Wij hebben alles voer doe-het-zelf loodgieters! I II "J Jan van Velthoven mm, SCHEPENS TWEEWIFI frc Gratis Toerismekrant van Streek VVV Hart van Brabant Gemeenteraads vergadering Het schoolkamp van Boszicht P.V. Over Berg en Dal Muziekvereniging ’’Prinses Juliana” Open dag Boszicht I Uitslag ballonnen wedstrij d Koninginnedag 1980 •1 w Altijd maar weer in die auto! 4 BASISSCHOOL „BOSZICHT" h li A «I DINSDAG DE GEHELE DAG GESLOTEN! ■■■MM Wordt het niet hoog tijd voor wat gezonde lichaamsbeweging lekker buiten. Ga toch fietsen! Bij ons kunt u kiezen uit fijne, lichte, snelle, sportieve race- en trimfietsen. Al vanaf f 315,-! De presentatiebus wordt zaterdag om 10.45 uur op het St. Jansplein verwacht. Leerkrachten en leerlingen van de basisschool ’’Boszicht” Vanaf heden zal de maandagenda van de Streek VVV Hart van Brabant niet meer verschijnen. Daarvoor in de plaats komt een uitgave die, zo meent de Streek VVV, aantrekkelijker is voor een groter publiek, namelijk een gratis Toe rismekrant. In deze 16 pagina’s tellende krant komen artike len over allerlei evenementen en recreatiemoge lijkheden die het Hart van Brabant te bieden heeft. De presentatie van deze krant zal een feest wor den. Op zaterdag 28 juni a.s. zal een presentatie bus een bezoek brengen aan alle 19 gemeenten in de regio. In alle gemeenten zullen de burgemeesters het eerste exemplaar van deze krant in hun gemeen te overhandigd worden. Dit zal gebeuren door de bekende T.V .-persoonlijkheid Pierre van Ostade, terwijl een deel van het VVV- hostessteam kranten uitdeelt aan het publiek. Voor de vrolijke noot zorgt de Juggets Jazzband uit Tilburg. Een en ander belooft nogal feeste lijk te worden. De VVV nodigt U hierbij gaarne uit! Op zondag, 29 juni, is er van 10 tot 1 uur gele genheid om de werkstukjes van handvaardig heid en handenarbeid te bewonderen. Het is vooral de bedoeling om tussen deze werkstukjes door een gezellig babbeltje te maken met de leer kracht van de klas en de toekomstige klas. Het gaat niet op de eerste plaats om de kwaliteit en de kwantiteit van de werkstukjes van onze kin deren. Ook de ouders van de nieuwe eerste klas- sertjes en andere belangstellenden zijn van har te welkom. Komt U rustig tussen 10 en 1 uur; de koffie is bruin. Uitslag wedvlucht Pont St. Maxence, 15 juni 1980. Afstand 308 km., los 6.30. Eerst geconsta teerde duif 9-41-08, laatste duif 10-2-29. H. Schepens 1,6, 11, 1/, 19, 25; A. op ’t Hoog 2, 3,4,27; A. van Gils 5; P. Hermans 7,16,28, 31, 34, 21; Joh. v.d. Wouw 8, 9, 33; L. v.d. Branden 12, 18; P. Kerkhof 13, 30; Fr. Sterken 15; Jan Smolders 17, 20, 24; L. v.d. Ven 22, 23, 26, 29; Jan van Bommel 32; Jan v.d. Wouw H. 10. Winnaar v.d. taart: Jan Smolders. Winnaar buffet-poule: H. Schepens. Serie II: Joh. v.d. Wouw 1; P. Hermans 2; L. v.d. Ven 3. Serie III: P. Hermans 1; H. Schepens 2. PAGINA 5 kregen een grote tegel, omdat ze al vijf jaar als leiding mee op kamp geweest zijn. Verder willen we de dames van de kookstaf nog bedanken voor het heerlijke eten, dat zij die week voor ons klaargemaakt hebben. Mevrouw Vissers en mevrouw v.d. Loo doen dit al 12 jaar lang. Ook onze meesters van de zesde bedankt voor de grote verrassing van ontbijt op bed op vrijdagmorgen. Ondanks het toch niet al te zonnige weer, zijn alle buitenprogramma’s gewoon doorgegaan. We hebben gelukkig bijna geen regen gehad en mijnheer Klomberg zei altijd: ”Kom op, jongens en meisjes, dit is prima werkweer.” Wij willen met dit stukje in Moergestel Nieuws de hele kampstaf bedanken, maar vooral onze onderwijzers mijnheer Ceulemans en mijnheer Klomberg. Na zes jaar op onze school - de basis school "Boszicht” - gezeten, geleerd en gespeeld te hebben, was dit schoolkamp voor ons een ’’onvergetelijk” afscheid. Geschreven door enige leerlingen van de basis school ’’Boszicht” o.a. Sjonnie van Elderen en Lauran van Poppel. PAUZE 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een kre diet als bijdrage in de nieuwe uniformering van de Harmonie Prinses Juliana. 9. Voorstel tot beschikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van aanleg verzwaring water leiding V ossenhoorn. 10. Voorstel tot wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1979 (slotwijziging). 11Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet en het vestigen van zakelijke rechten en het vestigen van zakelijke rechten in verband met het verplaatsen van een riooloverstort. 12. Voorstel tot 27e wijziging van de Salarisve- rordering 1969 in verband met salarismaatrege len per 1 juli 1980 en voorstel tot toekenning, naast het salaris, per 1 juli 1980 van een toeslag. 13. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 14. Sluiting. Wij zijn met de zesde klas van onze school vijf dagen in Netersel op kamp geweest. Wij zijn nu weer thuis; nog wel een beetje moe, maar toch willen we graag - zoals mijnheer Klomberg ge vraagd heeft - een stukje schrijven over en van dit kamp. Maandagmorgen, 16 juni, vertrokken we via een oriëntatietocht in de richting van Westel- beers, waar we ongeveer vijf uur later aankwa men. Eerst moesten we een aantal leuke en soms wel moeilijke opdrachten vervullen. Va naf het Mariakapelletje in Westelbeers fietsen we de laatste vier km. gezamenlijk naar ons einddoel in Netersel: de kampeerboerderij van de heer Vermeulen, Fons v.d. Heijdenstraat 21 Wat een prachtige tuin en vijver en wat een leu ke kampeergelegenheid was het hier! Toen we daar aankwamen, kreeg elke groep een leider of leidster toegewezen. Voor onze groep ”De Doodskoppen” was dit Jan Vlasveld. Eerst werden de koffers en plunjezakken uitge pakt, daarna trok de groep met zijn leider of leidster de bossen in voor een nadere kennisma king. Toen we uit de bossen terug waren, gingen we lakens beschilderen. Hierop kwamen onze groepsnamen en kamptaferelen te staan. De drie besten werden met de bonte avond gebruikt als versiering van het toneel. Tegen een uur of half elf gingen we opnieuw richting de bossen voor de spooktocht met op drachten. De spoken - bekende en onbekende onderwijzers uit Moergestel - wilden ons bang maken, maar dat zat ze niet erg mee, want wij Harmonie ”Prinses Juliana” zal op zondag 29 juni en koffieconcert verzorgen in zaal Den Boogaard. Aanvang half een. Het programma is als volgt: 1. Mini Football March, Portengen-Kokelaar. 2. Tenora, Wim Laseroms. 3. Manhattan Tower Overture, Gordon Jen kins. 4. Exodus. Korte Pauze. 5. Drumband met Burlesco. 6. Saint Triphon met drumband, Athur Ney. 7. The Acrobat, Greenwood-Maas. 8. Rossini’s Birthday Party, Henk van Lijnscho ten. 9. Ballade, Meindert Boekel. De windrichting was vele ballonnen kennelijk niet zo goed gezind. Direkt vlogen er al tiental len in de bomen. Maar deze konden worden ge red door grijpbare handen en alsnog hun weg vervolgen. Door de harde westenwind zijn er wellicht vele ballonnen in zee verdwenen. De tientallen teruggevonden kaartjes kwamen terecht in de driehoek Baarle-Nassau - Rotterdam en Hoek van Holland. De volgende kinderen hebben een prijs gewonnen: 1. Lisette Moorman, Burg. Maeyerstraat 16, ballon gevonden Hoek van Holland. 2. Marian Geerts, Past. v.d. Boogaardstraat 32, ballon gevonden Delft. 3. Heidi Rijnen, Past. v.d. Boogaardstraat 43, ballon gevonden Oostvoorne. 4. Diana Spapens, Raamackerstraat 13, ballon gevonden Zwartewaal. 5. Eric Boogaers, Oirschotseweg 29, ballon gevonden Steenbergen. 6. Imke Denissen, Past. v.d. Boogaardstraat 34, ballon gevonden Vlaardingen. 7. Ingrid Wolfs, Broekzijde 12, ballon gevonden Vlaardingen. 8. Chantal Cornelissen, Kerckackerstraat 7, ballon gevonden Hoogvliet. De prijzen kunnen jullie afhalen bij: Trees Verhoeven, Burg. Maeyerstraat 21. Ook degenen die hun kaartje en brieven terug willen, kunnen die daar ophalen. Op vrijdag 27 juni om 20.00 uur is er weer een gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 30 mei 1980. 6. Voorstel tot het verlenen c.q. weigeren van diverse aanvragen ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920. 7. Nota inzake werkschema sociaal-kultureel plan. liepen volgens een speciale route: de blauwe route. Rond twee uur lagen we in onze slaap zakken. We hebben toch nog even lekker gesla pen. Dinsdag, 17 juni begonnen we met een Vlaamse Kermis; hierbij hadden we wel 9 verschillende spelen. Ook de Morse-opdracht ging prima. Na het erwtenzuigen en het warme avondeten - heerlijk klaargemaakt door mevr. Vissers, mevr, v.d. Looe en mevr. Berkelmans - oefenden we voor de Bonte Avond van woensdag, de zgn. ge nerale repetitie, ’s Avonds voor het slapen speel den Mary en Jos gitaar, waarbij wij gezongen hebben tot velen vanzelf in slaap vielen. Woensdag, 18 juni, gingen we op de fiets naar een ander stuk bos. Wij hebben hier het spel met de oranje kegels gedaan, waarbij de leider ook mee deed. Bovendien hebben we een mo zaïek gemaakt van denne-appels. Na de pick-nick in de bossen - we aten elke mid dag in de bossen, dat was erg leuk - moesten we de leiding, die een beroep uitbeeldde, gaan zoe ken met behulp van een stafkaart. Vooral de po litieman, onze Bart, gaf veel aanleiding tot la chen. ’s Avonds waren we heel gespannen, want de ouders kwamen voor de Bonte Avond, die vol gens iedereen erg goed geslaagd was. Jammer, dat twee zieke kinderen, John van Kerkoerle en Ingrid van de Wiel, deze week niet mee konden maken. Donderdag, 19 juni, hebben we een fietstocht gemaakt door het mooie Brabantse landschap. Hierbij moesten een 50 ’losse” vragen beant woord worden. We kwamen in Reusel bij de Belgische grens voor een stempel en we reden door het landgoed ”de Utrecht”. Onderweg heb ben we frites gegeten en later nog ijs gehad, 's Avonds hebben we eerst gesjoelbakt en daarna zijn we in de omgeving van Casteren - Hooge- loon ’’gedropt op een onbekend eiland”. Hierbij kwamen we langs de route steeds leiding tegen, die ons aan het schrikken probeerde te maken en bij wie we één artikel per post, nodig voor zo’n ’’onbekend en onbewoond eiland” moesten inleveren, 's Avonds op bed kregen we weer gi- taarbegeleiding voor het slapen gaan. Vrijdag, 20 juni, begon met een soort sportexa- men. We moesten hoogspringen, verspringen, hardlopen, met de grote en de kleine bal gooien en een behendigheidsoefening uitvoeren. Je kreeg hiervoor een diploma, ’s Middags was er prijsuitreiking, waarbij iedereen een prijsje mocht kiezen. Wij, ”de Doodskoppen” met Jan van Aarle, Bart Klijsen, Marcel van de Wouw, Sjonnie van Elderen en Lauran van Poppel had den gewonnen. Wij kregen daarom nog een heel mooi tegeltje met "Schoolkamp Boszicht” erop. Ook Jaspar Oltheten en onze juf Berkelmans A ■M i CV-MATERIALEN BUISISOLATIE SANITAIR GASBOILERS EN GASGEYSERS KOPER- EN PVC-PIJP ALLE AANSLUITMATERIALEN GEREEDSCHAPPEN EN IJZERWAREN GEVELKACHELS Oisterwijksweg 19-21 Moergestel - Tel. 04243 - 1284 Ook voor aanleg van centrale verwarming, vloerverwarming en stalverwarming naar "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 JUNI 1980 SCHOOLSTRAAT 3 - KERKSTRAAT 21 MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1284 'n Gedeelte uit de balletuitvoering door leerlingen van de Streekmuziekschool Oisterwijk zoals die afgelopen zaterdag plaats vond in "Den Boogaard” en die nog zal plaats vinden donderdag a.s. om 20.00 uur in "De Kunstkring” te Oisterwijk.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 5