieel in gebruik genomen. Dit gebeurde door burgemeester Ter Veer, die geas sisteerd door Seda-directeur C. Smits een machi ne in werking stelt waaruit een balk met een duidelijk S-profiel tevoorschijn kwam. In zijn openingswoord memoreerde de burgemeester de snelle groei van het jonge bedrijf: nog maar een jaar of vijf geleden begonnen in een klein schuurtje nu uitgegroeid tot een volwaardig kleinschalig bedrijf met 30 werknemers. Er wa ren heel wat moeilijkheden en trubbels te over winnen geweest voor deze uitbreiding gereali seerd kon worden, maar burgemeester Ter Veer prees het in de jonge ondernemer dat er ook van zijn kant steeds begrip was opgebracht. Vele genodigden, waaronder ook beide wethou ders, drukten daarna directeur Smits, zijn vrouw, en de aanwezige bedrijfsleiding de hand om hen met deze geweldige uitbreiding geluk te wensen. Namens het personeel werden prachti ge geschenken aangeboden. Na de officiële opening kon ieder op zijn gemak, onder het genot van een drankje en een hapje, rondwandelen door de geweldige fabriekshal en de meubelen bewonderen die her en der decora tief stonden opgesteld, als even zovele visite kaartjes van het jonge bedrijf, waar ambachte lijk handwerk nog in ere wordt gehouden: eer lijk handwerk van een eerlijk materiaal dat zich zelf aanprijst. Zaterdag hield het bedrijf open dag en zeer ve len hebben de regen getrotseerd om een bezoek te brengen aan Seda-Meubel. De redactie van Moergestel-Nieuws wenst de heer Smits en zijn medewerkers geluk met deze uitbreiding en een goede vaart in de toekomst! M.O./J.S. Resultaat: Het resultaat van deze werfactie via de drie scholen was 8 nieuwe brigadiers. Helaas is dit nog niet voldoende om na de vacantie door te kunnen gaan met het brigadieren bij het ge meentehuis. Via deze oproep in Moergestels-Nieuws willen wij nogmaals proberen een aantal (minimaal nog 10) volwassen brigadiers te werven. Omdat vaak volwassenen zonder kleine kinderen beter de mogelijkheid hebben om één maal per maand even van huis weg te zijn, hopen wij dat vele dorpsgenoten zich nu nog willen aanmelden. Van hen is het nu afhankelijk of het brigadieren bij het gemeentehuis kan doorgaan. Wij hebben de indruk dat dit systeem goed func tioneert en zowel bij de kinderen, de volwassen brigadiers, de schoolbegeleiding, oudercommis- sies en gemeentelijke overheid goed in de smaak valt. Hoewel zeer veel kinderen bij het gemeentehuis moeten oversteken hebben wij op deze over steekplaats toch steeds een tekort aan volwassen brigadiers. De situatie is nu zo nijpend gewor den dat, als we niet heel snel een behoorlijk aan tal volwassen brigadiers er bij krijgen, wij op de oversteekplaats bij het gemeentehuis de kinde ren niet meer kunnen helpen bij het oversteken. De werkgroep verkeersveiligheid kinderen vindt het dan ook niet langer verantwoord om met een te gering aantal brigadiers te blijven helpen bij het oversteken en zal daarom de verantwoor- Bij het koffiekonsert afgelopen zondag in Den Boogaard werd aandacht geschonken aan het 40-jarig jubileum van Jef Meeuwis als lid van de harmonie Prinses Juliana. Zowel de voorzitter F. Lokin als bondsafgevaardigde de heer Nop pen vestigden de aandacht op dit unieke jubi leum. Naast een 8-jarig wethouderschap en het aantal muzikanten uit de Meeuwis-familie is het duidelijk, dat het gemeenschapsleven in Moer gestel afhankelijk is van dergelijke trouwe inge zetenen, die zich inzetten om in ons dorp iets tot stand te brengen. Van harte proficiat Jef met dit jubileum. Konsert op hoog peil. Het is een groot genoegen om te luisteren naar een konsert van de harmonie. Rondom het jubi leum van Jef Meeuwis werd een programma ge boden, waarin de kwaliteiten weer duidelijk ten I delijkheid hiervoor leggen bij de ouders van de overstekende kinderen. Dit betekent dat er na de zomervacantie op de oversteekplaats bij het gemeentehuis geen brigadiers meer aanwezig zullen zijn. De ouders zullen dan zelf weer hun kinderen moeten helpen om veilig over te steken. Bij deze doen wij een dringend beroep op de ou ders van de schoolgaande jeugd en ook op ande re dorpsgenoten om de schoolgaande kinderen te komen helpen bij het oversteken. Als velen bereid zijn één dag per maand deze taak op zich te nemen, kan het brigadieren na de vakantie ook bij het gemeentehuis door blij ven gaan. Anders zeer zeker niet!!! Gééft U zich a.u.b. op voor de veiligheid van onze moergestelse jeugd. U ontvangt van ons nader bericht of het brigadieren na de vacantie wel of niet kan doorgaan. Het oversteken op het Rootven en de Schoolstraat verloopt uitstekend. Daar zullen wij na de vakantie in ieder geval door blijven gaan met de volwassen brigadiers. Een copie van deze brief zenden wij ook aan het college van Burgemeester en Wethouders, de onderwijscommissie, het schoolbestuur, de hoofden der scholen, de oudercommissies en de rijkspolitie (post Moergestel). Wij zullen hen (en U via Moergestels-nieuws) ook mededelen wat deze werfactie heeft opgele verd. Indien U uw medewerking wilt verlenen neem dan a.u.b. vóór het weekend kontakt op met de Werkgroep Verkeersveiligheid kinderen Moer gestel, P. Gelden, Oisterwijkseweg 68, tel. 1609 voorz.; T. van Leeuwen, Pastoor Janssenstraat 3, tel. 1490, kontaktpersoon gemeentehuis. Ziet de vogelen des hemels: Zij zaaien niet en maaien niet, en verzamelen niet in schuren. fesHT™ 1 J ilNA 8 I» Volgende week verschijnt ons weekblad dus normaal! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 2 JULI 1980 5e Jaargang - Nr. 148 Jodocus. (1) De kraajemars blaoze: doodgaon De tuinbone stonne zó schoon in den hof, en de èrte bekwaom om te plukke. Mar tis nie mir nodig: behalve ut lof valt er niks nie mir te verhapstukke. De kraaje of roeke, of wè ut ók zèn zèn op mun gewaas nirgestreke. Ut was goed getuid en ut smokte zó fèn! Wie is noojt vur den aondrang bezweke? Unnen zaoligen troost: zèn de kraaie de baos over mèn èrte en pieterselie: ik maag lèje dèk strak, ak de kraajemars blaos (1), zó geleefd heb naor Gods evangelie! »•-*«* *- i i I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1