38 >0 38 F9 14 t6 !5 0 5 5 F-pupillen Audacia strijden om de eer s: Sticker aktie E.H.B.O. vereniging Moergestel Gemeente Moergestel Gilde ”St. Catharina” naar H.M. Koningin Beatrix II De bejaardenreis fi; Den Heiligen Eik 4 Y '1 Links de jongste winnaar Edward Hurkmans Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer de sekretaris l.s., J.J.A. Nijtmans. u- "9 V T In de periode van 23 juni t/fn 30 juni gaan de E.H.B.O. leden door de Moergestelse straten en ook ongetwijfeld even bij U aanbellen met de vraag of U de E.H.B.O. wil steunen door middel van een zeer leerzame sticker te kopen. Stel deze mensen niet teleur. De opbrengst van deze stickeraktie komt ten goede aan het 40- jarig bestaan van de E.H.B.O. Zoals U inmiddels al hebt kunnen vernemen, is het de wens van de E.H.B.O. om bij het 40-jarig jubileum te kunnen beschikken over een E.H.B.O.-caravan voor een betere en vlottere hulpverlening. Ook bestaat nog steeds de mogelijkheid om uw gift te storten bij de Rabobank Moergestel, t.a.v. 40-jarig jubileum E.H.B.O., rekeningnum mer 1345.11.484. Bij voorbaat hartelijk dank. De E.H.B.O. helpt U, helpt U ons? 8.10 uur A. Rijnen, ’t Draaiboompje” 8.15 uur ’t Stokske, over Oostelvoortjes - langs Reuselhof. 8.25 uur St. Jansplein, (gereed voor vertrek). 1 autobus: 8.00 uur H. Wolfs, Heuvelstraat 16. 8.10 uur Adr. v.d. Bosch, Broekzijde. 8.15 uur Ketelaars, Vinkenberg. 825 uur St. Jansplein, (gereed voor vertrek). Om 8.00 uur staat overige autobus ook ge reed op het St. Jansplein. Het comité stelt het echter wel op prijs dat U, indien woonachtig bent binnen de kom der ge meente, zoveel mogelijk naar het St. Jansplein komt. De bijdrage voor deze bejaardenreis zal vóór vertrek, door de comitéleden in de autobus worden geïnd. Vergeet vooral niet de bovengenoemde vertrek tijden!! Geef U tijdig op voor de reis, dit moet gebeuren vóór zondag 22 juni 1980 bij een der on derstaande adressen o.a.: A.A. Wouterse, Pr. Beatrixstraat 2, tel. 1596. Mevrouw Verhoeven-Mulders, Oirschotseweg 44, tel. 1332. Mevrouw v.d. Loo-Vugts, Tilburgseweg 19, tel. 1112. Mevrouw van Hest, Schout van de Wouwstraat 15. H.J. Wolfs, Heuvelstraat 16, tel. 1341. Indien U nog iets niet precies duidelijk is, infor meer gerust en stel U in verbinding met A.A. Wouterse, Pr. Beatrixstraat 2, tel. 04243-1596.. Wij hopen U op woensdag 25 juni a.s. te mogen begroeten en ons dan in te zetten U een onver- getelijke dag te kunnen aanbieden. Op verzoek van de Commissaris van de Konin gin J. v.d. Harten zal ook Gilde ”St. Catharina” van Moergestel aanwezig zijn in ’s-Hertogenbosch waar Koningin Beatrix een bezoek zal brengen aan het Provinciehuis op dinsdag 24 juni. Diverse Gilden van de Noord-Brabantse Fede ratie van Schuttersgilden zullen ondermeer aan Hare Majesteit een Erehaag vormen alsook een Vendelgroet brengen. Om 15.00 uur zal H.M. Koningin over de Gilde- vaandels het Provinciehuis binnen gaan. Vol gens Gilde-traditie mag dan alleen H.M. over de vaandels lopen. Ook zal het Moedervaan van St. Catharina hiervoor uitgelegd worden. Indien onze Koningin er nog tijd en gelegenheid voor heeft zal zij nog kennis maken met de aan wezige Gilde-autoriteiten en Gildebroeders. De Gildebroeders van St. Catharina worden op dinsdag 24 juni om 14.00 uur verwacht bij restaurant ”De Pettelaar” vanwaar zij in op tocht naar het Provinciehuis gaan. 1 VOORLICHTINGSAVOND DEFINITIEVE WOONWAGEN LO KATIE. Nu in Moergestel-Nieuws van deze week ook is opgenomen een publikatie in het kader van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening teneinde te komen tot de vesti ging van een definitieve woonwagenlokatie aan de Bosstraat alhier, wordt Uw aandacht op het navolgende gevestigd. Het zal velen van U bekend zijn, dat de gemeen teraad na een zorgvuldig afwegingsproces zich reeds in zijn vergadering van 29 april 1976 voor de lokatie aan de Bosstraat heeft uitgesproken. Alhoewel de gemeenschap van Moergestel -evenals trouwens alle andere gemeenten beho rende tot het woonwagenschap "Midden - Bra bant” - in het kader van de regionale opvang van woonwagenbewoners, maximaal een vier tal gezinnen binnen haar grenzen onderdak zal dienen te verschaffen, toch heeft ons kollege er begrip voor dat enerzijds de komst van deze ge zinnen, maar ook de aanwijzing van deze loka tie aan de Bosstraat talrijke vragen zou kunnen oproepen. Reden genoeg dus om tijdens de publikatieperi- ode een voorlichtingsbijeenkomst te beleggen, met de bedoeling nog eens duidelijk ten aanzien van deze voor de gehele gemeenschap geheel nieuwe situatie uitleg te geven en inzicht te ver schaffen, daarmede tegelijkertijd misschien een eerste voorzet te kunnen geven in de richting van een noodzakelijk proces van integratie. De voorlichtingsavond is vastgesteld op don derdagavond 26 juni 1980 om 20.00 uur in Den Boogaard. Voor het tweede jaar is er gestreden om de beste F-pupil van Audacia te kiezen. Dit jaar waren er twee groepen: één voor jongens van 8 jaar en één van 6 en 7 jarigen. Er moesten 10 verschillende spelen afgewerkt worden zoals penalty schieten, spijker slaan, 40 m. hardlopen, slalom op de fiets, zaklopen, voorwerp raden, korfbal, spijker pikken, op een bord met gaten schieten, en ingooien. Om 2 uur zijn er 36 jongens begonnen wie er als de beste uit de wedstrijd zou komen. Om 4 uur was het zover dat de uitslag bekend was. Bij de jongste groep echter waren maar liefst drie jon gens met 24 punten. Deze moesten dan ook nog 3 penalty’s schieten wie de beker mee naar huis mocht nemen. Het was tenslotte Edward Hurk mans, die zich bij de jongste F-pupil van het jaar mag noemen. Tweede werd Björn Rijnen, derde werd Ralf Kreijveld. Bij de oudste F-pupillen werd Gilbert van Wel de beste met 37 punten, 2e Jan Willem Beerens met 29 pun ten. Op derde plaats Erik Kreijveld met 26 pun ten, Gregor Janssen met 26 punten en Peter Nieuwland met 26 punten. Proficiat allemaal en bedankt voor jullie op komst. Ook willen wij namens Audacia de Gebr. Jans sen bedanken die ook dit jaar weer deze middag hebben gesteund. Ook bedankt de pupillen, leidsters en leiders die meegewerkt hebben om deze middag te doen slagen. De jeugd commissie wenst U allemaal een pret tige vakantie en we hopen U allemaal in au gustus weer terug te zien. I vl b i De winnaars bij de oudere F-pupillen De bejaarden uit onze gemeente gaan op woensdag 25 juni 1980 weer hun jaarlijks uit stapje maken. Allen - bejaarden boven de 65 jaar - en woonachtig in Moergestel, kunnen met dit uitstapje mee, ook Diegenen waarvan één der echtgenote nog geen 65 jaar is. De reis wordt georganiseerd door het Overkoepelend Orgaan Algemene Belangen Moergestel. De reis gaat dit jaar naar ’’Paleis Het Loo” te Apeldoorn. Hiet is gelegenheid tot het bezichti gen van het Rijksmuseum - de paarden - en in formele rijtuigen uit de Koninklijke Stallen - en het park ”Het Oude Loo”, alles uit het bezit van H.M. de Koningin. Voor de middaguren wordt U vriendelijk ver zocht uw eigen lunchpakket mee te brengen, hetwelk kan worden genuttigd in een restaurant in de onmiddellijke omgeving. Wij willen U graag een specificatie geven van de onkosten dezer reis per persoon o.a. bus 10,00; 3 koffie gebak 6,00; entree 1,00; diner 17,75; totaal: 36,75 per persoon. Uw bijdrage aan deze reis is 32,50 per persoon. Het overige bedrag wordt aangevuld door het Overkoepelend Orgaan Algemene Belangen Moergestel. We vertrekken op woensdagmorgen om 8.30 uur precies, vanaf het St. Jansplein. Diegene welke ver buiten de kom der gemeente wonen, kunnen zich naar een der onderstaande adres sen begeven, waar één autobus gereed zal staan otn U naar het vertrekpunt (St. Jansplein) te brengen: 1 autobus: 8.00 uur J. Verhoeven, Oirschotseweg 44. i'. GINA I Jodocus. 1 Twas druk bè de kepèl, volk te kust en te keur: veul aauw sukkels, mar ok veul jong paorkes. Onzen Bart zeej: "Ik mèn dèk unnen koekkoek heur, mar meschient zènt ok wel ooievaorkes!" Kzè de zondaggemiddeg, meej vraauwlief en grut, naor den Heiligen Eik toegetrapt; ons Bartje zeej kwaod, want ie ha nie veul fut: "Klaach me rot, assum om hèn gekapt!" Twas geef druk op de weg, mar van Sporink aaf waar ut klinkklaor genot om te fietse; "Ut valt me werèchtig veul meej, aachteraaf" zeej ons Tonia, mun vraauw, want zo hiet ze. WOENSDAG 18 JUNI 1980 5e Jaargang - Nr. 146 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. I "Waor zak us vur bidde, pa?", vroeg ons Jet. Ik zeej: "Bid mar gerust vur oew ège! En as ge tèd in overentie hèt: dè we gaauw us wè regen krège!" We hèn vèf menute gebid, en de man un tweekwartjes-kèrs aongestoke; un uurke gerust, want ons Tonia kan nie zo goed ut de weg meej dur knoke. Eén ding weet ik zeker: ut gebed van ons Jet, en van mèn is ten hemel geklomme: want vlak aachter Sporink viel d'urste spèt, en we zèn zèkend nat thuis gekomme! <1 I tl M

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1