Zondag 15 juni - Vaderdag^ X pJTENT/£f GROTE OEUftgM,gyAÖjj Jan van Velthoven ^*è^;rk'd'uwe' Nooit meer deuren verven ■u Louis v/d Meijdenberg >.i Audacia jeugdnieuws Gemeente Moergestel Denk ook eens aan Uw medemens! 95.- 275.- 79.50 GEMEENTE MOERGESTEL Haal nu Uw verrekijker dichterbij.... bij.... Prismakijkers vanaf Veldkijkers in groene rubber uitvoering - nu v.a Toneelkijkers nu t4 ,243-2268 148 t 140 PORTKS® Aan de inwoners van Moergestel. Bij onze overwegingen hebben wij ook betrok ken het beleid van de Minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk en recente AROB-jurisprudentie. Deze wijzen allebei in de richting van gedogen van illegaal in een ge meente verblijvende woonwagenbewoners en daarnaast wordt het absoluut verboden om deze mensen onvrijwillig te verslepen naar een ande re gemeente. Binnenkort zal worden begonnen met de aanleg van het tijdelijke woonwagenkampje, waarna de in onze gemeente verblijvende woonwagen bewoners daar een standplaats kunnen innemen totdat de definitieve lokatie aan de Bosstraat ge reed is. De realisering van dit laatste centrum zullen wij in versneld tempo trachten te doen plaatsvinden. Als streefdatum denken wij aan 1 december 1980. F. pupillen nieuws. Zaterdag 14 juni a.s. gaan we de F. pupillen van het jaar kiezen. Wij beginnen om twee uur. Wij verwachten vele supporters om de jongens aan te moedigen. Uitslagen penalty bokaal junioren. A. junioren: le M. op ’t Hoog 14 doelpunten. 2e M. Oerlemans, J. van Kerkoerle, A. v.d. Kerkhof 12 doelpunten. 3e M v.d. Wouw 11 doelpunten. B. junioren: le T. van Houtert 12 doelpunten. 2e M. Buchner 11 doelpunten. 3e J. Scheepens 10 doelpunten. C. junioren: le Fr. Vogels 13 doelpunten. 2e J. Roozen 11 doelpunten. 3e R. van Elderen, P. v.d. Boer 10 doelpunten. Jongens allemaal proficiat met deze prestatie. Burgemeester en Wethouders van Moergestel. De burgemeester, J.B.S. ter Veer De sekretaris, A.P. de Rouw g !- t Dinsdags de gehele dag gesloten! s ACCUSCHAAR Via het Advokatenkollektief te Tilburg bereikte ons kollege het dringende verzoek om de groep in afwachting van het gereedkomen van de defi nitieve lokatie een tijdelijke standplaats in Moergestel te geven. Daarnaast werd een be roep op ons gedaan om deze woonwagenbewo ners een humanitaire behandeling te geven. Voor wat Moergestel betreft bestaan bij het ge meentebestuur plannen voor de aanleg en in richting van een woonwagenlokatie met vier standplaatsen. Het kampje is gepland op de hui dige plaats van de kontainers aan de Bosstraat. Binnen één maand zullen de plannen gereed zijn. Daarna zal de gebruikelijke procedure, met inspraak e.d. gestart worden om zo snel moge lijk de benodigde vergunningen te kunnen ver krijgen. Daarna hebben wij in onze gemeente gezocht naar een tijdelijke lokatie voor vier standplaat sen. Wij hebben een tiental mogelijkheden on derzocht. Hierbij hebben wij ook nu gelet op de sociale afstand tot het dorp en de nabijheid van voorzieningen. Bovendien moest de grond in verband met de tijdelijkheid in eigendom van onze gemeente zijn. Uiteindelijk hebben wij ge kozen voor een plaats aan de Duyvekotstraat op gronden welke gereserveerd zijn voor de aanleg van de toekomstige provinciale weg T. 31. De keuze voor deze plaats werd mede bepaald door het feit dat de tijdelijkheid gewaarborgd is, om dat de gronden binnen korte tijd nodig zijn voor de realisering van de feitelijke bestemming. Wij vertrouwen erop dat alle Moergestelnaren bereid zijn mee te werken aan een stuk integra tie van een in het verleden door onze samenle ving minder coulant behandelde groep mede mensen. PORTS^ B Wat moet men als gemeentebestuur doen als men gekonfronteerd wordt met de hiervoor be schreven problemen en vragen? Van de algeme ne problematieken van de woonwagenbevol king waren wij reeds op de hoogte. Daarom heb ben wij ons door het Woonwagenschap Midden-Brabant en door het Woonwagen maat schappelijk Werk uitvoerig laten informeren over de achtergronden van de in onze gemeente neergestreken groep. Daarna hebben wij in ons kollege uitvoerig overlegd en alle van belang zijnde faktoren tegen elkaar afgewogen. Uitein delijk zijn wij tot de konklusie gekomen dat de ze groep vooral de afgelopen jaren onder erbar melijke omstandigheden steeds van het kastje naar de muur is gestuurd. Wij hebben hier ech ter met mensen te maken en vanuit humanitaire overwegingen willen wij niet meedoen aan het verder sollen met de in Moergestel aangelande groep woonwagenbewoners. ,r\edru* iWO - 2 Zoals bekend dient iedere gemeente in Neder land een aantal standplaatsen voor woonwagen bewoners in te richten. Om diverse uiteenlopen de redenen hebben de meeste gemeentebesturen in ons land gewacht met het uitvoeren van deze taak. Het gevolg van het uitstel is dat er thans een enorm gebrek is aan standplaatsen en dat een aantal woonwagenbewoners illegaal een plaats heeft moeten innemen buiten de officiële woonwagencentra. Hierbij zijn de betreffende gezinnen verstoken van voorzieningen, zoals gas, water, elektra en sanitair. Tot slot delen wij U mede, dat wij, hoewel de hiervoor beschreven materie tot de kompetentie van ons kollege behoort, de gemeenteraad vrij dag 30 mei j.l. informeel in kennis hebben gesteld van ons besluit tot de aanleg van een tij delijke lokatie. De raad schaarde zich hierbij in meerderheid achter ons beleid in de onderhavige aangelegenheid. Zaterdag 14 juni van 10.00 - 16.00 uur Onlangs echter is reeds een groepje woonwagen bewoners naar onze gemeente gekomen. De af gelopen jaren heeft deze groep door Brabant en Zeeland rondgezworven op zoek naar een vaste standplaats. Omdat de kampen overal vol waren en men steeds weer verder werd verwezen, heeft de groep uiteindelijk illegaal standplaats geko zen in onze gemeente. 4) I ■’V 1 I e1 F "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 JUN11980 PAGINA 5 1 I Indien er bij de Moergestelse verenigingen belangstelling bestaat om op geheel vrijwillige basis, de collecte voor het Prinses Beatrix Fonds binnen de gemeente Moergestel te verzorgen, wordt bij de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie hun reacties in gewacht vóór 1 juli 1980. Denk ook eens aan Uw medemens! Landelijke collecte: 15 - 21 september 1980. SNOEISCHAAR van 175.- voor Voor kleine /W tot middelgrote X gazons. GRASKANTSNIJDERS van 125.- voor 105.- van 145.- voor 129.- van 225.- voor 199.- Elektrische heg-en snoeischaren Dubbelsnijdende heg- en snoeischaar vanaf I- PHOTO-ATELIER Rootven 26 - Moergestel Telefoon 04243 - 1421 I- Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 - Moergestel Telefoon 04243 - 1284 it l. I- e van 108.- voor 98.- van 166.80 voor 133.40 Mesloze graskantensnijders S trimmer Strimmer de luxe ACCUSCHAAR van 99.-voor 89 Medio september 1980 zal net als vorige jaren weer de landelijke collecte ter bestrijding van kinderverlamming worden georganiseerd, onder leiding van het "Nationaal Fonds voor de bestrijding van Kinderverlamming”. Gedurende de afgelopen 4 jaar heeft de collecte in onze provincie, inclusief de giro-actie zo'n f 750.000,- opgebracht, en aan individuele bijdragen ruim f 900.000,-. Het Prinses Beatrix Fonds, onder bescherming van onze nieuwe Koningin, is in 1956 opgericht naar aanleiding van 'n ernstige polio-epidemie, waarbij 2200 kinderen en volwassenen door deze ernstige ziekte werden getroffen. Behalve de bestrijding van "Poliomyelitis anterior acuta" (kinderverlam ming), vallen onder andere ook onder de materiële zorg van het Fonds: multiple sclerose, ruggemergaandoeningen en ongeneeslijke spierziekten. Met de beschikbare financiële middelen wordt wetenschappelijk onderzoek verricht en worden aangepaste voorzieningen getroffen zoals trapliften, aanschaf van invalidewagens, de bouw van aangepaste woon-units en vele andere noodzakelijke aanschaffingen, waarvoor zij op grond van toepas sing van de wettelijke voorschriften niet in aanmerking komen. Voor deze landelijke actie wordt ook dit jaar in onze regio weer gerekend op de sympathie van de Moergestelse bevolking en wordt een beroep ge daan op het verenigingsleven, om dit jaar actief deel te nemen aan de voor bereidingen en de uitvoering hiervan. Uit oude en alle andere deuren, onverschillig hoe ze er uitzien, (bar sten, gaten of afgebladderde verf spelen geen rol) maken wij binnen één dag - s morgens gehaald, s avonds gebracht - voor weinig geld onderhoudsvrije PORTAS kunststof-ommantelde deuren. Als nieuw. Ruime keus uit talrijke origin, houtdecors en uni-tinten. Tentoonstelling in: Café-Rest. 't CENTRUM Rootven 2 - Moergestel Voor inlichtingen: tel. 04998 - 3849 MISTER PORTAS’ Deuren-Service-Vakbedrijven in vele plaatsen in Holland

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 5